Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

Hyosung Karion (RT125) bigfoot {resimli}

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung karion rt 125
    motoru aldım ama ehliyetim yok henüz... ruhsatı dahi alamadım halen geçicisi var ve sanırım geçicinin süresi doldu.. motorun muayenesi de 1 hafta sonra bitecek... )) başıma dert mi aldım ne ) ama motora şöyle bi bakınca unutuveriyorum bütün sorunları.. geçen polis çevirdi ne ehliyet var ne ruhsat.. ama kask mont dizlik tamtakır.. sanırım halime baktı, bu adam olur dedi ve bıraktı beni.. ) o günden sonra hemen ehliyete yazıldım..

bu arada arkadaşlar 200 km lik bi deneyimim var henüz motorda.. motorun yağını değiştirsem mi acaba.. alırken sormadım en son ne zaman değiştirdiğini.. bi de zincirleri yağlamak gerekiyor sanırım.. bana yapmam gerekenler konusunda yardımcı olursanız sevinirim.. bu işe girmeden motorcu dayanışması ile ilgili çok şey duydum.. umarım beni yanıltmasınız ) yağını benzincide değiştirirlermi? zinciri yağlayacaklarını sanmam kendime güvenip henüz uzun yola da çıkamıyorum bi tamirciye götürsem desem gözüm kesmiyor pek.. imes sanayiye götürebilirim yakın olduğundan ama hafta sonları kapalı oluyorlar sanırım..

bu arada havalar ısınınca ben de motora alışırsam beraber kısa veya uzun gezilere gitmek keyifli olur.. sizler burada benzer organizasyonlar yaparsanız ben de katılmak isterim..

görüşmek üzere..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YILDIRIMBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT
    Hayırlı olsun yeni motorun Crazy Wind.Güle güle kullan.Zaten kullanırken pek çok sırıtma ve gülme aktivitesi içerisinde olacaksınEhliyetini ihmal etme yaşayacağın sıkıntılar gözünü korkutur motorundan soğursun sinirin bozulur yapma yani zaten yazılmışsın en kısa sürede al ehliyetini.Motor yağını servise götür değiştirmek için benzinci servis tamirci gibi vasıfları karşılamak için hizmet vermez bildiğin gibiBilgin yoksa sormadıysan riske atma yağını değiştir zinciri yağlat bujiyi kontrol ettir.Yağ hava filtresi gibi bakımları ihmale gelmeyecek unsurlarda önemli tabi.Acemisin ama bunlar senin yapacağın şeyler değil servise götürmen yeterli olacaktır.Tekrar hayırlı olsun kolay gelsin.

Alıntı crazy wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru aldım ama ehliyetim yok henüz... ruhsatı dahi alamadım halen geçicisi var ve sanırım geçicinin süresi doldu.. motorun muayenesi de 1 hafta sonra bitecek... )) başıma dert mi aldım ne ) ama motora şöyle bi bakınca unutuveriyorum bütün sorunları.. geçen polis çevirdi ne ehliyet var ne ruhsat.. ama kask mont dizlik tamtakır.. sanırım halime baktı, bu adam olur dedi ve bıraktı beni.. ) o günden sonra hemen ehliyete yazıldım..

bu arada arkadaşlar 200 km lik bi deneyimim var henüz motorda.. motorun yağını değiştirsem mi acaba.. alırken sormadım en son ne zaman değiştirdiğini.. bi de zincirleri yağlamak gerekiyor sanırım.. bana yapmam gerekenler konusunda yardımcı olursanız sevinirim.. bu işe girmeden motorcu dayanışması ile ilgili çok şey duydum.. umarım beni yanıltmasınız ) yağını benzincide değiştirirlermi? zinciri yağlayacaklarını sanmam kendime güvenip henüz uzun yola da çıkamıyorum bi tamirciye götürsem desem gözüm kesmiyor pek.. imes sanayiye götürebilirim yakın olduğundan ama hafta sonları kapalı oluyorlar sanırım..

bu arada havalar ısınınca ben de motora alışırsam beraber kısa veya uzun gezilere gitmek keyifli olur.. sizler burada benzer organizasyonlar yaparsanız ben de katılmak isterim..

görüşmek üzere..

syanur kardeşim maşallahın var iyi stres atmışşın ya bu motor acayip karizma içimde kaldı ya
    ikinci motor olarak alsammı bön bön fotolara bakıp duruyoz ya acayip sinirim bozuluyo

Motosikleti
    RT 125 D / Karion
    crazywind güle güle kullan, fotoları bekliyorum..

ben yağımı kendim değiştiriyorum,
    hatta zinciri gazyağı veya zincir temizleyicisiyle temizleyip, sonra zincir yağı sıkarak yağlamayı tamamlıyorumm.. ...

yapmak için zaman ve alet yok ise bu tür işlemleri 40 tl gibi bi rakama yaptırabilirsin... ...

brds antalyada geniş kumsallarda bu motorla gezinmek pek bi keyif verici olur

Motosikleti
    hyosung karion rt 125
    bugün 10-40 lık bi yağ aldım benzinciden 10 tl verip (öncesinden ufak bi borcum da vardı ) lastikcide değiştirdim. zincir yağı için ise önce gres yağı verdiler sonra bunun çok uygun olmadığını anlayınca iade ettim. senin fotolarını gördüm izmirli. yani kıskanmadım desem yalan olur .. motor işine daha ekonomik diye başladım ama, aslında bu yaşanması gereken tam bi kültür. kullandıkça daha iyi anlayacağım gibi sanki... bu arada sprey yağlar varmış galiba zincir için. tabi önceden uygun bişeyle zinciri temizlemek gerekiyor anlaşılan..

herkese selamlar.. modern çağın atı üzerinde keyifli seyirler ))

YILDIRIMBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT
    Yorumunu yeni fark ettim kusuruma bakma çok teşekkür ederim arka lastik rt kadar yok ama yakın tabi evet doğruTekrar teşekkürler.

Alıntı izmiRT125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıldırımbora; ktm in maşşallahı var, yandan pek bi heybetli görünüyor, zaten arka lastik karion arka tekeri kadar bunun 2 egzostu olması çok güzell... 4*4 lük tercihhh

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim. Gelecek seferede gezi yaparsam yine eklerim buraya

Sizin nasıl gidiyor şu aralar motorlar? Ankarada ciddi manada yollarda bile yürümekte zorluk çekiliyor, motoru aklımdan bile geçiremiyorum ne yazıkki...

@yıldırım
    Aynen ya, ben de teker izlerine baktığımda aynı şeyi söylemiştim. Dedim bu benim motor olmasa bile karion olduğunu hemen anlarım
    #sürenadam

crazywind güle güle kullan, fotoları bekliyorum..

ben yağımı kendim değiştiriyorum,
    hatta zinciri gazyağı veya zincir temizleyicisiyle temizleyip, sonra zincir yağı sıkarak yağlamayı tamamlıyorumm.. ...

yapmak için zaman ve alet yok ise bu tür işlemleri 40 tl gibi bi rakama yaptırabilirsin... ...

brds antalyada geniş kumsallarda bu motorla gezinmek pek bi keyif verici olur

nasıl alıntı yapılıyor bilmiyorum inş.olur
    bahtiyar kardeşim kumsal aklıma gelmemişti ama iyi fikir temiz ve uygun bi ikinci el bulsam 2.motor olarak alacam valla çok karizma motor
    antalya ya gelirsen ben sana bütün kumsalları gezdiririm motor mühim diil sağlıcakla kal

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl alıntı yapılıyor bilmiyorum inş.olur
    bahtiyar kardeşim kumsal aklıma gelmemişti ama iyi fikir temiz ve uygun bi ikinci el bulsam 2.motor olarak alacam valla çok karizma motor
    antalya ya gelirsen ben sana bütün kumsalları gezdiririm motor mühim diil sağlıcakla kal
    Al al, kumsalda felan kalırsın oralarda bak, bir karion iyi gider 2.motor olarak fena olmaz aslında. Bununla şehir içindeki pratikliğinin tadını da alınca iyice tav oluyorsun motora zaten

@CrazyWind
    Sana da hayırlı olsun demeyi unuttum... Güle güle kullan, kazasız belasız...
    #sürenadam

Motosikleti
    hyosung karion rt 125
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al al, kumsalda felan kalırsın oralarda bak, bir karion iyi gider 2.motor olarak fena olmaz aslında. Bununla şehir içindeki pratikliğinin tadını da alınca iyice tav oluyorsun motora zaten

@CrazyWind
    Sana da hayırlı olsun demeyi unuttum... Güle güle kullan, kazasız belasız...
    Teşekkür ederim Syanur .. yaw ben mi çok ürkeğim ne.. motor işi şeytan işi gibi lafların çok mu etkisinde kaldım ne! tırsıyorum yaw.. gerçi daha yeniyim ama, bu ürkekliğin biraz kalmasında fayda var diye düşünüyorum. malum ben öğrendim dediğin andan sonra kazalar başlıyor...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Teşekkür ederim Syanur .. yaw ben mi çok ürkeğim ne.. motor işi şeytan işi gibi lafların çok mu etkisinde kaldım ne! tırsıyorum yaw.. gerçi daha yeniyim ama, bu ürkekliğin biraz kalmasında fayda var diye düşünüyorum. malum ben öğrendim dediğin andan sonra kazalar başlıyor...
    Küçük motorumla sanırım bu sebepten mutluyum. 600lük olsa gerçekten tırsarak binerdim şuan ama bu motorun korkutacak biryanı yok. Ha düşmek ayrı bir olay, her motor için aynı şey sayılır. Ama kontrol konusunda içim baya rahat, istediğim gibi kullanıyorum motoru. Zaten bir tane 600lük alıp 5~7 yıl kullanacağıma tadını çıkara çıkara küçük motorları kullanır sonra büyütürüm diye düşünüyorum...

Sen de dikkatli ol ama korkarak sürersen pek iyi olmaz. Yani korkunun sağladığı konsantrasyon ile korkunun sebep olduğu stress ile sürmek arasında ince bir çizgi fakat büyük farklar var Herkesin motora alışma evresi farklı olabiliyor, kendini iyi hissedene kadar seni biraz daha zorlayacak şeylerden uzak durursan emin adımlar ile ilerlemiş olursun
    #sürenadam

Motosikleti
    RT 125 D / Karion
    beyler sahibinden com da ilanı düşen güzel bi RT gördüm

üzerindeki malzemeler, ve modifikasyonlar görsel olarak fikir vermesi açısından ilan sayısını yazıyorum = 71971451

aklımda değişiklik yapmak geçiyor, ucuz ama güzel upgrade yapmak istiyorum Tavsiyelerinizi bekliyorum....

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    kardeş bence en sağlıklısı ve ücretsiz olanı forumda düzenlenen gezilere katılmandır, uzun yolda motorunu tanımış olursun, kalabalık bir grup içinde yaptığın hatalar tolere edilebilir oluyor, motorun bozulursa yardım alacağın bir sürü kişi var aynı şehirdeyiz, gezmek istediğin zaman özelden mesaj atarsan belki denk getiririz, acele etmemek lazım, yol vermek her zaman iyidir, fantazilere gerek yok, altındaki motor 125cc sol şerit sana göre değil trafikte yerini kabullenirsen sorunsuz gezersin ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200

üzerindeki malzemeler, ve modifikasyonlar görsel olarak fikir vermesi açısından ilan sayısını yazıyorum = 71971451

aklımda değişiklik yapmak geçiyor, ucuz ama güzel upgrade yapmak istiyorum Tavsiyelerinizi bekliyorum....
    çok net görünmese de o arka lastik bana hiç 10 bin km de bir lastikmiş gibi gelmedi..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    RT 125 D / Karion
    ben sıfır aldım motoru, şuan 13 bin kmyi geçiyorum... daha 1 yılı yeni geçtim..

Chronix ; motoru almayacağım, aksesuarlarından fikir almak için paylaştımmm..

Motosikleti
    hyosung karion rt 125

yayından kalkmış. satılmış sanırım..

Motosikleti
    RT 125 D / Karion
    vaybee, heemen kapmışlar motoru desene.. görseli güzel bi RT idi. fotosunu almaya çalıştım ama becerememiştim.. link verebilmiştim..

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sahibinden.com dan resim alamıyoruz sanırım. Benim de hoşuma gitmişti o değşiklikler. Yani çok değil ama fena da sayılmazdı.

Buaralar fena buz, karı da geçtim artık. Motoru aklımdan geçirmiyorum. Yürürken 4 göz gidiyorum yolda kaldırımda felan... Motora yaklaşılmıyor ne yazıkki...
    #sürenadam

Motosikleti
    RT 125 D / Karion
    yeni görseller=

Yolun ilerisini merak ediyorum..

Az gittik, uz gittik, zirveye yakın kar görünmeye başladı (İzmirde kar ayağımıza gelmiyor, biz kar a gidiyoruz)

Geçtiğim yerde derin izler bırakmak güzel bi duygu

Karda keyif aldığım gibi çamurda keyif alamadım, hem üzerinizdekiler batıyor, hemde ön çamurluk lastige yakın olduğundan sıkını yaşatıyor...

ön tekerime yapışan bu çamuru ömrüm boyunca unutmayacağımmm.. ....
    Birdaha sulu, çamurlu yola giderken kırmızı toprak görünce yanına bile yaklaşmayacağım... ....

Motosikleti
    hyosung karion rt 125
    yaw ne etmişsin güzelim kariona öyle.. motora saygı lütfen )

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler