Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serkancım irfan usta satmıyor derken koruma demirlerini üreticiden yada satıcısından , sipariş etmiyorum biliyorsun piyasada olmayan modellere üretim yapmaktayım, şu an sym wolf üzrinde çalışmaktayım ve çok az bir yolum kaldı tamamlanmasında , ortaya sağlam ve işlevsel bir model çıkarma çabasındayım , ama bahsettiğin model (Lifan EM150L) koruma demiri talep ve ihtiyacı varsa , motosikleti kısmen inceledim ve sağlam sıhhatli bir model üretimi için gayet elverişli bir şasiye sahip ,tabiki elimde model üretimi için motosiklet olması öncelik taşımaktadır , yoksa resimlere bakarak model yapmak zor iş , kazasız sürüşler inşallah
    Yok ben satmıyor derken o model pek satılmıyor demek istedim. Normalde çanta demiri ile birlikte peynir ekmek gibi satması gerekir.
    piyanist_irf bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ByThe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. İnazuma sahiplerine hayırlı olsun diyorum, darısı bizim başımıza.
    Derin araştırmalarıma sonuç olarak İnazuma sınıfında en iyisi olduğuna karar verdim. İnşallah 2014 başlarında bir tane almak istiyorum (aslında şu an gidip almak istiyorum) fakat maddiyat ve kışa başka planlarım var paraya ihtiyacım olacağından bu işlemi Şubat aynı sarkıtıyorum. aklıma takılan bir soru oldu sizlere sormak istedim. İnazuma 250 S çıkacak seneye ve gördüğüm kadarı ile pek te fena değil görüntüsü.

ve forumda okuduğuma göre 1,000 veya 2,000 fazla olacak diyorlar sizce verilirmi o fark?

forzaferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache rtr 150
    Bende cok dusundum beklemeyi naked resimlerde videolarda pek tatmin etmedi goruntu olarak fakat motoru gorup uzerine oturunca fikrim tamamen degisti s modelide videolardan pek sevimli gelmedi bana ancak subatta alcam diyen birine kesinlikle bekle ve yeni modelide gor derim.

ByThe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Suzuki Manavgat bayiinde İnazuma 250 cc yi gördüm üzerine oturdum, hatta servis bölümünde bir usta almış kendine konuştum onunlada ısrarla tavsiye ediyordu, dediğiniz gibi şubata gelir inşallah ''S''ler o zaman ikisini karşılaştırma imkanım olur

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    İrfan ustam su dislilerle oynayalim hadi bir yol goster
    Hangi disli uyar acaba
    On 14 arka 46 mis
    Sadece onlemi oynuyacaz yoksa arka disli ilede oynanma yaparmiyiz
    Bu konu hakkinda bilgisi olan varmi arkadaslar

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan ustam su dislilerle oynayalim hadi bir yol goster
    Hangi disli uyar acaba
    On 14 arka 46 mis
    Sadece onlemi oynuyacaz yoksa arka disli ilede oynanma yaparmiyiz
    Bu konu hakkinda bilgisi olan varmi arkadaslar

sen inceden inceye sardın bu dişli olayına selamicim inazuma sahibi olsaydım emin ol şu ana kadar formülü bulmuştum ama motor olmadan elim kolum bağlı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parca kalitesi harbiden on numara olmuş boyası filan.
    boru dogalgaz borusu gibi geldi abi ?
    seri üretimde günde kaç tane yapabiliyorsun abi
    inazuma sı olanlar cok şanslı =)

doğalgaz borusunun dış yüzeyinde siyah bir boya var ve bu boyayı temizlemek benim için zaman ve imkan sorunu yarattığı için aynı kalitede sanayiden cincik gibi tertemiz boru tedarik ediyorum kalite tabiki ön planda ,zira boyanın adam gibi tutunabilmesi için temiz ve pürüzssüz yüzey şart günde kaç adet üretim sorusuna gelince , ilk 9 saatte bir adetti sonra çok zorlarsam günde 3 adete kadar çıkabiliyorum çünki manuel anlamda işler göründüğü gibi kolay işlemiyor , altı üstü bir boru diyorsunuz ama ! seri anlamda yapmaya kalktığınızda satandardı yakalamak zor zenaattir , heleki el emeği ile yapıyorsanız ki bu konuda uğraşan varsa beni iyi anlayacaktır inazuma sahipleri şanslı ama şanslılar kervanına, sym wolf, ktm duke, kawasakı kle 500, suzukı v strom,ve aklıma şu an gelmeyen bir kaç model daha katılacak, çalışmalarım bu yönde ve emin ol geceli gündüzlü model çıkartmak ile çalışmaktayım bu hikaye model çıkartmakla bitiyormu tabiki bitmiyor ama onuda başka bir müsait olduğum zamanda yazarım kal sağlıcakla
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    altın elbiseli adamın 250 cc karşılaştırmalar videosunda aldığı övgülerden sonra ilgimi çekmişti inazuma.ve bugün test etme imkanı buldum.hayran kaldım.ama 2014 modelinde yapılan rüzgarlık gerçekten gerekli.ben 2013 modele bindim rüzgar direk çarpıyo yani.ama gidişine diyecek yok.çok iyi devirleniyo hatta dişli değiştirilirse çok daha yüksek hızlara ulaşabilir ama 6 vites olduğundan çokta gerekli değil.fikrim değişmezse bende bir inazuma cı olarak aranıza katılmayı düşünüyorum.herkese güvenli sürüşler.saygılar...

ustaaksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kınetik honda
    resimden öyle görünüyor bende beğenmemiştim fuarda yakından gördüm çok güzel motor tabi bu benim fikrim

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen inceden inceye sardın bu dişli olayına selamicim inazuma sahibi olsaydım emin ol şu ana kadar formülü bulmuştum ama motor olmadan elim kolum bağlı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

doğalgaz borusunun dış yüzeyinde siyah bir boya var ve bu boyayı temizlemek benim için zaman ve imkan sorunu yarattığı için aynı kalitede sanayiden cincik gibi tertemiz boru tedarik ediyorum kalite tabiki ön planda ,zira boyanın adam gibi tutunabilmesi için temiz ve pürüzssüz yüzey şart günde kaç adet üretim sorusuna gelince , ilk 9 saatte bir adetti sonra çok zorlarsam günde 3 adete kadar çıkabiliyorum çünki manuel anlamda işler göründüğü gibi kolay işlemiyor , altı üstü bir boru diyorsunuz ama ! seri anlamda yapmaya kalktığınızda satandardı yakalamak zor zenaattir , heleki el emeği ile yapıyorsanız ki bu konuda uğraşan varsa beni iyi anlayacaktır inazuma sahipleri şanslı ama şanslılar kervanına, sym wolf, ktm duke, kawasakı kle 500, suzukı v strom,ve aklıma şu an gelmeyen bir kaç model daha katılacak, çalışmalarım bu yönde ve emin ol geceli gündüzlü model çıkartmak ile çalışmaktayım bu hikaye model çıkartmakla bitiyormu tabiki bitmiyor ama onuda başka bir müsait olduğum zamanda yazarım kal sağlıcakla
    valla bilmiyorum ki reis hangi motorun dişlisi uyar sen arka demiştin ama sadece ön dişliyi 1 diş büyütsekte olur diye düşünüyorum
    arkayla hiç oynamasakmı diyorum
    veya irfan usta bi pazar günü sabah erkenden gelsek ne yapacağını hangi dişli uyum sağlıyacağını anlayabilirmiyiz

Motosikleti
    irfan usta serdar abinin motora bişey yapmışsınız felan ha
    ne yaptınız anlat hele
    5 bin devirde 168 km felan yeme bizi

Motosikleti
    valla bilmiyorum ki reis hangi motorun dişlisi uyar sen arka demiştin ama sadece ön dişliyi 1 diş büyütsekte olur diye düşünüyorum
    arkayla hiç oynamasakmı diyorum
    veya irfan usta bi pazar günü sabah erkenden gelsek ne yapacağını hangi dişli uyum sağlıyacağını anlayabilirmiyiz

ön dişliyle uğraşmak mantıkta en kolayı geliyor ama , motosiklet için kabus olabilir düşüncesindeyim , yanlışım varsa düzeltin

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

irfan usta serdar abinin motora bişey yapmışsınız felan ha
    ne yaptınız anlat hele
    5 bin devirde 168 km felan yeme bizi

inazumayı tüm mahremiyeti ile gören ve söken bir zat olarak , tabiki espirik yaptım feyste bazı arkadaşlara olayı büyütmeyin sakın haaaa daha ortada hol yok yumurta yok dişli olayını yıktınız üzerime , adım çıktı 90 a inmiyor 80 e 168 km filan aslı yoktur , ama olmayacak diye bir kai,dede yok onuda söyleyeyim

bize lazım olan sadece motorunu teslim edecek bir kurban o ben olurdum ama inazuma alacak param yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

selam arkadaşlar bu güne kadar ürettiğim koruma demiri montajında bu video pek işe yaramayacak ama bundan sonraki montaj yapacak olan arkadaşlarım için montaj anında bir video çektim koruma demiri edinip , montajı kendi yapacak arkadaşlar için faydalı olacağı kanaatindeyim, montajı kendi yapacak arkadaşlara alet gereksinimleri şunlardır , 1 adet 13 düz anahtar, varsa yine ,13 ,1 adet lokma , ön bağlantı parçasını montajlamak için , 1 ,adet lokma ve karşıdan dönen somunu tutmak için bir adet , 14 , düz yada yıldız anahtar hepsi bukadar

http://www.youtube.com/watch?v=5OR-nOnvz-0

Motosikleti
    Reis gunu birlik yaparim diyorsan ben varim
    Pazar sabahi gelirim aksama kadar halledebilirmiyiz mesela

Motosikleti
    Reis gunu birlik yaparim diyorsan ben varim
    Pazar sabahi gelirim aksama kadar halledebilirmiyiz mesela

şakamı yapıyorsun selamicim legodan yada oyun hamurundan oyuncakmı yapacaz bir günlük değil en az 4-5 günlük kahraman lazım bize bunun araştırma , malzeme , imal ve montaj aşamaları var en önemlisi test sonuçları buda zaman alacak bir durum , mesela bizim serdar ağabeyime sor , benim nasıl iş yaptığımı motorda 3 işlem yaptım sabah 10:00 akşam 21:00 meğersem o kafasından hesaplamış 15 dakkada şunu yaparız, 10 dakkada led gündüz farlarını takarız, 20 dakika ön cam tutar vs. ben bişey yazmıcam bu yorumu okursa kendisi yazssın
    -TAN- bunu beğendi.

Motosikleti
    Tmm tmm anladim
    Haklisin benimkisi olduda bitti hoppp
    O zaman bekleyip gorecez reis

Motosikleti
    yukarıda yüklediğim koruma demiri montaj anlatımı videosundaki kılçıkları düzenleyip tekrar güncelledim ve eski videoyu kaldırdım tekrar yeni videoyu ekliyorum arkadaşlar öperim gıdıcıklarınızdan

http://www.youtube.com/watch?v=3DYl7QGws2g

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Selam herkese. Arkadaşlar ben aslında maxi scooter almayı düşünüyordum xmax 400. Forumda da başlığını açmıştım, ancak bu başlığın ilk 70 sayfasını ara vermeden okudum. Çok tecrübeli değilim ancak tecrübesiz de değilim. Daha çok şehir içinde işe gidip gelmek ve gezmek için kullanacağım ve yılda 1-2 kez 10-15 saatlik yolculuk yapacağım. Bu motor bu tarz için uygun mudur sizce. Çok nadiren de aradan kenardan uçar kaçarım diye düşünüyorum hız anlamında.

10-15 saatlik yolculuklar için beni çok yorar mı, yoksa uygun mudur?

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    15 saatlik yolculuk için daha büyük cc bir touring motor ve hem satınalma, hem de işletme maliyeti için kalınca bir cüzdan gerekir.

Ha daha düşük cc motosikletle misal 250cc gidilmez mi tabi ki gidilir, ama bu yolu sıkılmadan keyifle yapmak istiyorsanız yüksek cc enduro veya touring öneririm.

selami43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrfan Usta koruma demiri ve çanta demiri montajını bugün yaptım.İşçilik ve malzeme kalitesi 10 numara emeğine sağlık.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Yeniden merhaba arkadaşlar ,6 günlük gezi sonrası biraz önce eve dönmüş durumdayız. 2020 km.lik bir gezi sonrasında Inazuma ile ilgili uzun yol tecrübelerimi ve gerekli notları da ayrıntılı bir biçimde raporlayacağım şimdilik rakamsal değerleri vereceğim;
    2020 km lik gezi sonrası 74.85 litre benzin harcadım toplam 373.50 TL tuttu.
    100 km de 3,70 litre yaksa da çoğunlukla yüksek sürat ve bazen 10.000-10.500 devirlerde uzun süreli dipgaz olarak kullandım. Kullanım şeklini karma kullanım olarak da düşünebiliriz.Daha stabil kullanımda 3,5 litre ortalama değer diyebiliriz.Sonuçta 1 lt benzin fiyatı 4.99 TL olarak hesaplandığında km.de 18.48 krş yakmış oluyoruz.Gezi süresince 20.00 krş olarak hesaplamıştım eve gelip toplam bilançoyu çıkardığımda daha düşük bir sarfiyatla karşılaşmam beni memnun etti.
    Uzun yol sonrası motosikletle ilgili tüm bilgileri daha sonra raporlayacağım. Şimdilik hoşçakalın

Motosikleti
    Alıntı selami43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan Usta koruma demiri ve çanta demiri montajını bugün yaptım.İşçilik ve malzeme kalitesi 10 numara emeğine sağlık.

senden önceki tüm arkadaşlara temenni ettiğim gibi inşallah o koruma demirine hiç gerek kalmaz motorunu güzel günlerde güle güle kullanmanı canı gönülden dilerim hayırlı uğurlu olsun , teşekkürler düşüncelerin için .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)