Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 71516171819 ... SonuncuSonuncu

Yamaha WR 125 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi günler. 3000 km lik 2014 model wr125x tecrubem oldu. Bilgi edinmek isteyenler icin ozetliyorum tecrubelerimi:

sehir ici kullanim icin mukemmel bir makine (15 kuruş yakit, cok atik ve kivrak, yuksek viraj kabiliyeti ve dengesi var düşük hizlarda bile kolayca yatirabiliyorsunuz, boy yuksekligi sayesinde aynalara değmeden sıkışık trafikte mukemmel ilerleme, yerden yuksek olmasi sayesinde kolaylikla kaldirim veya boş tarlaya girebilme, muthis görüntüsü ile her isikta gozlerin sizde olmasi vs vs)

Sehir dışı: 90-100 ile geze geze giderim diyorsaniz tamam yoksa biraz sabrinizi zorlar. Otobanlarda sağ serit size kaliyor düşük hizlardaki müthiş kivrakligini yuksek hizlarda kaybediyor. Zaten 125 cc den cok beklenti icerisine girmek yanlis olur. Kuşadası izmir mesafesini molasiz geldim. Acikcasi yorulmadim.

Artçı: artciniz pek rahat edemiyor bu motorda. selenin one doğru egik olmasi sebebiyle en ufak bi frende butunlesiyorsunuz Gerci sonradan kesfettim selenin en ucuna oturunca one kayma olmuyor ama herkesde oturamiyor oraya. 6 farkli insan tasidim 1 tanesi cok rahat etti( onceden artcilik tecrübesi olan)

Boy 1.76 kilo 72 ayaklarimin tabanı yere yarim değiyor. Motor hafif ve kivrak oldugundan hic sıkıntı cekmedim.

Gördüğüm son surat 125 ( otoban yokuş aşağı)
    Fiyat: 9250tl 2014 modeli+400~500 tl civari ruhsat plaka sigorta+ 780 tl ekipman
    Not : otomano isikta durunca vitesi 1e atmak icin isiga gelirken yavas yavas dusur vitesi. Yoksa gecmez. Durdugun yerde arka arkaya cok vites atmak zorunda kalirsan motoru hafifce one itele vites geçer.
    Otomano ve hemres bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Otomano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR125X
    Hayırlı olsun kardeş, kazasız belasız binersin inşa Allah. Bu arada motorun fotoğrafını atsanızda bi görsek

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Muazzam paylaşım hingedspy Tavsiyelerin için teşekkürler
    Flight Mode !

Motosikleti
    piaggio 100cc
    Merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım biraz bilgi edinmek istiyorum 17 sayfa yazı var ve hepsini muazzam bi şekilde okudum :D
    WR125X almayı düşünüyorum ama hiç vitesli motor kullanmadıgımdan daha çok yardımcı olmanızı umut ederim

1.68 boyum 56kg agırlıgım biraz yetersiz gibiyim kendimce

WR125X sanırım benım ortalamamın üzerinde ve bunun için kısaltabilirmiyim
    21 yaşındayım bütçe sıkıntım yok sadece çin malı bişi binmek istemiyorum 6 ay sonra motorda hasarlar başlayıpta itmek zorunda kalmiyim motor hızım 100 e kadar çıksın yeter gibi düşünüyorum wr125x mantıklımı sizce benim için

Otomano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR125X
    Hoşgeldin emreatez kardeş

Ben WR125X kullanıyorum boyum 1.78 ayaklarımın uç kısımları yere basıyor, Motora bindiğinde altında at gibi duracağı kesin ama büyük ihtimal senin ayakların yere değmicek.

Mesafeyi biraz daha kısaltabiliyosun diye biliyorum, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlar inşa Allah.

WR125X çok seri bi motor, güzel ve haşin duruşuyla her yerde göz alıyor. Tavsiye ederim
    Flight Mode !

Motosikleti
    piaggio 100cc
    Bütün moralim kaçtı benim boyuma uygun peki ne vardır. X tarzında?

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Merhaba arkadaşlar, motosiklet dünyasına gireli benim henüz 1,5 ay oldu. İlk motorumu WR125 R olarak tercih ettim. Açıkçası boyum, posum ancak böyle bir motora uygun düşüyordu. Motorumu aldığım temel eğitim doğrultusunda ve şimdilik çok az olan tecrübemi de göz önüne alarak dikkatli kullanıyorum. Şuan Allah'a şükür herşey güzel.
    Ancak sizlerle paylaşmak ve danışmak istediğim bir husus var. Bu motoru alırken kafamdaki tek soru işareti üzerindeki %60 toprak %40 yol özellikli lastikleri idi. Ben sadece şehir içinde kullanıyorum motoru. Yüksekliği daha da fazla olsun diye X değil, bilerek R modelini aldım . Ancak, 40-45 km. hızla virajları alırken, hafif de yatmış bir pozisyonda, sanki tekerlerden birisi (hangisi anlayamıyorum) anlık olarak yolu bırakır gibi yapıyor. Bİr an bir titreme hissediyorum. Sorum şu: Acaba aynı ebatlarda %100 cadde lastiği takılabiliyor mu bu motora? Tavsiye eder misiniz böyle bir değişkliği? Yoksa, bu olay benim tecrübesizliğimden dolayı abarttığım bir husus mudur?

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Merhaba ,
    Bende seninle aynı düşüncedeyim. Bende yol için lastik baya bir araştırmıştım bir yerden buldum fiyatı gayet uygun şimdi burdan yazarsam galiba reklam olacak diye sıkıntı oluyor eğer istersen özelden yazabilirim.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Endoramax, rica etsem yazar mısın özelden lütfen?

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...71450305/detay

İlgilenen arkadaşlar için motor arkadaşıma ait hilesi hurdası akarı kokarı yok.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...71450305/detay

İlgilenen arkadaşlar için motor arkadaşıma ait hilesi hurdası akarı kokarı yok.
    Kusura bakma ama 2013 5000 de motora bu para verilmez. Üzerine bir de sigorta ve devir masrafı gelecek ki neredeyse sıfır fiyatına geliyor. 2014 sıfırı ve genelde karta 12 takside kadar alınabiliyor. Ikıncı elın nakit ödenmesi lazım.
    Ben bu paraya 2013 5000 de crf aldım WR 125 sahiplerı fiyatlarda uçtuğundan dolayı ki pazarlık yaptıgım adamların motorları hala satışta satılacakları da yok
    Bence bu motor ve bütün motorlar bayiden çıkınca yüzde 10 değer kaybeder. Bir yaş geride ve 5000 de motor da yüzde 20.
    Kaldı ki bu arkadaş geçen sene bu motoru 9000 tl almıştır muhtemelen. Baharda bile 9250 idi fiyatı.
    Ertugyigit bunu beğendi.

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Ben ne kusura bakacam motor arkadaşımın. Ama sende kusura bakmazsan senide ilgilendiren bir durum yok ortada fiyat alan ve satan kişiyi ilgilendirir. Isteyen istediği fiyatı yazma hakkına sahip olduğu gibi alıp almamakda alacak kişinin lüksüdür.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Bin tl daha koy 2014 sıfır al , ikinci elde insanlar kafayı yemiş bu ne fiyatlar ya

Merhaba arkadaşlar hayırlı günler. WR125X aldım motordan gayet memnunum bir tek konu hariç.. Aldığım günden beri inceden " çıt çıt çıt " diye bir ses geliyor. Servisteki usta motor yeni olduğu için o ses normal 300 500 km sonra duzene girer dedi ama bana hiç normal gelmiyor ve sonuçta 0 km alındı motor. Baska bir yere sordum sübap ayari yapmak lazim dedi.garantiden muaf olur diye elletmiyorum tabi baska bir yere. 20 gunde 700 km ye geldim bugün tekrar servise götürdüm bu kez de yağ degisince o ses azalir diyor. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu aranızda ya da bu motorlarda normal midir
    Diger konu da seyir halinde boşta giderken sonra 2. Vitese geçmiyor. Hizimi 20 km dusurunce geciyor ancak

Merhaba herkese. Forum da yeniyim. Ismim Özkan. Aydın çevresi ege bölgesi içinde temiz bi wr 125 r arıyorum. Satan yada satılık bildiginiz varsa soylerseniz sevinirim. Cep tel : 05439668268

Motosiklete yeni başlayacak birisi için önerir misiniz bu modeli ? Şahsen çok hoşuma gitti ve almayı düşünüyorum.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Alıntı Rivals adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete yeni başlayacak birisi için önerir misiniz bu modeli ? Şahsen çok hoşuma gitti ve almayı düşünüyorum.
    Evet tavsiye edilir.

Alıntı endoramax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,
    Bende seninle aynı düşüncedeyim. Bende yol için lastik baya bir araştırmıştım bir yerden buldum fiyatı gayet uygun şimdi burdan yazarsam galiba reklam olacak diye sıkıntı oluyor eğer istersen özelden yazabilirim.

rica etsem banada yazabilirmisin lastiği

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    wr125x kullanıcıları birkaç fotograf yükleseler de baksak zira wr125x kafamı kurcalayan modeller arasında listeye 1. sıradan girdi...

1.76 boylarım 68 kiloyum inşallah yamaha wr125r almayı düşünüyorum lastikleri değiştirip şehir içinde kullanılabilir mi ilk motorum olucak

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Alıntı Swavy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.76 boylarım 68 kiloyum inşallah yamaha wr125r almayı düşünüyorum lastikleri değiştirip şehir içinde kullanılabilir mi ilk motorum olucak
    Wr125x modeli şehir ici kullanim icin uygundur. Dediginiz sekilde daha masrafli olabilir.

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 71516171819 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)