Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    5.20 zincir 5.25 zincir kulanıyoruz ama oringli değil bir süre sonra direnci azalıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Tolga Can benim motora binecek zamanım olmuyor artık. Eve dondugumde hava coktan kararmış oluyor. Hafta sonu da genelde carşı içinde oluyorum...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah be Tolgacan birde şu ayakları yerden kesebilseniz muhteşem bi görüntü olacak haaa
    Valla ayakların yerden kesik olduğu yerde kimse videoya almıyor. Video alınırken düşersem kesin 5 sene gülerler diye psikolojik olarak bacakları pergel gibi açıyoruz.
    Bizde ibiza arkadaş çok , Bu hafta sonu inşallah bi aksilik olmazsa ayaklar pedalda drift yaparken video çekeceğim. çünkü acemi biri ile gideceğim. benim makina ile çekecek

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga Can benim motora binecek zamanım olmuyor artık. Eve dondugumde hava coktan kararmış oluyor. Hafta sonu da genelde carşı içinde oluyorum...
    Valla ben binmemek için branda ile kapatıp, akü kutup başını da sökmüştüm. Sonra pazartesi banka kredisi çekmek için motoru kullandım. Bir haftadır yine biniyorum :D
    Bi kere bindim bi inemiyorum. Ne güzel bırakmıştım. Sigara gibi, servsle gidip geliyorduk

Benim arka göbek bilyası dağılmıştı. Servisin elinde bir adet 6302 bilya vardı. diğer tarafıda 2. el bilya taktı. idare et sonra değiştiririz demişti.
    Dün işe giderken 60-80 arası hiç sorun yapmadı. bi düzlükte 100 km hıza çıktım. motor bi anda yalpalamaya başladı. ne oluyo la diyip hız kestim. 80 düştüm yine bir şey yok.
    100 km çıkınca motor başlıyor titremeye, sonra iş yerinde lastiği ileri geri bi oynattık. laçka olmuş. bugün arkadaşı rulmancıya gönderdim. 2 adet alacak. internetten baktım 3 TL.
    *bne servis benden 20 TL aldı. 2 bilya için haram zıkkım olsun
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    şanslısın benim öntakım bilyaları eğer ktm inki le aynı ise 70 80 tl

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Şanslıyımda bana çin malı bilya taktı zaten, serviste tam hizmet almak istiyorsan, en azından % 50 mecbur hiç bilmiyormuş gibi yada fazla bilmişlik yapmayacaksın.
    Adama zaten yağ ve normal bakım için 50 TL verdim. extra 1 adet çin malı, 1 adet de çıkma bilya taktı. 20 TL daha aldı. Toplamda 70 TL servise gitti.
    Zaten yalandan bakım yapıyor. orasını burasını vidayı ölesine sıkıyor. yağ değiştiriyor. kaşe vuruyor oldu bitti . 50 TL, zaten bundan sonra yağı kendim koyacağım.
    Arkadaşı sanayiye gönderdim. Rulmancıdan adam gibi bilya al dedim. Kaliteli bir tane almış gelmiş. gerçi 2 tane dedim ama bir daha almaya gidecek. fiyat : 10 TL çok ironik değil mi ?
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    esnafada aldığı malın aynı fiyatından satmakta enayi dedirtir bu servisler vur kaç yöntemi ile çalışıyor bedeki ön bilyada problem var korkumdan açamayorum arkadaşın dedği açıp bakma şimdi eğer bilya dağılmışsa gidip almak zorunda kalıcaksın ki bu saniyideki bilyacıdan alınmış fiyat servis parası değil

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 x-treme supermoto yapilabilirmi?
    2 sorum var :
    ---arka janti degistirmeden sadece lastigi bir enduro asfalt kullanimli lastikle degistirilebilirmi? maliyeti kaclira olur?

---on jant sokulup yerine ikinci bir arka jant takilibilirmi? fren ve gobek baglantilari uyumlumudur? orjinal arka jantin boyu nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Hakan arkadasim merhaba, bu sm degisimindeki fiyatlardaki lastik olculeri nedir, nereden satin alinabilir?
    150 extreme max e takilabilecek en buyuk arka lastik olcusu nedir?
    Valla ben sorduğumda böyle fiyatlar almıştım sonrasında ise arka göbeği bulamadık yani anlayacağın mevcut göbeği kullanıp sadece ön çemberi 18'' yapıp 2 adette 130/90/18 lastik alırsan sanırsam sm yapmış olursun bununda maliyeti 200 tl civarında adanada yapılabiliyor.
    cenkito ve braingulp bunu beğendiler.
    (:

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    esnafada aldığı malın aynı fiyatından satmakta enayi dedirtir bu servisler vur kaç yöntemi ile çalışıyor bedeki ön bilyada problem var korkumdan açamayorum arkadaşın dedği açıp bakma şimdi eğer bilya dağılmışsa gidip almak zorunda kalıcaksın ki bu saniyideki bilyacıdan alınmış fiyat servis parası değil
    Aslında servise bile gerek yok. kendimde yapabilirim. Ancak bende psikolojik sorun var. her zaman acaba oldu mu ? çok mu gevşek kaldı gibi takıntılarım var.
    Evde sıktığım musluğu, kavanozu, hatta tesisatı bile tesisatçı sökemiyor. bir keresinde şohben borusunu sıkayım dedim. 3 kere boru çatlattım. durma gibi ayar yok bende.
    iki kere patlatınca astarı yüzünü geçti servisci çağırdım. 2 kişi benim sıktığım boruyu sökemedi. ben sökünce de abi sen insan değilsin dediler
    cenkito ve azygos bunu beğendiler.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Rulmanların markası güzel, biz de yaklaşık 12bin devirle çalışan makinenin krankına bu rulmanlardan takıyoruz Ama iki farklı üretimleri var, biri bulgar diğeri italyan. Müşterinin niteliğine göre hangisinden takacağımız değişiyo :D Şimdiye kadar italya üretimleri diğerlerinden çok daha sağlam çıktı aldığınız yere rica ederseniz elinde varsa mutlaka değiştirir Ama fiyatı biraz fazla gibi geldi bana Helal hoş olsun en azından aldığınız malın kalitesini biliyosunuz Rulman konusunda Türk'ler de gerçekten çok iyi SKF olanlar da gerçekten kaliteli kolay gelsin rulman değiştirmek aslında zor değil, en fazla 2 saate bakar, o da el alışkanlığı olmadığından

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    drumstar@ ben internette 6302 yi 3 TL olarak buldum. Arkadaşı sanayiye gönderdim. Rulmancıdan kaliteli bir şey al dedim ama şu fiyata bul demedim.
    Oda çin malı 5 TL ye bulmuş ama adam 2 gün sonra dağılır. Avrupa al demiş. Bunu eline verip göndermiş. Firma olarak sürekli malzeme aldığımız yer yamuk söz konusu olmaz.
    yine ben iş yerindeki bakımcılara gösteririm. bu bilya nasıl tavsiye eder misiniz diye ? made in turkey yazıyor kutusunda. ts : 6269
    Benim motordan çıkan rulman 6302 idi bunda da 6302 rsr \ 1 yazıyor. Servis yaparken izledim çok basit iş ama ben her zaman tedirginim.
    cenkito bunu beğendi.

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında servise bile gerek yok. kendimde yapabilirim. Ancak bende psikolojik sorun var. her zaman acaba oldu mu ? çok mu gevşek kaldı gibi takıntılarım var.
    Evde sıktığım musluğu, kavanozu, hatta tesisatı bile tesisatçı sökemiyor. bir keresinde şohben borusunu sıkayım dedim. 3 kere boru çatlattım. durma gibi ayar yok bende.
    iki kere patlatınca astarı yüzünü geçti servisci çağırdım. 2 kişi benim sıktığım boruyu sökemedi. ben sökünce de abi sen insan değilsin dediler
    ...................

Motosikleti
    xtreme max "250"
    O kadar da temkinli olmak gerekmiyor aslında Ben kendim yapmayı sevdiğimden midir nedir hep kendim yapmak istiyorum Koç burcu olmamdan dolayı da inatçıyım biraz İlk defa yapmayı denesem bile en iyisini isterim ama başkasına yaptırmam En kötü ihtimalle nasıl yapılacağına dair fikir alır yine kendim yaparım krosun asıl amacı da buna yakın birşey değil mi zaten

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Hacı ramis bende koç burcuyum.
    Bizde liderlik, öncülük ve keçi inadı var. Kross tak sök diye bir şey yok

Motosikleti
    xtreme max "250"
    O da bi bakış açısı tabi :D Ben daha çok pitstop kısmındayım

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bilyayı bugün ustaya gösterdim. RKF yada SKF dedi galiba tam hatırlamıyorum. 5 TL daha ver ondan al dedi.
    Alman malıymış. Buda 3-5 gün sonra dağılır dedi. yarın ustabaşını sanayiye gönderip, değiştireceğim. 2 tane alman bilya alalım bakalım ne kadar sağlamlar.
    Arkadaş kask kamerası almıştı. hİç kullanmadı. Bugün konuştuk. Fujifilm HD s2000 fotoğraf makinam ile takasa girdik. Üzerine de 400 TL 4 taksit bana ödeme yapacak.
    Zaten cep telefonum N8 ile foto çekiliyorum. 12 mp yetiyor

Özellikler:
    Su geçirmez
    Dahili mikrofon
    kauçuk kaplama Takviyeli gövde
    hemen hemen her yere monte edebilir
    32 GB (Hafıza kartı dahil değildir) için SD kart desteği
    HD 1280X720 Kayıt veya 640 x 480
    iki veya dört tekerlekli araç olarak tüm spor türleri için
    Motor yarışı, kayak, bisiklet, kaya tırmanışı, Paintball ve skydiving.
    Özellikler:
    · Sensör: 1.3 MP CMOS sensör
    · Lens: yüksek kaliteli cam lens
    · Çözünürlük: HD 1280 * 720 (30fps)
    · VGA 640 * 480 (30fps)
    · Film formatı: AVI
    · Kamera açısı: 80 derece
    · Ağırlık: 70 gr
    · Pil: 2 adet AA alkalin pil (batarya dahil değildir) böylece şarz bittiğinde piriz aramaya son!
    · Güvenli yer velcro kayış veya kauçuk kayış ile zor yüzeylere takılır.
    · Çoğu spor kaskları (kask dahil değildir) üzerine kayışı için tasarlanmıştır.
    · En iyi sonuçlar için yüksek hızlı SD kartı kullanın.
    · Üç metreye kadar su geçirmez.
    · En bisiklet direksiyonuna ekleyebilirsiniz.
    Paket:
    1 * Su geçirmez Spor Action Kamera
    1 * Çakma velcro kayış
    1 * Vidalama kauçuk kayışı
    1 * Gidon tutuş montaj
    1 * montaj dirsekleri
    1 * A / V kablosu
    1 * USB kablosu
    braingulp bunu beğendi.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Kamerayı merak ettim, detaylı bir inceleme yazısı bekliyoruz sizden İnşallah güzel birşey çıkar

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    @hakan, ben far'i ip ile tutturmuştum dostum. Montaj etmedim. Kaba taslak tutturdum kısaca. İple bağladıktan sonra'da far'in üst kısmına karton koyarak ışığın öne vurmasını sağladım. Ama darbe'den sallantıdan dolayı şu far'in arka kisminda'ki kauçuk zedelendi. Ona dikkat et. Arkaya yumuşak birşey koy zarar görmesin. Ben zaten yenisinin siparişini verdim. Boya içime sinmedi. Başka bir arkadaşa söz verdim kendi honda cross'una takacak. Yoksa yollardım onu sana.

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor bittiğinde inşallah istediğin gibi olur. Ben Max'i ilk başlarda çok sevmiştim ama yavaş yavaş soğuyorum.
    Dün motoru tanzikli su ile yıkadım.

;
    ;
    ;

Sağ taraftaki sinyale de su kaçtı. içerden buğu yaptı. Bembeyaz oldu. Artık küfür etmiyorum.
    Sadece gittiğim her yerde mondial'i yerin dibine sokacağım. En dandik çinliyi alsak başımıza böyle sorunlar açmazdı.
    Aslında toplu halde mahkemeye verip, motorları geri iade etmek lazım. Düşünen olursa katılmaktan onur duyarım.
    Tolga bu eski bi mesajin ama, simdi ki motor hakkinda ki dusuncelerin nedir? sifiri 3400 tl , parasini hakkedermi? Eger evet dersen Sifir mi almak mantikli yoksa, senin gibi hunerli birinden iti-biti ayiklanmis bisey mi bakmak daha mantikli?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    buda benim action için aldıgım camera ama daha adam akıllı kullanmak nasip olmadı

http://www.fujifilm.com/support/digi.../finepix_xp30/

buna söyle bir direksiyon bağlantı aparatı yada göğsüme balantı aparatı yapsam cok şahane olacak ama ......... ona sıra gelene kadar sırada daha cooooooookkkk yapılacak var

---------- Post added 28-12-2012 at 00:44 ---------- Previous post was 27-12-2012 at 23:01 ----------

Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga bu eski bi mesajin ama, simdi ki motor hakkinda ki dusuncelerin nedir? sifiri 3400 tl , parasini hakkedermi? Eger evet dersen Sifir mi almak mantikli yoksa, senin gibi hunerli birinden iti-biti ayiklanmis bisey mi bakmak daha mantikli?
    valla sana sunu söyleyeyim sıfırı 3400 tl yi sonuna kadar hak eden , sahibinin kahrını ceken, ve yolda bırakmayan bir motor max 150
    sıfır mı alınır ikinci el mi orası alıcıya kalmıs. ben 50 km de dahi ikinci el sevmem, tabiri caizse bekareti benim olmalı
    braingulp ve Tolga Can bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Zincir'i bugün güya gerdim. Ama gece iş dönüşü gene bolladı. Birde o kadar çirkin bir ses çıkıyor ki sanki beynimin içinde dönüyor zincir. Bu kadar mi rahatsız eder insanı bi ses anlamadım :d nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum. Bu arada arkadaşlar arka maşa'da sağda ve solda zincir ayarı için çizgiler var ya. 8-9 tane olması lazım. Tam arka vidalar'in hizasında. Sizin ki kaçıncı çizgi'de duruyor. Benim ki arkadan öne doğru 6 ile 7.nci çizgi arasında. Yani 6 buçuk diyelim. 7 yaparsam çok ama çok bol oluyor.lastiği az geri çekip 6 yapsam çok geriliyor. Sizde kaçıncı çizgi'de bakarsanız sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)