Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Arkadaşlsr denilidği gibi sakın ola 10 litreyi geçmeyin bugun sprey boya alıp komple grenajları boyayacam garantıye gırmez muhtemelen. Bu arada yakıt tüketimi ölçümüm 300 km yi 45 tl ile full şehir içi sakin kullanımla yaptım %100 net kesin ölçümümdür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok moralım bozuldu acaba spreyle boyasammı yada garantıye gırermı bılmıyorum. Ama bu kadar sacma boya hayatımda gormedım
    Bununla ilgili yazmayı unuttum. Kusura bakma, kullanıcı hatası olduğundan ihale sana kaldı. Çünkü kullanma kılavuzunda 10 lt kapasite yazar.
    kaliteli sprey boya ile bi fıs yaparsın olur biter. Çok yakından olmamak kaydı ile 15 dk ara ile 3 silik şekilde fıs yap, aradaki farkı sen bile anlamazsın.
    Casati boya almanı öneririm.

Arkadaşlsr denilidği gibi sakın ola 10 litreyi geçmeyin bugun sprey boya alıp komple grenajları boyayacam garantıye gırmez muhtemelen. Bu arada yakıt tüketimi ölçümüm 300 km yi 45 tl ile full şehir içi sakin kullanımla yaptım %100 net kesin ölçümümdür
    Xtreme Max de şöyle bir olay var.
    50 km hızla da gitsen. 100 km hızla da gitsen. 10 lt benzin ile 300 km gidiyor.
    Arazide 1 ve 2. vitesde zorlu yolda tam 2 saat motosiklet kullandım. 15 krş yaktı. 300 km yol gitti.
    Sadece uzun yolda, durma kalkma olmadığından ve sabit gaz verdiğinden 12 krş kadar düşüyor.
    Ben şehir dışında en uzun 370 km yapabildim. 400 km yapan inşallah çıkar.
    cenkito bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Cılgın_TC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 yeşil
    Abiler bu motoru beğeniyorum fiziki olarak tam bana göre fakat ilerde satma durumu olduğunda kolayca elden çıkar mı

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sıfır alırsan : ikinci elde hele de çin malı oldugundan satarsın satmasına ama zarar ettirir,
    3500 e alıp 100km bile yapmıs olsan 3250 ye satmayı bekleme

bekle TOLGACAN ben değil 400 km 500 km yapmaya gelecem yaz dönüşü

(insallah lafımı yememek için depoyu daha büyükle değişmek zorunda kalmam )

Selam arkadaşlar, yardımınız gerekiyor , sizin avadanlık çantası çok hoş birşey,kilitlenebiliyor'mu? nasıl temin edebilirim?, bide sizin sağsol lambalarınız elastikmi sertmi? elastik ise niyetim var, ve tabii yanma şiddeti nasıldır gündüz performansı nasıldır? yardım ederseniz sevinirim.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    avadanlık çantası kilitlenebiliyor, açmak ve klitlemek için herhangi bir anahtar yeterli.
    arkadaşlar size 1 iyi 1 kötü haber;

kötü haber boyalarımız çok kötü bildiğiniz gibi ve benzin dökülünce kalkıyor atıyor

iyi haber ise servise gittim grenajdaki boya attığı için bakım zamanı gel tutanağı düzenler grenajını garantiden fabrikadan değiştirtiriz dediler

mehonium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway land cruiser 250
    Sayfalardır okuyorum ama bendeki olay şöyle oldu izmirde bir gruptaki arkadaş tavsiye etti bende internette baktım olurmu olur dedim boy 187 kilo 110 ama alayımmı demicem siparişi verdim ayın 1 inde burda tolga videolarını hergün izliyorum bundan sonra burdayım bakalım nasıl olacak
    cenkito ve Tolga Can bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, yardımınız gerekiyor , sizin avadanlık çantası çok hoş birşey,kilitlenebiliyor'mu? nasıl temin edebilirim?, bide sizin sağsol lambalarınız elastikmi sertmi? elastik ise niyetim var, ve tabii yanma şiddeti nasıldır gündüz performansı nasıldır? yardım ederseniz sevinirim.
    avadanlık kapanıyor ama sifreli sistem yok sadece mandal tutuyor acılmasın die , anahtar yada tornavida ile döndürülüp acılır.
    sinyallerin dibi esnek, sert değil
    butun orjınal yedek parcaları http://mondialyp.com/?part=yedekparcalar buradan temin edebilirsin

http://mondialyp.com/parts/main_page...GRM1-12022-862

avadanlık 4.10 liraymıs hadi iyisin ucuzmus

cüşsünler ön sinyallerin çiftine 50 LİRA arka çiftine 46 LİRA fiyat yazmıslar
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avadanlık kapanıyor ama sifreli sistem yok sadece mandal tutuyor acılmasın die , anahtar yada tornavida ile döndürülüp acılır.
    sinyallerin dibi esnek, sert değil
    butun orjınal yedek parcaları http://mondialyp.com/?part=yedekparcalar buradan temin edebilirsin

http://mondialyp.com/parts/main_page...GRM1-12022-862

avadanlık 4.10 liraymıs hadi iyisin ucuzmus

cüşsünler ön sinyallerin çiftine 50 LİRA arka çiftine 46 LİRA fiyat yazmıslar

Eyvallah teşekkür ederim avadanlık hakikaten hoş, fiyatı daha hoş

sinyaller için hakikaten ...sıvamışlar.

Unutmadan sinyaller'in gündüz performansı nasıl?, Led'mi? (mondi'nin değilde karbon kaplı ledlerden buldum burada, onuda sade siyaha kaplayp düşünüyorum, flaşör de değişmeli :( )
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    iyi haber ise servise gittim grenajdaki boya attığı için bakım zamanı gel tutanağı düzenler grenajını garantiden fabrikadan değiştirtiriz dediler
    Senin grenajda bir sorun var galiba, ben o kadar benzin döktüm. sildim devam ettim. gr boya atışı olmadı.
    Boya atan yerler standart, Ön çamurluk altı, Far kafasının arkası ve ön amasitörler zamanla atıyor. Onun haricinde bende hiç bir yerde boya atışı olmadı.
    Diğer arkadaşlarımdan da farklı şikayet duymadım. İnşallah ücretsiz bir şekilde değiştirirler.

sinyallerin dibi esnek, sert değil, cüşsünler ön sinyallerin çiftine 50 LİRA arka çiftine 46 LİRA fiyat yazmıslar
    Benim avadanlık da yedek buji, zımpara, alyan takımı, 1 adet de kurbağıcık var. 1 senedir içinde duruyorlar. Açmak nasip olmadı

bekle TOLGACAN ben değil 400 km 500 km yapmaya gelecem yaz dönüşü
    Sen sahalara geri dönde, rolanti de bile çalıştırsan yeter dostum. biz ona da razıyız.

Alıntı Cılgın_TC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler bu motoru beğeniyorum fiziki olarak tam bana göre fakat ilerde satma durumu olduğunda kolayca elden çıkar mı
    Bu motorla alakalı bir şey değil. Senin kullanış tarzın, motorun temizliği, km si ve bölgeye göre satışı olur. En önemlisi de kısmet.
    Arkadaşım 1.5 ayda ybr 125 sattı. ilana koyulur koyulmaz satılacak diye bir kaide yok. Binlerce motor var. insanlar genelde commuter yada racing ister.
    Cross isteyenler köylü bağ bahçe sahibi, doğa sever yada adrenalin tutkusu olanlardır. Cross motoru olan yanlızdır. Kızlar sevmez.
    3500 TL alır. 3.000 TL ye satarsın. Kırıp dökersen 2.000 TL ye kadar fiyat düşer. Kimse kırık dökük mala fazla para vermez. Cross da zaten kırıp dökmek için yapılmıştır.
    Ama commuter gibi de hemen parçalanmaz. Aksamı ona göre yapılmıştır. yan yatmalarda elined kalmaz. O konuda dayanıklıdır.

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Unutmadan sinyaller'in gündüz performansı nasıl?, Led'mi? (mondi'nin değilde karbon kaplı ledlerden buldum burada, onuda sade siyaha kaplayp düşünüyorum, flaşör de değişmeli :( )
    Led sinyaller 10 TL , Kaplama ile ne uğraşacaksın. Hangi sıfır motorun sinyal lambası süper ki ?
    Aksesuarcılar başka nerden ekmek yiyecek. Bende arka sinyalleri led yapacaktım ama kısmet olmadı. Bisiklet hobisi sardı.
    Benzinin 5 TL oluşundan dolayı da , hobi uzun sürecek gibi
    cenkito bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Xtreme Max 150
    Bayadır yazamadım motor 1200 km ye geldi. Hala maksimum hızında uzun süre gitmemeye aşırı zorlamamaya çalışıyorum.

Ben bu motoru aldığıma memnun oldum. yani 150 lik ama güçlüde. Kardeşimle arabayla yanyana hızlanmayı denedik sıfırdan direk fark atıyorum.

Arabayla kıyaslayınca çok hızlı kalkıyor. Maksimum hız biraz düşük ama daha iyi benim için hep trafikteyim 110 - 120 yapıyor ben 80-90 arası gitmeyi tercih ediyorum.

Bakımda Adam bujileri çok kötü dedi değiştirelim dedim. Biraz daha yakıtı düşüp maksimum hızı artıcak gibi geliyor.

Cross olması biraz insanı dürtüyor. Bizim burada dağ bayır çimen yok kaldırımlara çıkıp inmeye başladım :D galiba ormana geçiyor makina beni yavaş yavaş

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    evet arkadaslar yaklasık 40-45 gün aradan sonra 2 günlüğüne yine adanadayım,
    o süre boyunca alarm acık olup hiç çalıstırılmadıgından max ın akü biraz zayıflamıstı
    fakat yıkadıktan sonra ayak marsı ile 3-4 vurusta eskisi gibi kükredi yine canavarım.
    bu aksam bitraz gezdireyimde akü kendine gelsin
    dostca kalın saglıcakla kalın

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Canım Adanalı hoşgeldin. AKüyü fulle yarın bir gün gösteri için lazım olur
    Benzin 5 TL olduktan sonra, işe bisiklet ile gidip gelmeye başladım. Gerçi son 2 gündür max ile tıpa gaz git gel yapıyorum.
    Benzin bitince, battaniyesini üstüne çekip yatıracağım. Uzunca bir süre mışıl mışıl uyur artık.
    cenkito bunu beğendi.

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Arkadaşlar merhabalar

birşey itiraf edecem (:
    ben max'ımı ÇOK ÖZLEDİM Yaaaaaaaw )): ama kendi max ımı başka max ı değil
    ybr ile takas eden varmı?
    cenkito ve Tolga Can bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sen max ı sattın satalı bende araziye cıkmaz oldum ayarla bişeylerde takılalım eskisi gibi

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben max'ımı ÇOK ÖZLEDİM Yaaaaaaaw )):
    Biraz durda seni hasret ateşi ile kavurayım.
    cenkito bunu beğendi.

demirutku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    öncelikle herkese meraba, 22 yaşındayım iki haftaya a2 ehliyetimi aldığım gibi ilk motorumu almayı düşünüyorum. Ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim? ilk motor olarak doğru bir seçim olur mu ?

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Senin sürüş yeteneğine ve tecrübene bağlı olarak durum değişir.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    kimse yokmu maxcılar ses verin herkes geziyor galiba kimsenin sorunu yok

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Sadece sorun olunca buraya yazmıyoruz. Gezilerimizi de, modikasyonlarımızı da buraya yazıyoruz.
    Okan kardeş, sen motoru aldın. hiç gezmedin mi ? Millet bizi görmekten bıkmış durumda, biraz sen foto paylaşta değişiklik olsun.
    Ben haftaya kamp yapacağım. Max o zaman gün yüzü görecek, Onun haricinde yeni hobim bisiklete devam....
    cenkito ve rain planet bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)