Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    imparator.60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya swift 150
    mrb hondacılar uzun zamandır takip ediyorum cb125 i iyi bi motor ama taksitli fiyatı ne kadar oluyo bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Bu pazarlığı nasıl yapıyorsunuz ya :D

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı seloo007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumu sattım cb 125e almayı düşünüyorum en uygun 3350 fiyat aldım daha uygun fiyat alan arkadaşlar vardı yer tarif edebilirlermi birde plaka ruhsat kendimiz cıkardığmızda kaç para tutuyor ve nekadar zaman alıyor bilgi verirseniz cok sevinirim
    seloo007 arkadasım, motosikletin satış hızı arttı, tutulacağı gayet açık ortada sanırım ki 3350 TL gibi bir fiyattan daha aşşağa inmeleri bayağa sıkıntılı görünüyor.

1-) Honda bayiinden birkaç adet belge verecekler.

2-) Internetten ikamet adresin civarında veya bağlı oldugun ilçe emniyet müdürlüğüne yakın trafik müşavirleri vardır mutlaka telefonlarını al "EK-1 belgesi (maksimum 10 TL) " ve "Gümrük Belgesi ( maksimum 5 TL ) " ellerinde varmı,
    doldurabiliyorlarmı diye sor. Eğer kendin halledeceksen işini çok hızlandıracaktır !

3-) Bol firma ile çalışan bir Sigorta acentası bul (Firma fiyatları saatler içinde bile çok ciddi değişebiliyor, en az 10-15 firma sorgulat (105 TL - 340 TL) arasında değişiyor)
    Reklam olarak anlaşılmasın ben 10 dan fazla acenta dolaştım , Dinkal Sigorta' dan ( Gümüşsuyu askeri hastahanesi yanı) hallettim.Firma fiyatları sürekli değişken olduğundan şu şukadar fiyattır diyemiyorum ben Aviva 116 TL ödedim 15.06.2012)

Gerisi emniyet ve plaka bastırma ( bu aşamaları bende p.tesi halledeceğim )

Bayiiden belgeler hemen alınıyor / EK-1 ve Gümrük 10-15 dk / Sigorta 1 saate yakın bisürü firma araştırılıyor + ulaşım zamanı. Önceden internetten araştırıp telefonlaşırsan 1-2 saate emniyette olursun
    ( ben malesef söförler odası aradım ..EK -1 bulamadım , müşavirlik aradım, acentaları tek tek gezdim derken 1 günümü aldı )

Emniyet işlerininde ilk kayıtta randevu almana gerek olmadığını söylediler ( bizzat gidip sordum ) , sabah 08:30 önce orda olman işini ciddi hızlandıran noktalardan biri daha.

Çok taze tecrube ettiğim için emin olduğum kadarını yazayım dedim, gerisini ( emniyet + plaka basım ) bende yapmadım yalan olur.

Umarım işini çok hızlandıracak, yardımcı olabildiysem ne mutlu

imparator.60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya swift 150
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu pazarlığı nasıl yapıyorsunuz ya :D
    hangi pazarlk kardş

slm.a arkadaslar bende aranıza yeni katıldım.. cb 125 honda motor aldım tek kelimeyle harika altımdan akıp gidiyor o kadar sessiz calisiyorki bazen durdugum zaman calıstıgından süphe ediyorum... oturma pozisyonu harika vites gecisleri cok güzel far desen muhtesem sellektör mevcut karsıdan kısmam icin ikaz alıyorum yani cok harika bir motor 3650 tl ye aldım pesin para ... sizden de faydalı bilgiler almak istiyorum gerci tüm yazılanları okudum ...ama takip etmeye devam edecegim motor hakkında öğrenmek istediginiz varsa kullanan biri olarak cevaplayabilirim sevgi ve saygılarımı sunuyorum herkese

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seloo007 arkadasım, motosikletin satış hızı arttı, tutulacağı gayet açık ortada sanırım ki 3350 TL gibi bir fiyattan daha aşşağa inmeleri bayağa sıkıntılı görünüyor.

2-) Internetten ikamet adresin civarında veya bağlı oldugun ilçe emniyet müdürlüğüne yakın trafik müşavirleri vardır mutlaka telefonlarını al "EK-1 belgesi (maksimum 10 TL) " ve "Gümrük Belgesi ( maksimum 5 TL ) " ellerinde varmı,
    doldurabiliyorlarmı diye sor. Eğer kendin halledeceksen işini çok hızlandıracaktır !

3-) Bol firma ile çalışan bir Sigorta acentası bul (Firma fiyatları saatler içinde bile çok ciddi değişebiliyor, en az 10-15 firma sorgulat (105 TL - 340 TL) arasında değişiyor)
    Reklam olarak anlaşılmasın ben 10 dan fazla acenta dolaştım , Dinkal Sigorta' dan ( Gümüşsuyu askeri hastahanesi yanı) hallettim.Firma fiyatları sürekli değişken olduğundan şu şukadar fiyattır diyemiyorum ben Aviva 116 TL ödedim 15.06.2012)

Bayiiden belgeler hemen alınıyor / EK-1 ve Gümrük 10-15 dk / Sigorta 1 saate yakın bisürü firma araştırılıyor + ulaşım zamanı. Önceden internetten araştırıp telefonlaşırsan 1-2 saate emniyette olursun
    ( ben malesef söförler odası aradım ..EK -1 bulamadım , müşavirlik aradım, acentaları tek tek gezdim derken 1 günümü aldı )

Emniyet işlerininde ilk kayıtta randevu almana gerek olmadığını söylediler ( bizzat gidip sordum ) , sabah 08:30 önce orda olman işini ciddi hızlandıran noktalardan biri daha.

Çok taze tecrube ettiğim için emin olduğum kadarını yazayım dedim, gerisini ( emniyet + plaka basım ) bende yapmadım yalan olur.

Ben de kendim hallederim diye düşünüp motorumu plaka ruhsat işlemleri bana ait olmak üzere aldım. Ben Ümraniye'de oturuyorum. Ümraniye ilçe trafikten randevusuz işlem yapmadıklarını internetten randevu almam gerektiğini söylediler, internetten 3 gün için randevu veriliyor ve önümüzdeki 3 gün için randevular doluydu. Yani en az 3 gün beklemem gerekiyordu. Bende beklememk için mecburen trafik takipçiye verdim, onlar yarım günde hallediyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

Takipçiler EK-1 belgesini bilgisayardan doldurup çıktı alıyorlar, onun için takipçilerde olmaması gibi bir durum söz konusu olamaz.
    Ben takipçide doldurttum ve 15 TL verdim.
    Sigorta ise Halk sigortadan 120 TL ye yapıyorlar. Halk sigortada 2012 sıfır motosiklet için 120 TL sigorta ücreti alıyorlar, marka model ne olursa olsun farketmiyor.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı birteko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm.a arkadaslar bende aranıza yeni katıldım.. cb 125 honda motor aldım tek kelimeyle harika altımdan akıp gidiyor o kadar sessiz calisiyorki bazen durdugum zaman calıstıgından süphe ediyorum... oturma pozisyonu harika vites gecisleri cok güzel far desen muhtesem sellektör mevcut karsıdan kısmam icin ikaz alıyorum yani cok harika bir motor 3650 tl ye aldım pesin para ... sizden de faydalı bilgiler almak istiyorum gerci tüm yazılanları okudum ...ama takip etmeye devam edecegim motor hakkında öğrenmek istediginiz varsa kullanan biri olarak cevaplayabilirim sevgi ve saygılarımı sunuyorum herkese
    Birader herkes tutturmuş bir titreşim titreşim ne derece titreşim var?

Motosikleti
    Honda cb125e

verdiğin bilgiler için cok teşekkürler cok işe yarayacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kendim hallederim diye düşünüp motorumu plaka ruhsat işlemleri bana ait olmak üzere aldım. Ben Ümraniye'de oturuyorum. Ümraniye ilçe trafikten randevusuz işlem yapmadıklarını internetten randevu almam gerektiğini söylediler, internetten 3 gün için randevu veriliyor ve önümüzdeki 3 gün için randevular doluydu. Yani en az 3 gün beklemem gerekiyordu. Bende beklememk için mecburen trafik takipçiye verdim, onlar yarım günde hallediyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

Takipçiler EK-1 belgesini bilgisayardan doldurup çıktı alıyorlar, onun için takipçilerde olmaması gibi bir durum söz konusu olamaz.
    Ben takipçide doldurttum ve 15 TL verdim.
    Sigorta ise Halk sigortadan 120 TL ye yapıyorlar. Halk sigortada 2012 sıfır motosiklet için 120 TL sigorta ücreti alıyorlar, marka model ne olursa olsun farketmiyor.

trafik takipcisi kaçpara aldı plaka ruhsat için kendim cıkarırsam 150 lira tutuyormuş şuan bi trafik müşsvirliğini aradım o söyledi

Motosikleti
    Honda CB 125E
    verdiğin bilgiler için cok teşekkürler cok işe yarayacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

trafik takipcisi kaçpara aldı plaka ruhsat için kendim cıkarırsam 150 lira tutuyormuş şuan bi trafik müşsvirliğini aradım o söyledi
    Takipçiye 230 TL verdim. Plaka ruhsat 180 TL tuttuğunu, kendisine 50 TL kaldığını söyledi.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    arkadaşlar motorumu sattım cb 125e almayı düşünüyorum en uygun 3350 fiyat aldım daha uygun fiyat alan arkadaşlar vardı yer tarif edebilirlermi birde plaka ruhsat kendimiz cıkardığmızda kaç para tutuyor ve nekadar zaman alıyor bilgi verirseniz cok sevinirim
    kardeş 3.350 fiyatı nerden aldın,en düşük fiyat bu ben bu fiyatı hiçbiyerde görmedim 3.650 plaka ruhsat hariç fiyat çekiyolar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Takipçiye 230 TL verdim. Plaka ruhsat 180 TL tuttuğunu, kendisine 50 TL kaldığını söyledi.
    hayırlı olsun motorun,takipciye vekalet veriyomsun oda 50 tl sanırım...birde motoru plakasız nerden kaça aldınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

arkadaşlar birde sizlere danışmak istediğim bi konu var asya 150 legent diye bi motor var cb'nin kopyası gibi ama 170 cc ve 13 bg ama 150 diye geçiyor,bu motor şuan bayilerde yok ay sonu gelicekmiş fiyatıda 2.890 kredi kartına da peşin fiyatına 18 aya kadar taksit yapyıolar yani gayet uygun fiyat..ben bu motoru gidip bayide gördükten sonra cb ve bunu arasında tercih yapıcam sizde bi alıcı gözüyle sadece teknik veri ve galerideki fotoğraflardan yola çıkarak bakın kıyaslanıcak motormu sizce,bu arada motorda balansor varmış yani titreşim engelleyici.

http://www.asyamotor.com.tr/?page=ur...ge=genel-bakis

Motosikleti
    Honda CB 125E
    [QUOTE=mücahit_89;2720422]kardeş 3.350 fiyatı nerden aldın,en düşük fiyat bu ben bu fiyatı hiçbiyerde görmedim 3.650 plaka ruhsat hariç fiyat çekiyolar...[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]----------

3 Hafta önce Ümraniye Doğu&Batı motordan 3.320 TL ye aldım

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    [QUOTE=kdrsahin;2720462]
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş 3.350 fiyatı nerden aldın,en düşük fiyat bu ben bu fiyatı hiçbiyerde görmedim 3.650 plaka ruhsat hariç fiyat çekiyolar...[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]----------

3 Hafta önce Ümraniye Doğu&Batı motordan 3.320 TL ye aldım
    plaka ruhsat hariç bu fiyata alabilirmiyim d&b yi aramdım ama başka nereyi aradıysam indirim yapmıyorlar...

Motosikleti
    Honda CB 125E
    [QUOTE=mücahit_89;2720471]

plaka ruhsat hariç bu fiyata alabilirmiyim d&b yi aramdım ama başka nereyi aradıysam indirim yapmıyorlar...
    Önce bir arayıp konuşun. Bana 3.350 TL dedi, 3.320 TL ye aldım.

Motosikleti
    Honda cb125e
    kardeş 3.350 fiyatı nerden aldın,en düşük fiyat bu ben bu fiyatı hiçbiyerde görmedim 3.650 plaka ruhsat hariç fiyat çekiyolar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

hayırlı olsun motorun,takipciye vekalet veriyomsun oda 50 tl sanırım...birde motoru plakasız nerden kaça aldınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

arkadaşlar birde sizlere danışmak istediğim bi konu var asya 150 legent diye bi motor var cb'nin kopyası gibi ama 170 cc ve 13 bg ama 150 diye geçiyor,bu motor şuan bayilerde yok ay sonu gelicekmiş fiyatıda 2.890 kredi kartına da peşin fiyatına 18 aya kadar taksit yapyıolar yani gayet uygun fiyat..ben bu motoru gidip bayide gördükten sonra cb ve bunu arasında tercih yapıcam sizde bi alıcı gözüyle sadece teknik veri ve galerideki fotoğraflardan yola çıkarak bakın kıyaslanıcak motormu sizce,bu arada motorda balansor varmış yani titreşim engelleyici.

http://www.asyamotor.com.tr/?page=ur...ge=genel-bakis
    motora baktım şasi aynı fakat motor farklı valla ben cin'e güvnmiyorum titreşim acısından honda bana güvenilir geldiğinden onu tercih ediyorum daha şu an doğu&batı motordan geldim 3350 lira beyazı olmadığı için alamadım 170 tl de full koruma fiyatı aldım pazartesi sordurucaklar var sa beyazını getirticekler alıcam 3320 yide biara kampanya yaptık anahtar teslim 3720 diyorduk ondan plakasız o fiyata veriyorduk dedi baya pazarlık falan yaptım ama düşmedi 3350 son dedi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    motora baktım şasi aynı fakat motor farklı valla ben cin'e güvnmiyorum titreşim acısından honda bana güvenilir geldiğinden onu tercih ediyorum daha şu an doğu&batı motordan geldim 3350 lira beyazı olmadığı için alamadım 170 tl de full koruma fiyatı aldım pazartesi sordurucaklar var sa beyazını getirticekler alıcam 3320 yide biara kampanya yaptık anahtar teslim 3720 diyorduk ondan plakasız o fiyata veriyorduk dedi baya pazarlık falan yaptım ama düşmedi 3350 son dedi.
    anlamdım şimdi 3.350ye nasıl aldın sen,aradım plakasız 3.750 den aşağı vermiyo peşin dedim ama son fiyat dedi.taksitte vade var zaten...

asya içinde tip olarak aynı bunda balansor var yani titreşim yok cbde balansor yok,bi denmek istiyorum asyayı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

eğer bana 3.350 fiyat verse hemen gidip alırım ama 3.750 diyo,acaba telefonda mı bu fiyatı veriyolar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

hee pardon bi ara anahtar teslim dediği fuar olduğu zaman bu fiyatlardaydı,şimdi 3.750 ruhsat plaka hariç...

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    arkadaşlar emniyetten randevu almak için sabah saatlerini deneyin 9dan sonra basın gaza ara vermeden 1-2 saat uğraşın ben cuma günü randevumu aldım pazartesiye 10 gündür randevu almak için uğraşıyordum dosyam elimde plakasız geziyordum valla. Emniyetten randevu almanın haklı gururunu yaşıyorum.
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Motosikleti
    Honda NC S
    Cok güzel fiyat almışsın, bende saatlerce pazarlık etmeme rağmen 3320 yi göremedim, 1 ay önce falan oluyordu dediler, koruma demiri toptancılarında daha uygun oluyordu tekrar araştırıcam,
    o yüzden sadece motor koruması aldım ( hiç motosiklet kullanmayı bilmediğim için dururken yatarsa falan gibi :D ) 3350 + 50 tl gibi bir ödeme yaptım.

Arka grenaj koruma demirini motosiklete orjinalinden daha çok yakıştırdım, uygulanmışı vardı bayii de o modeli bulursam bi toptancıda taktırmayı düşünüyorum.

" mücahit89 "

450 TL fark küçümsenecek bi fark olmasa da ben fiyat - performans seven biriyim ve ASYA Motorun daha ekonomik gittiğini düşünmüyorum, malzeme kalitesinde ve detay tasarımlarda ( motor, sinyaller, aynalar, arma yerine sticker ... ) Honda yı yakalayabileceğini düşünmüyorum,
    2. elde Honda altın gibi bir getiri sağlar benim gözümde ( 10 000 usd 1997 de civic aldım 13 - 14 yıl boyunca 10 000 usd den fazla para teklif ettiler ) Asya bunu sağlayabilirmi bilemiyorum.
    Asla alınmaz demiyorum ama Asya bana göre daha pahalı her açıdan değerlendirdiğimde. Teknik açılardan bilgi sahibi değilim, karar sizlerin sonuçta.

Motosikleti
    Honda CB 125E
    anlamdım şimdi 3.350ye nasıl aldın sen,aradım plakasız 3.750 den aşağı vermiyo peşin dedim ama son fiyat dedi.taksitte vade var zaten...

asya içinde tip olarak aynı bunda balansor var yani titreşim yok cbde balansor yok,bi denmek istiyorum asyayı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

eğer bana 3.350 fiyat verse hemen gidip alırım ama 3.750 diyo,acaba telefonda mı bu fiyatı veriyolar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

hee pardon bi ara anahtar teslim dediği fuar olduğu zaman bu fiyatlardaydı,şimdi 3.750 ruhsat plaka hariç...
    3.750 den aşağı vermiyorlar derken sanırım D&B motorla konuşmadın. D&B motorla konuşursan 3.350 ye alırsın. Telefonda da aynı fiyatı veriyorlar.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    kardeşler şimdi bende 3 tane cbf eskitmiş biri olarak honda asya farkını biliyorum bende aynı düşüncelerdeyim ama benim sorduğum fiyatta 1000 tl fark oluyor anahtar teslim cb 3.850 nakit fiyat aldım ben otoseverden.bugun d&byi aradım 3.750 diyorlar 3.350 dese hemen gidip alıcam pazartesi yada pazarda olabilir...3.350 fiyat şuan veriyosalar süper bi fiyat bana göre.

yanlış yeri aramıyorum ümraniye d&b motoru arıyorum önceden orda bakımlarıda yaptıryordum...

Motosikleti
    Honda NC S
    Bende telefonda tüm Honda bayii lerini aradığımda minimum 3.650 fiyat aldım, pazarlıkta denedim yapmadılar ! Paramı cebime koydum en yakın bayii ye gittim, param cebimde alıcıyım dedim ancak ozaman karşılıklı konuşabilir olduk
    Gerçi kdrsahin arkadaşımıza telefonda da o fiyatı vermişler ama ben telefonda bu bu fiyatlara alan arkadaşlar var dediğimde 1 ay önce oluyordu vs vs dediler. Bu arada 3350 TL fiyat anahtar teslim değil !
    Asya motor eğer anahtar teslim 2890 TL taksitli vs ise hakikaten bayağa fark oluyor orda iş deneyimlerine ,tecrubene ve tamamen senin kararına kalıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)