Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Alıntı by*cambaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar amortisörüm 12 gün ara ile hele sükür geldi.furs takımını takıp topladım.fakat bilyayı sıkan vidayı nekadar sıkacağımı bilmiyorum.suan gidon dengesiz dönüyor gibi geldi bana.gevsek olmuştur diye biraz sıktım ama tam emin olamadım.az sıkılan veya çok sıkılan gidon bilyası nasıl davranıs sergiler?yorumlara göre deneyerek ayarlıyacağım.
    Eski amortisörü atma da lazım olabilir.
    Buzzard bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selamlar..

kısa yazacagım.. 71 doğumluyum

Motor ehliyetim var fakat tecrübem yok.. daha once bu foruma yazmıştım.. Bisiklet ve vitessiz motor kullanabiliyorum..

Biraz Ofroad merakım yüzünden Mondial xtreme lere gözüm takıldı.. hiç hesapta yok iken 2. el ( ama henüz 10 km ) de bir xtreme denk geldi..

Motor 1 sene kadar neredeyse hiç kullanılmamış, sadece haftada-ayda bir motoru çalıştırılıp bir kaç tur atılmış..

alsam bu iş kıvırırmıyım ? yarın ciddi olarak Motora baktıracagım..

benimde ilk vitesli motorum xtreme bak 2 haftadır filan sürüyorum nerdeyse scoterden geçiş yaptım. çevremden çok tepkiler aldım süremezsin yapamazsın yanlış tercih bunu alma birton laf işittim ama baya kaptım işi hiç skntısız sürüyorum artık işin xtreme kısmına geçmeye başladım :D tabi 2. el alırken bir kere daha düşün derim ben 2. el aldım 2 hafta nerdeyse 4 kere filan skntı çıktı :D ufak skntılar tabiki bilyalar dağıldı bir iki ses geldi motor marşa basınca çalışmamaya başladı filan benim acemilik hatalarımda olabilr ama yinede 2. el ben tavsiye etmiyorum açıkcası. ama motor çok güzel scoterden sonra bana ilah gibi geldi beğenerek sürüyorum birde sorun çıkarmıyacağını blisem artık süper olacak :D
    Masetro35 ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

13yolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 600F

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Alıntı Masetro35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar..

kısa yazacagım.. 71 doğumluyum

Motor ehliyetim var fakat tecrübem yok.. daha once bu foruma yazmıştım.. Bisiklet ve vitessiz motor kullanabiliyorum..

Biraz Ofroad merakım yüzünden Mondial xtreme lere gözüm takıldı.. hiç hesapta yok iken 2. el ( ama henüz 10 km ) de bir xtreme denk geldi..

Motor 1 sene kadar neredeyse hiç kullanılmamış, sadece haftada-ayda bir motoru çalıştırılıp bir kaç tur atılmış..

alsam bu iş kıvırırmıyım ? yarın ciddi olarak Motora baktıracagım..
    Başlangıç için ideal bi motor ama yüksek onu söyleyim. Ben kuryelikde yapıyorum scooterdan inip eve gitmek için motoruma binince bile çok şey fark ediyor bunu hergün tekrarlamama rağmen.. Yakınında mondial mağazası varsa git bi üstüne otur derim ya da bahsettiğin motoru gör. Tecrüben olsada olmasada iş arazide değişiyor ufak bi yerden bile geçerken sen 2metre boyunda da olsan ayağın yere değmiceği yerde elbet devrilirsin burası işin tekniği tecrübesi artık. Motoru soracak olursan gayet iyi kullananların çoğu memnun arazide gidersin tırmanırsın vs ama hoplamaya zıplamaya dayanıklı bi şasisi yok. Cross dan ziyade ufak enduro gibi düşün. Bahsettiğin motora gelince muhakkak bi ustaya gösterin. Neden 10km de bırakılmışda sonradan satılıyor öğrenin açık havadamı 1 sene bırakılmış güneştemi beklemiş yağmurdamı öğrenin derim. Adam istediği kadar çalıştırsın turlasın ama açık havada güneşin altında yağmurda vs de bıraktıysa günlerce plastik malzemeleri gitmiştir. Lastikler zaten dandik bide üstüne çatlaması olmuştur ömründen yemiştir son kullanma tarihi bile var lastiklerin. Pas şu bu olmuştur zinciri bilmem nesi yağsız kalmıştır. İyce bi incelemek lazım. Garajda muhafaza ettiyse iş birazdaha kolay. Alırsanız hayırlı olsun bu model ve tarz gayet eğlenceli.
    Masetro35 bunu beğendi.

arkadaslar katalizör iptali yapan varmı.güç veya sesi arttırır mı?

Alıntı Clearidas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde ilk vitesli motorum xtreme bak 2 haftadır filan sürüyorum nerdeyse scoterden geçiş yaptım. çevremden çok tepkiler aldım süremezsin yapamazsın yanlış tercih bunu alma birton laf işittim ama baya kaptım işi hiç skntısız sürüyorum artık işin xtreme kısmına geçmeye başladım :D tabi 2. el alırken bir kere daha düşün derim ben 2. el aldım 2 hafta nerdeyse 4 kere filan skntı çıktı :D ufak skntılar tabiki bilyalar dağıldı bir iki ses geldi motor marşa basınca çalışmamaya başladı filan benim acemilik hatalarımda olabilr ama yinede 2. el ben tavsiye etmiyorum açıkcası. ama motor çok güzel scoterden sonra bana ilah gibi geldi beğenerek sürüyorum birde sorun çıkarmıyacağını blisem artık süper olacak :D
    Öncelikle çok teşekkür ederim.. bu kadar kısa zamanda yanıt alacagımı inanın beklemiyordum..

işyerinde oldugum için ilk mesajı kısa yazmak durumunda kaldım.. şu an Mola dayım daha rahat yazabilirim..

Öncelikle Motor sevdam hep vardı , heves ettim ehliyet aldım ama iş-güç Çocuklar vs darken bir türlü bu hevesimi gerçekleştiremedim.

Ben 4*4 meraklısıyım aslında offroad degil dağ bayır gezeyim temiz havayı cigerlerime çekeyim beni fazlasıyla memnun eder..

eylül gibi orta halli bir 4*4 alma niyetinde idim o planımı şimdilik önümüzdeki mart yada Nisan gibi erteledim.. yinede belli olmaz tabii.. bu arada daha once Niva jeep im vardı onunla dağ bayır gezerdim..

haftaya gibi bir kaç saat özel ders almayı planlıyorum.. bir kaç kişi ile görüştüm bunda bir sıkıntı yok..

2. el konusuna gelince.. evet bende Motorda 2. el düşünmüyordum.. aslında sıfır Mondial xtreme almayı düşünüyordum yada Küba vs gibi.. ama bir arkadaşım en az 5 senedir Mondial cross kullandıgı için az çok biliyorum yolda kalmadı hiç ( lastik patlaması hariç )

bu motor mevzu şöyle..

işyerinden bir arkadaşımın 60 yaşlarda bir komşusu heves ediyor.. geçen sene sıfır alıyor.. adamda ehliyet vs yok.. daha sonar ehliyet kursuna gidiyor ne yazıkki sağlık sorunları nedeni ile ehliyeti alamıyor.. ve sıfır aldıgı motorunun üzerine branda kapatarak o şekilde 1 seneye yakın sadece arada bir motoru çalıştırıyor.. en son geçenlerde zincirleri yağlamış.. daha motor 11 km de ( evet yanlış degil on bir )

yarın bu işten anlayan arkadaşlarım gidip bakacaklar, Motor başka bir şehirde .. onlar tamam derlerse almaya niyetim var.. ben motoru görmeden pazarlık kısmına geçecegiz..

bakalım.. gelişmeler olursa yazarım.. birde Motorun oldugu yerin bana uzaklıgı en az 70 km.. benim vitesli motor tecrübem hiç yok.. ya oradan bir isi motoru getirecek yada ne bileyim kamyon nakliyet ambarları vasıtası ile bir şekilde getirecegim.. o kadar yolu gözüm yemiyor açıkçası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:07 ----------

Boyum 1,86 kilom 85 ayaklar yere basar sanıyorum.. ama dağ bayırda ayakları sağlam basamassak yan geliriz eminim bir kaç kez devrilirim..

yukarıda motorun neden 10 km oldugunu yazdım.. tekrar yazmayayım.. bende 2. el e çok sıcak bakan biri degilim..

yanıtınız için teşekkür ederim.
    Clearidas bunu beğendi.

13yolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 600F
    Bu konu başlığında hem hızlı cevap alırsınız hemde sorularınızın hepsi yanıtlanır. Tecrübeli işten anlayan arkadaşlarımız var sağolsunlar herşeyiyle ilgilenir cevaplarlar detaylı. Motoru söküp takmış hatta cc yükseltmiş arkadaşlarımız var. Bende onların paylaştıklarını okuyarak almaya karar verdim bu motoru öyle diyeyim size. Sizin içinde hayırlısı olur umarım.
    http://xtrememaxsevdalilari.blogspot.com.tr/ buda blog sayfası.

13yolcu Blogunuzu keyifle okudum.. faydalı bilgiler vermişsiniz.. zaten bu bahsettigim motoru almaz isem kesinlikle sıfır almayı düşünüyorum. Teşekkürler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    13yolcu Blogunuzu keyifle okudum.. faydalý bilgiler vermiþsiniz.. zaten bu bahsettigim motoru almaz isem kesinlikle sýfýr almayý düþünüyorum. Teþekkürler.

Simdiden hayirli olsun o zaman
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Arkadaşlar raat olun. Bu motor ne sorun çıkarırsa çıkarsın kullanıcı hatası olmadıktan sonra bir iki defa elden geçti mi canavar gibi rahatlıkla kullanılacak bir motor. Tabi fiyatına göre ideal olduğu için bu kadar övüyorum. Ben hiç kros yapmadım zaten bu motoru kros yapmak için de almadım. lastikleri değiştirip caddede kullanmak için aldım ve hep caddede kullandım. Caddede fiyatına göre üzerine motor tanımam. Bununla yaptıklarımı ve ara dereye dalışlarımı şimdi Pulsar ile yapamıyorum. O derece yani. Pulsarın tek avantajı ivlemenmesinin mükkemmel olması ve seni süratli trafikte arabalardan kaçırması. Başka bir numarası yok.

Arkadaşlara her konuda yardımcı olan Cem (cenkito) kardeşimiz herkese yardımcı oluyor. Kros konusunda da onun görüşleri önemlidir. Cenkito'nun yazdıklarını geriye doğru okursanız hemen hemen her konuda aklınız aydınlanır.

Son olarak;
    Ben Pulsar alınca oğlum pişsin diye MG King almıştm. Adam pişti ve ayrıca birdenbire boy attı ve benim boyuma geldi. Max'ı satmak zorunda kaldığım için çok üzgündüm zaten. Forumdan bir arkadaşın Max'ını beğendim. Kısmetse bu Cuma gelecek ve muhtemelen anlaşacağız. Oğlumla Pulsar ve Max'ı değişerek kullanırız artık. En azından olmasa bile oğluma mutlaka bir Max alacağız. Yakında yine bir aradayız yani. Sevgiler saygılar.
    cenkito, Clearidas, CompanERROR ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Attila abim senin donusun de hayirli olsun
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Atilla abi gidişini beğenmemiştim zaten
    AttilaXtreme ve cenkito bunu beğendiler.

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Neredeyse bir sene ve 10 bin kilometre olmak üzere en son İstanbul-dalyan , dalyan-kaş yaptım tık demedi karabatak hatta sonradan taktığım çanta demiri bile dayanamadı kırıldı ama bizim hayvan gidiyor arkadaş sonradan uyandım yağ işine kalite yağ koyunca sevimli oluyor vites geçişleri falan, frenler hala taş gibi nazar değmesin hiç parça falan değişmedi... Geçen biri çevirdi kaş'ta darlanmış herhalde motor aramaktan durdurdu sat falan diye konuştu cüzdan çıkardı deli dedim kaçtım
    cenkito ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

BerkayGünönü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Max -- SYM Wolf SB250
    Herkese selam. Benim motor kaplama ve jant boyama ile ilgili bir takım sorularım olacak. Ben Max'ımın tüm grenajlarını kaplatmak istiyorum. Öncelikle bunu aranızda yapan var mı? Varsa ne kadara mal oldu? Bunu yaparken grenajları söküp mü götürdünüz yoksa orada mı söktüler? İkinci sorum olarak Jantları nasıl boyayabilirim? Ne tür boya kullanmam gerek ve şu anki siyah janta boyama öncesinde bir şey yapmalı mıyım? Çok soru sordum ama yanıtlarsanız çok sevinirim. Örnek görselleri aşağıda paylaşacağım.

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Bugün amortisör keçesi değişimi işine giremedim, keçeyi yerine çakmak için aparat yapıyorum, tornacıya pvc boru verdim, home made seal driver yazınca çıkan model bişey yapıyorum, stand için kereste satan yerden malzeme aldım, 40cm yükseklikte orta sehpa görevi görecek stand yaptım, keçe işi biraz daha bekleyecek. Aldığım keçe 50mmx37mmx11mm.

serdar8787 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı BerkayGünönü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam. Benim motor kaplama ve jant boyama ile ilgili bir takım sorularım olacak. Ben Max'ımın tüm grenajlarını kaplatmak istiyorum. Öncelikle bunu aranızda yapan var mı? Varsa ne kadara mal oldu? Bunu yaparken grenajları söküp mü götürdünüz yoksa orada mı söktüler? İkinci sorum olarak Jantları nasıl boyayabilirim? Ne tür boya kullanmam gerek ve şu anki siyah janta boyama öncesinde bir şey yapmalı mıyım? Çok soru sordum ama yanıtlarsanız çok sevinirim. Örnek görselleri aşağıda paylaşacağım.

http://i.hizliresim.com/a520RR.jpg

http://i.hizliresim.com/942E39.jpg

http://i.hizliresim.com/Wn1Eyq.jpg

http://i.hizliresim.com/2g85R0.jpg
    ben 2 sene önce tüm parçaları siyah beyaz karbon folyo kapladım ve daha sonra söktüm ve sprey ile boyadım eğer bir yere yaptıracaksan nekadar tutar bilmiyorum ama her türlü parçasına 50 veya 60 tl alır

kaplama yaptırırsan boyamadan daha iyi ve sağlam olur ama darbelerde çabuk yırtılıyor haberin olsun

jant boyama işine hiç girme ben bir kaç gün önce zımparaladım 3 kat boyadım ve 3 kat vernik attım ama yinede darbelere dayanmıyor... oto kabortacıya sordum... oda vernik atıyor ve darbelerde yine boya iner diyor... yani en sağlıklısı original boyanmış bir jant veya çember almak

ben bir kaç senedir jant boyama işini araştırıyorum... tek mantıklısı plasti dip sprey http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...-145818-2357-0
    internette uygulamalarına bakabilirsin, çok esnek bişey ama yine darberde yırtılır, yani sprey platik kaplama gibi düşün..... bence herşeyden mantıklı ama pahalı

BerkayGünönü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Max -- SYM Wolf SB250
    Alıntı serdar8787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2 sene önce tüm parçaları siyah beyaz karbon folyo kapladım ve daha sonra söktüm ve sprey ile boyadım eğer bir yere yaptıracaksan nekadar tutar bilmiyorum ama her türlü parçasına 50 veya 60 tl alır

kaplama yaptırırsan boyamadan daha iyi ve sağlam olur ama darbelerde çabuk yırtılıyor haberin olsun

jant boyama işine hiç girme ben bir kaç gün önce zımparaladım 3 kat boyadım ve 3 kat vernik attım ama yinede darbelere dayanmıyor... oto kabortacıya sordum... oda vernik atıyor ve darbelerde yine boya iner diyor... yani en sağlıklısı original boyanmış bir jant veya çember almak

ben bir kaç senedir jant boyama işini araştırıyorum... tek mantıklısı plasti dip sprey http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...-145818-2357-0
    internette uygulamalarına bakabilirsin, çok esnek bişey ama yine darberde yırtılır, yani sprey platik kaplama gibi düşün..... bence herşeyden mantıklı ama pahalı
    Peki bu dip spreyi her renkte var mı? Yani plastik grenajı bununla boyayabilir miyim ?

serdar8787 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme Max 220 modifiye
    Alıntı BerkayGünönü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu dip spreyi her renkte var mı? Yani plastik grenajı bununla boyayabilir miyim ?

videolarına bi bak istersen, plasti dip her renkte var ve herşey boyanabiliniyor ama maliyetli bir uygulama ve sadece koruma amaclı yapılıyor ve çok aşırı dayanıklı değil

bu videoda adam motocross jantını mavi renkte kaplıyor

BerkayGünönü bunu beğendi.

naçizane bir sorum olacak..

2500 TL ye Mondial Xtreme buldum.. daha 10 kilometrede ( evet on kilometre ) sahibi 60 yaşlarında bir abimiz heves etmiş almış ama ehliyet alamadığı için satmaya karar vermiş.. üzerinde 1 sene branda ile beklemiş motor.. arada motorunu çalıştırıp zincirleri vs yağlamış.. sıfırı en düşük Aydın da bir bayi 3960 TL ye kadar veriyor.. bu motora 2500 TL fiyat nasıl ?

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    naçizane bir sorum olacak..

2500 TL ye Mondial Xtreme buldum.. daha 10 kilometrede ( evet on kilometre ) sahibi 60 yaşlarında bir abimiz heves etmiş almış ama ehliyet alamadığı için satmaya karar vermiş.. üzerinde 1 sene branda ile beklemiş motor.. arada motorunu çalıştırıp zincirleri vs yağlamış.. sıfırı en düşük Aydın da bir bayi 3960 TL ye kadar veriyor.. bu motora 2500 TL fiyat nasıl ?
    Bedava. Almayacaksan bana yolla, hemen parasını ödeyeyim (ciddi)
    cenkito, ozgranl, Masetro35 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)