Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    CBR125R Kullanıcıyım. Ayrıca Elimde CB125E var ama ilk çıkan Cb125lerden resmını çekip nostalji olarak koyacaüım inşallah buraya.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125 Zn - Honda CB 125e
    YA ARKDASLAR SOYLE UFAKTA OLSA BI CB125E BULUSMASI FALAN YAPSAK... BULUSSAK KONUSSAK TARTISSAK ? H.SONU FLAN?

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    bayramdan sonra İstanbul'a geleceğim motor ile o zaman bende katılırım buluşmanıza.

Motosikleti
    bı arkdasımız bunu ustlenıp programı kursa muhtesem olabılır

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı seloo007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir cok güzel olmuş maşşallah. Bende zincir yağı almayı düşünüyorum herkez würt diyor ama benim motorcum cok fazla işe yaramıyor alıçaksan IPONE al ben motorumda onu kullanıyorum dedi 600f var . sizce hangini alsak. Birde sahibinden den aldığın linki ve diğer temizleyicininde tam ismini yada onunda linkini paylaşırsan cok güzel olur.
    Forumdan bi arkadaş pek hoşnut kalmamış gibi IPONE dan, ama IPONE kalitesiz ürün yapmaz bence yanlış yapılmış bişeyler vardır gibi geldi bana, denemek lazım

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2743649

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

Alıntı ahmetkose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YA ARKDASLAR SOYLE UFAKTA OLSA BI CB125E BULUSMASI FALAN YAPSAK... BULUSSAK KONUSSAK TARTISSAK ? H.SONU FLAN?
    Valla güzel olabilir aslında ama şimdi bunu gökten inmiş gibi organize etmezsek sıkıntı çıkıyor genelde, yok karşıda olsaydı, şu saatte olmasaydı falan gibi

Katılmak isteyen arkdaşlar müsait olduğu zamanı yazsın ve hangi semtten geleceklerini bi ortalama alıp buluşalım bencede

ferdinandd : Müsait olduğu zaman : 7/24
    Katılım için yola çıkacağı semt : Taksim

Bu tür bişey

Motosikleti
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdan bi arkadaş pek hoşnut kalmamış gibi IPONE dan, ama IPONE kalitesiz ürün yapmaz bence yanlış yapılmış bişeyler vardır gibi geldi bana, denemek lazım

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2743649

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

Valla güzel olabilir aslında ama şimdi bunu gökten inmiş gibi organize etmezsek sıkıntı çıkıyor genelde, yok karşıda olsaydı, şu saatte olmasaydı falan gibi

Katılmak isteyen arkdaşlar müsait olduğu zamanı yazsın ve hangi semtten geleceklerini bi ortalama alıp buluşalım bencede

ferdinandd : Müsait olduğu zaman : 7/24
    Katılım için yola çıkacağı semt : Taksim

Bu tür bişey

hmmm o zman

ahmetkose : Musaıt oldugu zaman : p.tesı full dıger gunler 08.00-20.00
    Katılım ıcın cıkacagı semtLer : gazıosmanpasa-- besıktas

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Toplaşma olursa katılmaya çalışırım Anadolu yakasındayım.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplaşma olursa katılmaya çalışırım Anadolu yakasındayım.
    ıste cogunluk katılım olur dıe dusunuyorum da ıste bır arkdas bunu organıze etmelı dıye duusnuyorum

Motosikleti
    Honda NC S
    Beyler motor yağı konusunda pek bi destek gelmedi

Bir de Honda servislerinin hangisine götürürsem götüreyim ilk bakım için ücret alınmıyor değilmi motoru onlardan almamış olsamda ? ( aradığım yağ ellerinde yoksa kendim alıp giderim yine de üzcetsiz mi değiştirirler ? )

TIKLAYINIZ : http://www.motosiklet.net/forum/moto...g-onerisi.html

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    ne oldu cin min diyenler ağzını açmıyor
    adı honda olunca cin min kalmıyor mu ortada
    öp öz cin çocuğu cb125 e elciğinden tut saç civatasına kadar cin bunun ayarı diğer markalar 2500- 2800 tl iken bu vatandaş 3500-3750 tl
    ama
    ağzı olan konuşuyor
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öp öz cin çocuğu cb125 e elciğinden tut saç civatasına kadar cin bunun ayarı diğer markalar 2500- 2800 tl iken bu vatandaş 3500-3750 tl
    ama
    ağzı olan konuşuyor
    kardeş burası hondacı mekanı ya biz honda ismine 1000 lira bedava para verdik seviyoruz cunkü pizde para cok gibi biliyonmu ondan yani sende mondialci arkadaşlarınla birbirinize yararlı bilgiler verebileceğin sayfalarda takıl senin için daha yararlı olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:28 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün gittim motora çanta ve branda aldım,çanta 110 tl 46 litre branda 30 tl kendi halinde bi brandaşirinevlerde motoay diye biyer var int'de baktım fiyatlar en uygun orda oraya gittim tesadüf tabi burdan ercansalcan nickli arkadaşla karşılaştıktanışmış olduk...

çantayı motora taktım ama takılı halde resmi yok en kısa zamanda beyaz kapaklı sizce nasıl motora uymuşmu

http://img6.imageshack.us/img6/117/imag1348c.jpg
    Çanta hayırlı olsun güzel duruyor tabiki takınca daha güzel dürur diye tahmin ediyorum. beyaz olması ayrı bir güzellik tabiki

Siyah alıp beyaza boyamayı düşünen arkadaşlar ben boyadım görüntü güzel oluyor sadece üst kapağı boyadım sprey boyayla üzerinede sprey vernik aldım onunla vernikledim amma boya en ufak şeyde atıyor onun için tavsiye etmiyorum bir araba boyacısı tanıdığınız var ise onların plastik tanponları boyadığı şekilde boyatırsanız daha sağlam olaçağını düşünüyorum bayrama doğru onuda deneyeceğim )))

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Alıntı ahmetkose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende varım
    Müsait olduğu zaman : cumartesi-pazar
    Katılım için yola çıkacağı semt : üsküdar

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

[QUOTE=ferdinandd;2744014]Forumdan bi arkadaş pek hoşnut kalmamış gibi IPONE dan, ama IPONE kalitesiz ürün yapmaz bence yanlış yapılmış bişeyler vardır gibi geldi bana, denemek lazım

baktım linke değişik yorumlar getirmişler ama yine en garantisi würth gibi sanırım yine würth alıcaz galiba.

Motosikleti
    Honda NC S
    ama, ağzı olan konuşuyor
    Şimdi bu konuda hiç gocunmuyorum, telefonumdan tut televizyonuma kadar çin üretimidir.

Benim için önemli olan arkasındaki düşüncedir, Honda bir rüya bir hayal bir amaç sonucu ortaya çıkmış bir markadır,

otomobil yapar 1.likleri olur motosiklet üretir bu ne anlar motosikletten derler yıllarca 1. lik kürsüsünden indiremezler

Formula ya girer şampiyonlukları vardır, Alman otomobilinde 180 000 de motor sıfırlamak zorunda kalırken Honda ya anahtar değmemiş olur.

Bu Türkiyede ürettiği araçlarda da böyledir Çin de üretiiğindede Japonya da ürettiğinde de böyledir.

Diğer markaların daha hızlı nasıl giderim diye araştırma yaptığı yıllarda Honda araç tamamda ben sürücümü yolcumu nasıl korurum, çarptığım yaya nasıl hayatta kalırı aramaya başlamıştır.

Nasıl dünya yeşil kalır, denizler temiz olur bu veledi kullanmadan edemiyorsak bu sorunu nasıl çözeriz demiştir bu konuda dünyada liderler arasındadır birsürü ödülü vardır.

Bu aracın kalitesine ulaştığında sana en ucuza ulaştırmak için elinden geleni yapar bu koşullar ülkemizin politikaları yüzünden sana bana ulaşana kadar 2 ye katlanır.

Öp öz türk çocuğu zihniyetiyle dünyaya Honda satışımız olmasaydı binlerce kişi işsiz kalırdı. Gebze üretiminin videosunu indirip izlersen dünyanın neresinde olursa olsun

Honda kalitesinin hiçbirşekilde değişemeyeceğini anlarsın. Yanlış anlaşılmasını istemiyorum ama merdivenimin altında derin dondurucu üretip yarın bisiklet yapıp öbürgün motor üretimini

bikaç arkadaş toplanıp bende yaparım.

Ben HONDA markasının olduğu 2000 liralık motora 3000 TL fazla veriyorsam keyfimden değil, senin çocuğun daha yeşil dünyada yaşasın, daha güvenli yolculuklar yapabilsin, daha temiz denizlere sahip olsun,

daha temiz oksijen solusun, bir gün hiç kimyasal kullanmayan dünya enerjilerini kullanabilsin torununun torunlarını mutlu mesut görebilsin diye fazla vermeye devam edeceğim.

Maddi olarak bunu karşılayamamak bir ayıp değil. Ama bırakında fazla vermeyi göze almış kişiler sizlerin çocukları için de olumlu şeyler yapmaya devam etsin !

Alman motosikletine tüp takar, egzos gazı emisyonumu azalttım çevreye faydam olsun der 2000 euro para verir.

Türk bi firma o tüplü sistemi güvenlik önlemlerini kaldırıp ucuzlaştırır 1000 teleye tüp, daha az yakacaksın der.

Bu zihniyet değişmediği sürece 500 liralık %100 çin motosikletine 2000 lira verenmi daha zararlı / 2000 liralık HONDA ya 3500 lira veren mi

Bu çinlilere bu iş böyle yapılır deyip denetleyen firmalar olmazsa sonuç malesef bu oluyor

Yoksa kalite ödülü almış bir çok ürünleri mevcuttur.

Şöyle bir fotoğrafla karşılaşıp "allahım ben intihar ediyormuşum haberim yokmuş" demiyorsan o da kendi hayatına verdiğin değerdir !!!

Bu konu CB 125 E başlığında bir daha açılmazsa bilgi paylaşımımız sağlıklı olur.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O araba çin malı değil chevrolet
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    ama
    ağzı olan konuşuyor
    Arkadaşım, gerçi cevap yazan arkadaşlar olmuş ama, yinede bende yazayım.
    Dünyanın en pahalı ve ünlü markaları dahil hemen hemen herkes üretimini Çin'de yapıyor yani Çin malı.
    Neden, çünkü ucuz iş gücü.
    Mesele Çin'de yapılıyor olması değil, mesele üzerinde ki markada.
    Sonuçta ikiside Çin'de yapılıyor ama birinin üzerinde Mondial yazıyor birinin üzerinde Honda yazıyor.
    Sonuçta Honda yazana senelerce hiç bi şey olmadan biniyorsun.

Haklısın ağzı olan konuşuyo, mesela Honda CB formuna giripte abuk sabuk şeyler yazan Mondial sahipleri gibi.

helal olsun sahin cok güzel cevap vermissin ) cinde üretilmesi illa kötü oldugu anlamına gelmiyor basında adam gibi durrsun kaliteden ödün vermezsin aynı marka kalitesini bozmazsın yoksa nerde üretildigi önemli degil türkiyede üretilir kötü ustalar yapar mal kötü olur degilmi
    içimde ölen biri var

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bu tipteki arkadaşların amaçları nedir anlam veremedim,googlda araştırma yaptım bu neyin kafası diye bişe çıkmıyo arkadaşbiz kötü mal aldıysak sen en iyisini aldıysan bas git işte neyin kafasındasın ama olmuyo bizim motorları toplanıp ortak bi şölenle yakıp kıçı kırık mondial almamazı istiyor....

almıyorum arkadaş aynı model çin malı motorlarla 500-600 tl var fark,ben bi yere gittiğimde aa honda dediğinde zaten bu egomu tatmin ediyorum senin gibi abi bunun markası ne laflarını duymuyorum daha ne diyim size...lütfen akıllı mantıklı konuşmalar yapalım arkadaşlar herkesin malı kendine güzel..rica ediyorum bu zihniyetteki arkadaşlar şu topiği kirletmeyin..

bu arada bu toplanma olayı çok güzel olur,hayal ediyorum bir sürü beyaz cb125bayramdan sonramı olursa bi pazar günü herkes kendisini o güne ayarlayabilir sanırım...hem o zamana sayıda yükselir yeni alanlar vs olabilir...
    ErcanSalcan bunu beğendi.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Selam Mucahit yeni cantan hayırlı olsun :D beyaz beyaz da guzelmiş fiyatıtta iyi valla bir ara inceliğim ben senin cantayı :D beyazı varsa kırmızısıda vardır senin motora 46lt oluyorsa bende alirim :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Mucahit yeni cantan hayırlı olsun :D beyaz beyaz da guzelmiş fiyatıtta iyi valla bir ara inceliğim ben senin cantayı :D beyazı varsa kırmızısıda vardır senin motora 46lt oluyorsa bende alirim :D
    abi çanta plastik olarak güzel tek beğenmediğim tarafı alt tablası demir bu sıkıntı çıkarırmı bilmem,çok sağlam oturdu arkaya ama kappa gibi plastik olsa iyiydibi ara bakarsın sende yakından evet kırmızı siyah renkleride var motora uyum sağlıyor bu hoşuma gitti..

nezih33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsiklet
    ilk izlenimi insanların gözlem dışiında birşey olamaz bende ilk yapmadımda biraz kullandıktan sonra anlatayım dedim
    1000küsür km de arka yaylar ve koltuk yumuşadı yakıtı güzel eziyet ede ede 0,13 yaktı sonra ,12 falan yaktı düşüyor galiba, titreşim azaldı bana göre rahatsız edici değil viraj alışı ve süspansıyon güzel yol tutuşu güzel parasına göre güzel motor, depo kapağı anahtar ve debriaj kolu titriyor depo kapağı rahatsız edici diğerleri o kadar değil depo kapağını şamurelle sıkıştırdık,
    motor aksamı diğer motorlarla kıyaslanmaz honda sonuçta
    3te 100 km hıza falan çıkabiliyor 4 alınca 80 e düşüyor kesici falan yok ama normalde bu hızı 5 incivitesle yapmak lazım 90 dan sonra faln 5 le gidilmesi gerek, arka amortiörleri orta sertlik ayarına aldım bu şekilde
    rahat edebildim 2. ayarda geliyor ilk 1e düşürdüm iyice zıplamadı 3e aldık,80 kg falanım iki kişi 125 falan yaptı yokuş aşşa zorlamadık 1000 i geçmemişti düzde 100 ü zorluyor desem yeri var anında 100 ü buluyor belki baya uzun mesafeler katetsek 100 ün üzerinde gidecek ,
    ve motor ısındıkça gidiyor soğukken beklediğim performansı vermiyor 1000de yağ değişiminde honda servisi dediki bide sibplara bakayım ses geliyor gibi bide ayar yaptı galiba ,
    geçen salcano v6 wolf - en yeni ybr - bide benimki (cb125e) 2 şer kişi saldık yokuş yukarı ybrle biz yarıştık salcano 300-400 m arkada kaldı
    YBRle HONDA kafa kafaya birbirlerini geçti sürekli ama bilinki rampada honda hepsinden iyi yolun en dik yerlerinde honda da hiç tıkanma yoktu torku fazla olduğundan olmalı diye düşünüyorum
    YBR nin fırlayışı çok güzel ama bu bahsettiğim motorlar 3000-5000 er km lerdeydi honda 900km de idi
    sonra salcanola 1 er kişi honda yarışltık salcano geçti yokuşta 10 m fark attı aşşa doğru 50-60 m falan şaşırdım 3000 km de motor
    daha pek birşey anlayamadık desek yeri var düz yolda cb125 le 2 kişi 120 hatta 130 yaptıklarını bahsedenler var kullandıkça görücez daha rodaj yeni bitti ama günden güne performansı artıyor
    nezih kuzyaka

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi çanta plastik olarak güzel tek beğenmediğim tarafı alt tablası demir bu sıkıntı çıkarırmı bilmem,çok sağlam oturdu arkaya ama kappa gibi plastik olsa iyiydibi ara bakarsın sende yakından evet kırmızı siyah renkleride var motora uyum sağlıyor bu hoşuma gitti..
    Ben bunu aldım

https://www.google.com.tr/search?q=g...w=1366&bih=605

Beyaz isteyene beyazıda var

http://www.hondamototal.com/?urun-688-GIVI-E370.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Benim aldığım

http://www.hondamototal.com/?urun-11...-Top-Case.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)