Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Bundan almayı planlıyordum .. Bir gün babamla yoldayken 1-2 gün önce yolda bundan gördüm dedim babama bizimkini satınca bak şu iyi ucuz dedim alabiliriz diye düşündüğümü söyledim. Yok dedi cross alacaksan sabır edip iyi bişey alırız o pek yaramaz dedi aslında sevinmedim değil daha iyi bişey diyince aklım direk ktm lere gidiyor ama okadarda değildir heralde :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bundan almayı planlıyordum .. Bir gün babamla yoldayken 1-2 gün önce yolda bundan gördüm dedim babama bizimkini satınca bak şu iyi ucuz dedim alabiliriz diye düşündüğümü söyledim. Yok dedi cross alacaksan sabır edip iyi bişey alırız o pek yaramaz dedi aslında sevinmedim değil daha iyi bişey diyince aklım direk ktm lere gidiyor ama okadarda değildir heralde :D
    arkadasım hayırlı olsun insallah ktm alırsınız

KTM nin caddeye cıkan dört zamanlı sıfırı 30.000 lira

şimdi onu max ile kıyaslamanın ne anlamı var, bu konuyu buraya tasımanın da anlamı yoktu.

insallah gönlündeki olur.

100 saat sonrası piston değişim zamanı geldiğinde de yada yedek parca lazım oldugunda yarım max parası harcamak gerekince

umarım yinede kararından memnun kalırsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Alıntı Baturesit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni blog yazınız için teşekkürler. gayet bilgilendirici. motor modifiye bölümü bloga ne zaman eklenecek ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:03 ----------

Birde motoru edindigimizde elimizde olmasi gereken alet edevat ne olmalidir. Tamir vs icin. Yanimizda bulunmasi gereken yedek parcalar. Bunlara da deginebilirmisiniz blog'ta ?
    ilerde modifiye konusunu bloga ben ekleyecegim.

bu sayfalardada ayrıntılı sekilde herseyi yazdım ve herseyiyle tartısıldı

tamir için gerekli tüm anahtar takımlarını ayrıntılı olarak yazmıstım önceki mesajlarda mevcuttur.

forumu okursanız herseye, tüm bilgilere ulasırsınız
    Carbondioxid ve AttilaXtreme bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

235 sayfayi da okumus bulunmaktayim bilgilerede sahibim fakat blogta toplu halde bulunmasi ve daha sade sekilde anlatilmis olmasi. Okuyucular icin daha rahat bir zemin. En azindan burda yapilan tartismalarin bir sonuc belgesi olacagindan blogta olmasinin daha uygun olacagini dusundum sadece.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    235 sayfayi da okumus bulunmaktayim bilgilerede sahibim fakat blogta toplu halde bulunmasi ve daha sade sekilde anlatilmis olmasi. Okuyucular icin daha rahat bir zemin. En azindan burda yapilan tartismalarin bir sonuc belgesi olacagindan blogta olmasinin daha uygun olacagini dusundum sadece.
    bloga da uygun bir zamanımda ekleyecegim zaten

anahtar grubunu sormussun, önceki sayfalarda AZYGOS isimli arkadasda sormustu ve ayrıntılı olarak onuda yazmıstım

demekki 235 sayfayı gerektiği kadar incelememişsin.

onlarıda bloga ekleyecegim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

gerekli alet edevatların listesi

sayfa 215 den

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3328954

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

+ manyetoyu sökmek içinde cektirme, bu urunun sadece içindeki vidayı kullanıyoruz

http://denizmotortr.com/u-aparat_cg_...arca-8205.html

yada vida satan yerden 5-6 cm uzunlugunda

vida diş adımı 1,5 mm olan

vida diş dıs capı 15,5 yada 16 mm (tam ölçemedim)olan bir vida almak lazım

http://www.camgoz.com.tr/asp/product...EKTIRME-APARAT

yukarıdaki de vida tarzı satılan
    AttilaXtreme ve azygos bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım hayırlı olsun insallah ktm alırsınız

KTM nin caddeye cıkan dört zamanlı sıfırı 30.000 lira

şimdi onu max ile kıyaslamanın ne anlamı var, bu konuyu buraya tasımanın da anlamı yoktu.

insallah gönlündeki olur.

100 saat sonrası piston değişim zamanı geldiğinde de yada yedek parca lazım oldugunda yarım max parası harcamak gerekince

umarım yinede kararından memnun kalırsın[COLOR="Silver"]
    Estagfurullah , sadece paylasmak istedim kiyaslama felanda yapmadim zaten ktm de olmaz sadece iyi demisken keske okadar iyilerden olsa diye dusundum olsa olsa yine yamaha felan olur 2. El diye.tahmin ediyorum :-) ben normalde buna raziyken oyle bisey demesi bir anda sevindirdi sadece :-D parca konusundada haklisin , artik bozuluncada sabir et parcayi aliriz deriz heralde eheh :-D :-D

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estagfurullah , sadece paylasmak istedim kiyaslama felanda yapmadim zaten ktm de olmaz sadece iyi demisken keske okadar iyilerden olsa diye dusundum olsa olsa yine yamaha felan olur 2. El diye.tahmin ediyorum :-) ben normalde buna raziyken oyle bisey demesi bir anda sevindirdi sadece :-D parca konusundada haklisin , artik bozuluncada sabir et parcayi aliriz deriz heralde eheh :-D :-D
    neyse insallah adam akıllı güçlü bir japon alabilirsin.

şimdiden hayırlı olsun
    Carbondioxid ve berkaye bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Cenkito yardım gerek, tüm elektrik bağlantıları direksiyon ve kafada toplanmış ,söktümmü geriye motor kısmı kalıyor, uzatmayayım direksiyonu komple sökebilmem için ana mili ayırmam gerek fakat korkuyorum bilmeden bir hasar vermeyeyim, bu konuda bilginiz varmı

İşaretlediğim parçayı sökecek ekipmanım yok, tornavida ve çekiç ile dönüyor ama doğrumu yapıyorum bilmiyorum, mili tutan son parça o , altta büstte başkaca tutan bişey yok, nasıl sökmeliyim? torna vida çekiç devammı?

cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    müsait isen bana motorun önden, bu haliyle , değişik acılarla birkaç

resim atabilirmisim biraz alt ve üstten bir kac resim

özelden atarsın

Hemen . ok yolladım
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen . ok yolladım
    sonucu bana da yazarsan sevinirim.

sorunsuzca halledersin umarım
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Çok sağol , işin gücün rast gitsin , yoksa kaba kuwet ile bişeyleri kıracaktım kesin.

Ancak sökümü kolay olmadı, yan cıvatalardan sonra torna vida ile araya girip kastırıp, tahta tokmak ile 2 tarafıda eşitle vs, zor oldu ama hsarsız oldu tekrar sağol.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağol , işin gücün rast gitsin , yoksa kaba kuwet ile bişeyleri kıracaktım kesin.

Ancak sökümü kolay olmadı, yan cıvatalardan sonra torna vida ile araya girip kastırıp, tahta tokmak ile 2 tarafıda eşitle vs, zor oldu ama hsarsız oldu tekrar sağol.
    hasarsız halletmene sevindim,

işlerin kalan kısmı içinde kolay gelsin.
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Yeni blog yazınız için teşekkürler. gayet bilgilendirici. motor modifiye bölümü bloga ne zaman eklenecek ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:03 ----------

Birde motoru edindigimizde elimizde olmasi gereken alet edevat ne olmalidir. Tamir vs icin. Yanimizda bulunmasi gereken yedek parcalar. Bunlara da deginebilirmisiniz blog'ta ?
    Cemmmmmm... Cemmmmm.... Sana diyorlar emiceminoğlu... Motor modifiye bölümü ne zaman bloğa eklenecek diyorlar...
    braingulp ve cenkito bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cemmmmmm... Cemmmmm.... Sana diyorlar emiceminoğlu... Motor modifiye bölümü ne zaman bloğa eklenecek diyorlar...
    abi gecen ay dus yaparken kulagıma su kactı tam duyamıyorum

halledecem aklımda abim benim, gecen yukleme yaptıgım sitedeki resimlerde hep gitti.

tekrar resimleri filan ayarlamam lazım, aklımda
    braingulp, AttilaXtreme ve azygos bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    AttilaXtreme ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    peki onu da denerim
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Xtreme max
    Arkadaşlar 180km de yedek depoya dusuyorum. Forumdan gordugum kadariyla 1 litreyle 30km civarı yapmam gerekirken 20km de kaliyorum. Karburator bakimi ve buji değişimini yaptim fakat birşey değişmedi. Son çare yeni karburator siparişi verdim. Degisimden sonra sonucu burada paylasirim.
    Sormak istediğim ustam bu lastiklerle bu motorun bunu yakmasi normal diyor.Sizlerin görüşleri nedir acaba?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı KIYMAZ76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 180km de yedek depoya dusuyorum. Forumdan gordugum kadariyla 1 litreyle 30km civarı yapmam gerekirken 20km de kaliyorum. Karburator bakimi ve buji değişimini yaptim fakat birşey değişmedi. Son çare yeni karburator siparişi verdim. Degisimden sonra sonucu burada paylasirim.
    Sormak istediğim ustam bu lastiklerle bu motorun bunu yakmasi normal diyor.Sizlerin görüşleri nedir acaba?
    asırı yuksek devir kullanıyorsan ancak o kadar yakabilir,

bence normal sartlarda orjınal karburatörün o kadar yakması pek mümkün değil.

ben modifiye 200 luk haliyle sehir içi-dısı-arazi karısık 3.1 litre/100 km ölçüm yapmıstım gecen yaz

850 km toplam km de

cogunlugu sehir içi olarak
    Ahmet Abi ve AttilaXtreme bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Tekerlekleri değiştirip üzerimde ki psikolojik baskıdan kurtuldum. Yeni tekerler ile 10 km yol yaptım. Rahatlıkla motoru yatırıp kaldırabiliyorum. Mutluyum huzurluyum

Alttan bakan şopar da benim motorun bekçilerinden birisi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Alıntı KIYMAZ76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğacayip. Ben orjinal 150 cc motor ile 10 litre 300 km yol yapıyorum. Bir tek bujiyi değiştirdim. Başka da bişey yapmadım. Cemin dediği gibi ya çok yüksek devirli kullanıyorsun (ki motor kullanan arkadaşların çoğunda görüyoruz bu bir ve ikinci viteste gazlama hastalığını) ya da tüm ayarlar elden geçmeli. Kusura bakma ama sana bu lastiklerle bu kadar yakması normal diyen usta TIRT, hemen değiştir o ustanı
    dockerengin ve cenkito bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekerlekleri değiştirip üzerimde ki psikolojik baskıdan kurtuldum. Yeni tekerler ile 10 km yol yaptım. Rahatlıkla motoru yatırıp kaldırabiliyorum. Mutluyum huzurluyum

Alttan bakan şopar da benim motorun bekçilerinden birisi
    http://i.hizliresim.com/vz7kVD.jpg
    Güle güle kullan Atilla abi. Lastiklerin üzerinde mum yok mu? En az ilk 100 km'de çok dikkatli olmalısın.
    AttilaXtreme, cenkito ve braingulp bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)