Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Yamaha YZF R6 Kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    selamlar ben de 600 cc motor almayı düşünüyorum ------2002 model bi tane var --- 15 gün motor yatmış jikleli motor çalıştıramadı hemen -------ben bu spor tiplerinde jikle falan olduğunu bilmiyordum grenajlar oynuyor problemli gibi fiyatta aslında hiç tutulacak gibi değil bu motorlar 8-9 milyar olmalı------ motor eski mödel zor çalıştı gittim gördüm ben--- ilanda bu http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4858759/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    R6Angels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX-6R 636
    Merhaba arkadaşlar yamaha r6 amortisörlerini yağlamak istiyorum nasıl yağlanır hiç bilgim yok ve direksiyorun durduğum yerde sağa sola çevirince çağ diye ses çıkıyor ön freni kullanınca da hurt diye bir ses çıkıyor bunları nasıl giderebilirim?

Tam olarak bu sanırım? @Felon

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30-40km hızda efili efili gidiyorum.
    Güneş tam tepemde, bütün ihtişamıyla beni parlatıyor.
    Önümde düz uzun bir yol, ufukta gözüken birkaç tane viraj var.
    Gaz kolunu hafif hafif çevirdikçe;
    Altımdaki 120beygire 180kg ağırlığında donatılmış safkan japon aygırının,120beygiri bir olup şahlanıyor.
    Tepedeki güneşe meydan okuyor adeta.
    Siyah vizörümün altında gülen bir yüz oluşuyor gazı her açtığımda..
    Ardı ardına gelen virajlarda çocuk gibi şenim.
    Ve öyle bir haz veriyor ki....
    Bu hazzı ne parada,ne bir işte,nede bir kadında alabilir insan.
    Belki üstün başın biraz tozlu, pis fakat 21.YY ın kovboyusun sen...
    Atının üzerinde vahşi,özgür ve daima gençsin!
    fiyakalim bunu beğendi.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KM tecrübeme ulaştığımda almayı çok istiyorum fakat 7-8 lt benzin yakması beni korkutuyor Sonuçta öğrenciyim yani

8lt standart zaten, açarsan dahada yakar.

Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KM tecrübeme ulaştığımda almayı çok istiyorum fakat 7-8 lt benzin yakması beni korkutuyor Sonuçta öğrenciyim yani

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok be hocam be valla insan istiyo ama nasip değilmiş...
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

Motosikleti
    Ninja ZX-6R 636
    Merhaba arkadaşlar bende yamaha r6 motor var bugün motoru çalıştırdığımda farlar yanmıyordu sigortaları kontrol ettim hepsini çıkardım kiminde 15 amper yazıyor kiminde 10 amper yazıyor ve neredeyse hepsi yanmış ve telle bir birlerine bağlanmış hiç sağlıklı bir durum değil bende internetten sipariş vereceğim ama bu motorların sigortaları mini diye mi geçiyor isimleri ? ve yerleri nasıl olacak bilmiyorum 15 amper nereye 10 amper nereye takılıyor bilgim yok lütfen anlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok iyi olur veya kendi motorunuzdan bakıp hangileri 10 luk hangileri 15 lik bi bilgi verirseniz çok sevinirim.

0uikShare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yamaha R6
    Merhabalar,
    2014 Yamaha R6'm var. Ve sunu kesinlikle soyleyebilirim ki cok yakiyor . En iyi kullanimla 6.5 litre yaktirirken, sehirici dert olan İstanbul trafiginde 9 litreye cikiyor. 17 litrelik full depoda(zorlarsan 17.5 aliyor) rezerv isigi dahil en fazla 250 km gorebildim. Sert kullanimda 150 kmden sonra da yakabiliyor.
    600RR karsilastirmasina gelirsek 600RR'li bircok arkadasim var. Sert kullanimda bile 7.5 litreyi gecmiyorlar. Normal kullanimda 4-5 yakan var.
    Bir arkadasimiz da demis ki "neredeyse 1000rr kadar yakiyor".
    Cok yanlis. 1000cc sinifinin yakiti 600cc sinifina gore daha iyidir. İstenilen hiza daha az devir cevirerek geldiginden 1000rr R6 kadar asla yakmaz.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    600rr devirli kullanınca 11-12LT yakabiliyor. Sakin kullanımda 4,5-6LT arası.
    dyavol-77 bunu beğendi.

omerta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    We_R1
    Alıntı 0uikShare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    2014 Yamaha R6'm var. Ve sunu kesinlikle soyleyebilirim ki cok yakiyor . En iyi kullanimla 6.5 litre yaktirirken, sehirici dert olan İstanbul trafiginde 9 litreye cikiyor. 17 litrelik full depoda(zorlarsan 17.5 aliyor) rezerv isigi dahil en fazla 250 km gorebildim. Sert kullanimda 150 kmden sonra da yakabiliyor.
    600RR karsilastirmasina gelirsek 600RR'li bircok arkadasim var. Sert kullanimda bile 7.5 litreyi gecmiyorlar. Normal kullanimda 4-5 yakan var.
    Bir arkadasimiz da demis ki "neredeyse 1000rr kadar yakiyor".
    Cok yanlis. 1000cc sinifinin yakiti 600cc sinifina gore daha iyidir. İstenilen hiza daha az devir cevirerek geldiginden 1000rr R6 kadar asla yakmaz.
    Bende hondayı satıp sıfır R6 almayı düşünüyorum ama bu yakıt konusu hep geri adım attırıyor

Oncelikle merhabalar . Bende 2006dan beri R6nin kirlangic kasasina gonul verdim ve almak istiyorum . Yasim cok genc ama ilk motorum olmayacak . Suan x-city sahibiyim ve ondan once yamaha xv250m vardi . Cok deli gazlamak amacim degil . Sizce cok fazla mi olur ? Zorluk yasar miyim ? 30bin'i asmis olan km bana sikinti yasatir mi ? Kronik arizalari var mi ? Ozellikle 20bin devirli olanlari . Simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim .

Motosikleti
    Ninja ZX-6R 636
    2008 model yamaha r6 yağ kapasitesi ne kadar değiştirince kaç litre yağ koymamız gerekiyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

2008 model motoruma 3.2 L civarı yağ koydum bazı yerlerde 2.6L yazıyor bir sorun olur mu?

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaşlar şu sıralar motor alacağım fakat 2014 1oooRR sıfır ve 2013 R6 sıfır arasında kaldım.
    Herkes Honda daha rahat düşüncesinde sizlerden de fikir almak istedim...

Motosikleti
    2006 YAMAHA R6
    Alıntı R6Angels adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 model yamaha r6 yağ kapasitesi ne kadar değiştirince kaç litre yağ koymamız gerekiyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

2008 model motoruma 3.2 L civarı yağ koydum bazı yerlerde 2.6L yazıyor bir sorun olur mu?
    ben 2006 modeline 3,4 litre koydum verilerinde yazdığı gibi daha dün değiştirdim.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Pazartesi günü hayırlısı ile 2013 Model Sıfır ayarında bir R6 alıyorum. Daha önce R6 mı 1oooRR mı diye sormuştum ama R6 yı görünce kesinlikle kararım R6 dan yana oldu. Alırsam fotoğrafları yüklerim

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazartesi günü hayırlısı ile 2013 Model Sıfır ayarında bir R6 alıyorum. Daha önce R6 mı 1oooRR mı diye sormuştum ama R6 yı görünce kesinlikle kararım R6 dan yana oldu. Alırsam fotoğrafları yüklerim
    İnşallah bir sorun çıkmaz ve alırsın. Şimdiden hayırlı olsun, takipteyiz

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    R6 'larda Direksiyon amortisörü yokmus. Simdi forumu okurken öğrendim. Bu çok olumsuz bir özellik. Bu yüzden bile vazgecebilir insan bu motordan.
    Bir de yakıt konusu konuşulmuş;
    Eğer alırsam size kesin sonuçlarla yakktini hesaplarım. RR ile 4.2 yi gören ben R6 yı da 5 in altına düşüreceğimden adım gibi eminim

Direksiyon amortisörü almanda fayda var. 5 litre ciddi bir rakam. Bilemiyorum. RR'lar az yakıyor R6'ya göre.

aadrenalin16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 cbr 600 rr
    [QUOTE=savasR6;3460351]
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun çok dikkatli olun r6 600lükler içinde en sert ve gaddar olanı,şehir içine pek girmeyin fazlasıyla ısınır,gidonu bazıları yükseklik seviyesini düşürür böyle bir durum varsa yükseltin ki bilekleri yormasın ama normal pozisyonunda bile yorucudur r6 diğerlerine nazaran bu da ayrı bir durum.[COLOR="Silver"]

Teşekkür ederim pek bilgim yok gidonla ilgili ama diğer motorlara göre r6nın gidonu sanki daha basık gibi.
    600rr kullandım geçenlerde çok rahattı oturuş pozisyonu sürüşü çok hoşuma gitti eğer r6yı satarsam 600rr alırım gibime geliyor. r6nın ayak basamakları diğerlerine göre çok geride yani motora sürekli yatmak gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Arkadaşlar dün biraz hararet yükseldi 90-100 arası sonra 3 ve 4. Viteste gazı açınca resmen debriyaj kaçırdı 4-5 defa denedim kaçırdı sağ çekip durdum, debriyaj telinin başındaki topuz en uç yani en gergin seviyedeydi onu biraz gevşettim manettende ayarı 6dan 3e aldım debriyajda 1 cm. Falan boşluk oldu daha aşağıda kavrar oldu ama kaçırmayı kesti. Sorun bu ayarlardanmıdır acaba yoksa baskı balatammı bitiyor? Ben daha önce hep araba kullanıcısıydım motorsikletlerde araştırdığım kadarıyla sistem biraz farklıymış sizlerden ricam başına böyle bir olay gelen veya bilgisi tecrübesi olan beni aydınlatırsa sevinirim sorunum ne olabilir canım sıkılmaya başladı.
    debrıyaj kolunda bıraz boşluk brakman gerekiyor,çunkı motor haralet yukseldıgınde ve sıkışık trafıkte fazla sıcağa maruz kaldığında debrıyaj balatası sısme yapar ve o bıraktığın bosugu kullanır ve kendını gerer.senın motorun o sıkışık trafıkte garıbım balatalar sısmeye başladı ve debrıyaj telinde de gereken bosluhu bulamayınca ne oldu kaçırmaya başladı,tıpkı gıderken parmak uucnla bır yandan debriyaja basar gıbı oldu.o yüzden motor soğukken balatan soğukken bı ayar cek.debrıyaj telındekı boşluk 3 mm olsa yeter.ynı motor debrıyaj levyesını bırakmya başladıkça harekete gecmelı.olayın farkına varmyıp dewam etseydın balatalarını yerdın ve çıkan tozlarda yag pompanı doldururdu.
    delı kadirr ulennn

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaşlar 2013 Model 2014 Çıkışlı 2ooo KM de Kazası Boyası Düşmesi ve Çiziği olmayan Bir R6 sahibiyim artık...
    Şu an pek kullanmadım ama kullanınca RR ile arasındaki farkları yazacagım
    Bu Akşam Orjinal Plakalık ve Orjinal egzoz takılıp, Yandaki Stickerler sökülecek ve Motor biraz daha kibar hale getirilecek
    ilk sahibi olan Çok temiz bir arkadasımızdan aldım ve 31500 TL ye aldım (illaki soran olacaktır).

Sokollu, enxdesign, mustaf_y ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)