Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

kymco venox 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bugün epey yer dolaştım yan çantalar için..
    Aşağıdaki fotoğraflar gittiğim serviste gördüğüm Armode çantalar..120 TL fiyatı var..

İlk oraya gittim ve foto çektim..Başka yerler de bakarım diye almamıştım bunları ama 3 dükkan dolaştım hiçbiri bunlar gibi hoşuma gitmedi..
    Neyse, genel olarak soft çantanın venox'a yakışıp yakışmadığı hakkında yorumlarınız neler?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Şahsi fikrim yakışmamış. Memur evrak çantası kıvamında.Motosikletin havasını bozmuş.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Var
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi fikrim yakışmamış. Memur evrak çantası kıvamında.Motosikletin havasını bozmuş.
    Doğrudur..Aslında bakma ben de bu motosiklete hiçbir çantayı yakıştıramıyorum da işte gereklilikten ötürü bir şeyler uydurmam gerekiyor..
    Deri heybe çantalar bundan daha da kötü duruyor üstünde..
    Aklıma enduro tipi daha ufak alüminyum kasadan hard çanta takmak bile gelmeye başladı artık

Veya topcaselerin küçüklerinden ayarlanabilir..Valla bir icat çıkacak ortaya ama du bakalım

DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    bencede bu motora hiç bir çanta yakışmıyor.. eger uzun yola cıkılmıcaksa bence bu motora çantada takılmaya gerek yok.. ayrıca nette gördüğüm hiç bir çantada buna yakışmaz.. anca bir arkadaş cıkıp kendine özel bir canta tasarlıyacak ve maddi olarak yaptırma şansı olursa belki yakışabilir.. oda zor bir ihtimal..

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Bence çok da fena durmamış; her zaman üzerinde duracaksa havasını değiştirir motorun ama, örneğin gezi boyunca veya ihtiyaç duyulduğunda takılacaksa, en azından ata konmuş kelebek gibi durmaz motorda...

Bu arada depo üstü çanta nasıl duruyor? Veya yeterli gelmiyor mu?
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Var
    Alıntı DaBEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede bu motora hiç bir çanta yakışmıyor.. eger uzun yola cıkılmıcaksa bence bu motora çantada takılmaya gerek yok.. ayrıca nette gördüğüm hiç bir çantada buna yakışmaz.. anca bir arkadaş cıkıp kendine özel bir canta tasarlıyacak ve maddi olarak yaptırma şansı olursa belki yakışabilir.. oda zor bir ihtimal..
    Ne şekilde bir çanta olabilir acaba? Mesele bu zaten..
    Soft case mi hard case mi?
    Rengi ne olmalı?
    Dikişi nasıl yapılmalı?
    Estetik olarak görünümünün nasıl olması gerektiğini kesitremiyorum açıkçası..

Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence çok da fena durmamış; her zaman üzerinde duracaksa havasını değiştirir motorun ama, örneğin gezi boyunca veya ihtiyaç duyulduğunda takılacaksa, en azından ata konmuş kelebek gibi durmaz motorda...

Bu arada depo üstü çanta nasıl duruyor? Veya yeterli gelmiyor mu?
    Bana da çok kötü görünmüyor aslında ama gene de bu değilmiş gibime geliyor işte Olcan..
    Depo üstü olarak bende cüzdan, sigara, telefon, gps, şarj cihazları için kullandığım, bana yeterli gelen minik bir tane var, hoşuma gidiyor aslında ama senin demek istediğin mutemelen 20-30 lt lik bir şeydir..Onu da haftaya dener, foto koyarım artık

Bendeki depo üstü çantacık bu

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Fikrim geldi

O mevcut depo üstü çanta ufak bir modifikasyonla DRZ400'ün arka koltuktaki çantası gibi sabitlense, öne de daha besili depo üstü çanta gelse nasıl olur?

Motosikleti
    Var
    Fikrim geldi

O mevcut depo üstü çanta ufak bir modifikasyonla DRZ400'ün arka koltuktaki çantası gibi sabitlense, öne de daha besili depo üstü çanta gelse nasıl olur?
    Olmaz kanımca
    Arkaya depo üstü çantayı yerleştirirsem artçının oturacağı yer kalmaz ki hali hazırda dahi minnacık bir popo yeri kalıyor artçı için..DRZ gibi artçının oturacağı kısmın gerisinde yer yok venox'ta..

Dersen ki artçı geldiğinde çıkarırsın çantayı..
    O zaman da benim hoşuma gitmez..Ben sabit, oynaşma gerekmeyen bir sistem istiyorum

Aslında en basit çözüm iri bir depo üstü çanta almak..Ama dediğim gibi derdim sabit kullanılabilecek bir ekipman bulmak..

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    O zaman ondan inip, yandaki motora binmek kalıyor geri

Sabit sistemse amaç softcase'i de eliyoruz zaten...Uyacak ve sırıtmayacak deri arayışı kalıyor geriye belki sadece...

Motosikleti
    Var
    O zaman ondan inip, yandaki motora binmek kalıyor geri

Sabit sistemse amaç softcase'i de eliyoruz zaten...Uyacak ve sırıtmayacak deri arayışı kalıyor geriye belki sadece...
    Binmem, binmeyeceğim kardeşim işte enduroya..
    Soft çantayı neden eledik ki anlamadım?
    Yukarıdaki koyduğum fotolarda görünen çantaları birbirine bağlayan o kayışlar sele altından geçecek normalde biliyorsun..BEn nasıl durduklarına bakmak için öylesine motorun üstüne atmıştım çantaları..

Deri heybelerde de sistem aynı zaten..

Ayrıca deri hakikatten gitmiyor motora..
    Yav ciddi ciddi oturup tasarım mı yapsam acaba? Valla yazın boşa yatmışız

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Bantlar değil sorun onlar altta kalacak, tamam soft'lar kötü değildi de, ben tak çıkar olacak diye yorumladım onları; sürekli motorda duracaklarsa olmaz sanki, çantasız görünüşünden bir hayli farklılaşıyor motor...

Motosikleti
    Var

Kimse bir şey bulamıyor, kimse beğenmiyor

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Gözümde bile canlandıramadım ama maksat fikir olsun diye yazıyorum...

En son sisybar arıyordun, taktın mı bilmiyorum onun arkasına takılan arka çanta/sisybar çantası gibi adlandırılan şeylerden uyabilir mi?

Şekli kötü ama, örnek olsun anlatmak istediğime diye misal:

Hem bunun da deri olanları/olmayanları var...

Motosikleti
    Var
    Motora arka çantayı bırak sissy bar bile yakışmıyor bence..
    Du bakalım bu haftaiçinde bir fikir çıkar, bir şeyler bulurum..

Motosikleti
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora arka çantayı bırak sissy bar bile yakışmıyor bence..
    Du bakalım bu haftaiçinde bir fikir çıkar, bir şeyler bulurum..
    işte buna kesinlikle katılıyorum.. sissy bar bu moturun sport tarzını bir anda oturaklı bir cruise cevirdiğini düşünüyorum.. belki aranızda bu motoru azda olsa harley iron 883 benzetenler olabilir.. ki ben iron' un küçük ekonomik kardeşi olarak görüyorum.. ve acaba büyük kardeşe giden bir canta bu ufaklıga da gider mi diye görsellerde biraz dolaştım ve hiç bir şey bulamadım.. tek buldugum gri yada siyah metalik özellikte çelikten yada farklı alaşımdan cantalardı.. onlar bile kötü sırıtmıştı bu motora..

Motosikleti
    Var
    Bence iron 883 e kesinlikle benzemiyor..Hatta komple 883 serisiyle alakası yok..
    O motor hörgüçlü ve güdük kalmış bir deve gibi yav Harley'in sevmediğim modellerinden..
    Belki kapalı jantlar ve rake açısından dolayı v-rod a benziyordur ama o da sele ve egsozdan dolayı benzemiyor gibi..

iron 883:

v-rod:

Bu da bizim cengaver:

Neticede kendine has bir motosiklet diyelim venox'umuz için

Sanırım ya çantasız dolaşacağım ya da komple bir görsel modifikasyon ile spor havadan çıkarıp daha klasik bir görünüm kazandırarak 3'lü 5'li çanta sistemleriyle donatacağım motoru, kararsızım

Motosikleti
    mr 250 destro
    bence venoxa yan canta su plastık cantalar varya onlar yakısır

Motosikleti
    pardon.. kafa başka yerlerde olunca isimlerde karısıyor.. iron 883e benzerliği yok denebilcek kadar az.. benim yazmaya calıştıgım yine sportster olan low modeliydi ( özellikle XL 1200L Sportster 1200 Low).. gece gece kafa kalmıyor.. venox un low serisine benzerliği ise ön farından seleye kadar olan kısım.. ama low serisinede hörgüçlü diye biliriz tabi venox a göre.. hem bu yüzden hemde cc olarak ufak oldugundan küçük kardeş demiştim venoxa...

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu motor zaten artçı için tasarlanmış bir motor değil yapısından duruşundan her halinden belli..

çanta ise ancak o tip bir resimdeki çanta gibi bir çanta olur oda geziye giderken takarsın onun dışında çıkarırsın tak çıkar tarzı

o motora heybe çanta yakışmaz bu cabrio arabaya portbagaj takmak gibi anlamsız bir şey.. yada racing makinaya deri heybe takmak gibi bir şey..

gidipde sağına soluna önüne arkasına deri çantalardan takıcaksan bari bu motora yapma bunu sat git bir klasik mct gv kanuni falan al onlara görsellik açısından daha çok yakışır hem onların takma yerleride var hiç olmassa..

Motosikleti
    Var
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor zaten artçı için tasarlanmış bir motor değil yapısından duruşundan her halinden belli..

çanta ise ancak o tip bir resimdeki çanta gibi bir çanta olur oda geziye giderken takarsın onun dışında çıkarırsın tak çıkar tarzı

o motora heybe çanta yakışmaz bu cabrio arabaya portbagaj takmak gibi anlamsız bir şey.. yada racing makinaya deri heybe takmak gibi bir şey..

gidipde sağına soluna önüne arkasına deri çantalardan takıcaksan bari bu motora yapma bunu sat git bir klasik mct gv kanuni falan al onlara görsellik açısından daha çok yakışır hem onların takma yerleride var hiç olmassa..
    Teşekkürler..

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler