Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    bu ses konusu canımı sıktı inşallah kronik bir sorun değildir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ses konusu canımı sıktı inşallah kronik bir sorun değildir.
    inş cbfteki gibi değildir,aslında cbfteki sesi de sorun etmeyin diyo servis ama insanın canı sıkılıyo tabi saat gibi çalışan motordan belirli bi süre sonra bu sesi duymak can sıkıyor.motor ısınınca sibop sesi geliyor ve hafif hafif gaz verdiğinizde motorun içinden cıtırtı sesi geliyor.eğer cb'de bu olursa demek cbf'teki sıkıntılar olabilir.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Subap araları epey açılmış ses ondanmış. Ayarladılar şimdi o ses yok gibi, ama yinede hafiften bir traktörümsülük var.
    Depoyu fulledim hemen bir test yapacağım derhal. Lakin dün 80-90 kullanınca 2.8 litre sarfetti 100 km'de.
    www.motorumla.net

oopss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar bu arka demiri nereden ve kaça alabiliriz, nette aradım ama cb125e uyumlu çanta bağlantı demiri bulamadım, eralp hocanın demir çok hoş duruyo motorda

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    merhaba arkadaslar. bende yeni baslayacak birisi olarak buyuk bir ihtimalle bu hafta motorumu alacagim. ilk once cbf 150 almayi dusunuyordum. ama gercekten ciddi bir fiyat farki var arada. anlamadigin bir konu daha var satis yapan bayiler kredi kartina oyle bir vade farki koyuyorki bankadan kredi ceksen cok daha ucuz. neden boyle bir politika uyguluyorlarki. vade dedigimde oyle uzun falan degil 6 ay sadece.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okan.turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar. bende yeni baslayacak birisi olarak buyuk bir ihtimalle bu hafta motorumu alacagim. ilk once cbf 150 almayi dusunuyordum. ama gercekten ciddi bir fiyat farki var arada. anlamadigin bir konu daha var satis yapan bayiler kredi kartina oyle bir vade farki koyuyorki bankadan kredi ceksen cok daha ucuz. neden boyle bir politika uyguluyorlarki. vade dedigimde oyle uzun falan degil 6 ay sadece.
    Motor kisin alinmali ocak ayinda cbf 150 pesin 3700 12 ay taksitle 3990 tl idi simdi sezon girdi o fiyatlarda cbf de hayal oldu.

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    oyleymis gercekten. olsun napalim cb 125 aliriz bizde. yeni basliycagim icin daha iyi olur sanirim

Motosikleti
    cb 125 e
    arkadaslar meraba bende yenı basladım motorumu alalı ıkı ay oluyor ve yenı tmmladım sayılır rodajımı ılk yag degısımı me gıdecegım koruma demırı taktrmak ıstıyorum bayıyı aradım orjınal cıktı geldıgınde takalım dedıler fıyatıda 110 dedılr bu fıyat fazla mı yda orjınal dedıklerı koruma demırını mı tktırmalıyım yfarklı mı bıde ılk yag degısme gıden varmı ne kadr ucret alıyorlar bılgılendrrsenız sevınırım

Motosikleti
    Kymco Xciting 250
    Selam herkese arkadaşlar. Motoru Antalya'dan alan var mı acaba? Nerden ve hangi fiyata aldı yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Canoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletin motorundan bir zırıltı gelmeye başladı 1500km' den sonra.Şu an 1700km' ye yaklaştım ve bugün yapmış olduğum şehiriçi gezintide ses hayli rahatımı kaçırdı.
    Yukarıdaki yorumlarda okuduğum ses sorunsalı, acaba benim bahsettiğim sıkıntı ile aynımıdır ?

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Canoncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin motorundan bir zırıltı gelmeye başladı 1500km' den sonra.Şu an 1700km' ye yaklaştım ve bugün yapmış olduğum şehiriçi gezintide ses hayli rahatımı kaçırdı.
    Yukarıdaki yorumlarda okuduğum ses sorunsalı, acaba benim bahsettiğim sıkıntı ile aynımıdır ?
    gelen ses yukarıda bahsettiğimiz gib bir sesmi..farklı bişeyde olabilir.

Çay kaşıklarını birbirine vurur gibi bir ses mi geliyor? Isındıktan sonra?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    moralim çok bozuk arkadaşlar ehliyet sınavı dönemi kaçırmışım taa eylül ayına kaldı ehliyeti ekimin başında alacağım, birde bu motordaki ses olayı canımı sıktı bayi ile tekrar görüşeceğim eğer kronik bir durum ise başka bir markaya bakacağız.

Benim motoru ayarladılar bakalım, ses için net bir şey söylemek doğru değil şimdiden.
    www.motorumla.net

jogabonito83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motolux Rossi 50
    Alıntı ChaylaK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam herkese arkadaşlar. Motoru Antalya'dan alan var mı acaba? Nerden ve hangi fiyata aldı yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.
    ben Antalya'dan Özgür Motor'dan aldım 3800 tl'ydi 100 tl zam geldi sanırım sonra

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motoru ayarladılar bakalım, ses için net bir şey söylemek doğru değil şimdiden.
    ses kaydı veya görüntü kaydı alabilir misiniz hocam, mümkünse bir nebze de olsa fikir sahibi olurduk.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bence bu ses olayı cbf ile karşılaştırılması lazım,bikere motorun bukadar az kmde sibop ayarı istemesi aynı cbfte olan sorun ve sibop sesi haricinde sanki motor bloğunun içinden gelen çıtırtı sesi olursa o daha berbat,eğer bu sesi duyarsanız hemen servise gidip durumu anlatın böyle böyle diye..anlamadığım şey cbfin motorunu bunamı takmışlar acaba sibop ayarı istememsi lazım bu kadaraz kmde...

Motosikleti
    cb 125 e idi beğenmedim cbf 150 aldım
    Alıntı ChaylaK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben antalya da oturuyorum bir ay önce motoru alanya da ki bayi den aldım 1650 t.l ye hemen getirdiler. evraklarını da sonra gönderdiler.
    Bi yere gitmek için arabaya binilir, motora binmek için her yere gidilir...:cat:

handsome3272 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    1500 km deki motor sibop ayarı ister mi ? Bir düşünün mantıklımı sizce.

Amcamda var çinli mondi 15.000 Km daha sibop ayarı yapmadı ne ses geliyor ne bişi

Buyrun size ses: http://soundcloud.com/inzell/honda-cb125e-ses#

Bu düzeltilmeye çalışılmış hali. Daha önceden "çık çık çık" gibi bir ses vardı.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)