Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    insitiable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    Bu kaskı almayı düşünüyorum nasıl tavsiye eder misiniz. Ayrıca kask kilidini kullanacam uygun mudur.
    MX433 MAGNUM
    TANITIM VİDEOSU
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı insitiable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanımda şöyle olur debriyaja alışana kadar zorluk çekersin maksimum 1 hafta kadar. Birde eğer benim gibi Cup motordan inip Cross'a binersen, dururken yapmak istediğin
    manevralarda zorluk çekersin 3 hafta oldu hala çekiyorum. Dar alanda dönmek biraz zor motorda ağır, o kadar da zaten olmalı çünkü motor insan binsin diye yapılmamış.
    Dev binsin istenmiş bu yönünden hiç korkmayın ama motora binince kendinizi dev gibi hissediyosunuz zaten ve diğer motorların aksine kesinlikle düşerim korkusu olmuyor
    insanın içinde herşeye tepeden bakmak çok zevkli.

---------- Post added at 02:08 ---------- Previous post was at 02:02 ----------

Rica ederim Ben Sakarya'danım dediğim gibi ben ilk motorumu bu şekilde almıştım. X-Treme Max'i kredi kartı + peşinat ile aldım. İmkansızlık varsa işin içinde çarenin gerektiği ile hareket edeceksiniz mecbur. Kredi kartının iyi yönü vadesiz taksit yapıyolar.
    Ama sonra aksesuarları da kredi kartı ile almaya başlayınca karışıyo işler

---------- Post added at 02:19 ---------- Previous post was at 02:08 ----------

Bu arada arkadaşlar yaklaşık 500 km deyim 3 hafta önce aldım motoru.
    1 Litre ile 28 km. yol yapıyorum şehir içi, uzun yol vs. karışık 6 Lt ile 168 km de yedeğe geçiyor.
    Yedek depo ile 17 km yol yapıldığını söylemişti forumda @cenkito
    Yani bu durumda yedek depo 0,6 litre oluyor.
    ölçüm yapan ben değilim, serdar8787 yazmıstı onu
    ama tekrar ölçüm yapmak lazım
    ben modifiyeden sonra yakıt olcümü hiç yapmadım ama adanaya dönünce aklımda
    bende ölçüm yapıcam

---------- Post added at 08:31 ---------- Previous post was at 08:27 ----------

Bu kaskı almayı düşünüyorum nasıl tavsiye eder misiniz. Ayrıca kask kilidini kullanacam uygun mudur.
    MX433 MAGNUM
    TANITIM VİDEOSU
    bende aynı kaskı kullanıyorum aksam karanlıkta farla kullanımda cam kapalı iken camın alt kısmında parlama olabiliyor
    ama cam acıkken mukemmel bence.
    fakat bahsettiğiniz kask klidini hiç kullanmadım ben
    Tolga Can bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı j0ker_1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar öncelikle adım Serkan.
    Hoşgeldin Serkan, Umarım istediğin motora tez zamanda kavuşursun.
    Çek, senet ile zaten faiz ödeyeceksin. Bankadan kredi çeksen ona da faiz ödeyeceksin.
    Ne yaparsan yap, sonunda faiz vereceksin. Nakit alırsan ucuza kapatırsın. Tabii senin imkanlarına bağlı olarak belkide bir sonraki sezon bineceksin.
    Ben olsam öyle yaparım. Kafan rahat olur. Tek derdin benzin parası olur. Diğer türlü hem taksit, hem gezi tozu parası, hem bakım derken çok masraf çıkar.

Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol yok sınırları zaten zorlamam... 150 lik motorda yarım litre ile 21 km yol yaptım... şimdi 220 ile yedek depo 17km yaptı ama emin olmak için birdaha deniyecem... sanırım motor daha taze ve ayarsız olduğundan birde püskürtmeli karburatör var ondan olabilir
    Genelde işten tam çıktığımda benzinim bitiyor. Ev 11 km, ertesi günde işe git gel yedek kullanıyorum. 33 km de alıyorum. Bazen sınırlarımı zorlayıp bir kere daha işe gidiyorum.
    Ancak aynı şekilde dönmüyorum. hemen benzin alıyorum. 50 km yapmadım. Tahminimce 40-50 km arası fıs yapar yolda kalır. Ancak 35-40 km hep yapıyorum. Benim ki tahmin.

Gitmişken bikaç pehlivan da devierydin ya o da madalyalı iş [COLOR="Silver"].
    Yaz spor okulunda güreş ile ilgilendim. Fazlası ile minder ile haşır neşir oldum. Fırsatım olsa, korumalı kıyafetlerle pehlivan ile ense çekerken bir resim isteyecektim.
    Çok matrak olurdu. En azından bu seneye damgamızı vururduk
    Kullanımda şöyle olur debriyaja alışana kadar zorluk çekersin maksimum 1 hafta kadar. Birde eğer benim gibi Cup motordan inip Cross'a binersen, dururken yapmak istediğin manevralarda zorluk çekersin 3 hafta oldu hala çekiyorum. Dar alanda dönmek biraz zor motorda ağır, o kadar da zaten olmalı çünkü motor insan binsin diye yapılmamış.
    Dev binsin istenmiş bu yönünden hiç korkmayın ama motora binince kendinizi dev gibi hissediyosunuz zaten ve diğer motorların aksine kesinlikle düşerim korkusu olmuyor
    insanın içinde herşeye tepeden bakmak çok zevkli.[COLOR="Silver"].
    O motoru sadece devler değil. Benim gibi 1.68 lik hobitlerde kullanabilir. Ön amasitörlerden 5 cm motor çöküyor . bilginiz olsun.1.80 boyum olsa dokunmam bile yüksek kalsın.
    O kadar da ağır bir motosiklet değil. Ben şehir içinde bu boyla çok rahat manevralar yapıyorum. Hatta tozunu atıyorum yolun. Araziye çıkınca asfalt size kolay gelir.
    Şimdilik acemilik çekiyorsunuz. Arazide dengeyi tutturunca çok rahat motor. tadı o zaman çıkıyor. Sele alçak dereden geçmek çok eğlenceli, deniz kumu ve karda sürüşü saymıyorum bile.
    MX433 MAGNUM
    TANITIM VİDEOSU
    Bende aynı kaskı kullanıyorum. Big gopro takılı
    Arazide çok güzel kask, sağlam kask, kafamı sağlam 2 kere yere çaktım. hücreler hala canlı, 3 kişi aynı kaskı iş yerinde kullanıyoruz.
    Tek sorun uzun yolda, asfalt yolda 90 km üzerine çıkınca kafanı sağa sola fazla oynatamıyorsun. Ön Şapkası rüzgardan dolayı etkilenip kafanı zorunlu olarak döndürüyor.
    Biraz can sıkıcı oluyor. Ben 2 kask kullanıyorum. Araziye Giderken Ls2 Advanture , Çarşı pazar, uzun yol için Ls2 racer, uzun yol ile işim olmaz. şehir içinde hız yapmam, rüzgarlı havalarda zaten 80 km aşmam diyorsan bu kaskı şiddetle al derim. Kask kilidi olarak bisiklet kilidi al 10 TL ye, işini her türlü görür. ince tel şeklindeki kilitlere para verme, anahtarlı bisiklet kilidi al.

cenkito bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

ahtand123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-BAJAJ PULSAR RS 200
    s.a arkadaşlar başka bir marka motor almak için kredi çektim fakat x treme benim aklımı karıştırıyor tarz olarak super moto ve naked istiyorum bu iki modelde benim için uygun sahibindeni gezerken bi ilan gördüm ve 2 katı daha çok istemeye başladım max'ı çünkü adam istediğim gibi yapmış ama bi endişem ve korkum var motorun yüksek oldugunu biliyorum yakından gördüm boyum 1,70 ve ilk motorum olucak vitesli tecrübem yok bu motoru alıp yüksekliğini düşürebilirmiyiz en azından ayağım tam taban yere basıcak kıvama gelebilirmi ve benim hatalarımı affedebilecekmi masraflarını karşılaya bilcekmiyim yardımcı olursanız onumuzdeki hafta alıcam motoru sonra pişman olmak istemiyorum yardımlarınızı bilgilerinizi bekliyorum

(Ahmet arif turan= yaş:21)
    aklımı başımdan alan x treme max modelide şu bende böyle yapmayı istiyorum :
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-supermoto-ve-cross-birarada-130352560/detay

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arka yayı kestirebilirsin, ön tarafıda masadan indirirsin, sonun olmaz
    arka yayı uzattıran arkadasım oldu sende kısalt o zaman arka biraz daha çöker
    motor cok agresif değil hata kabul eder, yürür aksam sorun cıkarmaz belki krarsan grenaj almak için bekleyebilirsin
    ama bekleme olmayabilir de emin değilim. alt takım köylü cglerle aynı yedek parcası zibil gibi yani
    sonuc olarak bu max seni asla üzmez
    Tolga Can bunu beğendi.

Motosikleti
    Sayın centiko bilgilendirmeniz için çok teşekür ederim bu arka yay kısaltma ( kestirme ) işlemi motora extra bi zararı olurmu yada ben üstüdeyken rahatsız edermi iş,ev + gezi için kulanıcam super motoya çevirmek istiyorum yani benim için - leri ne olabilir ?

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    motoruda köylü motoruyla aynımı acaba ? bizim motorlar başka hangi modellerde kullanıldı

insitiable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    Ohoo herkes aynı kaskı kullanıyomuş yav tamam bende bunu kullanacam. Önce gidip şu flaşör işini çözeyim.
    Peki mont olarak tam teşekküllü mü önerirsiniz. Aklımda şu var ama transparan bölgeler biraz utanç verici
    CROSS GİYSİ

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    yayı kestirmenizin motora zararı olmaz , daha sonra arka amortisörü komple yenileseniz dahi 80lira civarı fiyatı

http://mondialyp.com/img.php?STOK_KODU=SA14.02C01.860

yayın görüntüsü bu

sıkısık kısımdan kesim yapmak bence daha iyi olur yayın arası acık bölümünden keserseniz kalan bölüm cok sert olur

bak yeni aklıma geldi kanuni cross 150 ye de bakabilirsin

o caddeye daha uygun hem sele yüksekliği de max dan baya alcak

resmi mozilla acmıyor explorer da sorun yok bilgine

Motosikleti
    o modeli biliyorum ama x treme daha agresiv ve çekici gönderdiğiniz link hatalı bu işlemi yapan başka arkadaşınız oldumu yada x treme kullanan arkadaşlar böyle bir işlem gerçekleştiridimi ve amortisör fiyatının 80 tl olması ayrı bi sevindirici haber

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

resmi açtım baktım tam boyutlarını bilmediğim için ortalama bi ölçü hesabı yapamadım sizce kaç cm oynar yükseklik ? ön amortisörüde düşürsem ?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoruda köylü motoruyla aynımı acaba ? bizim motorlar başka hangi modellerde kullanıldı
    itecekli balansörlü cg motor

özelliklerine bak silindir cap stroku 62mm ye 49,5mm olan motorların cogu aynı.

kanuni cross 150 de de aynı motor var.

mondial 150mg king, mondial 125 MG Deluxe de de bizim kinin ince silindirlisi var sanzıman aynı

kanuni terry vs vs

---------- Post added at 12:41 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

Ohoo herkes aynı kaskı kullanıyomuş yav tamam bende bunu kullanacam. Önce gidip şu flaşör işini çözeyim.
    Peki mont olarak tam teşekküllü mü önerirsiniz. Aklımda şu var ama transparan bölgeler biraz utanç verici
    CROSS GİYSİ
    ben olsam sehir içi için tam korumalı normal mont alırdım.
    arazide atlama zorlama yapmayacaksan normal mont, bu koruma caddeden ziyade düşük hızda arazi düşmeleri için daha koruyucudur.
    bende de o tarz var 4riders marka, ama cadde de deri mont giyiyorum

Alıntı ahtand123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o modeli biliyorum ama x treme daha agresiv ve çekici gönderdiğiniz link hatalı bu işlemi yapan başka arkadaşınız oldumu yada x treme kullanan arkadaşlar böyle bir işlem gerçekleştiridimi ve amortisör fiyatının 80 tl olması ayrı bi sevindirici haber

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

resmi açtım baktım tam boyutlarını bilmediğim için ortalama bi ölçü hesabı yapamadım sizce kaç cm oynar yükseklik ? ön amortisörüde düşürsem ?
    ölçü buradan olmaz onu bir amortisörcüye gidip konusman lazım ön masa zaten 3-4 cm rakatlıkla alcalır ama arka yayı ne kadar yapabilirler bilemiycem ustasına sormak lazım, bak yada daha kısa olan cbf amortisörü filan da takabilirsin. onun içinde arka amortisörü söküp parcacılara bakman montaj yerleri aynı olan bişey bulman gerek

max ı ilk görüşte begendim daha önce canlısını görmemiştim,
    bende zaten bayiye cross 150 almaya gidip max alıp cıkmıstım
    Tolga Can bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    işin içine zahmet girince soğuyorum ilk motor olucak yaa zahmetsiz sualsiz binip gitsem ne güzel olurdu

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arkadaslar bu kadar paraya da ancak bu kadar oluyor ki yapacaklarınız sonrasında bile öteki muadillerinden cok ucuza geliyor

ben motoru modifiye edip 210cc ye cıkarttım komple krank, silindir üst kapak değiştim toplam 600liraya yakın parca parası verdim.
    motor 3500+600 geldi 4100 e bana.

en ucuz 200lük motor 5500 civarı,
    memnunmusun derseniz zehir zemberek oldu gariban max daha ne yapsın
    Tolga Can bunu beğendi.

Motosikleti
    bravo gerçekten bende makina teknikeriyim ilgi alanıma giriyor gerçekten ama o kadqar işimin içindede uğraşmak istemiyorum rüzgarı hisetmek daha çok hoşuma gidiyor bende ilan gösterdiğim gibi dönüştürücem bunlarda ne kadar tutar acaba hiç bilmiyorum bindik bi alamete gidiyorum .......
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    benim yaptıklarımıda sayfa 85 de paylasmıstım o zaman

http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-85.html
    ahtand123 ve Tolga Can bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim yaptıklarımıda sayfa 85 de paylasmıstım o zaman

http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-85.html
    siz baya teknik çalışıyorsunuz motor üzerinde
    Tolga Can bunu beğendi.

Teşekkürler Tolga abi heralde dediğin gibi yapacam faizli olmasındansa nakit biriktirebilirim
    Ayrıca yukarıda bi motorsiklet paylaşmışlar sahibinden.com dan mükemmel olmuş motor çok hoşuma gitti bende otar cross%supermoto melezi yapabilirim alınca :D
    Tolga Can bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Selamun aleykum arkadaşlar Adım Burak Kocaelinde oturuyorum yazılarınızı baştan sona neredeyse okudum diyebilirim . Kısmet olursa bende bir mondial x treme max almayı düşünüyorum küçüklüğümden beri cross ve supermotorlara hayranım daha önce hiç vitesli motorum olmadı yaşım 23 , 1.75 boy ve 70 kiloyum . Daha önce kanuni bobcat 150 scooterım vardı yaklaşık 700 km kadar yol tecrübem var . Asıl cross olarak yamaha wr 125 x veya honda crf 250 L almayı düşünüyorum ama ne yazıkki o kadar param olmadığı için mondial max'a yönelmiş durumdayım şu anda . bayiye gidip canlı olarakda gördüm üzerine oturduğumda ayaklarımın yarısı havadaydı topuklarım deymiyordu yere . sizce bu motoru alırsam kullanmakta zorluk çeker miyim vitesli motor tecrübem yok sayılır bir iki defa cbf kullandım vites öğrenmek için o yüzden az çok teknik olarak nasıl çalıştığını biliyorum . motoru yüzde 50 şehir içi yüzde 50 de arazide kullanmayı düşünüyorum . yazılarını okuduğum için az çok arızalarını veya kusurlarını biliyorum diyelim egzoz borusunun bacağa yakın olması far ayarının olmaması boyasının kalitesiz olduğunu vs vs şehir içinde atik bir makine midir max arkadaşlar yani devamlı dur kalk yapabilir miyiz zorlanmadan ? biliyorum çok şey yazdım o yüzden kusuruma bakmayın . Allah herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı ahtand123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar başka bir marka motor almak için kredi çektim fakat x treme benim aklımı karıştırıyor tarz olarak super moto ve naked istiyorum bu iki modelde benim için uygun sahibindeni gezerken bi ilan gördüm ve 2 katı daha çok istemeye başladım max'ı çünkü adam istediğim gibi yapmış ama bi endişem ve korkum var motorun yüksek oldugunu biliyorum yakından gördüm boyum 1,70 ve ilk motorum olucak vitesli tecrübem yok
    Forumun teknik ve mekanik bilgi işlem sorumlusu Adanın gözbebeği Cemdir. Pilotumuz Hakan yakında kalkışa geçecek. O zaman forum daha da canlanır.
    Ben görsel görüntülerden ve şık diye cevap vermelerden sorumluyum.

Al sana 1.68 lik adamın görüntüsü, sadece ön amasitörden 5 cm çökertildi. arka yay ile oynanmadı.

ilandaki süper moto değil. Yol tekeri, Süper moto yapmak için jant ebatlarını da küçültmek gerekir. Şekil A Örnek B

Arazi kıyafeti caddede giyilmez. Cem in dediği gibi düşük hızlarda kayaya, çıkıntılı yerlere düşerken darbeden sizi korumak için tasarlanmıştır.
    Yolda hızdan dolayı kopar gider yada koruma padleri döner. Yol kıyafetide arazide çok terletir. Rahat haraket imkanı sağlamaz. ya ikisini de alırsın.
    Yada hangisi ağır basıyorsa ve çok kullanıyorsan onu alırsın. şekil A Örnek B

cenkito, dockerengin ve azygos bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    tam zamanında yetiştin tolgacan yetişemiyordum arkadaslara sen devral azıcık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)