Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Xtreme max
    selamın aleyküm ben foruma yeni katıldım
    bende bi tane xtreme max almaya karar verdim
    sizlerden ricam beni bilgilendire bilirmisiniz
    arazide dağda bayırda gezecem dayanıklımı uzun dağ gezilerinde bizi yolda bırakırmı zorlu arazi şartlarında bizi üzermi bilmiyorum
    siz xtreme max kullanıcılarından yorumunuzu bekliyorum motorunuzdan memnunmusunuz ?

eger tavsiye ediyorsanız 2 gün içinde almayı planlıyorum saygılar kolay gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı x*X*x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleyküm ben foruma yeni katıldım
    bende bi tane xtreme max almaya karar verdim
    sizlerden ricam beni bilgilendire bilirmisiniz
    arazide dağda bayırda gezecem dayanıklımı uzun dağ gezilerinde bizi yolda bırakırmı zorlu arazi şartlarında bizi üzermi bilmiyorum
    siz xtreme max kullanıcılarından yorumunuzu bekliyorum motorunuzdan memnunmusunuz ?

eger tavsiye ediyorsanız 2 gün içinde almayı planlıyorum saygılar kolay gelsin
    Merhaba,

Konu içerisinde biraz araştırma yaptıysanız eğer kullanıcı yorumlarının gayet olumlu olduğunu göreceksinizdir. X-Treme Max modeli fiyat/performans açısından değerlendirildiğinde gayet başarılı bir motosiklet.

Parçalarını ucuz yollu kolayca temin edebilirsiniz. Motor bloğu Cg olduğu için hemen hemen her usta bakımından ve tamirinden anlar. Eğer motosikletinizin bakımlarını aksatmaz,yağını eksik etmezseniz sizi yarı yolda bırakmaz. Konu içerisinde motosiklet ile uzun yol tecrübesi edinen,dağ-bayır dolaşan insanlar var. Bu nedenle bana kalırsa uygun bütçesine nazaran kendini kanıtlamış bir model.

Ek olarak genellikle asfaltta kullanacaksınız üzerinde ki lastikleri değiştirip Sava marka lastik takabilirsiniz. Böylece yol tutuşu daha güvenli bir hale gelecektir.

Arazide bir Ktm,Wr250 vb tarzda ki motosikletlerin performanslarını beklemiyorsanız, buna ek olarak bu yüksek hız beklentiniz yoksa (son hız 100-110 km arası) sizin taleplerinizi karşılayacağına inanıyorum.

Ben tavsiye ederim
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Xtreme max
    Öncelikle verdiginiz bilgi için teşekkür ederim kim istemez ki arazide yüksek torklu yüksek cc bir motor la gezmeyi ama parça bolluğu motor kısmı ve şasi si sağlam ve bulun duktan sonra sıkıntı Yok diyorum bence büyük cc li bir cross um olduğunu varsayarsak arıza verdigini düşünürsek parçasını bulamadıktan ve ve pahalı olduktan sonra bize yaramaz

Aslında en ideal i bu hem parça bol hemde uygun 2 güne kalmaz alırım inşallah fotoğraf larını atarım Teşekkürler

Beyler
    1.90 boyunda 95 kilo birini ceker mi bu motor? Kuba superlight 150 vardi bende cok dik yokusta son gazda versem agirliktan dolayi kalkmiyor istop ediyordu. Bu xtreme maxdede ayni durum mu gecerli? Not asfalt yolda agirlikli kullanicam.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Stradasc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler
    1.90 boyunda 95 kilo birini ceker mi bu motor? Kuba superlight 150 vardi bende cok dik yokusta son gazda versem agirliktan dolayi kalkmiyor istop ediyordu. Bu xtreme maxdede ayni durum mu gecerli? Not asfalt yolda agirlikli kullanicam.
    Raat ol. Ben 185 boyunda 115 kiloyum. Oğlum da 85 kilo. İkimiz üzerindeyken yokuşta 90'nın altına düşmemek kaydı ile binlerce kilometre yol yaptık. Zaten uzun boylu isen X-Treme Max'tan başka çaren yok. Diğer motorları kullanmak eziyet

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Merak edenler için hemen hemen her şey bu blogda var;
    http://xtrememaxsevdalilari.blogspot.ch/
    cenkito, uday.31 ve Deeplord bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Raat ol. Ben 185 boyunda 115 kiloyum. Oğlum da 85 kilo. İkimiz üzerindeyken yokuşta 90'nın altına düşmemek kaydı ile binlerce kilometre yol yaptık. Zaten uzun boylu isen X-Treme Max'tan başka çaren yok. Diğer motorları kullanmak eziyet

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Merak edenler için hemen hemen her şey bu blogda var;
    http://xtrememaxsevdalilari.blogspot.ch/
    Atilla hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Benim kasdetmek istediğim yokuşda durduktan sonra kalkarken. Giderken 90 km hiz fazlasiyla yeterde istanbuldaki dik yokus yukari durdugumda kalkar mi ? Birde 1.70 boyunda arkadasta motorunu satip yeniliycek xtreme max almayi dusunuyor ama cross kullanmadi ve 1.70 boyu. trafikde vs dur kalklarda sikinti olur mu ? Son olarak boyunu amortisorlerden alcaltabilirmiyuz arkadas icin. ayari var mi ?

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Stradasc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atilla hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Benim kasdetmek istediğim yokuşda durduktan sonra kalkarken. Giderken 90 km hiz fazlasiyla yeterde istanbuldaki dik yokus yukari durdugumda kalkar mi ? Birde 1.70 boyunda arkadasta motorunu satip yeniliycek xtreme max almayi dusunuyor ama cross kullanmadi ve 1.70 boyu. trafikde vs dur kalklarda sikinti olur mu ? Son olarak boyunu amortisorlerden alcaltabilirmiyuz arkadas icin. ayari var mi ?
    Max her yerde kalkar. 1.70 ile zor yalnız. 1.70 boyundakine kefil olamam. Zaten ben de bu motoru kros olarak kullanmadım. Sava lastik takıp caddede kullandım. Boyum nedeni ile başka çarem yoktu. 1.70'lik arkadaşa Bajaj Boxer veya Mondial Vulture tavsiye ederim.

Motosikleti
    Mondial Xtreme max
    Merhaba
    0 km bir xtreme max almak üzereyim sizlerden rodaj da ne yapmam ve nasıl ne şekilde kullanmam gerek bilmiyorum daha önceden aldığım motorlar hep 2. Eldi 0 km bir motora nasıl davranmak gerek Bilmiyorum bu konuyla ilgili bir yardım ederseniz sevinirim 0 aldığımda değiştirmek gereken parçası vs. Varmı siz Xtreme max ustalarından beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. birde rodajı kaç km de tamamlanır
    saygılar kolay gelsin

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Rodaj bilgilerinin size verilecek olan kullanım kitapçığında yer alması gerekiyor. Eğer yer almıyorsa da motosikletin 500-1000 km kadar motosikletin limitlerini zorlamamanız gerekli,yani sürekli dip gaz Allah ne verdiyse gitmemeniz lazım

Biraz sabır işi olsa da ufak ufak yol yaparak bu kilometreyi çabucak doldurursunuz,böylece sizde motosikletinize rodaj süresince alışmış olursunuz

Buna ek olarak ilk yağ değişimi 500 km sonra gerçekleştirseniz güzel olur,çünkü motosiklet 0 km olduğunu için motor bloğunda yer alan parçaların sürtünmesiyle oluşan artıklardan kurtulmuş olursunuz. Daha sonra ki yağ değişimlerini 1000 km'de bir değiştirir yolunuza devam edersiniz.

Şimdiden hayırlı olması,kazasız belasız binmeniz dileğiyle

Benim aklıma gelenler bundan oldu eğer ekleme yapmak gerekli ise tecrübeli abilerim ekleme yapacaktr..
    XV

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Merhaba
    0 km bir xtreme max almak üzereyim sizlerden rodaj da ne yapmam ve nasıl ne şekilde kullanmam gerek bilmiyorum daha önceden aldığım motorlar hep 2. Eldi 0 km bir motora nasıl davranmak gerek Bilmiyorum bu konuyla ilgili bir yardım ederseniz sevinirim 0 aldığımda değiştirmek gereken parçası vs. Varmı siz Xtreme max ustalarından beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. birde rodajı kaç km de tamamlanır
    saygılar kolay gelsin
    YENİ ALAN VEYA ALMAYI DÜŞÜNEN ARKADAŞLARA TAVSİYELER
    http://xtrememaxsevdalilari.blogspot...usunen_19.html

Motosikleti
    XTREME MAX - HYO GT250R
    Merhaba ;

motorumun üzerindeki orjınal lastıklerden sıkıldım arazıyede pek cıkmadıgımdan ıslak zemınde asfaltta can sıkıcı bir yol tutuşuna sahip.
    ön arka komple değiştiricem 2 lastiğide internetten aradım bulamadım pek.önerebileceğiniz lastik varmı ? link atarsanız çok sevinirim.
    *çok kaliteli olmasına luzum yok bütçe kısıtlı her halükarda şuanki lastikden iyi olacağı kesin

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı umutakdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ;

motorumun üzerindeki orjınal lastıklerden sıkıldım arazıyede pek cıkmadıgımdan ıslak zemınde asfaltta can sıkıcı bir yol tutuşuna sahip.
    ön arka komple değiştiricem 2 lastiğide internetten aradım bulamadım pek.önerebileceğiniz lastik varmı ? link atarsanız çok sevinirim.
    *çok kaliteli olmasına luzum yok bütçe kısıtlı her halükarda şuanki lastikden iyi olacağı kesin
    Lastik hususu konu başlığı içerisinde bir çok kez tartışıldı. Konu içerisinde arama yaparak bulabilirsiniz.

Sava Mc24 serisi lastik takan ve memnun kalan kullanıcılar mevcut. Bütçenize uyarsa bir bakın derim..
    XV

Merhaba arkadaşlar , aranıza yakında bir tane x-treme kullanıcı gelecek. İkinci el almayı düşüyorum ve iki tane motor buldum ,
    biri 2012 model 9000 km
    diğeri 2013 model 600 km ama motor yere düşmüş ve direksiyon biraz eğilmiş ikiside 2500 tl ve temiz diyor sahipleri , hangisini almak daha mantıklı ? aklıma 2013 model olan motor yatıyor gidon basit bir şey değiştirilir. ikisi içinde servise gideceğim.Boyum 1.70 cm motoru kısalttırmak gerekir mi ?

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı sami_3356 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar , aranıza yakında bir tane x-treme kullanıcı gelecek. İkinci el almayı düşüyorum ve iki tane motor buldum ,
    biri 2012 model 9000 km
    diğeri 2013 model 600 km ama motor yere düşmüş ve direksiyon biraz eğilmiş ikiside 2500 tl ve temiz diyor sahipleri , hangisini almak daha mantıklı ? aklıma 2013 model olan motor yatıyor gidon basit bir şey değiştirilir. ikisi içinde servise gideceğim.Boyum 1.70 cm motoru kısalttırmak gerekir mi ?
    Merhaba,

Bence motosikletin km'sine çok fazla kafayı takmayın. Sahibi bakımlarını zamanında yaptıysa,yağ değişimlerini atlamadıysa,titiz bir kullanıcı ise bir problem olacağını sanmıyorum. Yine de iki motoru da ustanız var ise ona göstermekte fayda var..

Evet,1.70 boy bu motor için biraz problem yaratabilir..

Ek olarak,

Ehliyetiniz var mı ? Ekipmanlarınızı tamamladınız mı ?
    XV

ehliyet var tabiki , ekipmanlardan şu an için sadece kask olacak. Ustam yok ama mondial servisine gidip soracağız bakalım Boy içinde umarım bir çözüm bulunur çünkü motoru sevdim ve kullalanlar da bayağı bir memnun.

Motosikleti
    Mondial Xtreme max
    Ve sonunda bugün aldım Xtreme max ımı biraz turladım kaldırımlardan in cık yaptım gercekten cok begendim bizim şimdiye kadar bindiklerimiz neydi Xtreme max ın yanında ger gercekten cok begendim ilerleyen zamanlarda izlenimlerimi sizlerle paylaşacam
    şimdiden herkese kolay gelsin
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Ve sonunda bugün aldım Xtreme max ımı biraz turladım kaldırımlardan in cık yaptım gercekten cok begendim bizim şimdiye kadar bindiklerimiz neydi Xtreme max ın yanında ger gercekten cok begendim ilerleyen zamanlarda izlenimlerimi sizlerle paylaşacam
    şimdiden herkese kolay gelsin
    Hayırlı olsun

Birde fotoğraf isteriz
    XV

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    abiler bizim gidon 22mm mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

elcik koruma alacmda o yuzdn 22 idi sanirmda emin olmak icn soraym dedm

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı uday.31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abiler bizim gidon 22mm mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

elcik koruma alacmda o yuzdn 22 idi sanirmda emin olmak icn soraym dedm
    Evet 22mm..
    uday.31 bunu beğendi.
    XV

Motosikleti
    Mondial Xtreme max
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun

Birde fotoğraf isteriz
    Tsk ederim fotoğraf varda ama nasıl yükleyecegimi bilmiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)