Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı Masetro35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    naçizane bir sorum olacak..

2500 TL ye Mondial Xtreme buldum.. daha 10 kilometrede ( evet on kilometre ) sahibi 60 yaşlarında bir abimiz heves etmiş almış ama ehliyet alamadığı için satmaya karar vermiş.. üzerinde 1 sene branda ile beklemiş motor.. arada motorunu çalıştırıp zincirleri vs yağlamış.. sıfırı en düşük Aydın da bir bayi 3960 TL ye kadar veriyor.. bu motora 2500 TL fiyat nasıl ?
    2500 TL ise bende alırım, hafta sonları arazi yapar asfalta CBF ile çıkarım
    AttilaXtreme ve Masetro35 bunu beğendiler.
    XV

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motor ahalisi öncelikle Selam ederim.. Motor bilgim sıfır.. hepinizin yaptığı mantıklı görüş benim için nasihat mahiyetinde şimdiden teşekkür ederim..

aslında 2500 TL fiyat banada uygun geldi O sebep ile Motorun nerede olduğunu yazmadım yarın inşallah netleşecek hatta laf aramızda sahibi olan abimiz '' 2500 e verecegim '' demiş.. hatta arkadaşıma '' bir şeyler yaparım belki '' bile demiş.. Motor bana uzak olduğu için gidip bakamadım sagolsun bir arkadaş resimlerini gönderdi.. Motor mondial ın sitesindeki motorun aynısı

http://www.mondialmotor.com.tr/model/cross/x-treme-max-535

bana göre motorunda ve aktarma organlarında bir sıkıntı olmasın almayı düşünüyorum.. bazı plastik parçaları çatlamış diye söylediler.. arkasında Çantası bile var

ben Motorcu değilim.. Hayatımda bisiklet harici bir şey kullanmadım.. haa Motor ehliyetim var oda kıytırık bir scuter ile almıştım.. vitesli otor hiç bilmem..

ben 2500 u gözden çıkardım zaten.. ama 70 km kadar yol var.. sanırım bir nakliyet şirketine Kamyon gibi bir şeyle getirteceğim.. Motorun nerede olduğunu yazmıyorum.. abimiz bir yere ilan vs de vermemiş zaten.. bakalım...kısmet.. ama ben Mondial xtreme leri beğeniyorum.. Cross motorda titreşim oluyormuş..olacak kardeşim.. en kötü vitesi 1 de.. yavaş yavaş getirebilirim belki.. yada hiç riske atmam dediğim gibi bir nakliyat ambarı ile veririm 50-100 neyse.. getirtirim..

nasılsa düşe kalka öğrenirim.. Allah Büyük..

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Yaptığım stand her işe yarar.
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

Ön dişliyi 17 yada 18 takan oldumu sığıyor mu
    cenkito ve serdar8787 bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    17 cok rahat sigar
    18 on disli kapagina az surrter ama oda sigar
    kapagin icini spralle inceltirsen yada takmazsan 18 de kullanirsin
    porsche911tt bunu beğendi.

serdar8787 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    ben sürekli 17 takarım, 18 de denedim ama cem in dediği gibi kapayı kestim öyle taktım, iç ön tarafında zencire yakın hilal şeklinde bir parça var onu 4 cm kesersen yeter

18 de 1 vitesle kalkarken titreme yapıyor, biraz gaz vermek gerekiyor

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Hep içimde uktedir bi X-Treme Max alıp SM yapıp binmek
    Lakin bundan sonra bir sm'ye binersem bu ya 250 CC 2 zamanlı bir motor yada 400 - 500 cc 4 zamanlı bir motor olacaktır

Motosikleti
    ramzey qm200
    Elimde 56 arka dişli var onu değerlendirmek için 18 ön taksam ancak oranı tuttururum diye düşündüm tşkler 18 takıp kapağı takmasamda olur

Motosikleti
    mondial xtreme max 150 cc
    arkadaşlar merhaba ben fikir danışmak istiyorumda motoruma yan çanta ve arkada çanta takmak istiyorum sizin düşünceleriniz nedir

Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimde 56 arka dişli var onu değerlendirmek için 18 ön taksam ancak oranı tuttururum diye düşündüm tşkler 18 takıp kapağı takmasamda olur
    Oran'lar konusunda bilgi sahibi gibi gördüm sizi , mümkünse konuyu açarmısınız?
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oran'lar konusunda bilgi sahibi gibi gördüm sizi , mümkünse konuyu açarmýsýnýz?
    Orjinal orandan fazla uzaklasmadan
    eldeki 56 disliyi degerlerdirmek kullanabilmek
    Orjinal
    on 16 arka 50
    Yapilacak son durum
    On 18 arka 56

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Alıntı mrrgn26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaþlar merhaba ben fikir danýþmak istiyorumda motoruma yan çanta ve arkada çanta takmak istiyorum sizin düþünceleriniz nedir
    Daha once yapanlar oldu
    yapilabilir
    Carbondioxid ve porsche911tt bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal orandan fazla uzaklasmadan
    eldeki 56 disliyi degerlerdirmek kullanabilmek
    Orjinal
    on 16 arka 50
    Yapilacak son durum
    On 18 arka 56
    [COLOR="Silver"]

Oran konusunda yabancı kaynaklarda göz gezdirmiştim geçen sene, bir yerde ayrıntılı şekilde her vitesin oraan değeri le, "en optimal" Ön/Arka dişli sayıları veriliyordu.

Buna göre ""işkembe-i kübra'dan atıyorum"", a motorun oranları doğrultusunda = 15 ön diş max , 48 arka diş en ideal oran, aksi halde daha değişik kombinasyon yapmak mümkün ancak, optimum performans beklenemez, tork ve hp değerlere etken olduğu gibi şanzıman ve aktarma organları arasında uyumsuz çalışmaya yol açar, gibi ifadeler iyi hatırlıyorum, ancak kaynakça beynim sulandığı için gösteremiyorum, sanırım durum kinetik/enerjinin aktarma organlarıda zincir gergi uzunluğu vsvsvs gibi doğrudan etken ilişkilerine yönelik bir yazı/makale idi.

Yukarıda verilen max örnekteki gibi hanzo için manuelde, cross 13-51 , sm 13-39 , verilmiş , mevcut durumda kullandığım sabit 13 diş oynanmıyor malum, arka ise crf çıkması 40 diş , tabii 39 arka bulamadığım için değerlendirme yapamıyorum ancak mutlaka etkendir.

Son olarak 39-51 aralığında sanırım arka ölçek son rakamları hep tek sayı olmalı gibi bir düşüncedeyim??

Motosikleti
    ramzey qm200
    dişli oranlarında arka öne bölünür sayı büyüdükçe hız düşer tork artar.ayrıca dişllerin ağırlıkları,zincirin gerginliği ,zincir ağırlığı,zincirin uzunluğu yani ön dişli ile arka dişli arasındaki mesafe gibi etkenler var zincir kısa ve biraz gergin olursa motosikletin tepkisi artıyor.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni Caracal 200
    Arkadaşlar selamlar yaklaşık 15 gün öncesinde bende İzmir bornovadan aranıza katılmış bulunmaktayım. Xtreme max superboydan sonra ikinci motorum oldu. trafiğe yukardan bakmak çok keyifliymiş. yaklaşık 300 km deyim nazar değmesin hiçbir sıkıntı yaşamadım. Zaten rodajdan dolayı çok zorlamıyorum. Umarım beraberliğimizin sonuna kadar böyle devam ederiz. Tüm arkadaşlara sorunsuz keyifli sürüşler dilerim.
    May the force be with you!
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    ramzey qm200
    Hayırlı olsun güle güle kullan ilk etapta civataları elden geçir ya da sıktır birine, civataların altına yaylı rondela denen zımbırtıyı takarsan bi daha gevşemez, fren merkezlerinin civata veya somunları çabuk gevşiyor, komple yaylı rondela atıyorum benim motordaki civatalara, artık şey yapsan gevşemez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:34 ----------

Amortisörlere körük takmak istiyorum, plastik olandan bizim motorlara uyacak çapta olan hangi motorun ki var acaba mz lerinki uyar mı

Arkadaslar mevcut motorun yerine 250 cc lik guclu bir motor takmak istiyorum. bunu daha once yapan varmi. ugrasmaya degermi performansi nasil olur Elektrik aksami ve aktaricilar aynen mi kalir degistirmek mi gerekir. Kisacasi ugrasmaya masrafa deger mi. Ne kdr güç artar

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    herkese merhaba,

beğenerek aldığım motorumu satıyorum,

mondial extreme max 150 2015 model plaka ve ruhsat mevcutturç

KAZASIZ YAN YATMASI ÇAMURA BATMASI VS.KESİNLİKLE YOK.

ŞU AN 270 KM.DE
    HERHANGİ BİR MODİFİYE YOKTUR.
    MOTOR FAZLALIĞINDAN DOLAYI SATILIKTIR.

0507 174 74 30
    ANTALYA

yukarıdaki numaradan irtibata geçebilirsiniz.İyi forumlar

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oran konusunda yabancı kaynaklarda göz gezdirmiştim geçen sene, bir yerde ayrıntılı şekilde her vitesin oraan değeri le, "en optimal" Ön/Arka dişli sayıları veriliyordu.

Buna göre ""işkembe-i kübra'dan atıyorum"", a motorun oranları doğrultusunda = 15 ön diş max , 48 arka diş en ideal oran, aksi halde daha değişik kombinasyon yapmak mümkün ancak, optimum performans beklenemez, tork ve hp değerlere etken olduğu gibi şanzıman ve aktarma organları arasında uyumsuz çalışmaya yol açar, gibi ifadeler iyi hatırlıyorum, ancak kaynakça beynim sulandığı için gösteremiyorum, sanırım durum kinetik/enerjinin aktarma organlarıda zincir gergi uzunluğu vsvsvs gibi doğrudan etken ilişkilerine yönelik bir yazı/makale idi.

Yukarıda verilen max örnekteki gibi hanzo için manuelde, cross 13-51 , sm 13-39 , verilmiş , mevcut durumda kullandığım sabit 13 diş oynanmıyor malum, arka ise crf çıkması 40 diş , tabii 39 arka bulamadığım için değerlendirme yapamıyorum ancak mutlaka etkendir.

Son olarak 39-51 aralığında sanırım arka ölçek son rakamları hep tek sayı olmalı gibi bir düşüncedeyim??
    carbon dişli oran hesabında cok sayıda etken var
    baslıcası motor torku ve cekişi,
    arka tekerlek cevresi ki krankın belli turu için aracın kat etmesi gereken mesafe,
    SM versiyonda ortalama sehir içi rampa acıları,
    ortalama sürücü agırlıgı,
    arac agırlıgı,
    vs vs

daha sonralarıda
    motorun maxımum cevirebildiği devir
    arka mafsalın kalınlıgı ki buda zincirin masaya sürtmesi ile ilgili
    tabi deviyaj tas oranıyla buda değiştirilebilir
    ancak genelleme olarak ortaya karısık birseyler yapıyorlar.

SM ile cros arka lastik yuvarlanma cevre ölçülerindeki fark ve
    kullanılacak yerde (arazi yokus, düz yol cadde vs vs) en önemli etkenler içinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Alıntı motoyus61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar mevcut motorun yerine 250 cc lik guclu bir motor takmak istiyorum. bunu daha once yapan varmi. ugrasmaya degermi performansi nasil olur Elektrik aksami ve aktaricilar aynen mi kalir degistirmek mi gerekir. Kisacasi ugrasmaya masrafa deger mi. Ne kdr güç artar
    Alıntı motoyus61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Max imin motorunu çıkma bir motorla degistirebilirmiyim. Yani 150 ligi cikartip yerine 250 lik yada 450 cc lik bir motor takabilirmiyiz. Direkt uyumlu bir motor varmi yoksa olmaz mi bu iş .baska sorunlarmi çıkar aktaricilarda falan

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cg 250 cc motor blogu takılabilir, sadece ön sase baglantı tarafı uydurulacak
    baska model yuksek cc uymaz, uydurulmaya calısılsada asırı masraflı olur
    daha önce sordun bende cevapladım
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Sagol cenkito. Boyle birsey yapan biri varmi acaba biliyon mu. Ben max in diger kisimlarindan memnunum yalniz motor gucu daha yuksek olsa uzun zmn daha degistirmem motoru. O yuzden boyle bir arayisa girDim.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Modifiye edenlerde cok oldu
    (Baslica ben)
    blok degisende oldu
    Mondial mcx blogu takanda oldu
    balansorsuz zonghsen 200 cc takalarda

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Bişiler yazın resim atın halay çekin looow

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)