Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda innova
    selamun aleykum, şimdi usta innovvacılardan yardım alma vakti geldi arkadaşlar daha önce yeni motor aldığımı yazmıştım iş sadece getirmeye kalmıştı, ben bodrumda yaşıyorum 2 gün önce manisa salihliden motoru getirdim gelirken maximum hız 80 tabi sürekli böle gelmedim arada düştümde 70, 75 şunuda belirtmek isterim motor sıfır 2011 model salihliden çıkarken 90 km deydi, yani 90 km deyken bu kadar uzun yola çıkmam zarar verirmi ve arada 80'e kadar basmam rodajı engeller mi, şu an 430 km filen oldu hani herşey bitmiş değilse biri bana nasıl kullanıcamı yazarsa sevinirim yazık etmek istemiyorum motora, birde xenon lamba mı ne varmış beyaz taktırsam motor garanti dışında kalırmı teşekkür ederim sağlıcakla kalın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    Alıntı pancarro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleykum, şimdi usta innovvacılardan yardım alma vakti geldi arkadaşlar daha önce yeni motor aldığımı yazmıştım iş sadece getirmeye kalmıştı, ben bodrumda yaşıyorum 2 gün önce manisa salihliden motoru getirdim gelirken maximum hız 80 tabi sürekli böle gelmedim arada düştümde 70, 75 şunuda belirtmek isterim motor sıfır 2011 model salihliden çıkarken 90 km deydi, yani 90 km deyken bu kadar uzun yola çıkmam zarar verirmi ve arada 80'e kadar basmam rodajı engeller mi, şu an 430 km filen oldu hani herşey bitmiş değilse biri bana nasıl kullanıcamı yazarsa sevinirim yazık etmek istemiyorum motora, birde xenon lamba mı ne varmış beyaz taktırsam motor garanti dışında kalırmı teşekkür ederim sağlıcakla kalın
    a.selem öncelikle motorun hayırlı uğurlu olsun bendede aynı motor var 1 ay oldu ve 2800 km de...rodaj aşamasında 1000km ye kadar 80 km fazla geçme arasıra ama zorla yoksa açılmaz ben öyle yapım 1000 km kadar normal çok zorlamadan ama çokta düşük devir kullanmadan sürdüm.. arasıra zorlamadan kastım mesela 1 depo benzin aldın o bitene kadar 3 kere falan bütün viteslerin son noktasına kadar zorla motoru.. rodajın ilk etabı 1000km ilk yağ değişimi ama motorun tam açılması 5000 km den sonradır.. bu benim 4. motorum önceki yamaha cyrpton du onuda sıfır almıştım 40.000 km sattım anlayacağın tecrübem var ve bildiğim şeyi söylüyorum ne yazıkki bu sitede de bilmeyen ve sağdan soldan duyduğunu yaşamış gibi anlatanlarda var
    benim motor şuan gayet iyi 130 km gördüm ama arkadaşım bizim motorlarımız o hız için ideal bir motor değil neden mi ? 1- hafif motor o hızla güvenli olman için motorun asvalta oturması gerek 2- lastikler ince
    100 km den sonra hafif savrulmayı hissediyorsun heleki rüzgarlı ise baya hisseder ve hızını yavaşlatmak zorunda kalırsın...
    önemli olan motorun en son hızı değil güvenle yolculuk yaptığın hızı önemlidir ve bizim motorun ekonomik ve güvenli sürüş hızı 90 km dir... bilgilerimizi paylaşırız buradan inş. görüşmek dileğiyle
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

Motosikleti
    honda innova
    Alıntı hattat_hasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a.selem öncelikle motorun hayırlı uğurlu olsun bendede aynı motor var 1 ay oldu ve 2800 km de...rodaj aşamasında 1000km ye kadar 80 km fazla geçme arasıra ama zorla yoksa açılmaz ben öyle yapım 1000 km kadar normal çok zorlamadan ama çokta düşük devir kullanmadan sürdüm.. arasıra zorlamadan kastım mesela 1 depo benzin aldın o bitene kadar 3 kere falan bütün viteslerin son noktasına kadar zorla motoru.. rodajın ilk etabı 1000km ilk yağ değişimi ama motorun tam açılması 5000 km den sonradır.. bu benim 4. motorum önceki yamaha cyrpton du onuda sıfır almıştım 40.000 km sattım anlayacağın tecrübem var ve bildiğim şeyi söylüyorum ne yazıkki bu sitede de bilmeyen ve sağdan soldan duyduğunu yaşamış gibi anlatanlarda var
    benim motor şuan gayet iyi 130 km gördüm ama arkadaşım bizim motorlarımız o hız için ideal bir motor değil neden mi ? 1- hafif motor o hızla güvenli olman için motorun asvalta oturması gerek 2- lastikler ince
    100 km den sonra hafif savrulmayı hissediyorsun heleki rüzgarlı ise baya hisseder ve hızını yavaşlatmak zorunda kalırsın...
    önemli olan motorun en son hızı değil güvenle yolculuk yaptığın hızı önemlidir ve bizim motorun ekonomik ve güvenli sürüş hızı 90 km dir... bilgilerimizi paylaşırız buradan inş. görüşmek dileğiyle
    sağol kardeşim bak ben bunları hiç bilmiyodum motorun tam açılması 5000 olduğunu, birde ben hiç 4. vitesi kullanmadım arada kullansam hızda 80 olsa olurmu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:39 ----------

çok soru sormuş olucam ama birde şu an 2 kişi binsem nasıl olur zararı olurmu veya kaç km den sonra 2 kişi binebiliriz

Motosikleti
    Alıntı pancarro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol kardeşim bak ben bunları hiç bilmiyodum motorun tam açılması 5000 olduğunu, birde ben hiç 4. vitesi kullanmadım arada kullansam hızda 80 olsa olurmu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:39 ----------

çok soru sormuş olucam ama birde şu an 2 kişi binsem nasıl olur zararı olurmu veya kaç km den sonra 2 kişi binebiliriz
    4. vitesi neden kullanmıyorsun anlamadım ? kullan tabi açılmaz yoksa motor zorlayacaksın arada bir dediğim gibi cıvkını çıkarmamak şartıyla tabi iki kişi binmeninde hiçbir sakıncası yok ama motor küçük olduğu için yakın biraz fazla yakar tabi başka hiçbir sorun olmaz.. arasıra zorlamazsan motor kendi değerlerinde çalışmaz sağır olur bende genelde sakin kullanırım ama yolun çok müsait olduğu yerlerde arasıra son gaz giderim dediğim gibi motor 130 görüyor daha da yapar 140 yani yol müsait ve rüzgar yoksa tek kişi ama... neyse ama o hız bizim motorlar için yüksek ve riskli bak bi arkadaş vardı motoru sağır etmiş hiç zorlamamış sızlanıp duruyodu 100 km yi geçmiyo motor diye... zaten konforlu ve güvenli sürüş hızı 90 km dir bizim motorların... soracağın başka şey olursa istediğin zaman sor paylaşmak bilgiyi taze tutar ve değer kazandırır ben özelden cep tel. yazarm sana ok.
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    Arkadaşlar honda gerçekten güzel motor ya arkadaşın yakını fethiyeden ıspartaya 250km 3 saatte gelmiş yani nerdeyse sürekli 100 le hayret ettim ya
    lifan 100

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    http://video.milliyet.com.tr/Kuryeni...ri_1_43638.htm alınacak ders olduğuna inanıyorum

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr

Motosikleti
    2011 YBR 125 ESD
    arkadaşlar bende bir tane innova aldım

2006 model 3700 deydi.

400 km falan gittim.

litreye ilk sürüşümde herhalde acemi olduğumdan 40.50 km gitti

ikinci yüklememde ortalama 52.80

son yüklememde 48.50 gibi giti.

şehir içinde kullandım genelde artçı vardı.

yakıt tüketimi iyi gibi.

ancak benim anlamadığım motorun yakıt kapasitesi ne kadar.

genelde 10 liralık alıyor.

2.70lt falan

ya benzin göstergesi 1 lt kalasıya yanıp sönmeye başlıyor yada motorun yakıt kapsitesi 3.7 değil.

nedeni nedir?

Motosikleti
    Alıntı F.Kanoute adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende bir tane innova aldım

2006 model 3700 deydi.

400 km falan gittim.

litreye ilk sürüşümde herhalde acemi olduğumdan 40.50 km gitti

ikinci yüklememde ortalama 52.80

son yüklememde 48.50 gibi giti.

şehir içinde kullandım genelde artçı vardı.

yakıt tüketimi iyi gibi.

ancak benim anlamadığım motorun yakıt kapasitesi ne kadar.

genelde 10 liralık alıyor.

2.70lt falan

ya benzin göstergesi 1 lt kalasıya yanıp sönmeye başlıyor yada motorun yakıt kapsitesi 3.7 değil.

nedeni nedir?
    motorun hayırlı olsun öncelikle kazasız belasız yolculuklar dilerim bende yeni kasa var 2010 depo 3.7 diyor ama ben tam bitirdim o kadar olsun istememiştim ama benzin istasyonuna 100 mt kala bitti çok şükür 13 tl aldı 3.5lt.. sonuna kadar doldu ve dediğin gibi benzin 1 lt falan kala son dilim yanıyor digital ekrandaki, o yanmaya başlayınca benim motor normal sürersem ve tek kişi isem 40 km civarında gidiyor ama seninki biraz daha az gider bilmiyor olabilirsin belki yenilerde enjeksiyon var o sebeple..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:15 ----------

bu arada sen hangi şehirdesin acaba ?

Motosikleti
    2011 YBR 125 ESD
    Alıntı hattat_hasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun hayırlı olsun öncelikle kazasız belasız yolculuklar dilerim bende yeni kasa var 2010 depo 3.7 diyor ama ben tam bitirdim o kadar olsun istememiştim ama benzin istasyonuna 100 mt kala bitti çok şükür 13 tl aldı 3.5lt.. sonuna kadar doldu ve dediğin gibi benzin 1 lt falan kala son dilim yanıyor digital ekrandaki, o yanmaya başlayınca benim motor normal sürersem ve tek kişi isem 40 km civarında gidiyor ama seninki biraz daha az gider bilmiyor olabilirsin belki yenilerde enjeksiyon var o sebeple..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:15 ----------

bu arada sen hangi şehirdesin acaba ?
    adanadayım hocam.

motor çok hoş.

sürekli gezesim geliyor

Motosikleti
    DAHA ALMADIM:=)

s.a

arkadaslar hepınıze hayırlı aksamlar ben aranıza yenı katıldım . ben 2 hafta veya 3 hafta ıcınde 2010 ınnova alıcam bana bu motor hakkında cıddı ve guzel bı bılgı verebılecek arkadslr varmı acaba motor cok hosuma gıdıyo ama kararsızım ıst cekmekoyde oturuyorum bu arada

Motosikleti
    Alıntı chacaal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar hepınıze hayırlı aksamlar ben aranıza yenı katıldım . ben 2 hafta veya 3 hafta ıcınde 2010 ınnova alıcam bana bu motor hakkında cıddı ve guzel bı bılgı verebılecek arkadslr varmı acaba motor cok hosuma gıdıyo ama kararsızım ıst cekmekoyde oturuyorum bu arada
    a.s. hayırlı geceler nerdesin acaba hangi şehir yani ? burdan uzun sürer gözlerim yaptığım iş sebebiyle çok yorgun şuan.. istanbuldaysan gel yanıma anlatayım ve innovanın kitabını yazmış bir usta sürücü ile tanıştırayım seni..

Motosikleti
    ıstanbul cekmekoydeyım aga haftaya cuma musaıtsen gelırım

Motosikleti
    ıstanbul cekmekoydeyım aga haftaya cuma musaıtsen gelırım
    haftaya cuma gezi düşünüyorum gidecez bi yerlere topic açılır zaten görürsün ben sana numaramı özel mesajdan atarım ordan irtibat kurarız ararsın beni geziyede gelebilirsin istersen motorun olmasada sorun değil birimizin arkasına binersin tmm..

Motosikleti
    tmm kardesım

Motosikleti
    yav arkadaslar sımdı yenı bı motor buldum kafam ıyıce karıstı ya yamaha nouva:=))) manyak bıseymıs (honda ınnova yamaha nouva ve yamaha crypton) bu uc motor arasında kaldım ya yardımcı olurmusunuz ben aslında sıfır honda ınnova almayı dusunuyorum ama onunda vıtesı zor gecıyormus bazen dogrumudur

Motosikleti
    yav arkadaslar sımdı yenı bı motor buldum kafam ıyıce karıstı ya yamaha nouva:=))) manyak bıseymıs (honda ınnova yamaha nouva ve yamaha crypton) bu uc motor arasında kaldım ya yardımcı olurmusunuz ben aslında sıfır honda ınnova almayı dusunuyorum ama onunda vıtesı zor gecıyormus bazen dogrumudur
    bak kardeşim tavsiye alacağın zaman o motoru kullanan ama gerçek anlamda kullananlardan tavsiye al ve onların dediklerine itimat et.. başkasının motoruna binip iki tur atıp bu motor şöyle yada böyle demesiyle olmaz bu iş. kulaktan dolma bilgilerle atıp tutan ne yazıkki çok memlekette bilmese bile biliyormuş gibi ahkem kesene kulak verme genede sen bilirsin ben nouva yı kullanmadım ama cyrpton kullandım 0 aldım 40.000 km sürdükten sonra sattım.. güzel motor ama honda daha iyi heleki yeni çıkan enjeksiyonlu model... vites yamahada biraz daha yumuşak ama hondanınkide kötü değil kesinlikle sadece bu sebepten motor seçimi tercihi yapılmaz...

Motosikleti
    yok kardesım ole herkezın lafına bakıpta bu msj yazmadım yanı kafamı karıstıran kımse degıl sadece nouva crypton ve sız ınnova kullanıcıların soyledıklerıyle kafam karıstı sadece soyle bı baktıgımda 3 motor da bırbınden ıyı mukemmel bana bu 3 motordan en yısı en guzelı ve en v.b olanını lazım ınnovanın vıtesı nasıl gecıyo sıkıntı yok yanı dımı saygılar

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    s.a arkadaslar su linke bır göz atın ben inanamadım..

http://www.thescooterscoop.com/2010/...iring-200-mpg/

Motosikleti
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaslar su linke bır göz atın ben inanamadım..

http://www.thescooterscoop.com/2010/...iring-200-mpg/
    çok enteresan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler