Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Michelin Pilot sporty düşünüyorum, fakat çifti 230 TL den aşağı fiyat bulamadım. İnternette fiyatlar bu şekilde, Honda D&B motora sordum, orasıda çifti için 230 TL dedi, takması için çifti için 20 TL olur dedi, yani toplam 250 TL .
    180 TL alınacak yer varsa yerini söylesenizde oradan alsak.
    http://www.motosiklet.net/forum/anes...0-indirim.html
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar birkaç sayfa önce bir sorunumdan bahsetmiştim.
    Debriyajın tam olarak ayırmadığını düşünmüştük hatta.
    Bugün servisi aradım ve bu durumun normal olduğunu ve bir sıkıntı olmadığını söyledi.
    Ayrıca cb125 sahibi bir arkadaşım da benim ricam üzerine denedi ve onda da durum aynı.

Bu arada durumun ne olduğunu şöyle söyleyeyim;
    Orta sehbadayken motoru çalıştırıp vitesi 1'e takıp, debriyajı sonuna kadar çekmeme rağmen arka teker dönmeye devam ediyordu. Hatta tekeri ayağım ile durdurup tekrar bıraktığımda dönmeye tekrar başlıyordu.

Rica etsem burdan birkaç kişi daha deneyebilir mi?

Ayrıca servise lastik basınçlarını da sordum. Marka model farketmez, ön 29 arka 33 basacaksın dediler?!... Michelin lastiklerin yanaklarına bakayım bir de basınç değeri olarak ne vermiş.

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Anes motoru arayıp sordum, orasıda 230 TL + takma 20 TL:250 TL fiyat veriyor

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birkaç sayfa önce bir sorunumdan bahsetmiştim.
    Debriyajın tam olarak ayırmadığını düşünmüştük hatta.
    Bugün servisi aradım ve bu durumun normal olduğunu ve bir sıkıntı olmadığını söyledi.
    Ayrıca cb125 sahibi bir arkadaşım da benim ricam üzerine denedi ve onda da durum aynı.

Bu arada durumun ne olduğunu şöyle söyleyeyim;
    Orta sehbadayken motoru çalıştırıp vitesi 1'e takıp, debriyajı sonuna kadar çekmeme rağmen arka teker dönmeye devam ediyordu. Hatta tekeri ayağım ile durdurup tekrar bıraktığımda dönmeye tekrar başlıyordu.

Rica etsem burdan birkaç kişi daha deneyebilir mi?

Ayrıca servise lastik basınçlarını da sordum. Marka model farketmez, ön 29 arka 33 basacaksın dediler?!... Michelin lastiklerin yanaklarına bakayım bir de basınç değeri olarak ne vermiş.
    Bu her motorda böyledir reverse. Ne kadar debriyajı da sıksan azıcık ileri gitmeye yeltenir motor hep.
    reverse bunu beğendi.
    www.motorumla.net

cok ince ayrıntılara giriyorsunuz bende sizi takip ediyorum buradan bir seyler öğrenmeye calisiyorum ben acemiyim arkadaslar tesekkür ederim paylasımlarınız icin.. bu arada ilk uzunca bir yolculuk yaptım 40 km uzun yol sayılmaz ama ilk defa cıktım biraz korktum basamadım 60 70 gecemedim fazla cuma günü 100 km manyasa gidecegim yanıma sprey aldım birde uyduruk bi pompa ne olur ne olmaz sonrada bi istanbul yapmayı düsünüyorum bakalım nasıl olacak
    içimde ölen biri var

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Debriyaj sıkılıyken tekerin dönmesi esnasında eğer tekerleği elinizle, ayağınızla vs kolayca durdurabiliyorsanız birşey olmaz merak etmeyin. Kavrama azıcık sürtüyordur, o da kalkıştaki sürtünmelerden kat be kat küçük birşeydir. Bir zararı yok.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Ealpt abimiz sanırım servislerden bahsetmemişti 180 TL derken, michelin yetkili satıcılarından bahsediyor diye düşünmüştüm ben, aldığımız yere değiştirtirsek yine mi garanti fasa fiso hikayeler çıkar dersiniz.

Yahu full elektronik olan laptopumuzun harddiskini ramini değiştiriyoruz garanti dışı kalmıyor, motora dokunmadığımız sürece bundada birşey olmaması lazım laptoptan daha narin değilse.

Nereden nasıl para kazanacaklarını şaşırmış bunlar eğerki lastiğide servise değiştirtmek zorundaysak. Lastik yahu bu !!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar yağ muhabbetinizi okudum asya scoter babamda da var arkadaşın dediği gibi 800 ml yağ konuyor vitesli ybr125, cbf 150 ve cb125 de dahil olmak üzere bunlara 1000 ml yağ konur sebebi viteslilerde şanzuman sistemide vardır ve onunda yağlanması gerektir ve o 1000 ml yağdan yağlanır scooterlerde sadece motor yağlanır şanzuman kısmı ayrı yerdedir o yüzden az yağ alır anlatabilmişimdir umarım
    Açıklama için çok çok teşekkür ederim , ama bizim ustalarımızı bilirsin çoğu kişisel kararlar verirler, buna da tecrube derler Şimdi kılavuzda 0.8 yazan ne acaba yurtddışı Honda' lara mail atıp sormak lazım,

YBR / CBF' de de kılavuzda 0.8 yazıyorda 1 lt mi konuyorki acaba, yoksa onlarda zaten 1 lt de ustalar ezber usulü küçük cc de 1 lt konur ahanda CB 125 ozaman buna da 1 lt deyip kılavuzu bile açmamış ta olabilir mi

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ealpt abimiz sanırım servislerden bahsetmemişti 180 TL derken, michelin yetkili satıcılarından bahsediyor diye düşünmüştüm ben, aldığımız yere değiştirtirsek yine mi garanti fasa fiso hikayeler çıkar dersiniz.

Yahu full elektronik olan laptopumuzun harddiskini ramini değiştiriyoruz garanti dışı kalmıyor, motora dokunmadığımız sürece bundada birşey olmaması lazım laptoptan daha narin değilse.

Nereden nasıl para kazanacaklarını şaşırmış bunlar eğerki lastiğide servise değiştirtmek zorundaysak. Lastik yahu bu !!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Açıklama için çok çok teşekkür ederim , ama bizim ustalarımızı bilirsin çoğu kişisel kararlar verirler, buna da tecrube derler Şimdi kılavuzda 0.8 yazan ne acaba yurtddışı Honda' lara mail atıp sormak lazım,

YBR / CBF' de de kılavuzda 0.8 yazıyorda 1 lt mi konuyorki acaba, yoksa onlarda zaten 1 lt de ustalar ezber usulü küçük cc de 1 lt konur ahanda CB 125 ozaman buna da 1 lt deyip kılavuzu bile açmamış ta olabilir mi
    kardeş ybr cbf150 de 1 litre yazıyor eğer motoru dağıtırsan 1,2 litre ybr ben cb de böyle olabilir demek istedim eğer kitapçığında 0,8 yazıyorsa o kadar koyun tabi 1 litre fazla olur bu sefer
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Honda NC S
    Eyvallah, bak bunu öğrendiğimiz çok iyi oldu, çok sağol. Bu işin aslını öğrenmek lazım, aşağıdan aldım geldim kılavuzu, yazan tam olarak şu

" 4. Karteri, tavsiye edilen seviyede motor yağı ile doldurun; yaklaşık: 0.8 (0.8 US qt , 0.7 lmp qt) "

Yanlış hatırlamıyormuşum 0.8 yazıyor ve bana tanıdık gelen bi ölçü birimi yok hakikaten, keşke yanılsaydım

Motosikleti
    Mondial 125 Zn - Honda CB 125e
    Arkadaslar bırsey daha danısmank ıstıyorum. motora cakmak gırısı taktırmak ıstıyorum navıgasyon telefn ıcın motoru ılk alırken sordum garantı dısı kalır dedıler :s mt den aradım ettım takılıo yanı en saglıklısı akuyle arasına sıgorta koyarak oluyormus... yanı asıl dusuncem su. bunu duzgun bı yerde yaptırmak ıstesem duzgun basıt bı baglantı ıle kullanmsam bakıma vs gıderken kendım cıkarsam yanı gormedıklerı surece garantı dısı kalmıs olmuyr

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ahmetkose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bırsey daha danısmank ıstıyorum. motora cakmak gırısı taktırmak ıstıyorum navıgasyon telefn ıcın motoru ılk alırken sordum garantı dısı kalır dedıler :s mt den aradım ettım takılıo yanı en saglıklısı akuyle arasına sıgorta koyarak oluyormus... yanı asıl dusuncem su. bunu duzgun bı yerde yaptırmak ıstesem duzgun basıt bı baglantı ıle kullanmsam bakıma vs gıderken kendım cıkarsam yanı gormedıklerı surece garantı dısı kalmıs olmuyr
    olur tabiki,servise ne sorsak garanti dışı kalır diyo..bana bakımlarda 2.000 bakımıda garanti için gerekli demişti özellikle sordum ama yok oda para kazanmak..ben yağını kendim değiştiririm servise gerek yok...sende bunu yapabilirsin bi sıkıntı olmaz..
    ahmetkose bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur tabiki,servise ne sorsak garanti dışı kalır diyo..bana bakımlarda 2.000 bakımıda garanti için gerekli demişti özellikle sordum ama yok oda para kazanmak..ben yağını kendim değiştiririm servise gerek yok...sende bunu yapabilirsin bi sıkıntı olmaz..
    işte bunu yapıcak bırını bulmam lazım )) elektrık vs den de hıc anlamam sıkıntı orda bırıne yaptırmam lazım sokmesı takması kolay olucak :s ıste varmı tavsıyenız gazıosmanpasa da oturuyorum?

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    işte bunu yapıcak bırını bulmam lazım )) elektrık vs den de hıc anlamam sıkıntı orda bırıne yaptırmam lazım sokmesı takması kolay olucak :s ıste varmı tavsıyenız gazıosmanpasa da oturuyorum?
    bende cbf için bunu yapmak istemiştim ama bende anlamıyorum elektirikten,varsa biri burdan önerebilir...benim sigorta olaylarında kafam gidiyoarka çantaya led stop bağlamıştım fren müşüründen elektirik alarak aküm zamanla bitmişti sonra çıkardım..biraz anlasam şundan motora neler takıcam

geçen bi motor gördüm motorda yok gps,çakmak soketi,mp3 çalar,kolonlar evet kocaman kocaman kolonlar bu kadar ileri gitmem ama lazım olan şeyler var tabiki

Motosikleti
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende cbf için bunu yapmak istemiştim ama bende anlamıyorum elektirikten,varsa biri burdan önerebilir...benim sigorta olaylarında kafam gidiyoarka çantaya led stop bağlamıştım fren müşüründen elektirik alarak aküm zamanla bitmişti sonra çıkardım..biraz anlasam şundan motora neler takıcam

geçen bi motor gördüm motorda yok gps,çakmak soketi,mp3 çalar,kolonlar evet kocaman kocaman kolonlar bu kadar ileri gitmem ama lazım olan şeyler var tabiki

yok bı cakmak gırısı yeterlı bnde gordum bı scooter da folyo kaplamıs sagını solunu mınık bı tv kolon falan koymus ısıklarda atv ye baktım bende bıraz

Motosikleti
    Honda NC S
    Motosikletin orjinal parçalarını delmeden etmeden yaparsan,

http://www.marintekstore.com/?catId=43&pId=517568 şu tip bi soketi 3M veya Tesa gibi kaliteli bi çift taraflı 1mm/2mm neyse bant ile bantlarsan,

Ara kablonada sigortanı ihmal etmezsen, hatta bence ara anahtarda koy ki ne olur ne olmaz sürekli açık kalmasın. Motosikletin herhangi biyerinden 12V çıkış alır kablo uçlarınıda soketli yaparsın

soketi söker servisine gidersin kimsede bişey anlayamaz bence Sen malzemelerini kaliteli seç, özellikle soketi marine tipi ve sıva üstü seç ki su izolasyonu sorunu büyük dertler açabilir başına,

diğer açık birleşim alanlarını silikonlayıp kuruduktan sonra elektrik bantı ile sıkıca bantlarsan bunuda motosikletinde en muhafazalı olduğunu düşündüğün yere koyar kullanırsın,

Benim önerim malzemelerini kaliteli bi şekilde topla, zaten çok bişey tutmazlar tahminim 30-40 TL geçmez ama 10-15 e mal olsun iş görsün dersen yarın bigün kablolarından duman yükselir

Malzemelerinle birlikte otomobil elektrikçisi veya Desi veya başka işini düzgün yapan bi alarmcıya gidersen http://www.desialarm.com.tr/irtibat yardımcı olurlar tahminim, süper tertemiz bi iş çıkar sonuçta.
    ahmetkose bunu beğendi.

cengizhankavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda varadero xl1000v
    lastik için işin uzmanı olan buz motora gidin.ben orada taktırdım sporty leri çok memnunum.
    reverse bunu beğendi.
    her yolculuk bir macera

Motosikleti
    Honda NC S
    Ön+Arka lastik ve montajı nekadar tuttu acaba ? 180 TL civarı ise aranan kan bulunmuş demektir Yoksa google dayı ağzından baklayı çıkarmıyor dükkan dükkan gezmek kalıyor geri

Motosiklet kullanmak için sebep arıyoruz zaten
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

cengizhankavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda varadero xl1000v
    yok o fiyata değil bende 240 lira montaj dahil taktırdım.ama ucuza almak isterseniz size adres fatih kılıçlı motomarketim.ben 3 kuruş kazanacam diye genede buz motordan vazgeçmem.montaj profosyonel
    her yolculuk bir macera

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Arkadaşlar benim motor 3000 kmde,benim motosiklet tecrübeside 3000 km yağmur yağdığı zamanlar motora özellikle bindim orjinal lastiklerin yol tutuşu bence gayet iyi ...değiştirme gereği gerçekten var mı?? Tecrübeli arkadaşlar orjinal lastik hakkında ne derler??? Inzelll ????
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    yok bı cakmak gırısı yeterlı bnde gordum bı scooter da folyo kaplamıs sagını solunu mınık bı tv kolon falan koymus ısıklarda atv ye baktım bende bıraz
    Benim bundan önce kullanmış olduğum Kymco People S200 de fabrika çıkışı olaraak çakmak girişi vardı. Telefon şarj etmek için falan baya iyi oluyor. Hatta lastik şişirmek için kompresör kullanımı için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)