Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bende tam senin yazdıgını yazacaktım, uzun yol olsun arazi olsun orjınal max ı orjınal haliyle zorlamadan dolayı bozamassınız.

senin motor cok buyuk ihtimalle yagsızlıktan ne olduysa oldu ama motor kitlemedende krankı nasıl bozdu onuda anlamıs değilim.

belki de tamirci seni tezgaha getirdi.

ben bu sayfada ısrarla motorun yagını eksik etmeyin en az 1.1 LT yag koyun dedikce kimse aldırıs etmiyordu.

suan benim motorda deneme amaclı yaklasık 1,5 litre yag var. sadece külbütör contası az terleme yaptı baska hiç bir yerde sorun yok,

ne motorda nede calısmasında. kendini bilmez yetkili servisler bile 0.75- 0.80 LT yeter fazlasına gerek yok diyor,

kitlenen motor olunca da onlara iş çıkıyor işte

motorlarınızın yagını değiştikten sonra mutlaka yan taraftaki yag süzgecini de temizleyin,

vites kolunun orada motorun sol tarafında 24 numaralı lokma ile acılan yer
    rs_guven bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    yavrular yine buluştu..

cenkito, demirutku ve Carbondioxid bunu beğendiler.

egekocasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tezgaha gelmis olma ihtimalim cok yuksek cunku yagini haftada bir kontrol ediyorum ve castrolden baska yag kullanmadım makine yine acildi bu sabah simdi toparliyo 150 liraya silindir buyutelim mi dedi istemiyorum dedim kendim yapmayi dusunuyorum bu memlekette hic kimseye guven olmaz

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    şimdi sorun ne idi? motoru tekrar actılar

silindir buyutme dedikleri orjınal 62mm yi alıp yerine 65.5mm takacak,

motorda 149 cc den 166 cc ye cıkacak,

65.5mm silindir piston 65-70 lira bişey.

150 liraya ne yapacakmıs onu anlamadım dogrusu

egekocasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Silindiri tornaciya gonderip reflekte edip buyutecekmis bana dedikleri bu, krank yapıdıktan sonra acilmasini bekledim motorun 1 aydir duzelmedi max hız 70 yapiyordu bende goturdum tekrar acti simdi neyi duzeltiyor bilmiyorum iste

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

benim motoru 200luk yapmam gereken tum parcalari bana yazabilirmisiniz once gidip onlari kahramanlardaki toptancidan toplayayim sonra isciligi iyi oan bi motorcuya elimdeki parcalarla gideyim anlasayim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

benim motoru 200luk yapmam gereken tum parcalari bana yazabilirmisiniz once gidip onlari kahramanlardaki toptancidan toplayayim sonra isciligi iyi oan bi motorcuya elimdeki parcalarla gideyim anlasayim?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    motor titremesin yada az titremeye devam etsin dersen balansörlü 200 cc krank.

yok titremesi sorun değil dersen 250 cc lik normal krankıda uyduruyorlarmıs ama ben balansörlü 200 taktım.

eger

63.5 mm silindir piston alırsan 199 cc

65.5 mm silindir piston alırsan 210 cc

67,5 mm silindir piston alırsan 220 cc olur son durum.

ben 65.5 kullanıyorum.

200 cc silindir üst kapak alacaksın.

orjınal karburatör kurtarıyor ama tam performans için onuda 200 cc yaparsan cok daha iyi olur

karburatöre uygun manifolt.

200 cc silindirler ustundekinden uzun oldugu için ona uygun 200 cc lik subap itecekleri ve kartel saplama vidaları da alman gerek

bu parcaların tamamını bu siteden bulabilirsin. motorunun orjınal 150 cc ve kartel acııklıgının 70 mm oldugunu da söle

silindir üst kapak zongshen marka , balansörlü krank da motostar olarak aldım ben .

ben tüm parcaları oradan aldım gayette memnunum.

http://www.camgoz.com.tr/asp/group/24/Modifiye-Urunler

gelelim o tamirciye birdaha gitme. piyasada hazır olarak 65.5 mm silindir zaten varken neden orjınal silindirle ugrasacakmıs ki?

muhtemelen ya bilmiyor yada senden daha fazla koparmanın derdindedir.

Motosikleti
    xtreme max
    meraba arkadaşlar bende yazın başından beri bu forumu takip ediyorum(tabi exreme max almaya o zamanlar karar vermiştim),ama en baştan başlayım dedim arada exreme supermoto forumla karıştırmışım bayağ bi devam ettikten sonra uyandım ama güzeldi ordada tunç adlı arkadaş bayağ yazıyodu kendisini burdada gördüm,bu aralar burdan kaldığım yerden devam ediyorum biraz tembelleştim vakit bulamıyorum okumak için ;) şimdilerde 60 lardayım tolgacanı sanki uzun süreden beri tanıyomuşum gibi bir his ama bi ara motorunu sattığını okuduğumu hatırlıyorum ben bile üzüldüm.bazı dizileri izlersin ve ordaki karakterleri yıllardır tanıyomuş zannedersin ve dizi bittiğinde değişik duyguları hisseder ya işte tam benimkiside öle oldu bu forum için...sanki dizinin son bölümünü izlemiş gibiyim neyse herşeyi tek seferde yazıp bitirmeden sadede geliyim bende geçen hafta perşembe 2.el exreme max e kavuştum zaten ehliyetimide ertesi gün aldım ilk deneyimimm ve çok memnunum kandi çapımda cross yapıyorum dağ bayır ne bulursam gidiyo acayip bi duygu gözümün kestiği her yerden geçmeye çalışıyorum bana mısın demiyo.yıne haftasonu dun ve bugun ilk ciddi deneyimlerimi gerçekleştirdim artık foto ve deneyimlerimi zaman buldukça burdan paylaşcam.ama daha okucak 120 sayfam var bir yandan hemen okumak isterken bi yandanda yavaş yavaş gelmek istiyorum :S
    cenkito ve demirutku bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    aramıza hosgeldin motorun hayırlı olsun. evet motoru sattı tolgacan ama bizi bırakmadı, ara verdi bence gene gelir o buralara

enduro cross sayfalarının tamamını bende takip ederim her tarafda benim de adım gecmiştir, konusacak lafım oldugunda tabi.

hangi sehirde oturuyorsunuz?

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Hosgeldin pasa izlenimlerinden okuyalim biraz yaz da .hizlandirilmis silindir krank degisimine hazir ol. (cem kizma)

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    yok kızmam arkadası sen devral

benim işim var azıcık

Motosikleti
    xtreme max
    hoşbulduk,fazla dikkat etmemişim son sayfayı okuduktan sonra baktım hakkaten öle kusura bakma ben çorumdayım bu tarfalarda bi grup varmı bilmiyorum şimdilik hava güzel olunca kısa turlara çıktım tabi zaman oldukça yani 2-3 kere ama üstünden inmek gelmiyo,akşam olup donuna kadar üsütndeyim motordanda memnunum yalnız hergün bi yerini kırıyorum hatta bu akşam motoru stop ettim üstüne örtüğüm naylonu kapatayım derken dikiz aynayı eğmeye çalışırken demiri kırıdı yarın napcaz bilmiyom artık fotoyla paylaşırım

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ankaradan coruma giriste bir benzinlik de motorcular toplanıyordu, tamirhane gibi bişeyde vardı ama tam hatırlamıyorum yerini

anne tarafım çorum alaca lı

montaj yeri ise uyan bişey bulursun ayna ise git 8-10 liralık csooter aynası al tak ben öle yaptım.

orjınal aynaları begenmediğimden cıkartmıstım onlarda evde duruyor zaten

Motosikleti
    ramzey qm200
    Corumda motosiklet parcasi satan yerler var mi nasil orda motosiklet kullanimi yaygin mi

Motosikleti
    xtreme max
    fotoğrafını çektim şimdi ama paylaşamadım,nasıl kırdıysam direk üstünden parça olarak kırıldı bağlantı noktasından sonra yani,sinirlendim biraz muşambaya denk getiremedim eğmeye çalışırken oldu neyse artık onu yarın bi şekilde halledecez o zaman ne yaptıgımı paylaşırım.bu arada yavaştan alyan takımı aldım geçende ayak marşı vidası gevşemişti elden almayınca soğukda epey uğrastım o sırada oldu heralde ,onuda 12-13 anahtarla sıkıştırdım.aldığımdan beri ilk defa bugun bi baktırıyım dedım çok ilgisizdi servis bende zinciri yağlattım bide vites müştünü yamultmuştum onu düzelltti yağına baktık oda vardi getir bi ara supap ayarı yapalım şakırdıyo motor felan dedi ama ben pek götürmeyi düşünmüyom artık kendi kendimize ne yapabilirsek.(burdan ögrendiklermiz ve ögreneceklerimizle) benim için çok yararlı oldu bu forum o yuzden bende almayı duşunen ve yeni alan arkadaşlar için elimden geldiğince yaptıklarımı yazcam...çorumda var motorsiklet parçaları satan yerler motorda fazla yayagın değil ama yetrince var pek azda değil hani.merkezde 2 servisi var modialin mesela

Motosikleti
    ramzey qm200
    Motosikleti sifirmi aldin yoksa 2.elmi 2. Else ne kadar kac kmd emodel kac acaba ben daha alamadim odemem gereken borclar henuz bitmedi

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:27 ----------

Cg itecekli motorlar, egzantrik zincirli motorlardan daha basittir bakimi daha kolaydir biraz merakla alet edevat ile yapilmayacak hic bir yeri yoktur.sonucta tamirciler oxford okuyup gelmiyor kullanicidan daha zeki degiller.

Motosikleti
    xtreme max
    beyşehirde aynı motordan var1257 km de 2800 istiyodu hatta ben biraz daha biriktirip borç harç onu alcaktım konuşuyodum bigun baktım adam 3000 yazmış vazgeçtım,bende gene siteden buldum amasya merzifondaki motoru 2350 yazmıştı yazın basında sonra 2200 e düştü belki takip ediyosan 5500deydi 2012 model ama dışı biraz hırpalanmış iyiki bole almışım yoksa arazıde için gider hiç biyere çıkamazdım birazda acamilik var , bana göre güzel aldım adama güvendim üstüme bile almadım daha sigortası biterken alcam

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    aynanın sapı kırıldıysa demirdir o bölüm, gidip kaynak attırın
    yuvası kırıldıysa kütük denilen yer, alimunyumdur o da,onuda oksijen kaynagıyla parca eriterek yaparlar yada uygun bişey alıp takarsınız

---------- Post added at 23:48 ---------- Previous post was at 23:39 ----------

dikkat etmek lazım umarım satıcı sizi yanıltmaz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...25602655/detay

temiz ve 200 cc denilen bu motorun kartel sol tarafı değişmiş, orjınal gri renkte, siyah değil.

sol sarj dinamsu kapagı ve ön dişli kapagıda yeni spreyle siyaha boyanmıs sırıtıyor.

Motosikleti
    xtreme max
    yarın oksijen kaynağı yaptırcak yer arayım ben o zman bu arada centiko senın profile baktımda senle aynı bölümdeymişiz tabi bitimediysen benimki bu sene bitecek inş.
    bu dönem acemiliğimi atarsak çünkü trafıkfe magandalar ani şerit değiştirince sıkıntı oluyo(sağ freninide dunden onceki gun çok güzel bi bayan maganda yuzunden ani ön fren artı manevradan sonra yerde kırdım) yaza doğru okula hemde işe gitmek için kullanmayı dusunuyorum,elimden gelse şimdide gidecem evim yakın ama bazı yerlerde motorsikletin özgürlüğü<arabanın sıcaklığı :D

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    yok daha bitirmedim. aynanın işaretli yeri kırıldıysa normal kaynakta tutar

ben gaz altı ile kaynak attım oraya tutuyor ama yeni aldıgım scooter aynasının egimini değiştirmek için kestikten sonra

gidondan cok dısarı tasıyordu cünkü

---------- Post added at 00:04 ---------- Previous post was at 00:02 ----------

cektiğin resmibu siteye yukle

http://www.hizliresim.com/

sonra acılan sayfadaki dogrudan erişim linkini kopyalayıp bu sayfadaki cvp bölümüne yapıstır

Motosikleti
    xtreme max
    başka bi yeden deniyodum bende yapamadım artık yarın denerim tekrar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)