Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 mh drift .
    bunda vites göstergesi varmı arkadaşlar ?
    DERSİMLİ :wiinkk:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı Sodir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunda vites göstergesi varmı arkadaşlar ?
    var arkadaşım

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vites göstergesi var ama devir saati yok
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devir saati varmı dye sormadı farkedersen :D

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sf:1 devir göstergesi yok sf:160 devir göstergesi hala yok abi

zamanla göstergemi çıkacak CB de ??? yapmayın allah aşkına ya , bişey oldu diye sevinip giriyorum, açıyorum başlığı genelde her sayfa bu konuyla başlıyo

Biyerden sonra sıkıyo adamı nasıl sıkılmadınız yahu, 5-10 dolarlık şey abi, olmadı alır takarsın topu topu bi soket bütün iş

Modlardan, başlığı "Honda CB 125 - 2012 Model Commuter (Devir Göstergesi Yok!!! " Y.O.K ")" diye değiştirmelerini rica edicem işe yariycanı bilsem

----Birde herkes nereye kayboldu daha bikaçgün önce 3-4 arkadaş yeni CB almadımı, hani fotoları görecektik beylerrr----
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modlardan, başlığı "Honda CB 125 - 2012 Model Commuter (Devir Göstergesi Yok!!! " Y.O.K ")" diye değiştirmelerini rica edicem işe yariycanı bilsem

Arkadaslar bu yakıt konusuna nasıl çözüm bulacağız benim motor çok yakıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Arkadaşlar bu yakıt konusuna ı çözüm bulacağım. Benim motor çok yakıyor :-(

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    ilk defa motorum 5 gün boyunca yattı ve çalıştırdığımda jigle ile çalıştı,cbnin jiglesi otomatikmiş cbfte gaz vererek ıstıyordum bunda ise motor çalıştıktan sonra jigle açık konumda kendisi ısınıyor motor...

bu arada 4. bin bakımını yaptırdım yağ değişti sibop ayarı gerekmez dedi usta motoru yormadığım için siboplar iyi durumda,ama yağı yine 1 litre koydular geçenlerdeki durumları anlattım bize güvenin sorun olmaz dediler ama ben yinede içinden alıcam biraz...

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Jigle dedin de aklıma geldi,bende jigleyi parmağımla tutmam gerekiyor aksi halde bırakınca buton hafif yukarı kalkıyor ve jigle devre dışı oluyor.Sizde de böyle değilmi?
    Korkarak yaşayamazsın!

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jigle dedin de aklıma geldi,bende jigleyi parmağımla tutmam gerekiyor aksi halde bırakınca buton hafif yukarı kalkıyor ve jigle devre dışı oluyor.Sizde de böyle değilmi?
    bende de jigle yarıda durmuyor yarım tutmak için elle tutmak gerekiyor ama sonuna kadar çektiğimde öyle kalıyor...telde sıkılık veya gevşeklik olabilir...

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de jigle yarıda durmuyor yarım tutmak için elle tutmak gerekiyor ama sonuna kadar çektiğimde öyle kalıyor...telde sıkılık veya gevşeklik olabilir...
    Hadi ya bende durmuyor işte İnşallah sadece bu yüzdendir...
    Korkarak yaşayamazsın!

Motosikleti
    Honda NC S
    Hoşgeldin mücahit, uzun kayıpların korkutuyor abi, arada haberdar et, Allah korusun bişey oldu sanıyor insan
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı reall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu yakıt konusuna nasıl çözüm bulacağız benim motor çok yakıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Arkadaşlar bu yakıt konusuna ı çözüm bulacağım. Benim motor çok yakıyor :-(
    Çok yakıyor derken??? 100 km de kaç litre?
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin mücahit, uzun kayıpların korkutuyor abi, arada haberdar et, Allah korusun bişey oldu sanıyor insan
    hoşbulduk
    abi yıllık izindeydim son 3 günüm kaldıgezdim yani biraz,motorda 4. bine geldi aramız çok iyi şuana kadar memnunum motordan ama forumda motoru kullanıp paylaşım yapanlardan çok kafasına göre konuşanlar var o sebepten fazla yazasım gelmiyor...yoksa motorun her türlü halini paylaşıyorum biliyosun

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yakıyor derken??? 100 km de kaç litre?
    Alıntı reall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakimina dun goturdum. Benim motor cok yakiyor aldigimdan beri fazla sıkıştırmadim da, ilk depoyu fulledim 430 km de yedege cektim,
    ikinci fullemede 370 km gitti motoru sakin kullaniyorum ama neden cok yakiyor anlamiyorum. Sizin yakit durumunuz nasil yoksa benim motorda mi sorun var
    Sakin kullanımda 370 te yedeğe çekiyormuş :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

hoşbulduk
    abi yıllık izindeydim son 3 günüm kaldıgezdim yani biraz,motorda 4. bine geldi aramız çok iyi şuana kadar memnunum motordan
    Nasıl bi yıllık izin o ya Harbi yıl oldu o manada diyosan yıllık Bende 4000 e geldim hemde gezmeden

Nereye bakarsan oraya gidersin olayına çok takılıyorum galiba, o yüzden tabelalara bakmıyorum yok yere toslamıyalım diye 2-3 gün olmadı 4.Levente giderken kendimi köprüde buldum geri dönüşte yok tabi

Mecburen Altunizadeden döndüm

Forumda motoru kullanıp paylaşım yapanlardan çok kafasına göre konuşanlar var. O sebepten fazla yazasım gelmiyor...yoksa motorun her türlü halini paylaşıyorum biliyosun
    Bişeyi çok konuşunca olurmuş derler ya benimkinde ceviz kadar bi devir göstergesi çıktı, hergün suluyorum bi gün büyüycek inanıyorum Sonra satarım bana lazım değil

Kafasına göre konuşanların yazılarını filitreleme programı indir Gerekirse monitörün o bölgelerini bantla ama ara ara gir abi. Senin avatarında bile güneş doğuyo, sen gidince sessizlik oluyo başlıkta

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    abi yıllık izin 10 günfiltreleme programı güzel olurdu bak

bende kontra tekniğine kafayı taktım çok güzel oluyo virajlar zaten bakış olayı virajlardaki tabelalarda sorun oluyor,iki saniye bakmaya gelmiyor tabela ile aramızda bi yakınlaşma oluyor aniden

kontra tekniğini zaten kullanıyoruz ama ben dikkat etmezdim şimdi bilerek uyguluyorum virajlardaki o hafifte olsa panik havası olmuyor motor gerçekten dengeli bi viraj alıyor,bunlara hem yolda hemde ara ara boş yerlerde çalışmak lazım...hiçbirzaman biliyorum yada tecrübelendim gibi bi hisse kapılmamak gerek sonrasında zaten yerden alırlar adamı

Motosikleti
    Honda NC S
    Dediğin gibi biraz süratliyken keskin virajlarda mecburen yatıyor insan, o tür anlarda istem dışı kontra kullanılıyor, kilyos yolu, taze asfalt, bariyer yok, trafik yok ... ... Bende bilmediğimden isteyerek deneyemiyorum hala

Geçen Ayvansaraydan Sirkeciye gidiyorum her viraj çeyrek dönüş bile değildi bi tanesi yarım turmuş nerdeyse arkamda bi kango var sol şeritte o viraja girdiğimde anladım sertmiş viraj, hafiften yattım ama yok... sola sola kayıyorum

O sırada da kango geldi sol şeridimden hizama kadar, şimdi gelde gidonu kangoya doğru itele Bilinçli o işi yapamadım, yemedi Hafif frene dokundum ama çok çok hafif, arka tekerlek yerden komple koptu, ön yalpaladı

allahtan amortisörler en sertte, arkamdada artçım vardıda 30-40 cm sola kayıp tutundu tekerlek yoksa şuan

Lastikleri değiştirince falan heralde o iş rahat olur, bi süre daha aklımdan çıkmaz o an, nasıl yırttım hala ben bile çözmüş değilim. O zamana kadar artçı olarak sadece Yusufla gezicem belli oldu o iş

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift

Uploaded with ImageShack.us
    arkadaşlar bloğun arkasındaki ortasında yıldız baş vida olan girişin ne işe yaradığını bilen varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:28 ----------

Uploaded with ImageShack.us
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Motosikleti
    Honda NC S
    Birebir bizim için üretilen modeller gelmeye başladı beyler

Bağlantı detayı düşünmek yok, aradaki katalitik yok , biraz daha ortaya yakın gelip daha dik açı ile çıkan susturucu, veeee en önemlisi KISAAAA

Bu modeli bile beğendim ama bakalım daha neler gelecek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)