Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım, sağlam titrer derken kullandındamı konuşuyorsun yoksa atıyormusun.
    Yanlış yönlendirme diyorsun ama asıl sen yanlış yönlendiriyorsun.
    oda bende sedat 57 de irfan da mahonyy de tolga da kullandı.. malesef titriyor... depodan abuk sabuk bir ses geliyor.. arka sele çok konforsuz... arka amortisör yok.... motor kulakları çok ince..
    bak bunları neden yazdım biliyormusun kimse burda honda yamaha yada tvs pazarlamacısı değil... tüm motosiklet kullanıcılarının istediği sağlam güzel rahat dayanıklı motor... ama hepsinin ufak tefek kusurları var... bana göre vibrasyon dert değil ama sorun yapanı var.. ybr nin cılız olması sorun değil ama yakıştırmayanı var.. cbf in yağ yakması sorun değil ama yapanı var.. var var var.. kimse kimseye yalan söylemeye muhtaç değil.... belki km ilerledikçe vinrasyon ve tepkimesi değişir... bu arada son hız 90-100 arası gördüm ben ama stabil gideceği hız bence 80 km daha fazlası iyi olmaz o motor için..
    ERROR88, eby78, TATLIHIZ ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    80'den sonraki titreşim artçıyı epey rahatsız ediyor.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jikle kapalı mı ona dikkat et. Kapalıysa, motor ısınmamış olabilir. En kötü ihtimallede yakıtta bir nane vardır.
    jikle takılıda kalmış olabilir...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj halatı koptu 5 gündür servisten halat getirmesini bekliyorum. Sizde 5 gün motordan uzak kalmak istemiyorsanız şimdiden getirtin bence.bir de merak ediyorum cbfnin halatı olur mu bizimkine.
    Halat dediğin debriyaj teli herhalde. Nasıl başardın koparmayı, debriyaj manet ayarın mı kötüydü?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    cb nin yedek parçası vardır ya... debraj teli honda stoğunda tutar bence... istersen yarin gidip bakarım pendik güngör motora..

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Halat dediğin debriyaj teli herhalde. Nasıl başardın koparmayı, debriyaj manet ayarın mı kötüydü?
    Abi motorun önüne koruma demiri taktırdım, servis görevlisi demiri takarken debriyaj telini aradan geçirmiş demirin üst kısmında dışarıda kalmış, öyle olunca da gidonun sol tarafta fazla dönmemesi için yapılan iki parça arasında kalmış ve halatın dışı ezilmiş, tel kullanınca da kopmuş.

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cb nin yedek parçası vardır ya... debraj teli honda stoğunda tutar bence... istersen yarin gidip bakarım pendik güngör motora..
    Abi Malatya bayisinde hiç yedek parça stoğu yokmuş sipariş verdik gelecek dediler 5 gündür gelmedi, eğer yarında yok derlerse gidip Elazığ bayisinden alacağım onlarda varmış. Teklifin için teşekkür ederim.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar son hız muhabbeti çok yapıldı belki kabak tadı vermiştir ama M.Cihanın dediği gibi düzde 105 heralde son sürat.
    Araçla giderken cbf150 li kuryeler 115-116 kendi kadranımdan ölçüyorum düzde sabitliyolar... o halde bu modelde 10 km son hızdan feragat edliyor cbf e göre.
    Bu motorlarda 100+ sürekli gitmek pek doğru değil ama 10 km ve 25 cc düşüş iyi olmamış... Otobanlar istanbul park yarış pisti gibi

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oda bende sedat 57 de irfan da mahonyy de tolga da kullandı.. malesef titriyor... depodan abuk sabuk bir ses geliyor.. arka sele çok konforsuz... arka amortisör yok.... motor kulakları çok ince..
    bak bunları neden yazdım biliyormusun kimse burda honda yamaha yada tvs pazarlamacısı değil... tüm motosiklet kullanıcılarının istediği sağlam güzel rahat dayanıklı motor... ama hepsinin ufak tefek kusurları var... bana göre vibrasyon dert değil ama sorun yapanı var.. ybr nin cılız olması sorun değil ama yakıştırmayanı var.. cbf in yağ yakması sorun değil ama yapanı var.. var var var.. kimse kimseye yalan söylemeye muhtaç değil.... belki km ilerledikçe vinrasyon ve tepkimesi değişir... bu arada son hız 90-100 arası gördüm ben ama stabil gideceği hız bence 80 km daha fazlası iyi olmaz o motor için..
    Benim cevap vermeme gerek yok sanırım
    www.erkakurye.com

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar son hız muhabbeti çok yapıldı belki kabak tadı vermiştir ama M.Cihanın dediği gibi düzde 105 heralde son sürat.
    Araçla giderken cbf150 li kuryeler 115-116 kendi kadranımdan ölçüyorum düzde sabitliyolar... o halde bu modelde 10 km son hızdan feragat edliyor cbf e göre.
    Bu motorlarda 100+ sürekli gitmek pek doğru değil ama 10 km ve 25 cc düşüş iyi olmamış... Otobanlar istanbul park yarış pisti gibi
    evet her ne kadar şehir içi kullanıyoruz yeter bize diye avutsak da kendimizi -çoğunlukla bütçeden dolayı- artık istanbul karmakarışık bir şehir haline geldi. bahçelievler'dan sabiha gökçen'e gittim geldim iki ay önce tem üzerinden, 108 son hızımla emniyet şeridinden çıkamadım doğru düzgün. açıkçası bir daha küçük hacimle motor almayı düşünmüyorum. ya da her yola bu motorlarla çıkmayacağım.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi Malatya bayisinde hiç yedek parça stoğu yokmuş sipariş verdik gelecek dediler 5 gündür gelmedi, eğer yarında yok derlerse gidip Elazığ bayisinden alacağım onlarda varmış. Teklifin için teşekkür ederim.
    malatyada ve elazığda hondanın bilmediği bir bayi mi varmış ? bayi listesinde yokta. yoksa onlarda bir bayiyle anlaşıp onların kaşelerini mi kullanıyor acaba

niketnac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duzde 105 rampa asagı 118 gıbı bsy 120 goremedım kılo 80 daha baska bsy gormez duzde araba arkasına takılırsan ruzgar olayından 110 goruyorsun
    Izmir'de yokuş aşağı anlık 130 gördüm. Iyi açmışım demek ki. 3500 km'de

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı niketnac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Izmir'de yokuş aşağı anlık 130 gördüm. Iyi açmışım demek ki. 3500 km'de

Kesiciye girmedimi o motor
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı hayabusa06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malatyada ve elazığda hondanın bilmediği bir bayi mi varmış ? bayi listesinde yokta. yoksa onlarda bir bayiyle anlaşıp onların kaşelerini mi kullanıyor acaba
    orasını bilmiyorum maalesef ama yetkili bayiyiz dediler ikiside.

Jikle kapalı mı ona dikkat et. Kapalıysa, motor ısınmamış olabilir. En kötü ihtimallede yakıtta bir nane vardır.
    Jikle kapalı yakıt da her zaman aldığım yerden.bujiden kaynaklanıyo olabilir mı

error arkadasım ben cb 125e kullanıyorum yalanmı söylüyorum simdi... ben hondacı falan degilim kim neyi alırsa alsın umurumda degil... zaten foruma yeni üye oldum buda 2 inci mesajımdır kimseyide tanımam etmem sadece fikir olsun diye yazıyorum işte.... elbette görüşlerde farklılıklar olacaktır.ben kullanan biri olarak yazdım tahmini yazmadım... kasıtlı insanları yanıltmak icin yazmıs degilim eğer öyle algılandıysa özür dilerim vesselam..

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim cevap vermeme gerek yok sanırım
    Evet titreşim var ama, bazılarının bahsettiği gibi rahatsız edecek kadar değil.
    Hiç dert edilmeyecek şekilde ancak hissedilebilen bir titreşim var.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    ilk motorum olan CB125e ile 2198 km deyim, motosikletten memnun olmakla birlikte beni en çok rahatsız eden iki şey aşağıda,

1) SERT sele
    2) Her zaman ayarlanması gereken aynalar
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    yok debriyaj teli gelmemiş daha, ne zaman gelir belli değil diyor, bu işte bi gariplik var ama.

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorum olan CB125e ile 2198 km deyim, motosikletten memnun olmakla birlikte beni en çok rahatsız eden iki şey aşağıda,

1) SERT sele
    2) Her zaman ayarlanması gereken aynalar
    Herkes aynaların her zaman ayarlanması gerektiğini söylüyor.
    Ben aldığım zaman bir kere ayarladım o kadar.
    Başkada ayar yapmadım.

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Arkadaşlar Herşeyden önce cb 125e nin deposunun bağlantı yerlerinden gelen sesin Honda Türkiyeye bildirip sorunun topluca servis düzeyinde sesin giderilmesini talep etmeliyiz çünkü bu durum normal olamaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)