Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beat camı değil, o camı hatırladım, türk malıdır ve piyasasının en kötüsüdür. yarın psv-ajax maçına kaldım. 7+ gol olursa givi cam alıcam. mototal 50-60 euro dedi telefonda. eski sayfalarda görürsün, resmi bulsam buraya koyarım, önü tamamen kapatıyor. ben dudulluda bir motorcudan çıkma cam aldım, aparatları yoktu, ön göstergelerin oraya sıkıştırdım, baktım olmadı, cam çok esniyor rüzgardan, ince bişeydi. zaten 7 lira vermiştim, geri aldı adam. motorun resmini çekip koayacaktım, çok asil bir görüntüsü olmuştu. cbf turing camı gibi yani, şapkanın arasına soktum camı, karnıma doğru duruyordu, rüzgarda ise tamamen yatıyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

http://c1210.hizliresim.com/12/p/f4y2j.jpg

bu camın aynısından arıyorum. istanbulun izmitin hatta bursanın bile neresinde olursa olsun gider alırım. duyan bilen varsa rica ediyorum nerede satıldığını söylesin.
    bu resmi ben eklemiştim hatta ben çektim istanbul anes motorda evimin yanı almak istersen yardımcı olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    anes motorun hangi bayisi? ben onların merkezini arayıp sordum yok demişlerdi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bu cam çok orjinal duruyor ön grnaj ve cam birbirine tam birleşik arada plastik var yani ordan rüzgar alma olayı yok güzelde duruyor gidona sabitlemeli istediğinde 5 dakkada çıkar bence işlevsel...heleki bu yağmurlu havalarda tek eksiğim kaldı önden gelen yağmur çamur kaskı kirletiyor uzun tur camı takıcam bende...

Motosikleti
    Honda pcx125
    tur camı nerde satılıyor? resmi varmı?

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    anes motorun hangi bayisi? ben onların merkezini arayıp sordum yok demişlerdi.
    istoçtaki anes motor işte bundan max 3 ay kadar önce galiba ama bu cam universal yani eski kasa ybrelerde sonra ybr 250 lerde ve bütün yuvarlak farlı motorlarda kullanılıyor...eminönünde illaki vardır bayideki fiyat biraz pahallı o zman yanlış olmasın 90 euro demişti eleman...bana çok pahallı geldi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:57 ----------

tur camı nerde satılıyor? resmi varmı?
    benim tur camı dediğim cbf için ama aynı camı cbyede takıyolar bunuda aneste çekmiştim...

ama bu cbf için olan tur camını cbnin grenajına vida ile monte ediyolar yani çıkardığında vida delikleri kalır bence şeffaf olanı cb için daha iyi..fiyat farkı var tabi siyah olan 40 tl cik

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:00 ----------

buda full+full cb125e çok tatlı duruyor

ferdinandd ve Mikuni bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda pcx125
    o siyah camı takarsam yağışlı havada önümü göremem. en iyisi şeffaf cam. aslında o tur camının şeffaf olanı varmıdır?

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    o siyah camı takarsam yağışlı havada önümü göremem. en iyisi şeffaf cam. aslında o tur camının şeffaf olanı varmıdır?
    evet var tur camının tam şeffar değilde daha açık olanı var,birde bu siyah tur camı sadece göğüse gelen ruzgarı alıyor bütün ruzgarı tam kafanın ucunda topluyor az daha uzun olsa kaskında üzerinde olucak ama bu boyutu ile tam kaskın üstünde toplanıyor bu anlattığım cbfte oluyo cbde denemedim...eğer bulabilirsen gidona takılandan al o biraz daha dik ama ön taraftan gelen bütün ruzgarı keser kurye cbflerde bile gördüm adam gidona sabitlemiş hızda düşüş olur rüzgardan ama verdiği konfora değer...

bulabilirsen dediğim uygun bulursan mevcut fiyatı ile pahallı bence ona 100 tlden fazla verilmez oda max...internette araştırırsan aslında bulursun

Motosikleti
    Honda pcx125
    Mobil 1 Racing 4T 15W-50, en gelişmiş dört zamanlı motosiklet motor yağıdır. Bu ürün günümüzün yüksek performanslı motosikletleri tarafından talep edilen en yüksek performans seviyesini sağlar. Bu yağlar 4-zamanlı motorları en zorlu çalışma koşulları altında bile temiz tutar ve korur.
    Özellikleri ve Faydaları
    Mobil 1 Racing 4T 15W-50, benzersiz motor temizliği, yüksek sıcaklıklarda aşınmaya ve korozyona karşı mükemmel koruma sağlayan yüksek performanslı sentetik baz yağlar ile en gelişmiş katık teknolojisi ile formüle edilmiştir. Mobil 1 Racing 4T kullanımı sentetik formülasyonlu baz yağların doğası gereği düşük sürtünme kuvveti katsayısı nedeniyle azami güç sağlar. Özel olarak tasarlanmış bu motosiklet motoru yağları “Dört Mevsim” sürüş koşulları ve yarış parkurlarında karşılaşılan zorlu çalışma koşulları altında eşsiz performans sergiler. Başlıca
    faydaları şunlardır:
    Özellikleri Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
    Optimum sürtünme özellikleri Sürtünme kayıplarının azalması ile daha fazla güç
    Aşınmaya karşı benzersiz koruma Daha uzun motor ömrü
    Tüm çalışma sıcaklıklarında yağ filmini koruması özellikle
    hava soğutmalı motorlarda bulunan yüksek sıcaklıktaki
    çalışma koşullarında oluşan tortuları azaltır
    Benzersiz ısıl ve oksidasyon kararlılığı
    Düşük ortam sıcaklıklarındaki etkili yağlama özelliği,
    kolay ilk çalıştırma, en hızlı aşınma koruması sağlar ve elektrik sistemlerine sıvı bulaşmasını önler
    Benzersiz düşük sıcaklık özellikleri
    Mükemmel deterjan/dispersan özelliği Benzersiz motor temizliği, düzgün ve güvenilir çalışma
    Kritik supap mekanizması ve yatak parçaları ömrünü
    uzatır
    Pas ve korozyona karşı etkili koruma

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde bu siyah tur camı sadece göğüse gelen ruzgarı alıyor bütün ruzgarı tam kafanın ucunda topluyor az daha uzun olsa kaskında üzerinde olucak ama bu boyutu ile tam kaskın üstünde toplanıyor bu anlattığım cbfte oluyo cbde denemedim...
    Şuan benim taktığım cam resimdekilerden daha geniş olmasına rağmen deponun ön-yanlarından rüzgarı yukarı vuruyor.Bilindiği gibi Cbf de sabit grenaj var sadece direksiyon dönüyor.Baktığımızda onların aerodinamiği rüzgar için daha iyi gibi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi o kaucuk zaten zincir sürtsün diye var ki ama , onun ses yapacağını zannetmiyorum, zaten ben bu sesi zinciri söktüğümde farkettim sonra durumdan huylanıp kullanırkende hissediliyormu diye denedim.

Zaten ses elimle çevirirken okadar hafifti ki kullanırken falan duymak imkansız ama fren pedalında vites boşta veya debriyajdayken frene hafif basınca ayağımda hissediyorum sürtmeyi. Yağmur durdu, yollar biraz kurusun çıkıp bidaha bakmayı düşünüyorum.

He arka tekerlekteki o hafif ses ile pedaldaki sürtme hissi farklı şeylerde olabilir Dediğin gibi ön dişli oynak yapıda olduğundan, 8 çizerken her turda o kaucuga hafif sürten zincirin hissiyatıda olabilir

Ama balata hafif sürtüyor, fren pedalına dokununcada dengesizce her turda sürtme pedalda hissedilecek boyutlara geliyor die düşünmek şimdilik daha mantıklı geliyor. Bu bi sorun teşkil etmiyor ama rahatsız edici
    Aslında senin dediğinde mantıklı, çünkü arka balata kısmından ses geliyor diyorsun.
    ZEMHERİ!

Mobil 1 Racing 4T 15W-50, en gelişmiş dört zamanlı motosiklet motor yağıdır. Bu ürün günümüzün yüksek performanslı motosikletleri tarafından talep edilen en yüksek performans seviyesini sağlar. Bu yağlar 4-zamanlı motorları en zorlu çalışma koşulları altında bile temiz tutar ve korur.
    Özellikleri ve Faydaları
    Mobil 1 Racing 4T 15W-50, benzersiz motor temizliği, yüksek sıcaklıklarda aşınmaya ve korozyona karşı mükemmel koruma sağlayan yüksek performanslı sentetik baz yağlar ile en gelişmiş katık teknolojisi ile formüle edilmiştir. Mobil 1 Racing 4T kullanımı sentetik formülasyonlu baz yağların doğası gereği düşük sürtünme kuvveti katsayısı nedeniyle azami güç sağlar. Özel olarak tasarlanmış bu motosiklet motoru yağları “Dört Mevsim” sürüş koşulları ve yarış parkurlarında karşılaşılan zorlu çalışma koşulları altında eşsiz performans sergiler. Başlıca
    faydaları şunlardır:
    Özellikleri Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
    Optimum sürtünme özellikleri Sürtünme kayıplarının azalması ile daha fazla güç
    Aşınmaya karşı benzersiz koruma Daha uzun motor ömrü
    Tüm çalışma sıcaklıklarında yağ filmini koruması özellikle
    hava soğutmalı motorlarda bulunan yüksek sıcaklıktaki
    çalışma koşullarında oluşan tortuları azaltır
    Benzersiz ısıl ve oksidasyon kararlılığı
    Düşük ortam sıcaklıklarındaki etkili yağlama özelliği,
    kolay ilk çalıştırma, en hızlı aşınma koruması sağlar ve elektrik sistemlerine sıvı bulaşmasını önler
    Benzersiz düşük sıcaklık özellikleri
    Mükemmel deterjan/dispersan özelliği Benzersiz motor temizliği, düzgün ve güvenilir çalışma
    Kritik supap mekanizması ve yatak parçaları ömrünü
    uzatır
    Pas ve korozyona karşı etkili koruma

http://www.anesmotor.com/images/prod.../188_buyuk.jpg
    Bu yag bizim motorlarA gelmez,cunku yag yuksek devir ceviren yaris motorlari icindir kalin yag oldugu icin bizim motorlara zarar verir

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yag bizim motorlarA gelmez,cunku yag yuksek devir ceviren yaris motorlari icindir kalin yag oldugu icin bizim motorlara zarar verir
    Yok öyle bir şey. Mobil 1 15/50 racing çok güzel yağdır. bu motorlara 20/50 koysan bile çalışır. Sanki zeytinyağı koyuyoruz herkes makine mühendisi kesiliyo yağ konusu açılınca.

Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Makine muhendisi degilim ama uzun suredir motor kullaniyorm,bunu bilmek icin muhendis olmak gerekmiyor klavuzda yaziyor zaten acip okuyabilirsin.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makine muhendisi degilim ama uzun suredir motor kullaniyorm,bunu bilmek icin muhendis olmak gerekmiyor klavuzda yaziyor zaten acip okuyabilirsin.
    Cbf150 de yağ yakıyor diye bir yazı var mı ? Yada cb de ?
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

arkadaşlar çok kıyak bi motor asırı dayanıklı büfenin motorunu çok kullandım 10 dan fazla kaza yapmıs sasi yamuk far die bi sey yok ama yanlıslıkla girdiğim 1. köprü yolunda 85 i bu aliyle çok rahat gördü dahada idiodu ama kask yoktu tırstım güzel motor yeni baslayanlar içini bence en ideal makine ama bi cbf 150 deil :D
    Mikuni bunu beğendi.

Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf150 de yağ yakıyor diye bir yazı var mı ? Yada cb de ?
    Cbf yag yakiyor ama ben cb yag yakiyor diye kimseden sikayet duymadim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Kilavuzda su sekilde yaziyor :
    Tum motorlar,normal calismalarinin bir parcasi olarak yag tuketir bu sebeple motor yagi seviyesi duzenli olarak kontrol edilmelidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

Api sh veya api enerji tasarrufu etiketi olan daha ust kalite yaglari kullanmayin.yaglama ve debriyaj performansini etkileyebilir.
    Kilavuzda bu sekilde yaziyor

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim sinyal düğmem sağlıklı çalışmıyor. Ya da acaba bu normal bir durum mu bilmiyorum.
    Sinyal verdikten sonra yanan sinyali söndürmek için düğmeyi orta kısma doğru bastırıyorum. Çıt diye basış gerçekleşiyor ancak sinyal yanmaya devam ediyor. Söndürmek için birkaç kez daha tıklamak zorunda kalıyorum çoğu zaman. Tek seferde sinyali söndürmem nadiren gerçekleşiyor. Sizde durum nedir?
    Normal bir durum gibi çünkü bende her zaman tek seferde söndüremiyorum

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ligi-1922.html Arkadaşlar bu sayfada ybr ye çok güzel bi çalışma yapmışlar ön tur camı takmışlar punta izi felan da yok. Güzel çalışma olmuş.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Honda pcx125
    4000 km. oldu. motorda hiçbir sorun çıkmadı. bakıma falan götürmedim hiç. 40 lira boşuna para vermeye gerek yok. garanti dışı kalırsa kalsın, zaten motor sağlam çıktı. susturucunun grenajını söküp matkapla küçük bir delik açtım, şimdi daha tok ses çıkıyor, ve gaza tepkisi daha iyi. 97 oktan benzin kullanıyorum. her yolu denedim ama 85 diyor başka gitmiyor bu motor.
    7

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Herkese merhaba,
    Yine bir pazar rutin 20 tl benzinimizi alıyoruz.Motosikletimizi önce pompacıya rica ettiğimiz üzere bezin döktürdüğümüz bezimizle siliyoruz.Daha sonra köpükle bir posta daha silme işleminin ardından güzelce yıkatıyoruz.Lastik havasını kontrol ettikten sonrada bebekler gibi siliyoruz.

Herkese iyi forumlar...
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)