Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor RX 250 - MotoCross - SuperMoto

Motovento
    REKLAM ALANI
    spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    Alıntı majorkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar ben cross tipi motora yeni baslamayi dusunuyorum ve asya ya karar verdim gittim denedim bir kac sorum var rica etsem cevaplayabilirmisinziz
    1. Hp ve tork nasil artiriliyor
    2. Kronik sorunlari neler (bir kac gun sonra sinava girecegim icin ayrintili sekilde bakamiyorum ) ve cozumleri kolaymi
    3. 2.el almayi planliyorum maglum ogrenciyiz ☺ nelere dikkat etmem lazim

Simdiden cok tesekkurler...☺
    merhaba majorkaan ilgi isteyen bir motordur forumu okumaya bile vaktin yoksa tavsiye etmem 2. el almak daha mantıklı kronik sorunları halledilmiş bir rx sıfırından daha mantıklı olabilir vakti olmayan biri için..
    cenkito ve gezgin26 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    bende şu sıralar CROSS motor arayışındayım,
    aklımdaki 3 motor,
    APACHE 250 17 HP,
    ASYA 250 18 HP,,
    motoran 250 19 HP,

Bu 3 motor arasında araştırma ve fiyat veriyorum,
    aklıma uyanı değerlendireceğim,
    amacım NORMAL KULLANIM ZAMANIMDA süper moto lastiklerim ile,
    HAFTA SONLARI YARIM SAAT BİR UĞRAŞMA SONRASI arazi oyunlarım için düşünüyorum,,,

bu kronik sorunları bende duysam fena olmaz,,,

bu arada 0,25...0,50 0,75 MM olayı orjınal silindirdeki çizikleri gidermek adına uyulanan bir işlemdir,
    silindir içindedi yaralar derin oldugundan REKTİFİYECİ vermiştir o ölçüyü,

ve 0,75 olarak segman piston değişim ve rektifiye edilir,,,
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    rx 250
    komple egzoz değiştiren varmı arkadaşlar egzozda katalitik konvertör var değiştirmek istiyorum.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ASYA RX 250 KULLANANLAR için bir ayrıntı vereyin,

RADYATÖR FAN MÜŞÜRLERİ DİŞ HATVE'LERİ CBR 125,CBR 250,CBR 600F FAN MÜŞÜRLERİ İLE AYNIDIR, cbr fan müşürü tek sokettir,

Bu arada SUZUKİ MARUTİ BİRE BİR AYNIDIR,,,suzuki fan müşürü ikili kablodur,

eğer RX 250 için fan müşürü arar ve bulamaz veya pahalı gelir ise piyasada daha ucuza bulabilirsiniz,
    yapmanız gereken fan müşür kabloları iki adet RX 250 'lerde,
    YEŞİL kabloyu radyatöre ŞASE veriyorsunuz geride kalan MOR kabloyuda müşüre,
    bu sayfada da olsun
    spil444, tinerci ve gezgin26 bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    rx 250
    saol centiko ben kopyala yapıştır yapayım demiştim olmadı. zaten bizim tayfa fece sayfası olduğundan buraya uğramıyor artık yazık oldu topiğe.
    cenkito bunu beğendi.

Beyler bu forumda yokmu yeni almayi araniza katilmayi dusunenlere cvp yazma zahmetine girecek olan banada kronik sorunlari lazim yukarda soruldugu uzere ve sm ile enduro aradinda jant lastikten baska on arka amortisorler gibi yerlerinde farliliklar varmi iki motoru birbirinden ayiran yerler neler saygilar
    spil444 bunu beğendi.

Motosikleti
    rx 250
    Alıntı anlar1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu forumda yokmu yeni almayi araniza katilmayi dusunenlere cvp yazma zahmetine girecek olan banada kronik sorunlari lazim yukarda soruldugu uzere ve sm ile enduro aradinda jant lastikten baska on arka amortisorler gibi yerlerinde farliliklar varmi iki motoru birbirinden ayiran yerler neler saygilar
    sadece cant ve lastik farklı diğer herşey aynı mesela ben cross lastikleri bi arkadaşla değişrek sm yaptım kronik problemler hala halledilmediyse egzoz ve karbüratör

Eksoz zaten guzel ses veren biseyle degisir karburator de buna uygun biriyle degisse baska bisey varmi kronik dostlar hararet yada krank motor kitleme gibu agir ariza varmi kronik bu gun 27 hp lik apachiye bindim buraz dehset bi makinaydi asya 17 diye bilyorum apachiye yakin tad verirmi sizce

Motosikleti
    rx 250
    karbüratör zaten 30 tl piyasada var apachiyi forumda inceleyebilirsin kullanan birkaç kişi var güce göre yakıt ve bakım farkı illaki var tabiki

Peki size mondial extreme 250 su soğutmalı yuksek olan ile asya arsinda kadim desem hangisini tavsiye edersiniz kolay parca temini uzun omur ve sağlamlık acisindan

stalnoy kon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM

Hellööö !

Selam zuppermotocu, gıroscu dostlar.

Bir DRZ400SM sahibi olarak, yaşadığınız sorunlara aşinayım. Hemen küsmeyin motorlarınıza.
    Onları sevin okşayın, onlara şefkatle yaklaşın, onların kabahati yok

Japon diye tutturuyorsunuz, hakkınızı vereyim doğru Japon menşeili motosaykıllar daha dayanıklı.
    Ama ben de DRZ400SM ile az sorun yaşamadım.

Geçmişimde, Piston silindir, eksantrik zinciri, sübaplar, ıvırı zıvırı derken motoru elime almışlığım var.
    Parça yine bulunmuyor yurtdışından(Amerika) bekle de gelsin. Sonra bi usta bul adam gibi taksın parçaları...

Peeehhh, bundan diyorum. Hemen kızmayın çinli dostlarınıza. Barkına(AEA) da her zaman %100 inanmayın. O parası olan için konuşuyor çoğu zaman. Gerçeklikten uzaklaşıyor bazen..

Samimiyetle yazmak istedim..

Gel gelelim, 250 cc enduro klasmanında Bu RX 250 forumu acılar evi gibi olmuş.
    Anlaşılan, tecrübeleriniz sonucu, hiç de tavsiye etmiyorsunuz.

Çinlinin kötüsüymüş bu he mi ?

Mondi Xtreme supermoto yu mu önerirsiniz ?

Fikirleri alayım pliiizz...
    spil444 ve sdirer bunu beğendiler.

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Selamun aleykum arkadaşlar. size bir sorum olacak! Öncelikle asya cros motorum 250cc 18 bg dir. Arora 200 cc 16 bg normal bir motoru olan arkadaş ve diğerleri rampa yukarı hız konusunda epey fark atıyor, benim bu konuda morelim bozuluyor, Benim motorum neden onları gecemıyor ve bu gücü nerede kaldı, neden kendini gösteremiyor bu nasıl dağ motoru...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Selamun aleykum arkadaşlar. size bir sorum olacak! Öncelikle asya cros motorum 250cc 18 bg dir. Arora 200 cc 16 bg normal bir motoru olan arkadaş ve diğerleri rampa yukarı hız konusunda epey fark atıyor, benim bu konuda morelim bozuluyor, Benim motorum neden onları gecemıyor ve bu gücü nerede kaldı, neden kendini gösteremiyor bu nasıl dağ motoru...
    spil444 bunu beğendi.

Motosikleti
    rx 250
    yokuşta iyi bizim motorlar seninkinde bi sıkıntı olmasın düz yolda desen tamam dicemde

Motosikleti
    rx 250
    https://www.facebook.com/groups/RX.250.SuperMoto.Cross/ Arkadaşlar asya rx 250 kullanıcıları bu fecebook adresindedir bilgi alışverişi için sayfaya gelin artık kimse foruma yazmıyor..

Motosikleti
    RX 250 Cross
    25/02/2015 uzun bir aradan sonra biraz stres atım

spil444 bunu beğendi.

Merhaba, cross/enduro tarzı motor arıyorum. hyosung rx 125 sm ile asya rx 250 arasında kaldım. kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi asya dan memnun kalındı mı ?
    spil444 bunu beğendi.

Motosikleti
    rx 250
    motor gayet iyi İ(fiyatına göre) bazıları kırılıp dökülüyor diyor ben 2012 den beri biniyorum sipop ayarı dahi yapılmadı hysungda iyidir ancak güç konusunda nasıldır bilemem

nickname05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 teker (ne bulursam)
    Alıntı dadaş orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Bu soruyu görünce benim de aklıma size yöneltmek gereken sorular geliyor. İki sürücü aynı kiloda mı? Her 2 Motosikleti aynı ivmelenme ile mi kullanıyorlar? Vites geçişlerini aynı sürelerde mi yapıyorlar? 2 motosiklete de Fren tepkimeleri aynı süreçlerde ve aynı sertlikte mi uygulanıyor? Ya da her iki motosiklet aynı çizgi üzerinden hareket ederek yol eğimlerinden aynı oranda mı etkileniyor? Rüzgar her iki motosiklete aynı şiddette mi karşı koyuyor? Kullanıcılar doğru vites seçimi yapabiliyorlar mı? (birisi motosiklet vites isterken vermiyor ise değiştiren önce çıkar) Eğer bunları cevaplarsan yanıta daha kolay ulaşırız

Motosikleti
    rx 250
    onun motorda bi sıkıntı var bence.. bende karbüratörü değiştirene kadar kasıyordu motor meğer karbüratör arızalıymış.35 tl.ye zıpkın gibi oldu

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Alıntı nickname05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu soruyu görünce benim de aklıma size yöneltmek gereken sorular geliyor. İki sürücü aynı kiloda mı? Her 2 Motosikleti aynı ivmelenme ile mi kullanıyorlar? Vites geçişlerini aynı sürelerde mi yapıyorlar? 2 motosiklete de Fren tepkimeleri aynı süreçlerde ve aynı sertlikte mi uygulanıyor? Ya da her iki motosiklet aynı çizgi üzerinden hareket ederek yol eğimlerinden aynı oranda mı etkileniyor? Rüzgar her iki motosiklete aynı şiddette mi karşı koyuyor? Kullanıcılar doğru vites seçimi yapabiliyorlar mı? (birisi motosiklet vites isterken vermiyor ise değiştiren önce çıkar) Eğer bunları cevaplarsan yanıta daha kolay ulaşırız
    Hocam asya sitesinde tork degerleri yeni yazilmiş. 17.5 nm acaba doğrumu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)