Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    irfan abi motoru güzel koruyor masallah buna diyecek yok......
    topcase ne olacak pki o kırılacak yaaaaa ona da bi çözğm bulsak
    haaa bu arada halıda mevcut sanırım hava yastığı gibi açılıyooooo, valla irfan usta ne adamsın bu kadar basit şeyi
    koskoca capon amcalar düşünememişşş....... nede olsa Türk aklı.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    piyanist_irf bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki inazuma 250 cc
    İrfan Usta,
    emeğine sağlık, Bence inazuma bu ülkede tutulursa katkın büyük olacak
    diğer aparatları da yapmaya başlarsan suzuki senle anlaşmaya varabilir

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    irfan sana çizim gönderelim, şasi yap bize
    bu arada fati başgan tükkanının önüne tezgah açtığın için topuklarını mengeneye kıstıracakmış haberin olsun

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan abi motoru güzel koruyor masallah buna diyecek yok......
    topcase ne olacak pki o kırılacak yaaaaa ona da bi çözğm bulsak
    haaa bu arada halıda mevcut sanırım hava yastığı gibi açılıyooooo, valla irfan usta ne adamsın bu kadar basit şeyi
    koskoca capon amcalar düşünememişşş....... nede olsa Türk aklı.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

teşekkürler msutcum capon amcalar motoru yapmasını biliyorda koruma demirini mi yapamayacaklar alasını yaparlarda işin daaa kısmı var her şey aslında pazarlama rant taktiğidir , bir nevi sıtrateji , pazarlama satış sıtratejisi , bir motosiklet yapıyorsun , orta sehba yok , böyle bir saçmalık olurmu , orta sehbasız kesinlikle olmuyor , ne yapacaksın peki ? arka çanta demiri, motor koruma demiri, ve orta sehba demirini eksik koyacaksınki ınazumaya 10600 lira etiket fiyat biçeceksin ekstra aksesuarıda millete kitleyeceksin , yahu çanta demirine lüks gereksiz dedik , motor koruma demiri gerekli ama piyasada yok ,olanda yetersiz, yada pahalı dedik , dedikte orta sehbaya ne oldu , farelermi yedi ? odamı gereksiz , koskoca motorlarda orta sehba varken , inazumada neden yok ,?
    bu soruları kullanıcılar kendilerine sormuyorlarmı sanırısın , zincir yağlayacaksın sıkıntı, teker yapacaksın sıkıntı hiç olmasa orta sehbayı koysaydılar, yarın bu gün ön cam çıkacak görün bakalım fiyatları , aha şuraya yazıyorum , bir cbf nin ön camı 60 liradan satılırken ınazumanınkini kaça verecekler bakalım , bekleyip göreceğiz , yani motora 11000 lira söyle ama eksiksiz teslim et millet uğraşmasın yoksa onlar argesini yaparken ben yeni farklı, bir dizayn ve tasarımlı, ürünü çoktan yapıp , yerine montajlamış olurum , bunu kurumsal anlamda değil belki ama bireysel anlamda ve evimin kömürlüğünde yapmak o kadarda zor değil , benim için zor olan şey elimde allahtan bir inazumam yok
    aslında bu işin türklükle alakası yok , mevcut koruma demirinin aynısını kopyalamak benim için daha kolaydı , ama farklı bir dizayn , farklı ebatlar, farklı ve daha sağlam malzeme ile yaptım , getirsinler hühendizlerini bire bir testlerden geçirelim , sıkıntı şudur ki ben mühendis değilim , ama yaptığüı işi severek ve aşkla yapan motorunu seven bir kullanıcıyım sadece .
    burdurlu1985 ve ercishow bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    eline koluna sağlık irfan ustam dediğin gibi mazemenin uzunu kısası önemli değil önemli olan işlevi
    uzunundan taktırmaya karar verdim
    pazar günü Allah izin verirse sabah kahvaltıya ordayız burdan çıkışımız 09,00 dır haberin ola 2 kişi olarak gelecez

Motosikleti
    Alıntı ercishow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan Usta,
    emeğine sağlık, Bence inazuma bu ülkede tutulursa katkın büyük olacak
    diğer aparatları da yapmaya başlarsan suzuki senle anlaşmaya varabilir

tabiki herkez için iyi olur kafama takılan tek şey yan çanta demirleri ve aynı zamanda egzost koruması sonra söz ınazumayı rahat bırakacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan sana çizim gönderelim, şasi yap bize
    bu arada fati başgan tükkanının önüne tezgah açtığın için topuklarını mengeneye kıstıracakmış haberin olsun

farketmeden kuvvet macununa mı dokındırmışızdır ağam beni tehtid etti , tehditler alıyorum mengeneye gerenk yoktur, ben biraz etkisi arttırılmış konsantre küçük bir bünye içerisine sıkıştırılmış ,gazlamanın tepkisi,azmin etkisi ve şevkin idaresinde minik bir adamım , tez ona haber uçur cınbız yeeter benim için , mengeneyi kirletmesin haybeye

bu arada şasi olayı nedir ne değildir , sen cızıttır ben bakayım , ama gözünü sevem siyasetten ırak dur

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline koluna sağlık irfan ustam dediğin gibi mazemenin uzunu kısası önemli değil önemli olan işlevi
    uzunundan taktırmaya karar verdim
    pazar günü Allah izin verirse sabah kahvaltıya ordayız burdan çıkışımız 09,00 dır haberin ola 2 kişi olarak gelecez

ben çay suyunu koydum siz gelene anca ısınır bu arada 2 arkadaş daha gelecek hem kaynaşmış oluruz zaten takım taklavat verecek adamda lazımdı iyi oldu iyi
    selo9115 bunu beğendi.

Motosikleti
    tamam o zaman sen bi 60-50 tane poğaça al biz geliyoz

Motosikleti
    tamam o zaman sen bi 60-50 tane poğaça al biz geliyoz

poğaça işin teferruatıdır edeple gelen lutufla döner

Motosikleti
    wişşşş işte günü sonlandıran söz

Motosikleti
    wişşşş işte günü sonlandıran söz

mümkünse olabildiğince erken gelmeye çalışın, venturi etkisinden uzak durun, rotora girmeyin ,irtifanız orta seviyelerde olsun, rüzgar yönü ve hızı etkisini hesaplayın temiz ve güvenli bir iniş olsun, çok alçaktan uçmadan kazasız kedersiz bekliyorum
    ozan125 bunu beğendi.

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    dostlar aradım ama bulamadım, inazumanın farı 55 watt mı 35 watt mı?

Motosikleti
    honda cb 125 e
    arkadaşlar bu motor nasıl kullanan varmı almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar aradım ama bulamadım, inazumanın farı 55 watt mı 35 watt mı?
    55 W

Alıntı ozanla35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motor nasıl kullanan varmı almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim

http://www.facebook.com/groups/455480161189050/
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    arkadaşlar motoru alanlara hayırlı olsun, isteyip te henüz alamayanlara da Allah tez vakitte nasip etsin diyorum.
    128 sayfaya gelmişiz ama artcı konusunda olumlu yada olumsuz tek bir yoruma raslayamadım. ( vardır belki ) gözlerim kızardı tüm sayfaları okudum. ama henüz artcıyı yorup yormayacagına net bir cevap bulamadım.
    tecrübe etmediyseniz bile uzun gezilerde artcı rahat edermi etmez mi bir yorumcuk eklermisiniz. teşekürler

Motosikleti
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motoru alanlara hayırlı olsun, isteyip te henüz alamayanlara da Allah tez vakitte nasip etsin diyorum.
    128 sayfaya gelmişiz ama artcı konusunda olumlu yada olumsuz tek bir yoruma raslayamadım. ( vardır belki ) gözlerim kızardı tüm sayfaları okudum. ama henüz artcıyı yorup yormayacagına net bir cevap bulamadım.
    tecrübe etmediyseniz bile uzun gezilerde artcı rahat edermi etmez mi bir yorumcuk eklermisiniz. teşekürler

cbf ye göre artçımın (eşim) yorumları gayet olumludur neyini 1 km mesafe gittik en çok sele yüksekliğini beğendi yolculuk esnasında önünü güzel görüyormuş sanki o kullanacak ! arabada , ön koltuk, uçakta klasik cam kenarı pisikolojisi işte
    Twin ve yamyamaha bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    vay başkanım, hiç boş durmuyon haa!
    senin elcaazınla yaptığın koruma demirini görünce adamın inazuma alası geliyo
    herif elinin pide hamuruyla caponlara kafa tutuyo lan yakacam bu diplomayı

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İrfan arkadaşım, öncelikle eline sağlık çok güzel iş çıkarmışsın. İzin verirsen demiri iyileştirmek adına bazı yorumlarım olacak. Öncelikle otomobil fabrikasında fikstür tasarımcısı olduğumu ve otomobil kaporta birleştirme hattında birçok farklı konstrüksiyon tasarımı üzerinde çalıştığımı söylemek istiyorum. Tasarımları Catia programında yapıyoruz. Koruma demirinin profil kısmı oldukça yeterli görünüyor. Yalnız motora bağlantı noktasındaki braketin kaynak birleştirmesi belki daha farklı olabilir diye düşünüyorum. Sen sanırım profili alından direk kaynatmışsın. Acaba önce brakette bir delik açıp profili arkadan 5 mm kadar çıkıntı yapacak şekilde delikten geçirdikten sonra her iki taraftan kaynatsak daha sağlam olmaz mıydı ? Sonuçta darbe anında en çok burası zorlanacak. Tabi bunun için braketin kalınlığını biraz arttırmak gerekecek. Yanlış anlaşılma olmasın, şu anki durumda yetersiz demiyorum, benimki farklı bir bakış açısı. Bu tip bağlantıları Givi gibi uzman firmalar nasıl yapıyorlar bakmakta fayda var. Bir diğer husus da kaynak türü. Sanırım sen bunları elektrik kaynağı ile kaynattın. Acaba TIG kaynağı yapma imkanı olur mu ? Bunu söylememin sebebi kaynak edilen bölgenin çok küçük ve dairesel olması. Son olarak da eğer demirinin çizimini veya bükme ve döndürme açıları ile ilerleme miktarlarını, bağlantı delik konumlarıya birlikte verirsen bunun 3 boyutlu modenilni yapabilirim. Böylece tasarım değişiklikleri çok daha kolay yapılabilir. Keza çanta demiri için de yabancıların yaptıklarına taş çıkartacak bir demir tasarlanabilir diye düşünüyürum. 3D model sayesinde bükme işleri CNC boru bükme makinasında yapılabilir.

Sakın yanlış anlaşılmasın, bunları bir maddi beklenti ile söylemiyorum. Benimki biraz kişisel tatmin.

Martta Honda eğitimine gittiğimde Cbf150 lileri birkaç kez yatırmıştım. Onların üstündeki koruma demirleride oldukça genişti ama farklı olarak motoru tam yan yatırmıyordu, motor açılı yatıyor lastikler yere temas ediyor ayaklarınız bacaklarınızı kolayca motorun altında kalmadan çekiyorsunuz ayrıca egsoz ve elçiklerde yere sürtünmüyordu. Acaba koruma demirinin yanındaki borulara açı verilerek bu sağlanabilirmi? Çok dikkat etmedim ama belki onlar eğitim amaçlı çok geniş demirlerdi, yinede paylaşmak istedim.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan arkadaşım, öncelikle eline sağlık çok güzel iş çıkarmışsın. İzin verirsen demiri iyileştirmek adına bazı yorumlarım olacak. Öncelikle otomobil fabrikasında fikstür tasarımcısı olduğumu ve otomobil kaporta birleştirme hattında birçok farklı konstrüksiyon tasarımı üzerinde çalıştığımı söylemek istiyorum. Tasarımları Catia programında yapıyoruz. Koruma demirinin profil kısmı oldukça yeterli görünüyor. Yalnız motora bağlantı noktasındaki braketin kaynak birleştirmesi belki daha farklı olabilir diye düşünüyorum. Sen sanırım profili alından direk kaynatmışsın. Acaba önce brakette bir delik açıp profili arkadan 5 mm kadar çıkıntı yapacak şekilde delikten geçirdikten sonra her iki taraftan kaynatsak daha sağlam olmaz mıydı ? Sonuçta darbe anında en çok burası zorlanacak. Tabi bunun için braketin kalınlığını biraz arttırmak gerekecek. Yanlış anlaşılma olmasın, şu anki durumda yetersiz demiyorum, benimki farklı bir bakış açısı. Bu tip bağlantıları Givi gibi uzman firmalar nasıl yapıyorlar bakmakta fayda var. Bir diğer husus da kaynak türü. Sanırım sen bunları elektrik kaynağı ile kaynattın. Acaba TIG kaynağı yapma imkanı olur mu ? Bunu söylememin sebebi kaynak edilen bölgenin çok küçük ve dairesel olması. Son olarak da eğer demirinin çizimini veya bükme ve döndürme açıları ile ilerleme miktarlarını, bağlantı delik konumlarıya birlikte verirsen bunun 3 boyutlu modenilni yapabilirim. Böylece tasarım değişiklikleri çok daha kolay yapılabilir. Keza çanta demiri için de yabancıların yaptıklarına taş çıkartacak bir demir tasarlanabilir diye düşünüyürum. 3D model sayesinde bükme işleri CNC boru bükme makinasında yapılabilir.

Sakın yanlış anlaşılmasın, bunları bir maddi beklenti ile söylemiyorum. Benimki biraz kişisel tatmin.

bu işlerin uzmanı bir dostum olarak söyeldiğin konularda haklı olabilirsin lakin şöyle bir durum oluştu orjinal koruma demirinin vida bağlantı deliklerinin kalıbını çıkartıp ,ona göre bağlantı kulaklarını yaptım üst bağlantı parçası 1 cm et kalınlığında lama ve çift taraflı kaynattım, tıg kaynağı uzun zamandır hayallerimi süsleyen bir konudur ama bir kaç zaman sonra bu makinayı inşallah alacağım , kaynak işleminde bazik elektirot kullandım şu ana kadar alıcı bir gözle anlatmaya çalıştığın marka koruma demir ve aparatlarına hiç bakmak aklıma gelmemişti ama bundan sonra dikat ederim sanırım

ben 3 boyutlu bilgisayar destekli yazılımlardan anlamam , hiç kullanmadım lakin tek boyutlu bir görüş açım var düşünür sonra bükerim tabiki bu şekilde 3 boyutlu çalışmak çok daha kolay vede randumanlı olur , hele ki cnc büküm makinalarından hiç bahsetmeyelim

ortaya çok güzel işler çıkabilir , ama her şey imkan ve olanaktır bir çanta kaynak ve basit bir boru bükme,teknolojisi ve makinasıyla ortaya çıkarabildiğim iş bundan ibaret , ama sürekli üzerinde çalışmakyatım , şu an mm bazında tam bir ölçü çıkaracak zamanım olmadı ama mümkün vemğsait olduğum bir zamanda ölçerim

Motosikleti
    suzuki inazuma 250 cc
    ever arkadaşlar,

İrfan ustanın ellerinde yoğrulmuş koruma demirimi motoruma takmış bulunmaktayım. sonuç; kesinlikle tam motora uydu, mukavemetli, ve ayaklarımı uzun yoldayken koyabileceğim eksta bir yer oluştu (150 km test ettim bugün). bugün orjinal koruma demirli başka bir inazumayı benimkiyle karşılaştırdım ve kesinlikle iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum. arkadaşlarımdan ilk eleştiri zaten burda da bahsettiğimiz konu olan; demirin fazlaca geniş olduğu-tabi onlar sadece şekilsel olarak baktılar. benim açımdan ise tek negatif tarafı orjinalinden: boyası. demiri yere bile koysanız boyası kalkabiliyor. eleştiriye açık İrfan usta için bu durumun üzücü sonuçlara yol açacağını sanmıyorum. bu kısım çok da mühim değil tabi ki, ama biran önce İrfan ustanın yan çanta gibi diğer aparatlara geçmesi için de baskı oluşturmalıyız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)