Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motosero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Cem ustad dokurmussun gene eline saglik boyayi nasil yaptin dokulme oluyormu.
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Selülozik tiner ile eskiyi söktüm
    Koyu renk olsun diye once siyah attım
    Sonra nefti yeşili
    Tabiki aralarda bir kac kex 800 1000 1200 sulu zımpara yapmam gerekti.
    En sondada akrilik vernikle bitirdim.
    Daha dun bitti umarım tam kuruyunca atma yapmaz.
    Teşekkürler

motosero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Bende dusunuyorum boyle bir proje on fari ybr fari taktim aydinlatma cok guzel oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

cenkito ve emrextreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial RX3i
    merhaba dün giderken telefonuma bakmak için durdum ve motor stop etti sonra bir türlü normal çalışmadı çiglede çalışıyor sonra normale aldığımda stop ediyor gaz vermezsem (ciglede çalısıyor gaz vermessem stop ediyor)elimi gazdan çekmeyince sürekli bağırıyor ama gazı keseerkesmez stop ediyor neden yapar bunu bilen veya başına gelmiş olanlar bana yardım edebilirmi?

buji baglantisini kontrol edin, bujiyi sokup bakin pis mi temiz mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

merhabalar, bizim motorlar hangi zincir kullanıyorlar ? kaç bakla? 428 mi ? oring ki mi ?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı borabicmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji baglantisini kontrol edin, bujiyi sokup bakin pis mi temiz mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

merhabalar, bizim motorlar hangi zincir kullanıyorlar ? kaç bakla? 428 mi ? oring ki mi ?
    428 H yani kalını
    65 bakla 130 L yani link
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

insitiable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme-Max
    Beyler ön teker rulmanı kaçtı bilen var mı ?

Motosikleti
    Mondial Vulture 150MR
    Alıntı motosero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.Konyadan x treme ci kardesler.yokmu?toplanalim gezelim tozalim.
    Aleyküm Selam bir hafta sonu görüşelim

hylaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pegaso650,transalp650, cbf150,mct250,xtreme max150
    arkadaşlar herkese selamlar, yaklaşık bir ay önce motosikletimi değiştirip xtreme max 150 aldım. Açıkcası burada yazılanlar ve buradaki görseller xtreme almamda bayağı etkili oldu. Şimdi yan çanta takmak istiyorum ama çanta demiri bulamıyorum, Arka çanta için xtreme maxx 200 ün çanta demirini aldım birebir uyumlu ama yan çanta demiri konusunda yardıma ihtiyacım var. daha önce yapmış olan arkadaşlar bir fikir verirse sevinirim. elinde işe yarayacak çıkma bulunan arkadaşlar varsa onu da değerlendirebiliriz.
    İlginize şimdiden teşekkür ederim

Motosikleti
    Mondial RX3i
    Merhaba motoruma lastik alıcam ama internette baktım ölçülerde bir türlü bulamadım. orj. lastik ölçüsü 120/80 - 18 dunlop 150/70 - 18 alırsam bir sıkıntı yaşarmıyım?

Motosikleti
    Alıntı KaanAyyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba motoruma lastik alıcam ama internette baktım ölçülerde bir türlü bulamadım. orj. lastik ölçüsü 120/80 - 18 dunlop 150/70 - 18 alırsam bir sıkıntı yaşarmıyım?
    eğer cross istiyorsanız Pirelli 120/80-18 MT21 62R
    enduroda olur derseniz Mitas 120/80-18 62S TT MC24 bu lastiklere bakabilirsin

Motosikleti
    Kuba Cr1
    Selamlar arkadaşlar. X treme max 150 almayı planlıyorum. Şehir içinde kullanımı nasıl olur? Daha doğrusu hem şehir içi hem arazide kullanmayı planlıyorum. Biraz ben aslında gösteriş için sırf Pulsar rs200 de almak istiyorum. Lakin bununda boyu yüksek olduğu için biraz heybetli durur diye düşünüyorum. Pişman olur muyum sorun yaşatır mı? Bilgilendirseniz memnun olurum.
    Tekerimiz düz bassın.

Merhabalar, Motorumu aldığım günden beri kendim tamir ediyorum. Ne zaman ustaya fiyat sorsam öyle irite esiyorlar ki inadina kendim yapmaya calisiyorum.

Zaman geldi çattı... silindir ve pistonu değişmem lazım. yağ değişirken fark ettim ki bir çay bardağı yağ kalmış

Bizim modeli defalarca dagitip toplayan donanımli uyeler var sitede. sizden ricam subap ayari yaparken filler çakısı ile kaç mm aralık kalsın ? sente ayarı honda cbf gibi mi ?

Kısacası bilir kisiler sente ve subab ayarı konusunda bilgi paylasabilir mi ?
    banno1957, RoofRoof ve emrextreme bunu beğendiler.

banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    Alıntı borabicmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, Motorumu aldığım günden beri kendim tamir ediyorum. Ne zaman ustaya fiyat sorsam öyle irite esiyorlar ki inadina kendim yapmaya calisiyorum.
    https://i.hizliresim.com/NnAW6X.jpg

Zaman geldi çattı... silindir ve pistonu değişmem lazım. yağ değişirken fark ettim ki bir çay bardağı yağ kalmış

Bizim modeli defalarca dagitip toplayan donanımli uyeler var sitede. sizden ricam subap ayari yaparken filler çakısı ile kaç mm aralık kalsın ? sente ayarı honda cbf gibi mi ?

Kısacası bilir kisiler sente ve subab ayarı konusunda bilgi paylasabilir mi ?
    Bunu en iyi cenkito abi bilir birazdan gelir diye düşünüyorum.

sente ve subap ayarı konularında yardım beklerken sizlere motorsiklet asansörümü göstermek istiyorum.

https://youtu.be/rJqgMw3lyEM

Jant akoru için hurda metalden kaynattığım basit stand. akor sonrası sürüş gerçekten çok daha iyi hale geldi. evet neredeyse 8 çiziyormuş fark etmemişim..

profil demirden asansör-sehpa

bu arada ne kadar uğraştıysam gönderi edit bulamadım :(

sele kaplatan var mı ? güncel fiyat nedir ?
    emrextreme bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Fethiye de 40 50 tl güncel fiyatı

Eline sağlık güzel olmuş hem sehpa hemde ayar tezgahı

Motosikleti
    Sezon hazırlıklarına lastiklerden başladık! lastik sorularına denk geldiğim için buradan da paylaşmak istedim. yeni lastiklerimiz
    Metzeler Tourance 90/90-21 TT 54S ve Metzeler Tourance 120/80-18 TT 62S

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

emrextreme ve Shn16 bunu beğendiler.

arkadaşlar merhabalar,
    maxıma uzun süre sonra tekrar kavuştum, tabi forumu çok eskiden daha maxı almadan heyecanla okurdum.son paylaşımları okuyamadım en kısa sürede okurum fakat birçok kişi değişmiş yeni arkadaşlar var ve tek gerçek değişmemiş bu motor normal bir motor değil bu motor bir tutku.
    Centikoya özel bi yer açıyorum, forumda paylaşımları ile hala yeni arkadaşlara tutkusunu ve bilgisini aktarıyor sana çok teşekkur ediyorum arkadaşım.
    arkadaşım diyorum eskiler bilir tolgacan ve centiko ne yapmış yada nasıl tavsiye verir diye merak ederdim ve tüm forumu okuyup üstünden uzun yıllar geçtikten sonra bile centilkoyu burda görmek eski bir dostu görmek gibi.
    herkese selamlar tekrar, bende yaklaşık 2 yıl motoru yatırdıktan sonra vakit ayırabileceğimi düşünerek yanıma getirmiştim fakat 1 senede burda yattı.
    şimdi tekrar toparlama düşüncem var ve vaktimde olduğunca ilgilenicem.
    birkaç hafta önce kurcalamaya ve siparişler geçmeye başladım, burdan kendi kendine bişeyler yapanlarada faydam olursa diye paylaşımlar yapmaya çalışacağım.genel olarak herşeyi elden geçireceğim neler yapacağımı yazabilirsem ilk etapta yeterli olur diye düşünüyorum fazlada yüklenmesem iyi olur.
    aklıma takılan birkaç konu var onları da umuyorum bilenler yazacaktır veya akıl yürüterek çözeriz.
    resim yaklaşık 4 yıl öncesine ve şimdiki haline ait. eski yeni fotoların tam tersi biraz bizimkisi [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Alıntı egepolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yıldır kullandığım 2015 model x-trme max 150'nin bakımını yapmam gerekiyor fakat bazı parçaları bulamıyorum. İstanbul'da veya İzmir'de ya da internetten bu parçaları nasıl bulabilirim? :
    -Ön ve arka jant
    -arka dişli takozu,
    -gaz teli ve debriyaj teli
    -ön ve arka iç lastik
    -arka fren balatası

ayrıca farları çok kötü, ampülü değiştirdim ama muhtemelen reflektörlerden dolayı çok az ışık veriyor. farı nasıl değiştebilirm.gece görüş mesafam 3-4 metreden fazla olmuyor. yanlara takılan fenerler işimi görür mü?

Ayrıca bu üç yıl içinde başka neleri eskimiş olabilir nelerini değiştirmem gerekir?

ilk motorum buydu onunla öğrendim kullanmayı, şimdi uzun yollara çıkabiliyorum yolda bırakmadı, fakat başlangıçta fabrikadan kötü çıkıyor. Bana km teli koymamışlar, başka bir motorun aküsünü koymuşlar(kaza yapıp içini açınca fark ettim, oyuğuna bile girmeyen bir akü koymuşlardı). alırken bir bilenle beraber alıp kontrol etmenizi öneririm. fiyat-performans açısından gayet iyi.
    internetten biraz araştır xtreme max başlığında birkaç sitede çoğu var.
    forumuda takip edersen kullandığım ve sipariş verdiğim tüm parçaarın özellklerini ilerde paylaşmayı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

Alıntı MertcanK09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 1 Hafta önce Xtreme Max ailesine sıfır aldığım motorumla bende katıldım. Şuan da 300 Km deyiz ve ilk yaptığımız değişiklik kilometre sayacını değiştirmek oldu. Dijital kilometre sayacımızı taktık ve vites göstegeleri devir saatini aktif hale getirdik..

http://i.hizliresim.com/NpNgXQ.jpg

http://i.hizliresim.com/DPm61Z.jpg

http://i.hizliresim.com/69bqL3.jpg
    selamlar elinize sağlık, bu işlemleri yaparken ufakda olsa bi anlatım yazarsanız benim gibi bu tarz modifiyeleri yapacak olanlara fikir verebilir.
    resimler 10 numara elinize sağlık

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

yapacaklarımın bir kısmını yazayım,
    -ön amortisor yağ ve kaçe değişimi
    -jant telleri tamamlanması temizliği akord, iö lastik kontrol
    -krenajların tamiri macunlanıp boyanması
    -demir aksam pasdan arındırma temizlik
    -ön gidon tamir ve boya, üstünde bağlı parçaları komple elden geçirme elcikler kütükler gösterge vs
    -elektrik tesisatı komple yeniden yapılacak , akü değişecek
    -hava filtresi
    -kırık manifolt değişim
    -arka çamurluk park vb
    -gaz teli
    -debriyaj teli
    -ön arka far
    -benzin ve hava hortumları
    -karburatör temizlik ayar
    -buji
    -korna
    -ayaklıklar
    -vites kolu
    -far yüzeyi yenileme
    -sızdırmazlık için conta değişimi

-cc yükseltmeyi düşünüyorum motoru biraz da kullanmak için ama tam emin olamadım performans olarak yapanlardan kullananlardan kullanım farklılıklarını yorumlayan olursa çok güzel olur onu çok merak ediyorum.
    ve birde muayene işi var sinyal ayna vb tamamda motor kısmını çaktırmadan halletmek lazım aksi halde sıkıntı olur diye düşünüyorum

aklıma gelenler şimdilik bunlar
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı emrextreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar,
    maxıma uzun süre sonra tekrar kavuştum, tabi forumu çok eskiden daha maxı almadan heyecanla okurdum.son paylaşımları okuyamadım en kısa sürede okurum fakat birçok kişi değişmiş yeni arkadaşlar var ve tek gerçek değişmemiş bu motor normal bir motor değil bu motor bir tutku.
    Centikoya özel bi yer açıyorum, forumda paylaşımları ile hala yeni arkadaşlara tutkusunu ve bilgisini aktarıyor sana çok teşekkur ediyorum arkadaşım.
    arkadaşım diyorum eskiler bilir tolgacan ve centiko ne yapmış yada nasıl tavsiye verir diye merak ederdim ve tüm forumu okuyup üstünden uzun yıllar geçtikten sonra bile centilkoyu burda görmek eski bir dostu görmek gibi.
    herkese selamlar tekrar, bende yaklaşık 2 yıl motoru yatırdıktan sonra vakit ayırabileceğimi düşünerek yanıma getirmiştim fakat 1 senede burda yattı.
    şimdi tekrar toparlama düşüncem var ve vaktimde olduğunca ilgilenicem.
    birkaç hafta önce kurcalamaya ve siparişler geçmeye başladım, burdan kendi kendine bişeyler yapanlarada faydam olursa diye paylaşımlar yapmaya çalışacağım.genel olarak herşeyi elden geçireceğim neler yapacağımı yazabilirsem ilk etapta yeterli olur diye düşünüyorum fazlada yüklenmesem iyi olur.
    aklıma takılan birkaç konu var onları da umuyorum bilenler yazacaktır veya akıl yürüterek çözeriz.
    resim yaklaşık 4 yıl öncesine ve şimdiki haline ait. eski yeni fotoların tam tersi biraz bizimkisi http://<a href="https://resmim.net/f...TejIZy.jpg</a>

[url]https://resmim.net/f/7CifnX.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

internetten biraz araştır xtreme max başlığında birkaç sitede çoğu var.
    forumuda takip edersen kullandığım ve sipariş verdiğim tüm parçaarın özellklerini ilerde paylaşmayı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

selamlar elinize sağlık, bu işlemleri yaparken ufakda olsa bi anlatım yazarsanız benim gibi bu tarz modifiyeleri yapacak olanlara fikir verebilir.
    resimler 10 numara elinize sağlık

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

yapacaklarımın bir kısmını yazayım,
    -ön amortisor yağ ve kaçe değişimi
    -jant telleri tamamlanması temizliği akord, iö lastik kontrol
    -krenajların tamiri macunlanıp boyanması
    -demir aksam pasdan arındırma temizlik
    -ön gidon tamir ve boya, üstünde bağlı parçaları komple elden geçirme elcikler kütükler gösterge vs
    -elektrik tesisatı komple yeniden yapılacak , akü değişecek
    -hava filtresi
    -kırık manifolt değişim
    -arka çamurluk park vb
    -gaz teli
    -debriyaj teli
    -ön arka far
    -benzin ve hava hortumları
    -karburatör temizlik ayar
    -buji
    -korna
    -ayaklıklar
    -vites kolu
    -far yüzeyi yenileme
    -sızdırmazlık için conta değişimi

-cc yükseltmeyi düşünüyorum motoru biraz da kullanmak için ama tam emin olamadım performans olarak yapanlardan kullananlardan kullanım farklılıklarını yorumlayan olursa çok güzel olur onu çok merak ediyorum.
    ve birde muayene işi var sinyal ayna vb tamamda motor kısmını çaktırmadan halletmek lazım aksi halde sıkıntı olur diye düşünüyorum

aklıma gelenler şimdilik bunlar
    Cc yukseltme de sunu soyleyebilirim
    Tork ve cekis muthis artiyor.
    Oyleki benim orjinal 150cc 1.vites cekmeyip stop ettigi rampalari 2.vites pati cekerek cikmaya baslamisti.
    Guc ve tork cok guzel artiyor
    Ama bunun top speede yarari pek olmuyor. Ya surat icin ön arka disli orani yapiyorsun
    O zamanda arazide motor zorlaniyor,
    Yada arazi icin. Bu seferde son surat tarmin etmiyor. Ikisi bir arada olmasi icin baya masraf gerekiyor. Benim oyuncagim oldu artik max onunla ugrasmak keyif verdigi icin ben onuda ayarladim
    1 2 3vites oranlari fabrikasyon kalirken 4 ve 5. Vites dislilerinin oranlarini degistirip yeniden yaptirdim. Motor blogunu bastan modifiye edip 300cc ye 72.5mm piston silindirli hale cevirdim. Lakin 2.el bir motor parasida harcadim. Dedigim gibi bu benim hobim zevkim oldugu icin yaptim pismanda degilim. Cc yukseltmek istiyorsun ya
    Standart 200 yada 209cc onerimdir. Kaliteli iscilik ve parca ile hem uzun omurlu hemde ekonomik bir motora kavusabilirsin.
    Eski modifiye maxim la 209cc lik iken sehir icinde 3.1 litre /100 km yakit sarfiyatim vardi.
    Suan ki yeni 200 max im hem 4 litre civari yakiyor hemde onun tadini vermiyor.
    Sök tak dan sikildigim icin tum modifiye parcalari biraz daha masraf yapip yeni karter alip onda topladim. Bu sekilde blogun icini sokup degismek yerine komple blogu degisebiliyorum. Bu sekilde motoru satarsamda zarar etmiycem. Orjinal haliyle satarim cunku.
    Birde modifiye bloga hem yağ radyatorü ilave ettim sogutma icin hemde daha once yapmadigim dereceli egzantirik olayini yaptim. Fakat henuz saseye takmaya firsatim olmadi.
    Son halini montaj sonrasi buradan paylasirim.
    Kolay gelsin sana da.
    emrextreme bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)