Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
47. sayfa BirinciBirinci ... 374546474849 ... SonuncuSonuncu

Asya Motor RX 250 - MotoCross - SuperMoto

Motovento
    REKLAM ALANI
    spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    öncelikle bizim zincirler 530 kmc hard kullanımlarda bolarma yapıyor şuana kadar ben iki bakla çıkardım ve senin paylaştığın ölçümleri motorun üzerinde metreyle yaptım birebir uyuyor ancak bizim dişliler 38 senin motorun gücünü ele alırsak bence tak gitsin yarışa girecek değilsinya mesela bende 42 yada 44 düşünüyorum en fazla bizim motorlar 25 hp filan olsaydı dişliyi hiç ellemezdim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

@spil444 Anladım, 1-2 yere daha bakmayı planlıyorum, aynen dediğin gibi banada lazım olan dişli ölçüsü 43-45 aralığında olanlar, tamam alet güçlü nispeten ancak vites oranları şusu busu derken kaplumbağaya yada tersi aşırı son hızlıda olmasın diyorum, bu konuda dikkatimi wr250r çekmişti 30 beygirlik alet ön dişlimiz aynı idi arka ise 43 idi.
    Lastikleri değiştim şuan tekrar SM mod'da, kullanınca zırt diye vitesler sonlanıyor artık canımı sıkmaya başladı, yakıt sarfiyatı+gürültüde cabası, küçük yerde yaşamanın dezavantajlarından birini çekiyoruz durum bu.
    spil444 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX 250 Cross

kısıtlı zaman nedeniyle küçük bir video çektik arkadaşla
    cenkito ve polo34 bunu beğendiler.

suatt22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu motordan neden bu kara çok ses çıkıyor sizinkindede öylemi mübarek 200 km gidiyomuşuz gibi ses çıkarıyor oysa 70 gidiyorum beni çok rahatsız ediyor

Motosikleti
    rx 250
    egsozun içinde vidalı bir bağlantı yeri var orası gevşemiştir kesin

Motosikleti
    rx 250
    radyatörler nekadar antifiriz alıyor bilen varmı..?

Alıntı spil444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    radyatörler nekadar antifiriz alıyor bilen varmı..?
    RX'kullanıcıları ayıp yahu, 4 gündür muallakta kalmış soru, bende yeni fark ettim, spil444 bendeki manuelde tercihen 50% antifiriz/saf su en ideal ölçü olarak verilmiş, ve 40%'tan az antifiriz eklenmesi korumayı azaltacağı vurgulanmış, ancak seçimde alüminyum motor bloğu/radyatör gövdesine uyumlu antifiriz seçimine dikkat edilmesi vurgulanmış.

(Dişli bulamadım olmadı en sonunda supersprox 45 diş alacağım, bayrama yetişirmi bilemem :( )
    spil444 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX 250 Cross
    [QUOTE=Carbondioxid;

(Dişli bulamadım olmadı en sonunda supersprox 45 diş alacağım, bayrama yetişirmi bilemem :( )[/QUOTE]

nereden almayı düşünüyorsun ve fiyatı ne kadar

Alıntı gezgin26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nereden almayı düşünüyorsun ve fiyatı ne kadar
    Sahibinden'de gördüm ancak 45 diş, 67 euro demekte, fiyatını hakeder ancak şimdi sipariş geçsem o'da bayram ertesine belki elime geçer, hala muallakta'yım sizin önereceğiniz bir yer formül var ise dinliyorum.

Bu modeli son zamanlarda alan varmı forumdan, montaj işçiliği ve parça kalitesinde iyileşme varmı ? Yoksa aynen aynı hamam aynı tas dökülmeye devam ediyomu? Bu modele içim gidiyo ama tüm bu yazılanlardan sonra almıyorum ama çokda cezbedici görünüyo.Teknik bilgim sıfır o yüzden sizler gibi pratik çözümler üretemem.

Motosikleti
    ASYA RX250 enduro
    Alıntı trazma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki anlatıyorum dostlar önce karbüratörü motordan ayırıyoruz elimize alıyoruz iyice bir memeleri şamandırayı falan temizliyoruz(pislik şamandıraya dolduğu için şamandra kapatmıyor o yüzden tahliye hortumundan benzin kaçırıyor) memeleri de temizleyince (memeler ! ) karbüratörü bir köşeye koyuyoruz sonra benzin deposundan benzin musluğuna ve musluktan karbüratöre giden orjinal siyah hortumları daha kaliteli plastik hortumlarla değiştiriyoruz çünkü hortumlar kalitesiz olduğundan içindeki çapaklar benzinle birlikte karbüratöre gidiyor ve tıkama yapıyor.bu işlemi yaptıktan sonra kaliteli bir benzin filtresi ve karb. takıyoruz daha sonra iyi bir performans için emme ve egzoz subablarının ayarlarını yapıyoruz bu ısınmayı ve fazla benzin yakmasını engeller motor rahat ve performanslı çalışır bu işlemleri yapın yağını eksik etmeyin hiç bişe olmaz olursa ona da bi çözüm buluruz saygılar
    Emme ve egsost subaplarını kaca ayarlıyoruz (mm.)bilgi verrirsen bende ayar yapmak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

çok rahat geliyor hatta bazen geri geri düşecem diyede korkuyorum gopro ile çekim yaptığım bi sürüş var video yu hazırlayınca atacağım foruma.evet biraz pahallı
    On arka dısli olculeri nedir.

evet arkadaşlar motorum 1500 km ooldu ve motor gerçektende güzel sağlam motor arazide 4 5 defa düştüm hiçbir sorun olmadı yağ değişimlerinide yaptıktan sonra motor canavar oldu geçende az daha tekere geliyodu korktum bıraktım tabi bir sorun oldu oda egzost dağıldı hiç üzülmeyin onuda söktüm bir güzel alüminyum kaynağıyla kaynattım ömürlük oldu şuanda hiç bir skıntı yok
    rain planet bunu beğendi.

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    arkadaşlar

motorumu satıyorum şu an 4000 kmde.....tertemiz

birçok aksamı değişti motorun yenisiyle...

farklı olarak 350 tl değerinde "smokehead" egsoz var üzerinde....ses farkı muazzam.

link : http://www.sahibinden.com/143545520
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    rx 250
    iki kişi 294.6 km yol 50 tl benzin yol yokuşlu ve virajlıydı

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar

motorumu satıyorum şu an 4000 kmde.....tertemiz

birçok aksamı değişti motorun yenisiyle...

farklı olarak 350 tl değerinde "smokehead" egsoz var üzerinde....ses farkı muazzam.

link : http://www.sahibinden.com/143545520
    rain planet ısınamadın bitürlü motora
    cenkito, rain planet, gezgin26 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    rain planet ısınamadın bitürlü motora

sağlık olsun be üstad..

hakkını yiyemem motorun , az ekmeğini yemedim...müthiş bir motor...
    bu motor için söylenecek yegane kelime "sınıfın tembel ama bir o kadar çekici haşari çocuğu".....kızların sevgilisi )) ...
    alışmak biraz aman aldı...ama sonrası çok keyifliydi..super motonun tadı herzaman ayrı..
    uzun gezilerimde oldu, işe git gellerde daha çok kullandım...
    satabilirsem ,kafamda birsrü düşünce var... biraz daha üstüne ekleyip ya büyük motora kasacağım , yapamasam da sanırım tarz değiştirip sağlam bi scooter alacağım...
    şu "honda pcx" beni çok çekiyor .. kısmet bakalaım...
    cenkito ve spil444 bunu beğendiler.

Motosikleti
    rx 250
    rain planet ve suatt22 bunu beğendiler.

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    arkadaşlar motorum satılıktır sahibinde ilan veremedim ama forumdan bilirsiniz motoru düşünen varsa mesaj atabilir

arkadaşlar motorum satılıktır sahibinde ilan veremedim ama forumdan bilirsiniz motoru düşünen varsa mesaj atabilir
    senin ilanın sahibinde vardı ne oldu satamadınmı ordan

spill444 294 km 50 tl benzin gerçekten çok iyi bir rakam motor harbiden çok az yakıyor bu konuda hakkı yenmez ben istanbulda trafikte olduğum için birazda daha fazla yakıyor ama diğer motorların yakıtlarına bakınca şükrediyorum

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    Alıntı suatt22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin ilanın sahibinde vardı ne oldu satamadınmı ordan

spill444 294 km 50 tl benzin gerçekten çok iyi bir rakam motor harbiden çok az yakıyor bu konuda hakkı yenmez ben istanbulda trafikte olduğum için birazda daha fazla yakıyor ama diğer motorların yakıtlarına bakınca şükrediyorum
    ilan kalkmış yayından haberim yok pek zamanım olmadı bakmak için sürekli ilan da veremiyoruz başka arkadaşın üyeliğinden verdim şimdi bakalım husaberg fe 400 alacağım onun parçalarıyla uğraşmaktan ilgilenemedim:D
    spil444 bunu beğendi.

Motosikleti
    rx 250
    3.5. beygir daha güçlü olsa herşeye yetecek meret ama yakıtın azlığıda bundan kaynaklanıyor olabilir tabiki amca oğluyla beraber gittik yılların motorcusudur o bile şaşırdı yakıta dengesinede hayran kaldı motorun.

REKLAM ALANI
47. sayfa BirinciBirinci ... 374546474849 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)