Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

ooo yemek harika görünüyor afiyet olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Mekan sahibi Urfalı kendi usullerine göre yapmış sağolsun,şahane olmuş. Bir döner yapıyorlar sormayın Manisa tarafına yolunuz düşerse hacıoğluna muhakkak uğrayın derim.

Sağol arkadaşım, kırılma yok, çıkma falan bakıyorum da nereden bulacağım? Sinire kestim valla

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:13 ----------

Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkma ayna bulursan çözersin benimde başıma geldi ayna felaketi ben yurt dışından aldım
    Eyvallah, inşallah denk getiririm. Motosikletim siyah renkli eğer denk gelen olursa yardımcı olsun lütfen. Taktım aynaya

can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    merhaba arkadaşlar uzun zamandır kimse yazmamış sizlere bir şey sormak istiyorum dün yamaha orjinal led sinyal takımı aldım bu gün uzun bir uğraştan sonra montajını bitirdim. ama bir sorunum var dörtlü veya sağ sol sinyal açıkken bir anda kapanıyor tekrar aç kapa yapsam bile düzelmiyor. 10 sn bekledikten sonra çalışıyor. sinyal kablolarına takılan siyah bir parça var onları da taktım montajda bir hata yanlışlık yok ama çözemedim daha önce kullanan ya da başına böyle bir olay gelen varsa yardım etmesini rica ediyorum elektrikten anlayan biri de olur

not: o siyah parça montaj kılavuzunda aşırı ısınır mutlaka şasi ye bağlayın yazmış bende öyle yaptım.

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    bu makine artçılı uzun yolda nasıldır arkadaşlar.
    Maslak bunu beğendi.

Motosikleti
    mr 250 destro
    hercul 3367 makınenın herhangı bır cekıs dusuklugu olmuyor ama artcı uzun yolda bayagı bır zorlanıyor artcı oturus pozısyonu bıraz rahatsız
    hercul3367 bunu beğendi.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    vay maaşalah =)

Alıntı maverıck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hercul 3367 makınenın herhangı bır cekıs dusuklugu olmuyor ama artcı uzun yolda bayagı bır zorlanıyor artcı oturus pozısyonu bıraz rahatsız
    Hocam artçı kime göre yada neye göre baayağı bir rahatsız ölçütün ne, benim artçım cok rahatsız olmuyor uzun yolda şimdi topcase taktırdım çok rahat olduğunu söylüyor. Rahatlık ölçütü olarak örnek (racing makineden cok rahat , bir enduro motordan bir level aşağıda diyebilirim )
    MNS-FZ6 ve hercul3367 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Bende artçılarım dan herhangi bir rahatsızlık duymadım. Kendimde artçı olarak 350 km geldim çok rahatsız olmadım açıkçası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Fazer8 diğer marka modellere bakacak olursak ucuz bile diyebilirim. Sizce?
    Maslak bunu beğendi.

Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende artçılarım dan herhangi bir rahatsızlık duymadım. Kendimde artçı olarak 350 km geldim çok rahatsız olmadım açıkçası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Fazer8 diğer marka modellere bakacak olursak ucuz bile diyebilirim. Sizce?
    Bende aynı fikirdeyim fiyatı oldukça makul diyebilirim, amacına hizmet edecek bu fiyatlarda ve kalitede baska makine yok diyecek kadar az olduğunu düşünüyorum..
    MNS-FZ6 bunu beğendi.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaşlar 600RR dan sonra Bel rahatsızlığı geçirmem nedeniyle Fazer8 Lere bakınıyorum.Ne dersiniz pişman olur muyum acaba ? Kronik sorunlardan bahseden arkadaslarımız olmuş bu işin aslı nedir ?
    Samsunda 2014 model 4500 kmde olan bir model ile ilgileniyorum...

Motosikleti
    mr 250 destro
    valla arkadaslar ben artcı olarak cok kısı tasıdım hepsıde rahatsız oldugunu soyledı bende duydugumu soyluyorum

Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 600RR dan sonra Bel rahatsızlığı geçirmem nedeniyle Fazer8 Lere bakınıyorum.Ne dersiniz pişman olur muyum acaba ? Kronik sorunlardan bahseden arkadaslarımız olmuş bu işin aslı nedir ?
    Bir önceki motorum r6 idi sonrasında fazer8 ilaç gibi geldi eminim sende de aynı olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Alıntı maverıck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadaslar ben artcı olarak cok kısı tasıdım hepsıde rahatsız oldugunu soyledı bende duydugumu soyluyorum
    Demek ki birazda artçı konforunu düşünmeden motor sürüyor olabilir misin

Kronik ne sıkıntısı vardı acaba diye düşündüm bulamadım 2014 modellerde en azından yok ole birsey ilk aldığım sıralarada kafa grenajında biryer bellibir devirde cok az zırıldıyodu ama suanda yok ole bişey 600rr ı aratmaz sana güç olarak, pişman olmazsın rabbim kaza bela vermesin[COLOR="Silver"]

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Merhaba dostlar,

Okuduğum kadarıyla genelde fazer 800 kullanıcısı var ama belki yardımcı olabilirsiniz.

Ben yaklaşık 10bin km tecrübede CBR250 kullanıcısıyım. Bir acelem yok daha yolumuz var ama insan bakıp duruyor daha büyük bir makina istiyor bilirsiniz. Düşüncem ileri sürüş tekniklerini de CBR250 ile alıp bir 10bin km daha yapıp sonrasında FZ8'e geçmek. Bu geçiş hakkında düşüncenizi öğrenmek isterim. Aklı başında bir sürücüyümdür, çok yüksek hız veya trafikte aksiyon peşinde değilimdir, bunu da belirtmek isterim.

Boy biraz sıkıntılı maalesef, 1,69. Ama FZ8'i gördüğüm kadarıyla dar bir selesi var fazer 800 gibi değil, o yüzden çok sıkıntı olmaz gibi geldi.

Artçı konforu için aşırı beklenti içinde olmasam da önemli bir konu. En azından CBR250'e göre artçı konforunu bir adım yukarı taşımak istiyorum.

Bu yazdıklarım doğrultusunda bu geçişi nasıl değerlendirirsiniz arkadaşlar? Tecrübelerinizi duymak isterim.

Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Merhaba Nathan,

CBR250'den sonra FZ8 sana çok çıplak gelir diye düşünüyorum. Bence FAZER8 daha uygun olur. Sele yüksekliği ikisi arasında bir fark yok.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    FZ8 çok çıplak gelir derken, açabilir misiniz bunu? Siz de R6'dan geçtiniz sanırım. Aynı geçiş sayılmaz ama andırır belki

Fazer da çok şık, hatları da sert bir sport touring aslında ama FZ8'i daha spor buluyorum nedense...

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Rüzgar aerodinamiği ve grenaj yapısından dolayı çıplak diyor fz8 grenajsız olduğundan dolayı rüzgar direnci yok denecek kadar az.. Bu açıdan, grenajlı bir motordan naked tarza geçmen seni biraz üzebilir. Fazer'ın rüzgar defansı gayet iyi, bu açıdan fazer 8'i ön planda tutman daha iyi olabilir. Geri kalan herşeyi aynı zaten naked'ı ile..
    MNS-FZ6 bunu beğendi.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yine dayanamadm, bu kez de gittim Sıfır denilecek bir R6 aldim
    Yine Yamaha cıyız...
    Herkese kazasız sürüşler
    mehmetoguzzz ve temperantia bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Yine dayanamadm, bu kez de gittim Sıfır denilecek bir R6 aldim
    Yine Yamaha cıyız...
    Herkese kazasız sürüşler
    Hayırlısı olsun, güle güle kullanın. Bir sonraki durağın FAZER8 olur Rahatı kim sevmez ki?

R6'nın Resimlerini bekliyoruz.

tamam buldum

http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-14.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)