Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    insitiable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ses benim motordan da geliyor, ama herzaman yapmıyor, ön amortisörden, fardan veya camurluktan gibi geldi bana, en çok devirsiz giderken yapıyor sanki
    Alıntı quebecli99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen bendede var yavaş hızlarda oluyor. Önemsemedim. Kronik bişey demekki.
    sadece bende gelmiyorsa ses sorun yok o zaman

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün hendekten yada akyazı tam hatırlamıyorum. 2 arkadaş geldi. haftasonuda telefonla görüşmüştük. Kapora bıraktılar. Bu haftaiçi 3.500 TL ye alacaklar.
    Motoru inceleme bile incelemediler. Abi biz seni netten takip ediyoruz dediler. Ağzım açık kaldı. Centiko nasıl imaj yaptıysak artık. İnternette cebin olmasın abi cc yükseltcez yardım eder misin derler yani.
    Bi abi de alacakmış, oda netten cebi bulmuş. Çoğu yerden numaramı sildim. Google adımı yazsam 7 ceddim çıkıyor arkadaş her şeyi sildim. Artık sizi uzaktan takip eder. arada bir yazarım. Beni unutmayın. unutamayın emi
    Hemen havalara girme ben gönderdim o arkadaşları sana
    Portakal rengi Kanuni Cross ile geldiler biri uzun boylu kirli sakallı (Alıcı Olan) Diğeri de zayıf bişey.
    Telefonlaştım ben Mollaköydeydim hatta yanındayken telefonda benle konuşuyodu pazarlık yapıyoz falan dedi
    Ordan da yanıma geldiler. Bu fiyata bulamazsın böylesini dedim kanına girdim gerçekten de öyle ama aksesuarlar falan işin içine girince,
    iki tarafta karlı çıkar bu işten ikinizde hayrını görün inşallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bak bana laf atmıs sen işekarısmıssın olmadı şimdik ayıp ayıp

o ses benimmakinadada gelmiyor zaten öle bir ses olsaydı dahi şimdiye coktan hallederdim ben onu

meraketmesen

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Demek sen gönderdin. Bende beni nerden tanıyorlar diyordum. Olsun nemo problemo, Halen namımız 7 cihanda mevcut...
    Ben asla pazarlık yapmam. Fiyat sabittir. Adamı seversem, kanım ısınırsa, hediyeye boğar. Extrasını da veririm. Mezarcı ölücü olursa, Kapora geri iade, yürü ense traşı yaparım.
    Böyle de garip huylarım var. Arkadaşlar sıcak kanlı geldi. Zaten motordan çok aramızda sohbet oldu. Onlar da hoplamaya zıplamaya değil. Gezmeye motor arıyoruz dediler.
    Tamda bakım ve elcik değişimine denk geldiler. Biraz daha gezer, bir iki şehirlerarası yolculuk yaparım diyordum. Sağlık olsun. Benim yerime de gezerler artık.
    Bu durumda 2 taraf karlı çıkmıyor ne yazık ki ? Ben zaten zararına satıyorum. Motoru gördü. Motor zaten temiz, hatta al bin gez dedim ama gördüğüm yeter dedi.
    Motoru satar satmaz 2 adet + para bakiyemi kapatacağım. Kalan paranın yarısı bankaya gidecek, diğer yarısı da 2 hafta sonra akdenizde 300-500 koop koop yaparken yenecek.
    Aklımda cbf 150 yada tiger s var. Onları da denemek isterim. içimdeki max tekrar ağır basabilir. hayat bu belli olmaz. 6 ay sonra tekrar max ile sahalara geri dönebilirim. kim bilir
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    max cı adam max dan vaz gecemez sekil 1A örnek hakan

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    max cı adam max dan vaz gecemez sekil 1A örnek hakan
    + 1 , Alırsın, zor vazgeçersin. Reklamdaki söz gibi, satmak hiç içimden gelmedi.
    Arkadaş anlaştık o zaman dediğinde, o anda hayıııırrr diye böğüresim gelmedi değil
    Bu aşk burda bitmez. yanar tutuşur. küllerimden yeniden doğarım.
    cenkito bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bana inan 5000 tl verilse dahi max ımı vermem

bu sözün ötesi yokyani
    Tolga Can ve insitiable bunu beğendiler.

serdar8787 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    bana inan 5000 tl verilse dahi max ımı vermem

bu sözün ötesi yokyani
    aynen cem kardeş... bende şu an motoru satsam 5500 TL isterim, çünkü motrun 250cc den farkı yok ve canavar gibi gidiyor, kısaca çok yatırım yaptık ve parasının 100% karşılığı
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Xtreme Max 150
    xtreme max diyince aklıma sen geliyosun satma be tolga :D

-İşin şakası bi yana ya ben bi halt yedim.

Zincir yağını kazayla grenaja sıçrattım ( nasıl bir kazmalıksa :D )

Boyacı plastik parçayı boyamak için 50 tl filan alır dediler oda en az dediler.

E birini boyatınca diğerinide boyatmak lazım diye düşünürken birde baktımki

sıfır grenaj 32 tl acaba bu gelen grenaj siyah orjinal renginde mi olur ?

Yani arabalarda boyasız gönderirler ya hani parçaları.

Bundada öyle bi problem olurmu. Yarın arıycam müşteri hizmetlerini ama dayanamadım canım sıkıldı biraz.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Gönül satmamaktan yana ancak, maaş ve borç parametresi benim istediğim eğride gitmiyor. Ben haydar dümen katkılı yükselsin diye uğraşırken, eğdi yar boynunu eğdi modunda gidiyor. Çok pis bi benzetme oldu
    Kısacası gelin anası gibiyim. Ağlaya ağlaya veriyoruz. Millet binecek, basacak kırbacı basacak kırbacı

Öncelikle o nasıl zincir yağıdır ki, grenajda öyle boya gibi kalıyor. Sen bunun zincir yağı olduğuna emin misin ? Bugüne kadar böyle bir olaya imza atmadım ama bana çıkar gibi geliyor.
    Bizim eli yağlanmış cem kardeş bilir. gaz yağı ile belki çıkar. Acele etme derim. illaki biri yaşamış yada duymuştur. hatta sohbet kısmına konuyu aç derim. nasıl çıkar diye. senden olanlar el kaldırır

2. olarak Kardeş ne boyası ne yeni grenajı, boş ver takma kafana , o şekilde bin gez. Çok sıkıntı edersen al ince zımpara bir güzel zımparala, al bir kutu casati siyah mat boya yada parlak boya gitsin.
    Yeni alan herkes de bu takıntı oluyor. Ancak belli bi zaman sonra umursamıyorsun. Ben aldıktan sonra 3 günde bir motoru sünger ile yıkardım. el cazımla kurulardım.
    3 ay daha geçti. tanzikli su vurmaya başladım. bir 3 ay sonra ay dan aya yıkamaya başladım. Çok pasaklı oldum. Sonra dan öğrendik ki krosscu dediğin pis pasaklı olurmuş.
    insitiable, cenkito ve ramizan83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    bak bana laf atmıs sen işekarısmıssın olmadı şimdik ayıp ayıp
    o ses benimmakinadada gelmiyor zaten öle bir ses olsaydı dahi şimdiye coktan hallederdim ben onu
    meraketmesen
    Farzet ki senin makinadan da geliyor o ses tamir et nerdenmiş bize de söyle

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek sen gönderdin. Bende beni nerden tanıyorlar diyordum. Olsun nemo problemo, Halen namımız 7 cihanda mevcut...
    Ben asla pazarlık yapmam. Fiyat sabittir. Adamı seversem, kanım ısınırsa, hediyeye boğar. Extrasını da veririm. Mezarcı ölücü olursa, Kapora geri iade, yürü ense traşı yaparım.
    Böyle de garip huylarım var. Arkadaşlar sıcak kanlı geldi. Zaten motordan çok aramızda sohbet oldu. Onlar da hoplamaya zıplamaya değil. Gezmeye motor arıyoruz dediler.
    Tamda bakım ve elcik değişimine denk geldiler. Biraz daha gezer, bir iki şehirlerarası yolculuk yaparım diyordum. Sağlık olsun. Benim yerime de gezerler artık.
    Bu durumda 2 taraf karlı çıkmıyor ne yazık ki ? Ben zaten zararına satıyorum. Motoru gördü. Motor zaten temiz, hatta al bin gez dedim ama gördüğüm yeter dedi.
    Motoru satar satmaz 2 adet + para bakiyemi kapatacağım. Kalan paranın yarısı bankaya gidecek, diğer yarısı da 2 hafta sonra akdenizde 300-500 koop koop yaparken yenecek.
    Aklımda cbf 150 yada tiger s var. Onları da denemek isterim. içimdeki max tekrar ağır basabilir. hayat bu belli olmaz. 6 ay sonra tekrar max ile sahalara geri dönebilirim. kim bilir
    Ben ona en başından beri diyorum gel sende al diye senin MAX'e kısmetmiş demek ki Hayırlısı

Herkese merhaba arkadaşlar, ben bu motoru sadece asfaltta kullanmak üzere alacağım fakat lastikleri sorun olur mu ne dersiniz veya değiştirebilme şansım var mıdır?

Motosikleti
    Xtreme Max 150
    ince zımparayla boyayı zımparalasam tutarmı ki astarsız parçaya boya acaba

bu arada şimdi anladım yağ değildi o namussuz depodan fazla akan benzindi doldurma dedim öküze verdi benzini dur dedim durmadı

napalım ya baya bi kalktı boya gezilcek gibi deil. boya tutarsa atayım. Motorcu bana 50 liraya boyarlarsa şanslısın zor plastiğin boyası astar felan gerek dedi.

Bende geldim baktım sıfır daha ucuzmuş alayım dedim yarın ola hayrola.

Bu arada senin motor olayına gelirsek abi sat, borcunu kapat tabi. Bidaha alırsın max bitmedi ya türkiyede.

Gene birikir elbet daha güzeli olur gerçi sende motoruna güzel şeyler yapmıştın ama. Sıfır 300 300 ödeyerek alabilirsin kredi kartıyla toplu borcunu kapdıktan sonra.

Yani seçenek çok zaten o bisiklette bi yere kadar az çok seni anladığımız kadarıyla gene alırsın bi max gibime geliyor.

Mondialın buyur kardeşim bin yeterki sayenizde motoru satar olduk diyip birer tane vermesi lazım 3 ünüze :D:D:D

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Arkadaslar o sesi duymadan bisey diyemem
    boya olayinida kafaya takmayin araziye girerseniz zaten cizilecek
    serdar8787 arkadasimiz grenajlari komple
    boyadi ondan bilgi alabilirsiniz

---------- Post added at 11:08 ---------- Previous post was at 10:02 ----------

Arkadaslar bir kez daha cok tembel bir millet
    oldugumuzu kanitladiniz.

Ben depodan benzin akma olayini cozdum
    Sayfa83-86 arasi biseysi galiba aylastim.
    Aceba kac kisi yapti yada o yontemi denedi
    okumaktan ziyade tekrar tekrar sormak kolaya
    kacmaktir. Biz burada mondial reklami yapmiyoruz
    Basimizdan gecenleri ve cozum yollarini siz zorlanmadan
    cozun die paylasiyoruz. Artisi var eksigi yok
    sonra kizincada kizdi oluyorum

Lutfen biraz merakli ve arastirmaci olalim
    hazirci olmayalim

---------- Post added at 11:11 ---------- Previous post was at 11:08 ----------

Arkadaslar bir kez daha cok tembel bir millet
    oldugumuzu kanitladiniz.

Ben depodan benzin akma olayini cozdum
    Sayfa83-86 arasi biseysi galiba aylastim.
    Aceba kac kisi yapti yada o yontemi denedi
    okumaktan ziyade tekrar tekrar sormak kolaya
    kacmaktir. Biz burada mondial reklami yapmiyoruz
    Basimizdan gecenleri ve cozum yollarini siz zorlanmadan
    cozun die paylasiyoruz. Artisi var eksigi yok
    sonra kizincada kizdi oluyorum

Lutfen biraz merakli ve arastirmaci olalim
    hazirci olmayalim

---------- Post added at 11:25 ---------- Previous post was at 11:11 ----------

Uzun yola cikmadan once yedege dusmemis depoya 9.7 lt benzin aldim ve motor yan ayakta olmasina ragmen kapak kapali, dolu depo yakit tasirmasi olmadi
    sizinti dahi yoktu

Cepten yazdigim daha dogrusu yzmaya calistigimdan
    İkilemeler oldu bilginize

---------- Post added at 12:05 ---------- Previous post was at 11:25 ----------

Duzeltme sayfa 15 de imis
    Tolga Can bunu beğendi.

Arkadaşlar yok mu bana yardımcı olabilecek :/

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı Orkun709 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar, ben bu motoru sadece asfaltta kullanmak üzere alacağım fakat lastikleri sorun olur mu ne dersiniz veya değiştirebilme şansım var mıdır?
    Arkadaşlar yok mu bana yardımcı olabilecek :/

tabiki... lastikleri değiştirip ashalta kullanabilirsin, o jantların üzerine asphalt lastiği takıp da kullanabilirsin veya jantları da değiştirip tam süpermotoya da çevirebilirsin

burda arkadaşın biri yapmış bak...

tolga veya cem kardeş sana belki daha fazla bilgi verebilir

Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki... lastikleri değiştirip ashalta kullanabilirsin, o jantların üzerine asphalt lastiği takıp da kullanabilirsin veya jantları da değiştirip tam süpermotoya da çevirebilirsin

burda arkadaşın biri yapmış bak...

http://u1309.hizliresim.com/1f/3/s7cqx.png

tolga veya cem kardeş sana belki daha fazla bilgi verebilir
    İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim, Peki nereler yapar acaba bu tür işleri?

Ben bir de üstündeki yazıları-şekilleri sildirip apaçice olmayan hoş gözüken desen ile kaplatmak istiyorum

Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim, Peki nereler yapar acaba bu tür işleri?

Ben bir de üstündeki yazıları-şekilleri sildirip apaçice olmayan hoş gözüken desen ile kaplatmak istiyorum
    Para kazanmak isteyen her motorcu yapar diye düşünüyorum
    Üstündeki yazıları veya şekilleri reklamcılar basıp yapıştırır. Komple kaplamayı ortalama 150 TL ye yaptıklarını duymuştum.

Alıntı insitiable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstündeki yazıları veya şekilleri reklamcılar basıp yapıştırır. Komple kaplamayı ortalama 150 TL ye yaptıklarını duymuştum.
    Çok teşekkür ederim peki on road tekerlekler bana kaça patlar bir fikriniz var mıdır malum bütçemi ayarlamalıyım

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Çok teşekkür ederim peki on road tekerlekler bana kaça patlar bir fikriniz var mıdır malum bütçemi ayarlamalıyım
    arkadasım önce KUBA STR mi MONDİAL X-TREME MAX mı ona vermelisin
    dockerengin bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye

o senin tam olarak ne yapmak istediğine bağlı, original jantları mı kullanacaksın yoksa süpermoto jant mı alacaksın ???
    original jantı kullanacaksan al 2 adet ön arka asphalt lastiği ve bir lastikcide taktır
    ama yok süpermoto olacak diyorsan öncelikle o jantları bulmalısın, onlar da nerde bulunur bilgim yok, git motorculara tek tek sor derim

üstündeki yazıları uçundan tutup çekeceksin indireceksin, stikerlerin biraz kenar izi kalıyor ama bence fena gözükmez.
    ben parcaların hepsini siyah beyaz boyadım, original renkler hoşuna gidiyorsa yapıştırmak istediğin stikerleri üstüne yapıştırsın

Alıntı insitiable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motoru komple kendim siyah beyaz karbon kapladım, inanın çok zor
    50 liralık karbon folyo aldım 10-12 saate 3 günde anca bitti ama hata payı çok yüksek,
    aralarda boşluk bırakırsan ordan zamanla kavlıyor ama pürüzsüz bire bir yapıştırısan süper oluyor,
    motoru baya bi süre korudu ve daha sonra hespini söktüm ve aynı renge sprayle boyadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

arkadasım önce KUBA STR mi MONDİAL X-TREME MAX mı ona vermelisin

bilmem ama ben olsam kuba str250 alırdım
    ama şimdiki motorumu da satmam, yanlış anlamayın

250cc makinayı sürmesi bi ayrı olur ama şase sağlam mı değilmi bilemem, istersen ilerde motoru büyütmesi daha kolay ve kazanclı olur, str250 karter bizimkinden daha geniş değilmi.... öyle değilmi cem ustam sen daha iyi bilirsin
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)