Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikle pek ilgisi yok, parlak beton olunca zaten kayıyor, üstüne bir de su veya yağ oldu mu püüüü......
    Valla sanırım orası beton bile değil, kauçuk tadında bir zemini var. Zaten lastik değişimiyapacaktım da bu durum daha da hızlandırdı haliyle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    inazuma ile gezmek ayrıcalıktır
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/178679-hayat-gezince-guzel-33-kampli-bir-gezii.html
    Justforfun, yusufbaris ve selsa bunu beğendiler.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    Arkadaşlar internet üzerinden zincir dişli seti almak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Nereden almayalım ürünlerin orijinal olup olmadığından nasıl emin olabilirim. Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Servis 650 TL fiyat verdi, KMA'yı arayıp fiyat aldım DİD oringli zircir + dişli 420 dediler?

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Kmadan alabilirsin. Son 2 dişli zinciri oradan aldım. Mümkünse kendin al git servise. Geçirmesinler.
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Arkadaşlar 2015 yılında fuardan inazuma aldım. Bu başlıkta da yazılarım vardır.

Lastikleri değiştirmek istedim, takımı 1.200 tl gibi bir fiyat çıkarttılar. Vazgeçtim. Farım çatlamıştı, hem parça yoktu, hem de 200 lira mı 300 lira mı bir fiyat söylendi. 1.000 ve 6.000 bakımlarını yaptırdım, sanırım 250 şer tl verdim. Bir defa da düştüm. Çıkma çamurluğa 650 tl, amortisörlere 800 tl para verdim. Bu motor "zengin" işi dedim ve sattım. 7-8 ay motorsuz kaldım ve Türkiye'de motorcuların sürekli "düdüklendiğine" karar verdim ve maden düdüklenecem bari azı olsun dedim ve gittim ikinci el bir Hero Hunk aldım.

Bakımları 60-70 tl tutuyor. Ön dişliyi değiştirdim 38 lira. Lastikleri değiştirdim, takımı 235 lira. Komple egzos değişse 150, biryeri vurup kırsanız 72 saatte parça getirme taahütü var. Acımadan biniyorum. Çalınma korkusu yok. Motoru 5.500 liraya aldım ki şimdi sıfırı o fiyat. Önü büyütme ve arka dişliyi küçültme işlemlerinden sonra 110-120 gibi hızlara da erişir oldum. Gezilerde zaten 80-90 gidiyorum. Şehiriçi de ortalama 50-60 ı geçmek genelde zor.

Yani demem o ki attan inip eşeğe bindim ama eşeğe binince de kafam rahatladı. 650 lira dişli zincir takımı, 420 ye bulunca haklı olarak seviniliyor. Ben 420 liraya Hero'nun yarısını yenilerim serviste

İnazuma, Hunk'dan 3,5 kat daha pahalı ama herşeyi 3,5 kat pahalı. Ancak 3,5 kat kaliteli değil. Hero da o kadar dandik bir motor değil.

Alayınız inazumalarınızı satın ve Hunk alın demiyorum. Ama en azından düşüncemi paylaşayım dedim. Ben pişman değilim. Eski bir inazumacı olarak herkese selamlar olsun.
    polo34 bunu beğendi.

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Lastikleri değiştirmek istedim, takımı 1.200 tl gibi bir fiyat çıkarttılar. Vazgeçtim. Farım çatlamıştı, hem parça yoktu, hem de 200 lira mı 300 lira mı bir fiyat söylendi. 1.000 ve 6.000 bakımlarını yaptırdım, sanırım 250 şer tl verdim. Bir defa da düştüm. Çıkma çamurluğa 650 tl, amortisörlere 800 tl para verdim. Bu motor "zengin" işi dedim ve sattım. 7-8 ay motorsuz kaldım ve Türkiye'de motorcuların sürekli "düdüklendiğine" karar verdim ve maden düdüklenecem bari azı olsun dedim ve gittim ikinci el bir Hero Hunk aldım.

Bakımları 60-70 tl tutuyor. Ön dişliyi değiştirdim 38 lira. Lastikleri değiştirdim, takımı 235 lira. Komple egzos değişse 150, biryeri vurup kırsanız 72 saatte parça getirme taahütü var. Acımadan biniyorum. Çalınma korkusu yok. Motoru 5.500 liraya aldım ki şimdi sıfırı o fiyat. Önü büyütme ve arka dişliyi küçültme işlemlerinden sonra 110-120 gibi hızlara da erişir oldum. Gezilerde zaten 80-90 gidiyorum. Şehiriçi de ortalama 50-60 ı geçmek genelde zor.

Yani demem o ki attan inip eşeğe bindim ama eşeğe binince de kafam rahatladı. 650 lira dişli zincir takımı, 420 ye bulunca haklı olarak seviniliyor. Ben 420 liraya Hero'nun yarısını yenilerim serviste

İnazuma, Hunk'dan 3,5 kat daha pahalı ama herşeyi 3,5 kat pahalı. Ancak 3,5 kat kaliteli değil. Hero da o kadar dandik bir motor değil.

Alayınız inazumalarınızı satın ve Hunk alın demiyorum. Ama en azından düşüncemi paylaşayım dedim. Ben pişman değilim. Eski bir inazumacı olarak herkese selamlar olsun.
    Herkes parasına göre motora biner. İnazuma herodan 3.5 kat değil 4 kat kaliteli dir. Düşük cc ve güçte olsa da inazuma acemi motoru değildir. Keşke önce hero gibi bir motorla bi 30 bin yaptıktan sonra inazuma ya geçseydiniz. Ben herkesin bu motora binmesini isteyen biri değilim. İnazuma ile 9 ayda 17 bin km yaptım. Lastiklerini haziran ayında değiştireceğim. Her geçen gün motordan yeni şeyler öğreniyorum çok muhlis bir öğretmen. Mesela fırtınalı yağmurda araç sürücüleri sağ şeritte dizilip yavaş yavaş giderken 120 ile sol şeritten gidiyorum onlara göre yaldır yaldır😄
    zemre ve ASİL_1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Merhaba arkadaşlar.

Ben de bir kaç hafta önce bir inazuma alarak aranıza katıldım. Ufak bir sorum olacak;

http://www.motosikletaksesuarlari.com/GIVI-EA101B-YAN-CANTA-KUMAS_40216.html?gclid=CjwKEAjwvYPKBRCYr5GLgNCJ_js SJABqwfw7Ijr3sdeXibaIoVfRx08mtiJgteAV5Tm5CEqehkucO xoC4s7w_wcB

şu gibi çanta demirine ihtiyaç olmadan kullanılabilen yan çantalar inazuma için uygun mudur? bu ya da benzer bir model kullananınız var mı acaba?
    fazilk bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio

Ben de bir kaç ay önce inazuma almak istemiştim ve uygun fiyata bulmuştum da. Ama sırf şu pahalı yedek parça ve bakım maliyetlerinden dolayı pulsar aldım. Halen daha ara ara keşke inazuma alsaydım diyorum ana şu bakım masrafları vazgeçiriyor.

Hakan VB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma 250 F
    Merhaba arkadaşlar, 2015 F inazuma motosiklet ile 15000 bin km bir kaç yüz km kaldı. Aranızda 15 bin bakımını yaptıran, nelerin değiştiğini nelere dikkat edilmesi gerektiğini (serviste) ne kadar ücret tuttuğunu yazabilecek var mı ?

Bilgi olması açısından yakıt tüketim çizelgem.

https://www.spritmonitor.de/en/detail/708444.html

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes parasına göre motora biner. İnazuma herodan 3.5 kat değil 4 kat kaliteli dir. Düşük cc ve güçte olsa da inazuma acemi motoru değildir. Keşke önce hero gibi bir motorla bi 30 bin yaptıktan sonra inazuma ya geçseydiniz. Ben herkesin bu motora binmesini isteyen biri değilim. İnazuma ile 9 ayda 17 bin km yaptım. Lastiklerini haziran ayında değiştireceğim. Her geçen gün motordan yeni şeyler öğreniyorum çok muhlis bir öğretmen. Mesela fırtınalı yağmurda araç sürücüleri sağ şeritte dizilip yavaş yavaş giderken 120 ile sol şeritten gidiyorum onlara göre yaldır yaldır��
    Parama göre bir motordu Inazuma. Ama bu kadar fahiş fiyat olunca artık insanda "düdüklenme" hissi oluşuyor.

Karedşim inazuma kullanım klavuzunu indir orda detaylı olarak bilgi veriyor...bildiğim kadarı fabrika çıkış ayarında seviye 3..

Parama göre bir motordu Inazuma. Ama bu kadar fahiş fiyat olunca artık insanda "düdüklenme" hissi oluşuyor.
    parana göre bir motor olsaydı binerdin. Sana düdüklenme hissini arttıracak hintli kardeşlerin söylemediği şeyi söyliyeyim. Hintliler ülkemizde sattıkları her motordan hindistanda sattıkları aynı motor bazında 6-8 kat daha fazla kar ediyorlar. Yani hero hindistanda Türkiye deki kadar kar edebilmesi için 6-8 tane aynı motordan satması gerekiyor. Türkiye de 1 adet satınca o 6-8 motordan elde ettiği kadar kar elde ediyor.
    mesut hoca ve blueway2 bunu beğendiler.

Arkadaşlar, ön taraftan hafif engebeli zeminlerde tık tık tık diye ses geliyor. sanırım kaliper falan çarpıyor.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Araba değişikliğinden dolayı motosikletimi elden çıkarmam gerekiyor. İlgilenen olursa diye buraya link bırakayım.
    İlk fırsatta tekrar alacağım inşallah.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-10700-km-de-sorunsuz-2015-model-inazuma-f-454103667/detay/

Fiyat sitedeki en uygun fiyat konumunda. Düşünen çıkar belki. Sıkıntısızdır. 10.700 km. Motosikletim Konya dadır.

arkadaşlar serviste parçalar pahalı bu siteden alıyor millet genelde sizce nasıl fiyattlar bu motorsiklet 8000-9000 devirde ne kadar yakar?? şehir içi kullanıma uygunmu?? http://www.motoay.com/altkategori/inazuma-250.html

sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    Alıntı hardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ön taraftan hafif engebeli zeminlerde tık tık tık diye ses geliyor. sanırım kaliper falan çarpıyor.

Ön tekerler bilyası bozulmuştur, orta ayaklığa al motoru ön tekeri aşağı yukarı oynat bilyada boşluk varsa belli olur.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parana göre bir motor olsaydı binerdin. Sana düdüklenme hissini arttıracak hintli kardeşlerin söylemediği şeyi söyliyeyim. Hintliler ülkemizde sattıkları her motordan hindistanda sattıkları aynı motor bazında 6-8 kat daha fazla kar ediyorlar. Yani hero hindistanda Türkiye deki kadar kar edebilmesi için 6-8 tane aynı motordan satması gerekiyor. Türkiye de 1 adet satınca o 6-8 motordan elde ettiği kadar kar elde ediyor.
    Eee adam çok kar elde ediyor diye düdükleniyor muyuz? O zaman motor maliyetlerine bakalım, kim fazla kar marjı koyuyorsa onu almayalım. Anlamamışsın ki hocam sen beni. Ben Ankara derken sen başka şeyler söylemişsin. Ben Hero'yu 6 bine alıyorum, Inazuma'yı 3 kat daha pahalıya alıyorum. 3 kat fiyat farkı da 2 motor arasında yok.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar inazuma f'in gidon ölçüsünü bilen var mıdır? Riser almayı düşünüyorum da.

Kebum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Kullandığım en keyifli motosiklet net inazumadır. Her yere gidiyorum. nispeten uzak yerlere düşünmeden gidip kamp yapıyorum. Amasra- saros 400 km'lik yollardan geldikten sonra akşam basketbol oynayabiliyorum. O derece konforlu yormuyor. Diğer 250'liklerle yapamayacağım herşeyi yapıyorum. Mükemmel bir motosiklet. CBR250 varken izmit - yalova yaptğımda bile sırt ağrıları çekiyordum. İnazumayla düşünmeden antalyaya bile yola çıkabilirim.

Ayrıca yukarıda bir arkadaş yan çantayla ilgili bir şey sormuş. Yan çanta kullanıyorum. Çok işlevsel tavsiye ederim.
    abeciMotoru bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Arkadaşlar tekrardan merhabalar. 7 Ay aradan sonra Suzuki İnazuma'ya yakıtı az ve bakım maliyetleri uygun diye geri döndüm. Ağustos sonu bi Avrupa turuna çıkacağım. Neden tekrar inazuma diyecekler için, uzun yolda benim için yakıt önemli olduğu için ve 250CCler arasında en dayanıklısı olduğu için İnazuma'yı tercih ettim. Yakın zamanda bir kaç fotoğrafını eklerim.

Alır almaz shad çanta demiri, shad sh48 çanta ve shad sh36 yan çanta takımı aldım. Ön cam sipariş edeceğim. En uzun ön cam hangisi bilmiyorum, önerilerinize açığım.
    mesut hoca, bini69 ve yusufbaris bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)