Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayiilere gelmemiş motora 1000-1500 mesaj dolusu övgüler yağdıran, Google'a Suzuki Inazuma yazınca 2. linkte bu sayfanın yer almasını sağlayan sizlersiniz Ben şahsen bu motora 1000 lira zam geldi diye bu kadar tepki göstermenize çok şaşırıyorum. 9800tl'den satılırken bu motoru el üzerinde tutuyodunuz hatta göklere çıkarıyodunuz, inazumaya yan bakanı çizeriz diyodunuz, 1000 lira zam geldi diye bu kadar değişmek olur mu ? bence olmaz. Zam gelmesini sağlayan da bu sayfayı google'da 2. sıraya çıkartan inazuma fan'larıdır bence, o yüzden boşuna kızmayın suzukiye. Zaten bu motoru alacak adamın 8-10 bin lira nakiti olmalı en azından, 24-36 ay taksitle alınacak bi motor değil. Ben bu motoru almayı kafaya koysam 1000 lira bana hiç koymazdı çünkü alacağım motorun parasının yüzde 70-80'i nakit olarak elimde değilse daha ucuz motorlara bakarım zaten.
    dostum suzuki babamın malı değil.. sayfaları biraz okuda neden suzuki demişiz anla bakalım..
    biri kalkış der , biri son sürat der, biri cüsse der biz onlara laf anlattık... 11,000+plaka 250cc segmentine fazla.. için rahat olsun biri gider biri gelir ...
    çevrende tanıdık XJ6 veya er6 n varsa temiz modelli bana yönlendirebilirsin.. özelden tel yollarım öyle bişey olursa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İnazuma
    arkadaşlar merhaba
    iki yıldar crypton kullanan biriyim ve artık normal bir motosiklet edinmek istiyorum. inazuma'yı gördüğümden beri ona yönelmiştim ama şu son zam numarası beni de fazlasıyla üzdü. ayrıca 165 boyla ona binebilir miyim bilmiyorum. bilgi sahibi olanlardan yardım bekliyorum. selamlar

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    bi oturup denemekte fayda var, boy yetse bile zaten oturunca sarmazsa ne model olursa olsun almıcaksın ben onu bilir onu derim
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Bu arada bugün rüyamda.Suzuki bayisine gidip inazuma alıyordum.Fiyatı 8.220 tl ye düşmüştü

---------- Post added at 00:14 ---------- Previous post was at 00:03 ----------

Cbf 150 sıfırı 4.800 tl satılıyor.
    Ybr 125 in sıfırı 4.390 satılıyor.
    Tvs Apache 3.900 civarlarında olması lazım.Tam bilmiyorum.
    Kawasaki ninja 250 11.500e satılıyor
    Ktm Duke 125 9 milyar küsür
    satıldığı bir ülkede sizce çok mu ?
    Suzuki İnazuma 250 11 bin lira.İnsanlar yine o parayı verip alacak .
    Dachota bunu beğendi.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada bugün rüyamda.Suzuki bayisine gidip inazuma alıyordum.Fiyatı 8.220 tl ye düşmüştü

---------- Post added at 00:14 ---------- Previous post was at 00:03 ----------

Cbf 150 sıfırı 4.800 tl satılıyor.
    Ybr 125 in sıfırı 4.390 satılıyor.
    Tvs Apache 3.900 civarlarında olması lazım.Tam bilmiyorum.
    Kawasaki ninja 250 11.500e satılıyor
    Ktm Duke 125 9 milyar küsür
    satıldığı bir ülkede sizce çok mu ?
    Suzuki İnazuma 250 11 bin lira.İnsanlar yine o parayı verip alacak .
    kimse fiyatının 11,000 oluşuna bişey demiyor ki, motor daha piyasaya girmeden talebe göre kâr marjını yükseltmesine kızıyor..
    bi ilk parti gelsin 300-400 tane sat, sonra fiyatı 15 mi yapıyon 20 mi yapıyon ,yap ...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Koca koca adamlar, hayatları bahane, bıdı bıdı. Alırsan alırsın... İşinize gelirse. Binmediğiniz motora övgüler yağdırıyordunuz şimidi binTL zamma hemen döndünüz. Madem okadar mükemmeldi ne oldu da vazgeçtiniz Boş boş muhabbetler... Şimdi de motora değil de satıcıya giydirmeler felan filan...

Devam siz bu kafayla, bazı çok bilmiş arkadaşlar özellikle...
    Mengu16, Dachota ve xawa bunu beğendiler.
    #sürenadam

Motosikleti
    CB500 F
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koca koca adamlar, hayatları bahane, bıdı bıdı. Alırsan alırsın... İşinize gelirse. Binmediğiniz motora övgüler yağdırıyordunuz şimidi binTL zamma hemen döndünüz. Madem okadar mükemmeldi ne oldu da vazgeçtiniz Boş boş muhabbetler... Şimdi de motora değil de satıcıya giydirmeler felan filan...

haklı

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Arkadaşlar bir süredir Suzuki yetkili satış ve servisten sorumlu arkadaşlarla Inazuma ile ilgili fiyat politikaları için telefon trafiği içerisindeydim.Daha önce de burada ve başka forumlarda yazdığım gibi daha Türkiye'ye çok az motor giriş yapmış ve kaporasını ya da ücretini ödeyen az bir gruba 9800 TL den verildikten sonra fiyatının yukarıya çekilmesinin yanlış bir politika olduğunu defaeten bildirmiştim.
    Bugün İstanbul Kızıltoprak Mototaş'a bizzat gittim .Onlar da bu duruma hak verdiklerini ,aslında ilk satışın ve tanıtım fiyatlarının 10.500 TL civarlarında başlaması durumunda bu tepkilerle karşılaşılmayacağını fiyat politikalarında hata yaptıklarını söylediler.Yine de yapılan zammın Japonya'dan kaynaklandığını yinelediler.Velhasıl kelam yaptığımız girişimler az da olsa sonuç vermiş ki Fuarda bayi karlarından feragat ederek 10.500 TL den satışa sunacaklarını-sipariş alacaklarını söylediler.Bu fiyat kendilerini mi bağlar orasını bilemem.
    Bu arada Suzuki firması ile hiç bir şekilde maddi-manevi ilişkim yoktur. Zaten daha önce 9.800 TL den Inazuma anlaşmamı yapmış,marta kadar sıkıntımın olmadığını belirtmiştim.

@Syanur: Ne zaman foruma girsem burada kişisel olarak insanlara sataşır tavırlarda olduğunu sezinliyorum .Ben insanlara insan (eşref-i mahlukat)oldukları için hep hoşgörüyle yaklaşırım.Ama senin bu tavır sataşmalarının doğru bir davranış olmadığını yineliyorum.Bu motoru alanlar,kapora verip bekleyenler,kızıp iptal edenler hepsi kendi iradeleriyle hareket ediyorlar seni niye bu kadar enterese ediyor,sataşma hakkını veriyor anlayamıyorum. .Seninle birlikte mi kazandılar paralarını milletin aldığı verdiği niye bu kadar dilinde.
    Bir ürün hakkında fikir sahibi olmak için mutlaka binmek gerekmiyor.Teknik özelliklerini incelersin ,marka güvenilirliğine bakarsın , beklentilerini ortaya koyarsın,aklına yatıyor ,maddi durumun da uyuyorsa sipariş te verirsin kapora da.Buraya kadar tamam ama anlaştığın firmadan teslimle ilgili sorun yaşarsan bu da artık kapora veren kişinin iradesinden çıkmış bir şeydir.
    Bir sürü insan paralarını önceden vererek daha Türkiye'ye gelmeden beklentilerini zevklerini karşılayan maddi durumuna uygun araç siparişleri veriyor bunda bir şey yok.İlle de koltuklarına oturmuş olmaları gerekmiyor öyle değilmi .Arkadaşım mizacım gereği kimseyi hiç kimseyi kırmak istemem ama yineliyerek söylüyorum ki bu tarz atışmalar şık olmuyor.
    Rabbim herkesi gönlündeki motora kavuştursun mutlu mesut günlerde kullansın.
    babaçi, braingulp, DALGIC_800 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ayınşıtayn was hiır.
    solmyr bunu beğendi.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    oooooooooooo şakacı arkadaşlar yine dımılamış buralara

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Arkadaşlar bugün Inazuma'yı çok detaylı olmasa da test etme imkanım oldu.Bugün sağolsun işyerime gelerek beni ziyaret eden ve test etme imkanı veren Ünal Kardeşime de ayrıca teşekkür ederim.

Havanın soğuk ve de giysilerimin müsait olmaması sebebiyle yüksek süratlere ve uzun test imkanına sahip olamasam da ilk intibalarımı aktarmak isterim.

Kalıp olarak 250 cc segmentine göre tatminkar görülüyor,GSR 600 havası verilmişgibi.Öyle aman aman kaslı değil ama son derece yeterli.Sele yüksekliği 0.78 m. ,uzun boylular için(185 cm yukarısı) çok iyi değil,orta boy için ideal.İlk oturuş pozisyonu rahat ,gidonlar kolları yormayacak şekilde açılanmış.Ön çamurluk ise görünüm olarak hoş durmuyor fakat detaylı baktığınızda aeorodinamy için ne kadar isabetli olduğunu farkediyorsunuz.Dikkatli incelendiğinde ön çamurlukta rüzgar direnci için kanal açıları olduğunu ve benzin deposunda devam eden çizgilerini görüyorsuuz .Böylelikle rüzgar direnci minumum seviyelere indirilmiş diye düşünüyorum.Lastiklerin kalitesi çok iyi olmasa da bu segment için yeterli olduğunu sanıyorum.Zira çok yüksek hızlara çıkmasam da ani frenleme yaptığımda savrulmadığını gördüm. Ama 100 km/h hızların üzerinde nasıl bir tepkime gösterir bilemiyorum.Aynaları unutmuşum ) trafik akışının olmadığı bir yerde deneme sürüşü yaptığım için aynaların görüş açısını incelemek aklıma bile gelmedi.) İlk kalkışında debriyajın olması gerektiğinden biraz yukarıda kavradığını gördüm.180 km ağırlığına karşın seri bir kalkışı var.Vites geçişleri biraz kemikli, rodajdan sonra biraz yumuşayabileceğini umuyorum.Düşük süratte yüksek viteslere reaksiyonunu iyi gördüm bayılmıyor.Aydınlatma yeterliğini,gündüz saatlerinde olduğumuz için
    test etme imkanı bulamadım ama 55 V aydınlatmalara sahip olduğu için yeterli olacağını sanıyorum.Yüksek süratlere maalesef çıkmadım yol ve giysim müsait değildi.Ama 140 hatta 150 km için stabil gidilebileceği izlenimi verdi.Güvenli ve oturaklı bir gidişi var başlangıç olarak bile düşünülebilir.Şimdilik bu kadar rapor verebiliyorum. Umarım kısa bir süre sonra motosiklet giysilerimle test ettiğim zaman daha detaylı bilgi aktarabilirim.
    Sağlıcakla.....
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Ünal Beye motosikleti paylaştığı ,size de bilgi paylaştığınız için teşekkürler. Fiyatın aşağı çekilmesi için gösterdiğiniz çaba umarım sonuç verir. Fiyat iyiydi ama psikolojik sınırı zorladılar.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün Inazuma'yı çok detaylı olmasa da test etme imkanım oldu.Bugün sağolsun işyerime gelerek beni ziyaret eden ve test etme imkanı veren Ünal Kardeşime de ayrıca teşekkür ederim.
    http://img194.imageshack.us/img194/9135/fotoraf0639.jpg
    http://img818.imageshack.us/img818/293/fotoraf0645.jpg
    http://img818.imageshack.us/img818/293/fotoraf0645.jpg

http://img10.imageshack.us/img10/2371/fotoraf0643.jpg

Havanın soğuk ve de giysilerimin müsait olmaması sebebiyle yüksek süratlere ve uzun test imkanına sahip olamasam da ilk intibalarımı aktarmak isterim.

http://img24.imageshack.us/img24/6486/fotoraf0647.jpg
    http://img688.imageshack.us/img688/5541/fotoraf0641.jpg
    http://img577.imageshack.us/img577/3622/fotoraf0652.jpg
    http://img853.imageshack.us/img853/405/fotoraf0650.jpg
    http://img339.imageshack.us/img339/8683/fotoraf0640.jpg
    http://img339.imageshack.us/img339/8683/fotoraf0640.jpg
    http://img839.imageshack.us/img839/8683/fotoraf0640.jpg
    http://img805.imageshack.us/img805/6677/fotoraf0648.jpg

Kalıp olarak 250 cc segmentine göre tatminkar görülüyor,GSR 600 havası verilmişgibi.Öyle aman aman kaslı değil ama son derece yeterli.Sele yüksekliği 0.78 m. ,uzun boylular için(185 cm yukarısı) çok iyi değil,orta boy için ideal.İlk oturuş pozisyonu rahat ,gidonlar kolları yormayacak şekilde açılanmış.Ön çamurluk ise görünüm olarak hoş durmuyor fakat detaylı baktığınızda aeorodinamy için ne kadar isabetli olduğunu farkediyorsunuz.Dikkatli incelendiğinde ön çamurlukta rüzgar direnci için kanal açıları olduğunu ve benzin deposunda devam eden çizgilerini görüyorsuuz .Böylelikle rüzgar direnci minumum seviyelere indirilmiş diye düşünüyorum.Lastiklerin kalitesi çok iyi olmasa da bu segment için yeterli olduğunu sanıyorum.Zira çok yüksek hızlara çıkmasam da ani frenleme yaptığımda savrulmadığını gördüm. Ama 100 km/h hızların üzerinde nasıl bir tepkime gösterir bilemiyorum.Aynaları unutmuşum ) trafik akışının olmadığı bir yerde deneme sürüşü yaptığım için aynaların görüş açısını incelemek aklıma bile gelmedi.) İlk kalkışında debriyajın olması gerektiğinden biraz yukarıda kavradığını gördüm.180 km ağırlığına karşın seri bir kalkışı var.Vites geçişleri biraz kemikli, rodajdan sonra biraz yumuşayabileceğini umuyorum.Düşük süratte yüksek viteslere reaksiyonunu iyi gördüm bayılmıyor.Aydınlatma yeterliğini,gündüz saatlerinde olduğumuz için
    test etme imkanı bulamadım ama 55 V aydınlatmalara sahip olduğu için yeterli olacağını sanıyorum.Yüksek süratlere maalesef çıkmadım yol ve giysim müsait değildi.Ama 140 hatta 150 km için stabil gidilebileceği izlenimi verdi.Güvenli ve oturaklı bir gidişi var başlangıç olarak bile düşünülebilir.Şimdilik bu kadar rapor verebiliyorum. Umarım kısa bir süre sonra motosiklet giysilerimle test ettiğim zaman daha detaylı bilgi aktarabilirim.
    Sağlıcakla.....
    evet serdar abi sonunda bebeğine kavuştun demek..
    1- motor harika duruyor
    2- sana çok yakışmış..
    3- anladığım kadarı ile kendini bulmuşsun..

motorun geldiği zaman sana uzun kmler diliyorum.. zaten seni bildiğim için 10 yıl sonrada motor bayiden çıkmış gibi durur..
    ybr 250 50,000 km buna şahit motordur..

suzuki yapmış abi.. harika motor.. kalite akıyor vallahi..

bu fotolar çok iyi geldi motosikleti daha yakından görme fırsatı verdi hepimize, teşekkürler emeğinize. çok kaliteli görünüyor artı 250likten daha büyük bi motor havası var ideal motosiklet ölçü ve kalitesine haiz gibi duruyor. önümüzdeki dönem için düşünebileceğim tek motosiklet. cb yi satmam diyordum ama bunun için satarım
    bu motosikleti alacak olanlara da tavsiyem bi mal satın alırken araba olsun motor olsun ya da ne bileyim ev olur 3e 5e bakılmaz bence geniş gönüllü olmak lazım. bayilere motosikletler gelince gideriz artık kaç para ise anlaşır, alır çıkarız. fiyat politikası, satış hileleri filan bunlar satıcıların, bu işi ticaretini yapacak adamların işi bence.. kullanıcı parayı verir düdüğü çalar.
    Koray kardeş sen bu makineden vazgeçme en çok sana üzüldüm zaten delikanlı adamsın 1000TL yi her zaman kazanırsın ama bu makineyi kaçırırsan aklın kalır ona da paha biçilemez.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Halil Karamanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu fotolar çok iyi geldi motosikleti daha yakından görme fırsatı verdi hepimize, teşekkürler emeğinize. çok kaliteli görünüyor artı 250likten daha büyük bi motor havası var ideal motosiklet ölçü ve kalitesine haiz gibi duruyor. önümüzdeki dönem için düşünebileceğim tek motosiklet. cb yi satmam diyordum ama bunun için satarım
    bu motosikleti alacak olanlara da tavsiyem bi mal satın alırken araba olsun motor olsun ya da ne bileyim ev olur 3e 5e bakılmaz bence geniş gönüllü olmak lazım. bayilere motosikletler gelince gideriz artık kaç para ise anlaşır, alır çıkarız. fiyat politikası, satış hileleri filan bunlar satıcıların, bu işi ticaretini yapacak adamların işi bence.. kullanıcı parayı verir düdüğü çalar.
    Koray kardeş sen bu makineden vazgeçme en çok sana üzüldüm zaten delikanlı adamsın 1000TL yi her zaman kazanırsın ama bu makineyi kaçırırsan aklın kalır ona da paha biçilemez.
    teşekkür ederim düşüncelerin için ...
    heralde bi yanlış anlaşılma var.. ben 1000 tl için vazgeçmedim motordan, ben 15 aralıkta teslim edilmediği için vazgeçtim..
    zaten 15,000 bi bütçem var motosiklete bu sezon ayırdığım.. şuan beklemedeyim..
    fz6, er6, xj6 arıyorum.. tabiki istediğimi bulamazsam sezonda (yani baharda) ınazumayı çekerim.. motordan vaz geçme sebebim tamamen distribütörün OSSURUKTAN TEYYARE oluşudur.

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim düşüncelerin için ...
    heralde bi yanlış anlaşılma var.. ben 1000 tl için vazgeçmedim motordan, ben 15 aralıkta teslim edilmediği için vazgeçtim..
    zaten 15,000 bi bütçem var motosiklete bu sezon ayırdığım.. şuan beklemedeyim..
    fz6, er6, xj6 arıyorum.. tabiki istediğimi bulamazsam sezonda (yani baharda) ınazumayı çekerim.. motordan vaz geçme sebebim tamamen distribütörün OSSURUKTAN TEYYARE oluşudur.
    doğru karıştırdım. son dönemde bi çok kişi zamlanınca fikir değiştirdi ondan karıştı hatlar bende heralde neticede kaçırılmaması gereken bi motor, saçma sapan bi distribütörü de olsa

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SUZUKİ nin 250cc deki temsilcisi

ZAMAZUMA 250

Yaw cidden bu zam meselesine çok gülüyorum.

Fiyatları ayda gezen suzuki Türkiye Honda cbr250'nin 10.000 bin altı fiyatıyla çok yüksek satışlar yakaladığını görünce Heveslenip hımm işin büyüsü burda herald dedi ve çok afedersiniz 9.800 fiyat sıçtı ortaya Sonra geçmişi belli olan firma dayanamadı ve Maskeyi çıkardı ve altından bizim bildiğimiz suzuki türkiye çıktı

Sonrada biz fiyat stratejisi olarak hata yaptık kabul ediyoruzda yok 10.500 den çıkarsaydık böyle olmazdıda bilmemne
    solmyr bunu beğendi.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Halil Karamanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru karıştırdım. son dönemde bi çok kişi zamlanınca fikir değiştirdi ondan karıştı hatlar bende heralde neticede kaçırılmaması gereken bi motor, saçma sapan bi distribütörü de olsa
    halilcim kaçırılan bişey yok.. arkadaşlar alsın kullansın, biraz km yapsın motor tutulsun bizde tabiki alırız..
    inşallah allahtan tek temennim ybr 250 veya vtr 250 gibi sonu olmasın.. yoksa bu ülkeye japonlar 250 cc segmentinde motor sokmaz..
    yamaha ve honda bu ülkeden iyi ekmek yer ama malum modeller ortada...
    forum sitelerinde daha öncede yazmıştım..
    yamaha mail attım.. fz250 neden ülkemizde yok gelecek mi diye bi şeyler karaladım..
    gelen cevap: bu motor türkiye ekonomisine uygun değil.. satışlar istenilen düzeyde olmayacağı için yamaha japonya bu modeli türkiyeye satmak istemiyor..
    olay budur..

DALGIC_800 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

İnazumadan daha spor durduğu kesin. Uygun olmayan ekonomi işi gerçek galiba. 125cc ve 250cc şahane modeller var , hiçbiri Türkiye de yok. Galiba bizim millet ya ucuz kurye motoru alıyor yada 500cc ve üstü. Yeni başlayanlara hiç heyecan verici alternatif yok.
    DALGIC_800 bunu beğendi.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı DayDreamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazumadan daha spor durduğu kesin. Uygun olmayan ekonomi işi gerçek galiba. 125cc ve 250cc şahane modeller var , hiçbiri Türkiye de yok. Galiba bizim millet ya ucuz kurye motoru alıyor yada 500cc ve üstü. Yeni başlayanlara hiç heyecan verici alternatif yok.
    aynen öyle, adam gibi motora binmeyi 600cc ve üstü motorlarda sanan insanlar var..
    inazumanın fiyatı 250 cc segmentine uygun.. dahası nedir bilmiyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)