Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onun motor mu bu hafiye gibisin ferdi ben başka fotolarını görmüştüm. nasıl sökmemiş ya sökmüş adam, konuştuk. bazılarını sökmedim demişti demekki kafayı bırakmış.
    bu arada siyah sizin beyazlardan daha güzel itiraf edin
    Renk meselesi zevk meselesi.
    Ben alırken mağazada 3 renk yan yana duruyordu, beyaz en iyisi diye düşündüğüm için beyaz aldım, halende aynı düşünüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

herkesin rengi kendine tabi, ben takılıyorum öylesine

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    CB teknik anlamda sorunsuz olunca insan görsele sarıyor, insan ne doyumsuz bi canlıdır ya
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB teknik anlamda sorunsuz olunca insan görsele sarıyor, insan ne doyumsuz bi canlıdır ya
    hakikaten de sorunsuz di mi, ben pek km. yapmıyorum 1500 daha yeni oldu o yüzden pek bilemiyom ama sıkı bi alete benziyor sorun konusunda gerçekten. napalım işte bizde stiker, renk derken konuşacak konu arıyoruz

Motosikleti
    Honda NC S
    Şimdiye kadar hiçbir kronik, genel teknik anlamda hiçbir geri dönüş duymadım ( insallah duymayız yaşamayız ), duyduklarımda kullanıcı ve servis ( yağ miktarı gibi :/ ) hatasından kaynaklı şeylerdi hep.

Gerisi saçma sapan şeylerdi hep, Bursa' da 17 yaşında çocuk "abi ben reYziGG alacam, bu CB nin amortisörleri çok sert dedi " Bende yumuşağa ayarlayıverdim "hee biraz değişti" dedi

Tamam çok konforlu bi motosiklet diyemeyiz ama SS alacak birinin de kaldırım taşında alıştırma yapması lazım hani, CB onun için aşırı konforlu
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cb sayfasında soralacak soru mu bu şimdi? kendi ağzınla söylüyorsun işte (ya da parmaklarınla) biri honda diğeri mondial. 750TL. için değer mi?
    haklısın adı dahi yetiyor. sıfırları ne kadar bunların hocam

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    _ Bu konuyu bikaçkez bende sordum, sadece depo üstü stickerlarım duruyor, üzerine cila atılmış diye sökmeye korktum,

ince de bir cila aslında belki pasta+cila ile yedirilebilir ama ya yedirilemezse diye bir türlü cesaret edememiştim, sen nasıl cesaret edebildin ki helal olsun

_ Bende tiksiniyorum o stickerlardan, bu işi yapanlar var sahibindende görüyorum zaman zaman, birini aramayı unutmuştum ( numarası varmıydı onuda bilmiyorum :/ ) ilan kalkmıştı,

diğerinin numarası yoktu derken bende halen kurtulamadım . Bi çözüm bulabilirsen muthiş faydalı bir iş çıkacak ortaya

_ Bence bir boyacıya motosikletinle gidip sorman çok iyi olur, ben sorduğumda stickerları söküp bakmak lazım duruma demişti, ozaman ben de bakarım dayı dedim ayrıldım

_ Bikaç fotoğrafını çekip yakın, detaylıca, forumda konu açsan hızlı geri dönüşler de olabilir, illaki bu işten anlayan var

_ Kusursuzca çözüme ulaşacağına inanıyorum, ama yolu nedir heyecanla bende merak içindeyim!

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Başta depoyu değiştirdiklerini düşünmüştüm fakat orjiali stickerlarıyla geliyor malesef

http://d1211.hizliresim.com/13/l/g1n3v.jpg
    yarın fotoğraf koymaya çalışırım.Cila değilde sanki bütün deponun saydam etiletlerle beraber kaplandığını düşünün puzzle gibi.Etiketi kaldırdım, kalkan yer çukur kaldı.

Birde bugün %12 indirim var diyerek Full benzin istasyonuna gittim.Sonrasında 3 km yaptım.Biryerde oturduktan sonra tekrar bindim 2. viteste bir tekleme yaptı ama torkda var böyle atıcak üstünden bi oturdu bi dırladı motor.30 saniye tekrarladı, direk benzin istasyonuna gittim.Müdür bizim sertifikalarımız tam şikayetci yok dedi.Ne yapılmalı.Ama o 30 saniye harici tekrarlanmadı.Motor soğukta değildi.Bu çok önemli aslında herkesin başına gelebilir.Ne yapmalı şimdi?motor teklemeye devam etse servise gidicemde etmiyor.Neden yapmış olabilir, temizde sürüyorum zorlamadan.Haftada en az 1 yıkarım.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın fotoğraf koymaya çalışırım.Cila değilde sanki bütün deponun saydam etiletlerle beraber kaplandığını düşünün puzzle gibi. Etiketi kaldırdım, kalkan yer çukur kaldı.

Birde bugün %12 indirim var diyerek Full benzin istasyonuna gittim. Sonrasında 3 km yaptım. Biryerde oturduktan sonra tekrar bindim 2. viteste bir tekleme yaptı ama torkda var böyle atıcak üstünden bi oturdu bi dırladı motor.
    30 saniye tekrarladı, direk benzin istasyonuna gittim. Müdür bizim sertifikalarımız tam, şikayetci yok dedi. Ne yapılmalı. Ama o 30 saniye harici tekrarlanmadı.Motor soğukta değildi.Bu çok önemli aslında herkesin başına gelebilir.Ne yapmalı şimdi?motor teklemeye devam etse servise gidicemde etmiyor.Neden yapmış olabilir.
    İndirimli benzinleri hiç önermiyorlar, genellikle bu tür sorunlar yaşanabiliyor diye :/ Kampanyalı benzin ile bir depoda ciddi anlamda kısa yol yapanların şikayetlerinide çok okudum. Muhtemelen yakıttan kaynaklı bir sorundu

MadEnd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT 700 Deauville - CB125E
    Herkese iyi akşamlar arkadaşlar;
    Malum motosikletten 2 adet aldık ve ikiside 400 km civarında oldu, aşağıda yazdıklarım sizlerinde motosikletlerinde varmıdır acaba;

1. Motosiklet soğuk olduğu zaman debriyaj silkeleme yapıyor.
    2. Motorun üst kapağı ve marş motorunun oralardan az miktarda yağ atmış (terleme yapmış)
    3. Motosiklette çok fazla olmamakla birlikte vibrasyon var
    4. Motosiklette biraz aptallık var, daha fazla idi usta tavsiyesi ile 97 oktan benzin koydum baya bir düzeldi.

Yanıtlarınız için teşekkürler;
    YAMASAKİ

Motosikleti
    Honda NC S
    Bu şikayetler Er-5 ve YBR 125' e göre mi? Benim çok ciddi bir motosiklet geçmişim olmadığından kullandığınız terimlere çokta aşina değilim fakat kıyaslayacak olursam otomobil ile kıyaslayayım,

* Epey yıl geçirdiğim otomobilimde debriyaj işini ne kalitede yapıyorsa CB de de aynı hassasiyette işini yapıyor,

* Yağ atma ve terleme gözle görünür bişey ise eğer, benim motosikletimin üst kapağı ve marş motoru ilk aldığım günki kadar temiz

* Vibrasyon ilk 4000 km hiç ( H-İ-Ç ) hissetmedim, bu aralar (devir sonlara yaklaştığında) otomobilimde olduğu kadar bir hissiyat var( ilk 4000 km o devirlere çıkmamış ta olabilirim :/ ).

* Motosiklette aptallık terimini inan hiç bilmiyorum, otomobildende tanıdık gelmedi malesef

Motosikleti
    cb125 honda
    valla arkadasım ben hep full petrolden alıyorum benzini motor o teklemeyi sadece sabahları yapıyor yani sogukken yaklasık yarımsaat veya bir saat kalınca bu aylarda cabuk soguyor motor 1dk binmeden calıstır bişeyi kalmıyor ve ben 50tl benzinle 490km gidiyorum yakıtta sorun olsa bukadar gitmez opetten aldım 475km herkeze iyi sürüsler

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı MadEnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar arkadaşlar;
    Malum motosikletten 2 adet aldık ve ikiside 400 km civarında oldu, aşağıda yazdıklarım sizlerinde motosikletlerinde varmıdır acaba;

2. Motorun üst kapağı ve marş motorunun oralardan az miktarda yağ atmış (terleme yapmış)

4. Motosiklette biraz aptallık var, daha fazla idi usta tavsiyesi ile 97 oktan benzin koydum baya bir düzeldi.

Yanıtlarınız için teşekkürler;
    Terleme benim motorda da oldu. İlk 1000km. Yağını değiştim kalın yağ koydum düzeldi. Contalar çok dandik, ince yağı sızdırıyor malesef

erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    merhaba arkadaşlar yol arkadaşımı büyütmek maksadıyla satıyorum
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5635306/detay/
    er5 yada GS500 düşünüyorum

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    aynen ferdinand biz rahatsız diyoruz ama geçenlerde R1 i olan bi çocuğu artçı aldım dedi ki '' abi ne rahat motor bu uykum geldi arkada'' :D biz çemkiriyoruz tamam koltuk biraz rahatsız uzun yolda döt felci yapıyor ama bi supersport gibi değil. geçenlerde kawasaki ninjasını aldım arkadaşın acil işim var diye cb yi ona verdim kollarım resmen ağrıdı 20 km yol gittikten sonra,arkadaşta isyan etti 5. vites gazı kapattım ama motor yolun ortasında duruyodu diye :D

Bu arada ben bakımı konşuk motorda yaptırdım herşey dahil 60 tl. zaten yağ 30 tl full sentetik mobil.

Bakımdan sonraki yakıt tüketimim depoyu fulledikten sonra şehir içi artçılı ve devirli kullanımda 486km de yedeğe geçti =)

iyiki almışım bu motoru yakıt parasından zaten verdiğim parayı çıkartacak :D

Bu arada geçenlerde 3500tl teklif ettiler motoruma satmadım.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen ferdinand biz rahatsız diyoruz ama geçenlerde R1 i olan bi çocuğu artçı aldım dedi ki '' abi ne rahat motor bu uykum geldi arkada'' :D biz çemkiriyoruz.

Bu arada ben bakımı konşuk motorda yaptırdım herşey dahil 60 tl. zaten yağ 30 tl

Bakımdan sonraki yakıt tüketimim depoyu fulledikten sonra şehir içi artçılı ve devirli kullanımda 486km de yedeğe geçti =)

iyiki almışım bu motoru yakıt parasından zaten verdiğim parayı çıkartacak :D

Bu arada geçenlerde 3500tl teklif ettiler motoruma satmadım.
    __ En büyük sorunum konfor olsun Serkan, olay bi seleye bakar, ben böyle sorunun kedi canını yerim

Ki ben epeydir hiç rahatsızlık yaşamıyorum sele kaynaklı ama ilk 1000 resmen benim rodajım oldu

__ Benim aldığım servis bakım ücretleride 55-60 TL idi, yeni fiyat alan arkadaşlar 15-20 TL fazla fiyat alıyor sanırım bindirme var servis fiyatlarında

__ Yakıt konusunda en şikayetçilerden biriydin, bakım sonrası epey değişiyor durum En agresif CB kullanıcısı sensin diye düşünüyorum, seni bu konuda mutlu görmek şaşırttı açıkçası

Zamanla bende agresif kullanım denemeleri yaptım, artçı aldım, çanta taktım, alabildiğine yükledim... ne yaptıysam ~520 km altında düşüremedim yedeğe Hedefim 486km bilmem tanıdık geldi mi

__ Bende satmayı düşünmeyenlerdenim, bigün kazara satıp değiştirirsem mum ışığıyla arayacağım gibi bi his var içimde

Gönül ister ki abi getirebilelim yanına, bunun için kendi adıma hem tecrube olarak erken, hemde ah keşke şu da olsa diyebileceğim bir beklentiye henüz sokmuyor beni CB.

Abi gelirse görsel haz ve keyif amaçlı gelir buda şuan aşırı LUX e girer yok yere

Bu arada seni daha sık görmek isteriz başlıkta, bilgi paylaşmadan çoğalmıyor abi

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Arkadaşlar merak ediyorum cb125 te kesici var mı ? motor kesiciye giriyo mu ?

Motosikleti
    Honda NC S
    Bende merak ediyorum o konuyu, kullanım kılavuzunda hiç bahsi geçmiyor, araştırıp kesin bilgiyede ulaşamadım, bende sordum ama cevap alamadım

Bursa'ya giderken Orhangaziyi geçer geçmez yağmur arttı resmen kaskıma taş yağıyor gibiydi, benzinlik bişey denk gelsin derken Gemliğe doğru motor bi KERKINME yaptı ,

ibreye baktım sürat 108-105-100 gibisinden bi düştü, sanırım bir süre süratli gitmişim Motorun kendi kendini korumaya aldığı o aşırı ısı önleme hikayesi zannetmiştim, ama okuyorum okuyorum öyle bişey yok sanırsam ?

yağmur da sakinleşince durmadan 60-70-80 devam ettim yoluma, havada buz gibi olduğundan daha hızlı soğur motor diye düşündüm

Önümü bile göremezken o süratlere çıkmışım, o gün bu gündür gözüm ibrede, korkuttu beni o durum Zaten isteyerek çıkacağım süratlerde değildir hani Devir kesici v.s yok deniliyor başlıktaki yazılarda, peki bunun sebebi ne olabilir sizce.

Hani bikaç kez sarsılma gibi bişey değil sadece "1" kez motosikleti arkadan biri tuttu 100-102 km/h sürate kadar düşürdü ve bıraktı gibi. Bujinin ömrü nedir ki acaba, alakası olabilirmi sizce

O günden sonra birdaha yaşamadım bu durumu ( gerçi o süratlerede çıkmadım :/ ) bu yüzden aklımdan çıkmıştı, şimdi sürat muhabbetini duyunca sizlere danışayım dedim, normal bişey mi bu yaşadığım ???
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duyduğuma göre kesici 9000'de devreye giriyormuş.
    Alıntı ramazan4877 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorda kesici yok diye biliyorum.
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörlü motorda devir kesici mi olur?
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o göstergedeki aralıkları devir kesici olarak düşün =)
    Farklı bir forumda karşılaştığım: Ybr esd motor sesi olarak Cb125' den daha sesli, Cb125 daha sessiz çalışıyor.
    Yamaha da bulunan devir saati ayrı bir sportif hava katmış, buna karşın Honda da vites göstergesi bulunmakta.
    Işıklandırma ve malzeme kalitesi olarak Honda daha öne çıkmakta.
    Hafif eğimli düz yol ve bayır aşağı yerlerde karbüratörlü bu iki modelde devir kesici olmadığından son sürat zaman zaman 110-130 arası hızları görmekte.
    Gibi gibi devam ediyor. Sanırım yok

Ozaman benim yaşadığım neydi diye düşünüyorum şimdiye kadar bulduğum en yakın ihtimal: "beynin aşırı yüksek devirlere uzun süreli karşılık verememiş olma ihtimali" sanırım

Net bi sonuca ulaşamadım, çok lazım da değil esasında ama sebebini bilmek istiyor insan En yakın bu ihtimali gördüm kendime

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Abi bu gibi bir motorda hangi beyinden bahsediyorsunuz tam olarak acaba? Gerçekten bilmediğimden soruyorum.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu gibi bir motorda hangi beyinden bahsediyorsunuz tam olarak acaba? Gerçekten bilmediğimden soruyorum.
    Ben de net olarak bilmiyorum ki reverse, beyin dediğime bakma terimsel karşılığını bulamadığımdan

Kendimce anlatmak istediğim şey, gaz elciğini çevirdik diye, bujinin nekadar zamanda nekadar ateşleme yapacağı gibi durumların kararını veren hikaye.

Öyle bişey de vardır heralde, mekanik olamaz o iş

Ben de net olarak bilmiyorum ki reverse, beyin dediğime bakma terimsel karşılığını bulamadığımdan

Kendimce anlatmak istediğim şey, gaz elciğini çevirdik diye, bujinin nekadar zamanda nekadar ateşleme yapacağı gibi durumların kararını veren hikaye.

Öyle bişey de vardır heralde, mekanik olamaz o iş
    bence yakittan kaynaklanmistir,karburator e pislik geldigi zaman motor boguloyormus gibi olur gazi keser sende de bu bir defa olmus buyuk ihtimal ondan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)