Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler kötü bir haberim var, CB'ler yağ yakıyor sanırım bugün marşa bastıktan sonra epey duman attı. 2-3 gün içerisinde yağ değişimi yapıp miktarına bakacağım. 8 bine yanaştım şimdilik...
    eğer dediğin gibiyse cb için iyi bir haber değil honda ya yakışmaz derim
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reverse kardeş tekrar dene bi tekerlek en sonunda durması lazım durmuyor ise debriyajın kaçırıyor, birde debriyajın kavrama noktasına bak manette çok boşluk olmamalı.
    Teşekkür ederim.
    Arka teker durmuyor. Dediğim gibi ayağımla durdurduğum halde tekrar dönmeye başlıyor. Demek ki kaçırıyor.
    - Bunu ben kendim halledebilir miyim?
    - Bu şekilde kullanmak ne kadar zarar vermiştir ve neye zarar vermiştir acaba?

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    debriyaj balataların aşınır ama öyle aşırı zarar verecek şekilde değil. dediğim gibi debriyaj manetinde boşluk varsa motorun sağ tarafında debriyaj telinin kavramaya bağlandığı yerdeki 2 somunlu siyah parçadan sıkmanız lazım manettte çok az bir boşluk kalmalı ki eliniz ağrımasın.
    reverse bunu beğendi.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    evet arkadaşlar 1000 km bakımını yaptırdım motor kendinden geçtianes motorda yaptırdım ve memnun kaldım bu arada verdiğim yanlış bir bigiyi düzelteyim,serviste istediğin yağı koyuyorlarmış ben mobili seçtim mobil 10-40...

bakımda yapılanlar:zincir kontrolu germe yağlama,debriyaj kolu kontrolu,yağ değişimi...servisteki ustaya dedim daha 1000 kmde sibop ayarı yaptıranlar var dedi gerekirse yapıyoruz motoru sıcak havada aşırı zorlamdan olur dedi,benim motorun sesini beğendi bi sorun yok dedi

motorun sesi tok bi hale geldi gaz yemesi güzelleşti ve en mükemmeli vites geçişleri kaymak gibi sanki içine tereyağı var2den boşa 1den boşa çok rahat geçiyor ve ses yok yağ gibi...

titreşimde bi değişiklik olmadı aynı,rahatsız edicek seviyede değildi zaten bende hala da aynı...

buda bakım yapılırken...

birde arkadaşlar serviste cb 125'in full koruma demirli hali ve yan çantalı halini gördüm resimlerini çektim ben çok beğendim motorda harika durmuş...arka çantalar varken artçının ayak mesafesine bakın baya yer var...birde 2 çeşit cam örneği ikiside güzel ama birisini grenaja vidalıyorsunuz...işte resimler...

ferdinandd, ErcanSalcan ve hayabusa06 bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Mücahit kolları olan camın fiyatı nedir acaba
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mücahit kolları olan camın fiyatı nedir acaba
    fiyatını sormadımeve geldikten sonra aklıma geldi..anesi arayıp sorabilirsin sitesinde numarası var..o cam benimde hoşuma gitti ilerde cam düşünürsem ilk ona bakıcam rüzgarı baya keser o cam..

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Benim far yuvarlak olduğu ben kapla ka600 modelini çizdim kestirdim ybr ye göre sadece ayaklarını satıyorlar mı diye sormak lazım Hakan bey. E cami kestirdim ayaklarını yaptırsam30 tl istedi adam eğer bu ayak lari tek satıyorlar bunları alırım orj olur kappa ile aynı olur kappa pahalı olduğu icin reklam çi ya kestirdim 40 tl bu ayakları da alırsam o kadara 80 tl ye kappa gibi markası olmasıda aynı görüntü de aynı islevsellik te camım olacak

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Beyler kötü bir haberim var, CB'ler yağ yakıyor sanırım bugün marşa bastıktan sonra epey duman attı. 2-3 gün içerisinde yağ değişimi yapıp miktarına bakacağım. 8 bine yanaştım şimdilik...
    acaba honda yine kullanıcılarını üzecekmi... eksilen yağ ne kadar.... ne kadar zorlamada tüketiyor ... bunlar önemli bence..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Mücahit az önce anes o aradım sadece ayaklarını satıyorlar mı diye sabah tekrar arayacam ni güzellik yaparlar sa o ayaklar ellerinde varsa verecekler getirme imkanı varsa veririz dedi eleman

Motosikleti
    Mondial 125 Zn - Honda CB 125e
    tkrardan merhaba arkdaslar 750 km ı gordum rodajı hala beklıyorum ama sanırım benım kı benzını ıcıyormu bana mı oyle geldı anlamadın :s
    ılk aldıgımda 55 tl ye fulllendı sonra kırmızıya yakınlastı korkusuyla kı ızmıte gıttım geldım ne olur ne olmaz dıye fullıyım dedım 35 tl ye fullledım bu sefer bundan 2 gun oncede 20 tl attım ıbre yarıya geldı ama suanda bıldıgın kırmızının altında yeege aldım korka korka gıdıorum.. genel olarak ıse gıdıp gelıyorum besıktas gazıosmanpasa arası bılen bılır belkı kagıthane tunelı kullanıyorum aksamları barbaros trafıgı tabıkı dur kalklar asırı oluyor yanı ama cok degıl mı?
    04.07.2012 de aldım motoru ve ılk benzını 750 km de 110 tl ve suan yedekteyım :s

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar 1000 km bakımını yaptırdım motor kendinden geçtianes motorda yaptırdım ve memnun kaldım bu arada verdiğim yanlış bir bigiyi düzelteyim,serviste istediğin yağı koyuyorlarmış ben mobili seçtim mobil 10-40...

bakımda yapılanlar:zincir kontrolu germe yağlama,debriyaj kolu kontrolu,yağ değişimi...servisteki ustaya dedim daha 1000 kmde sibop ayarı yaptıranlar var dedi gerekirse yapıyoruz motoru sıcak havada aşırı zorlamdan olur dedi,benim motorun sesini beğendi bi sorun yok dedi

motorun sesi tok bi hale geldi gaz yemesi güzelleşti ve en mükemmeli vites geçişleri kaymak gibi sanki içine tereyağı var2den boşa 1den boşa çok rahat geçiyor ve ses yok yağ gibi...

titreşimde bi değişiklik olmadı aynı,rahatsız edicek seviyede değildi zaten bende hala da aynı...

buda bakım yapılırken...
    http://img560.imageshack.us/img560/5027/imag1369.jpg

birde arkadaşlar serviste cb 125'in full koruma demirli hali ve yan çantalı halini gördüm resimlerini çektim ben çok beğendim motorda harika durmuş...arka çantalar varken artçının ayak mesafesine bakın baya yer var...birde 2 çeşit cam örneği ikiside güzel ama birisini grenaja vidalıyorsunuz...işte resimler...

http://img163.imageshack.us/img163/1162/imag1370.jpg

http://img59.imageshack.us/img59/2631/imag1371.jpg

http://img860.imageshack.us/img860/5841/imag1372.jpg

http://img198.imageshack.us/img198/7042/imag1373v.jpg

http://img705.imageshack.us/img705/8360/imag1374w.jpg

http://img11.imageshack.us/img11/6572/imag1375.jpg
    bu çantaları motoru sıfır alınca yanında bedavamı veriyorlar?bedeva değilse aşşağı yukarı ne kadardır?

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bence pek normal değil, bana çok abartı geldi. Hemen hemen hepimiz çok yoğun trafikteyiz hatta birçoğumuz artçılıyız. Bence bir göster servise çünkü yakıt sarfiyatın neredeyse 2 katı gibi, bi sorun olmalı.

Motosikleti
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence pek normal değil, bana çok abartı geldi. Hemen hemen hepimiz çok yoğun trafikteyiz hatta birçoğumuz artçılıyız. Bence bir göster servise çünkü yakıt sarfiyatın neredeyse 2 katı gibi, bi sorun olmalı.
    aslında hesaplasyınca km de 13 krs yakıo devenın nalı degıl ama arkdaslarında dedıgı gıbı rodajdan sorna duzelır gıbı kıbakıma gıdınce gosterıcem tabıkı...daha da az olabılrı tavıkı 750 km den bahsedıyoruz sonucta...

Motosikleti
    Honda NC S
    Hmm 13 kuruş ise az bi fark tabi. Ben tuhaf hesaplamışım

1 depo ile 600 km ler gidilebiliyor 55 TL max alıyor depo (yedek dahil) 10-15 lira daha eklesen 750 km yapar gibi hesapladım onun için çok abartı geldimişti aslında

Hesap kitap konusunda hep zayıfımdır zaten

Motosikleti
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm 13 kuruş ise az bi fark tabi. Ben tuhaf hesaplamışım

1 depo ile 600 km ler gidilebiliyor 55 TL max alıyor depo (yedek dahil) 10-15 lira daha eklesen 750 km yapar gibi hesapladım onun için çok abartı geldimişti aslında

Hesap kitap konusunda hep zayıfımdır zaten
    ınsanlık halı bnde buraya yazmadan once tuhaf bı hesap yapıpta yazdım zaten bı an once rodaj bıtsın dıe 1000 km ıcın normal aslında tamam tamam bızım melekler az yakıo ıı kacıo

bu işten anlayan bilen arkadaslar ilkj aldıgımda depoyu fullemiştim 370 km oldu ibre kırmızıya dayandı amka hala gidiyor yedege düsmedi düştügünü varsayalım 60 tl doldurmustum 370 km gitmişim ve ibre kırmızıda güzel bir sonucmu acaba ?? bilgi verebilirseniz sevinirim
    içimde ölen biri var

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Göstergeye bakmayın sallama bir şey o.
    Yağ konusunu yarın netleştireceğim.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Honda NC S
    Göstergeye bakmayın sallama bir şey o.
    Yağ konusunu yarın netleştireceğim.
    İbre hakikaten sallama daha bitmez o benzin kolay kolay

İnzell binlerce km önden gidiyorsun hocam biçoğumuz ilerleyen zamanlarda neler olabileceğini senden öğreniyor, inşallah bişey çıkmaz!

Saol uyarıların için herdaim

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    yağ konusunu bende merak ediyorum...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu çantaları motoru sıfır alınca yanında bedavamı veriyorlar?bedeva değilse aşşağı yukarı ne kadardır?
    Resimdeki arka çanta bu

http://www.anesmotor.com/?urun-1199-Givi-E370-Tech.html

Bende aynısını almıştım, 39 litre bir kask ve mont çok rahat sığıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)