Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah.
    Teşekkür ederim
    forumu canladıracak ekip tamamlandı hadi hayırlısı bağalım (:

bu arada bir önceki max ım, salıncak yamulduğundan dolayı arkası yere daha yakdı şimdiki max ım ile havalarda seyir ediyorum çoook güzel havalı hava gezinecek
    hoplama ve zıplamalarda biraz daha seçici davranarak küçücük tepelerden zıplama yapacağım malum orjinalliğini hemen bozmayalım diye (:
    cenkito bunu beğendi.
    (:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    altino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni max'ıma bu sabah itibari ile kavuştum
    Motora bindiğimi hissettim yaaaay çoook özlemişim
    sahibi olan bayan arkadaşta çok iyi bakmış sıfırdan farkı km si idi daha 2400 km de şuan 2500 oldu (:
    tabi hemen kendi sürüş pozisyonuma göre gerekli ayarlamalar yaptım adanadan mersine işe gittim max ımla

montaj esnasında gerizekalı adamalar olduğu için ön fren hortumunu göstergenin altından geçirmişler acayip sövdüm montajı yapana (:
    fabrikaya geldikten sonra hemen üste aldım
    arka plakalığı söküp plakayı direk çamurluğa vidaladım çünkü ses yapıyordu sallantıdan dolayı birde metal olduğu için çamurlukta extradan ağırlık yapıyordu
    lastikleri enduro lastiği şuan orjinal lastiklerinide akşama alacağım bakalım biraz bu lastiklerle takılayım belki hoşuma gider ama arazide hiç bir işime yaramaz diye düşünüyorum

Ceeeeem seni bekliyorum geldiğin günün akşamı araziye çıkacağız ona göre

bu arada motorun rodajını harika yapmışlar performansı mükemmel derecede iyi sıfır bir motora göre tabi
    sanki modifiye yapmışlar gibi güç üretiyor cihaz ama bütün parçaları orjinal neyse cem usta bi gelsinde incelettirecem kendisine

foto işinide en kısa sürede atarım merak etmeyin... bizi takip edin...
    Hayırlı uğurlu olsun Hakan Bey. Bahsettiğim gibi ben de bakmıştım o motora çok güzel ve temiz bir motosiklet. Bence sıfırından bile iyi. En azından rodaj derdiniz olmayacak. Her ne olursa olsun malum rodaj esnasında ayar tutmama gibi sorunlar oluyor bu motorlarda. Rodajdan çıkmış olması avantajdır sizin için. İnşallah buluşum araziye de çıkarız bir gün. Hayırlı olsun tekrar.
    cenkito bunu beğendi.
    İngilizce Öğretmeni Mehmet ORHAN www.mehmetorhan.net

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    hiç merak etmeyin mehmet bey
    büyük bir aksilik olmazsa ben max dan vazgecmem ve satmam, zaten kendi ellerimle modifiye ettim ilk göz agrımı.
    hakan sattı dayanamayıp gene max aldı.
    su sıralar bel agrısı cekmekteyim, fizik tedaviye gidecegim adanaya dönünce.
    az düzeleyim ondan sonra emin olun siz bizi bulmasanızda biz sizi buluruz denk geliriz bir yerde

Motosikleti
    KLX250
    slm
    beklentilerini bu motorla karşılayamazsın
    klx 250 daha doğru bir seçim olacaktır bence

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı hakan1923 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm
    beklentilerini bu motorla karşılayamazsın
    klx 250 daha doğru bir seçim olacaktır bence
    Hakan Aradaki farkı karşılayacaksın sanırım (:

Mehmeh bey sizinle etkinlik muhakkak yaparız. Çukurova üniversitesin arka tarafların güzel arazilerimiz var dolaşılacak ekşın yapılacak tarsusta varmıdır böyle yerler bilmiyorum var ise sırayla bir siz gelirsiniz bir biz gideriz ama muhakkak buluşuruz sizinle.
    (:

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    beyler çakmaklık girişini direkt park ampülünden çeksek bi sorun olurmu acaba

insitiable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu bana kaldıramayacağını elektriği direk Akü den almamı söyledi bende öyle yaptım nitekim,
    içim elvermedi mini bir anahtar koyup devrenin elektriğini kesip gerektiğinde bu anahtarla açıyorum.
    Ne de olsa bir yerleri yakacaksanız o sadece 1 yer olsun.

---------- Post added at 01:37 ---------- Previous post was at 01:30 ----------

Bu arada bana yardımcı olabilir misiniz sinyal flaşörüm düşmüş hiçbiryerde sinyal flaşörü bulamıyorum. Motoru aldığım bayide dahi yok.
    Modial yedek parça sitesinden sipariş verdim 1 hafta oldu ne gelen var ne giden kapıda ödeme ile çalışıyolar, ptt ile yolladılar diye umud ediyorum.
    Birkaç güne gelmediği takdirde uygun bi flaşör bulmak durumundayım. Uyumlu flaşör varsa modelini verirseniz, benimle karşılaştığınız takdirde
    döneceğim yönü belirtmekte size yardımcı olurum (:

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yagla o zinciri tolgacan yagla , yoksa senin max da
    sen bana cok bindin az da ben sana binem der
    O eski zincir low, ben zinciri değiştirdim.

Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni max'ıma bu sabah itibari ile kavuştum.
    Hakan hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Çok özlemiştik senin uçuşlarını...

Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aküden çeksen daha iyi olur. Araya da bir sigorta atarsın. yasin gibi anahtar olayı da olabilir. Bende anahtar yok. Her daim açık.
    Marina tipi çakmaklık almanı tavsiye ederim. Paslanmaz ve su geçirmez olur.

Alıntı insitiable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyumlu flaşör varsa modelini verirseniz
    Yasin aramıza hoşgeldin. Sakarya da nerdesin acaba ?
    internetten temin edemezsen, bulabileceğin 2 yer var. Adamotor ve pamukova motor, 2 yerde kross ağırlıklı çalışıyor.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    @tolgacan

"Yasin aramıza hoşgeldin. Sakarya da nerdesin acaba ?
    internetten temin edemezsen, bulabileceğin 2 yer var. Adamotor ve pamukova motor, 2 yerde kross ağırlıklı çalışıyor."

demişsinde

crosla alakalı bişey değil ki sinyal flaşörü, gidip cg parcacılarından 5 TL ye alınacak bişey o
    giriş ucu uygun olanların hepsinden de alabilirsin hatta ben dıt dıt ses veren alıp daha sonra geri cıkartmıstım evde bos bos duruyo flasör

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    La oğlum bizim memlekette Motor parçası, aksesuar, elektirk malzemelerini satan 3-5 tane yer var.
    Onların araları da baya baya bir uzak, öyle yakın mesafelerde değiller. Parça bulmak bütün gününü alır.
    Heee illaki tamircilerden birinden çıkma çıkar ama sıfır almayı yeylerim zaten çok pahalı bir şey değil.
    Geri kalan yerler sadece bayii, motosiklet ve kask alırsın. Ellerinde başka bir halt yok. Gerçi çoğunda motorda yok.
    Kapora bırakırsan motor geliyor. Yakından görme ihtimalin yok, en yakın katalogdan görüyorsun
    Dağıtırım len buraları
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasin aramıza hoşgeldin. Sakarya da nerdesin acaba ?
    internetten temin edemezsen, bulabileceğin 2 yer var. Adamotor ve pamukova motor, 2 yerde kross ağırlıklı çalışıyor.
    Eyvallah Hocam Hoşbulduk, Ben Hendekteyim. İnternetten dediğim gibi oldu işte kapıda ödeme ile sipariş verdimbaşka seçenekleri yoktu da zaten sipariş kayboldu
    bugün bayiyi aramayı düşünüyodum ama madem ki burada bulma ihtimalim var şansımı deneyim.

crosla alakalı bişey değil ki sinyal flaşörü, gidip cg parcacılarından 5 TL ye alınacak bişey o
    giriş ucu uygun olanların hepsinden de alabilirsin hatta ben dıt dıt ses veren alıp daha sonra geri cıkartmıstım evde bos bos duruyo flasör
    Olmuyo usta öyle işte hani bunların bi seri noları var ya 151RS-SA11.02X06.030 gibi aynısının sonu 020 olanını buldum olmadı.
    Motorcuda 1 çekmece flaşör denedi olmuyor, yokluk kötü bişey
    Ha bir de giriş uçlarını bilmiyorum sıkıntı aslında ordan doğuyo film gibi oldu herşey
    Çakmaklığın montajını yaparken önde boş soket vardı Allah razı olsun benim çakmaklığıma yer ayırmışlar dedim ve çakmaklığı oraya bağladım meğer sinyal flaşörüm düşmüş
    sinyali yakınca sigorta atmaya başlayınca farketim onu. Sonra düştüm bir flaşör arayışı içersine derken Motorcuya gittim flaşör bulamadım sigortayı değiştirttim
    iki gün ayak pedalı ile çalıştırdım sıfır motoru eve gittikten sonra, çünkü o gün çakmaklıkta telefonumu şarj ederken kontağı yarım saatliğine açık unutmuşum.
    Akü bitti düşüncesi ile gezinirken arkadaş geldi benim motora elektrik gelmiyo dedi ona baktık sigortası atmış, zeki arkadaşım benim korna kablosunu şaseye değdirmiş.
    Dedim ben bugün daha yedek sigorta aldım gel takalım taktık sonuç vahim hala elektrikler kesik. Sonra kafama dank etti Allah'tan ölçüm aletim vardı sigortayı ölçtüm
    fakat icraat yok biraz sövdüm inceden motorcuya benim sigortayı da söktüm direk bağladım gittim Sakarya Merkezden sigorta aldım taktım çalıştı.
    Yani sonuç itibari ile bizim buralarda parça bulmak zor

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Onur Madalyası ile başladım. Gazeteye çıktım. Bu haftaiçi TV ye çıkmak istiyorum.
    yavaştan ünlü olmaya başladık. Allahım alışıpta bırakamamaktan korkuyorum. Daha önce yavaş gitme ve halata katılmıştım. kaybedince dedim bize göre değil. Kazanmak keyifliymiş.
    Bundan sonra nerde yarış nerde madalyalı iş varsa hemen katılacağım. Bugüne kadar hep uzak durmuştum. Çok keyifli bir şey miş yahuuuu

cenkito, dockerengin, Syanur ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Eyvallah Hocam Hoşbulduk, Ben Hendekteyim. İnternetten dediğim gibi oldu işte kapıda ödeme ile sipariş verdimbaşka seçenekleri yoktu da zaten sipariş kayboldu
    bugün bayiyi aramayı düşünüyodum ama madem ki burada bulma ihtimalim var şansımı deneyim.

Olmuyo usta öyle işte hani bunların bi seri noları var ya 151RS-SA11.02X06.030 gibi aynısının sonu 020 olanını buldum olmadı.
    Motorcuda 1 çekmece flaşör denedi olmuyor, yokluk kötü bişey
    Ha bir de giriş uçlarını bilmiyorum sıkıntı aslında ordan doğuyo film gibi oldu herşey
    Çakmaklığın montajını yaparken önde boş soket vardı Allah razı olsun benim çakmaklığıma yer ayırmışlar dedim ve çakmaklığı oraya bağladım meğer sinyal flaşörüm düşmüş
    sinyali yakınca sigorta atmaya başlayınca farketim onu. Sonra düştüm bir flaşör arayışı içersine derken Motorcuya gittim flaşör bulamadım sigortayı değiştirttim
    iki gün ayak pedalı ile çalıştırdım sıfır motoru eve gittikten sonra, çünkü o gün çakmaklıkta telefonumu şarj ederken kontağı yarım saatliğine açık unutmuşum.
    Akü bitti düşüncesi ile gezinirken arkadaş geldi benim motora elektrik gelmiyo dedi ona baktık sigortası atmış, zeki arkadaşım benim korna kablosunu şaseye değdirmiş.
    Dedim ben bugün daha yedek sigorta aldım gel takalım taktık sonuç vahim hala elektrikler kesik. Sonra kafama dank etti Allah'tan ölçüm aletim vardı sigortayı ölçtüm
    fakat icraat yok biraz sövdüm inceden motorcuya benim sigortayı da söktüm direk bağladım gittim Sakarya Merkezden sigorta aldım taktım çalıştı.
    Yani sonuç itibari ile bizim buralarda parça bulmak zor
    o önde ki tesatta ki bos soket 4lü flasörün soketidir bilginize,

sinyal flasörü koltugun altında cdi yın yanındadır aynı seyden bahsediyoruzdur umarım
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

benim gözümde fiyat performans olarak dört dörtlük bir makinadır max, yani eksisi yok
    zaten sana olan cevabımda da eksik yanı var demedim.

motor tecrüben sıfır ise ve boyunda 160 in altında ise yükseklik sana sorun olacaktır hem sehirde hemde arazide
    Boyumdan dolayı bir sıkıntı olacagını sanmıyorum 1.80 Boyundayım ve 70 kiloyum ama kullanımda zor olurmu onu diyorum

Selam arkadaşlar öncelikle adım Serkan. Yazdıklarınızın çoğunu okudum 1.85 boyundayım ve bu motor hakkında güzel şeyler yazmıssınız bende aranıza katılmak istiyorum. Öncelikle üniversite öğrencisiyim ailemi konuda yardım etmesi için ikna ettim ama söyle bişey var kredi kartı kullanmayan bi aileye sahibim bu konuda katı kuralları var; bu biraz can sıksada size sorum şu bu motoru almak istiyorum özellikle yeni başlayacak ve çoğunlukla şehir içi kullanacak biriyim ama arada kafam estiğinde araziyede gidip atlayıp zıplaya bilecek kadar, çılgın bi kişiliğe sahibim :D evkur tarzı senetle iş yapan istanbul içinde bildiğiniz mondial bayii varmı ?

serdar8787 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Tahminim 2 litre yönünde çünkü 50 km gidiyorum. Ondan sonra hemen dolduruyorum. Sen yine de sınırları zorlama bence ;)
    sağol yok sınırları zaten zorlamam... 150 lik motorda yarım litre ile 21 km yol yaptım... şimdi 220 ile yedek depo 17km yaptı ama emin olmak için birdaha deniyecem... sanırım motor daha taze ve ayarsız olduğundan birde püskürtmeli karburatör var ondan olabilir

bilen kalmadı serdar kardes, şimdi bitti

elimizde krank şanzıman silindiri bilen var, onu versek sana olurmu
    yok cem ustam onların kralı var bende valla gerek yok eline sağlık

cem kardeş işin dalgasını geçelimde senin 220 yaklaşık ne yakıyor ve parçaları takalı kaç km oldu ??

eğer 300km sonra yakıt düşmezse normal karburatör takatacam !!
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    o önde ki tesatta ki bos soket 4lü flasörün soketidir bilginize,

sinyal flasörü koltugun altında cdi yın yanındadır aynı seyden bahsediyoruzdur umarım
    Usta 4'lü yok ki motorda nasıl flaşörü olsun. He dörtlü takmak için boş bi soket var diyosan ona bişey diyemem.
    Ama sinyallerim çalışmıyor şöyle çalışmıyor sağ sinyal anahtarını çekince sağ sinyal sürekli yanıyor.
    Aynı şey sol içinde geçerli yani sinyal flaşörü yok. Yanıp sönmeme olayı mantık olarak bana bunu çağrıştırıyor.
    4'li flaşör olayı da kafama takıldı şimdi.

---------- Post added at 01:42 ---------- Previous post was at 01:37 ----------

Onur Madalyası ile başladım. Gazeteye çıktım. Bu haftaiçi TV ye çıkmak istiyorum.
    yavaştan ünlü olmaya başladık. Allahım alışıpta bırakamamaktan korkuyorum. Daha önce yavaş gitme ve halata katılmıştım. kaybedince dedim bize göre değil. Kazanmak keyifliymiş.
    Bundan sonra nerde yarış nerde madalyalı iş varsa hemen katılacağım. Bugüne kadar hep uzak durmuştum. Çok keyifli bir şey miş yahuuuu
    Gitmişken bikaç pehlivan da devierydin ya o da madalyalı iş

---------- Post added at 01:47 ---------- Previous post was at 01:42 ----------

Alıntı j0ker_1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar öncelikle adım Serkan. Yazdıklarınızın çoğunu okudum 1.85 boyundayım ve bu motor hakkında güzel şeyler yazmıssınız bende aranıza katılmak istiyorum. Öncelikle üniversite öğrencisiyim ailemi konuda yardım etmesi için ikna ettim ama söyle bişey var kredi kartı kullanmayan bi aileye sahibim bu konuda katı kuralları var; bu biraz can sıksada size sorum şu bu motoru almak istiyorum özellikle yeni başlayacak ve çoğunlukla şehir içi kullanacak biriyim ama arada kafam estiğinde araziyede gidip atlayıp zıplaya bilecek kadar, çılgın bi kişiliğe sahibim :D evkur tarzı senetle iş yapan istanbul içinde bildiğiniz mondial bayii varmı ?
    Senetle iş yapan var mıdır bilemem ama banka ile anlaşmalı bu işi yapan motorcular vardır diye tahmin ediyorum ben önceki motorumu 10 ay taksitle almıştım taksidi her ay bankaya ödüyodum
    sizin adınıza kredi çekiliyomuş gibi bişey oluyo. sadece her ay gidip bankaya yatırıyosunuz taksidi. Kredi kartı kullanmamak gayet karlı bir iştir ayrıca.
    EVKUR tarzı bi yerden alacaksan şimdiden geçmiş olsun. Vade farkı ile biraz pahalıya gelir. Şu an 3485 tl bayii fiyatı bilgin olsun. Allah yardımcı olsun.
    cenkito bunu beğendi.

Senetle iş yapan var mıdır bilemem ama banka ile anlaşmalı bu işi yapan motorcular vardır diye tahmin ediyorum ben önceki motorumu 10 ay taksitle almıştım taksidi her ay bankaya ödüyodum
    sizin adınıza kredi çekiliyomuş gibi bişey oluyo. sadece her ay gidip bankaya yatırıyosunuz taksidi. Kredi kartı kullanmamak gayet karlı bir iştir ayrıca.
    EVKUR tarzı bi yerden alacaksan şimdiden geçmiş olsun. Vade farkı ile biraz pahalıya gelir. Şu an 3485 tl bayii fiyatı bilgin olsun. Allah yardımcı olsun.
    öncelikle teşekkür ederim cevap için. Evkur tarzı senetle iş yapan yerler gitmek istediğim son yer ama yapacak bişey yok.Biran önce kavuşmak istiyorum :D Bayiler ya kredi kartı yada nakit diyolar çok sinir bozucu :( kusura bakmayı sayfadakileri okurken nicklere ve isimlere dikkat etmiyorum siz nerede oturuyosunuz veya istanbulda bu şekilde çalısan bi bayi tanıdığınız varmı gidip konuşmak isterim ?
    not:Beylikdüzünde oturuyorum

Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    Alıntı Tuncay1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyumdan dolayı bir sıkıntı olacagını sanmıyorum 1.80 Boyundayım ve 70 kiloyum ama kullanımda zor olurmu onu diyorum
    Kullanımda şöyle olur debriyaja alışana kadar zorluk çekersin maksimum 1 hafta kadar. Birde eğer benim gibi Cup motordan inip Cross'a binersen, dururken yapmak istediğin
    manevralarda zorluk çekersin 3 hafta oldu hala çekiyorum. Dar alanda dönmek biraz zor motorda ağır, o kadar da zaten olmalı çünkü motor insan binsin diye yapılmamış.
    Dev binsin istenmiş bu yönünden hiç korkmayın ama motora binince kendinizi dev gibi hissediyosunuz zaten ve diğer motorların aksine kesinlikle düşerim korkusu olmuyor
    insanın içinde herşeye tepeden bakmak çok zevkli.

---------- Post added at 02:08 ---------- Previous post was at 02:02 ----------

Alıntı j0ker_1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle teşekkür ederim cevap için. Evkur tarzı senetle iş yapan yerler gitmek istediğim son yer ama yapacak bişey yok.Biran önce kavuşmak istiyorum :D Bayiler ya kredi kartı yada nakit diyolar çok sinir bozucu :( kusura bakmayı sayfadakileri okurken nicklere ve isimlere dikkat etmiyorum siz nerede oturuyosunuz veya istanbulda bu şekilde çalısan bi bayi tanıdığınız varmı gidip konuşmak isterim ?
    not:Beylikdüzünde oturuyorum
    Rica ederim Ben Sakarya'danım dediğim gibi ben ilk motorumu bu şekilde almıştım. X-Treme Max'i kredi kartı + peşinat ile aldım. İmkansızlık varsa işin içinde çarenin gerektiği ile hareket edeceksiniz mecbur. Kredi kartının iyi yönü vadesiz taksit yapıyolar.
    Ama sonra aksesuarları da kredi kartı ile almaya başlayınca karışıyo işler

---------- Post added at 02:19 ---------- Previous post was at 02:08 ----------

Bu arada arkadaşlar yaklaşık 500 km deyim 3 hafta önce aldım motoru.
    1 Litre ile 28 km. yol yapıyorum şehir içi, uzun yol vs. karışık 6 Lt ile 168 km de yedeğe geçiyor.
    Yedek depo ile 17 km yol yapıldığını söylemişti forumda @cenkito
    Yani bu durumda yedek depo 0,6 litre oluyor.

Peki İstanbulda bu motordan kullanan varmı ?? ayrıca sorumu tekrarlıyım vadesini çok abartmıcak şekilde senet ile çalısan bayii varmı :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)