Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şeytan işte işi yok benimle uğraşıyor hala göndermekte zorlanıyorum desem
    Şeytan seni demi tracer e doğru yokluyor abi , Hadi gönderemezsen ne alacaksın ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorum. Unuttun mu, egsozun bile bir hafta durdu sonra ben aldım senden

Bu arada İbrahim, yazdım ama silinmiş sanırım. Cumartesi ve pazar fuara gidicem, oralarda olurum muhtemelen.
    Bende cuma ve cumartesi orada olucam abi sanırım face den arkadasız cumarteside orda olursam görüşmek issterim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende cuma ve cumartesi orada olucam abi sanırım face den arkadasız cumarteside orda olursam görüşmek issterim
    Hadi ya.. Face özelden tel numaranı atar mısın. Profilini de görmüş olurum Face'de hangisi sensin yahu
    "CaRPe DieM"

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Tracer nedense hiç ilgimi çekmiyor. Bu aralar kalbim R6 dan yana atıyor. Fuarada bizim tayfa olarak 21 kişi geliyoruz. Önceden aldık uçak biletlerini Gidiş-Dönüş 78tl.
    Maslak bunu beğendi.

Tracer nedense hiç ilgimi çekmiyor. Bu aralar kalbim R6 dan yana atıyor. Fuarada bizim tayfa olarak 21 kişi geliyoruz. Önceden aldık uçak biletlerini Gidiş-Dönüş 78tl.
    hangi gün orada olacaksınız

Motosikleti
    Honda1000RR
    Son günü yani 1 Mart pazar oradayız nasipse.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Son günü yani 1 Mart pazar oradayız nasipse.
    Geç kalma babacan
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda VFR 1200F

Dün arkadaşlarla güzel bir tur gerçekleştirdik ve bu sırada yeni iki tracer motorumuzun da hem testi hem de rodajını gerçekleştirdik. MT-09 Tracer hakkında birkaç yorumda bulunmak gerekirse;

Öncelikle eski MT-09'cuların yorumları pek de olumlu olmadı. Tracer, 09 gibi agresif sayılmaz. Alt devirleri 09'a göre daha ölü. üst devirlerde yine 09 hırçınlığını görebiliyorsunuz. Fakat grenajlardan ve camdan kaynaklanan bir hantallık mevcut. Kullanımda, ağırlık merkezi ön tarafa kaymış gibi duruyor.

Sele ve amortisör rahatlığı pek iç açıcı durmuyor. Tracer'ı uzun yol kullanımı için düşünürsek, gerekenden sert bir sele ve sert süspansiyonlara sahip.

Rüzgar aerodinamiğine gelirsek. Tabiiki 09'a göre rüzgarın daha az hissedildiği faktörü mevcut. Fakat camın dizaynı, kullanıcının rüzgardan korunması için yetersiz kalıyor. Bir NC ile denk diyebiliriz.

Yamaha'nın atladığı bir nokta da var ki; Çekiş kontrol sistemi, siz devreden çıkartmadığınız müddetçe sürekli devrede kalıyor. Kapattığınızda, motoru stop edip tekrar çalıştırmanızla tekrar devreye giriyor. Sistem güzel tabi fakat 09'un kanındaki o agresifliğin kısıtlanmasına sebep oluyor. Abes bir örnek vermek gerekirse, 09'da teker düşkünlerini üzen bir ayrıntı; çünkü sistem devrede iken teker yapmak imkansız gibi birşey.

Tasarımda Yamaha dna'sını çok bozmamış; bir multistrada esintisi de mevcut.. Bu biraz göreceli tabiiki, kimine göre 09'un o pitbullvari bakışlarını bozmamalıydı, kimine göre de kendine has bir bakış kazandırmış.

Motor üzerinde gelen lastikler Dunlop. Kuru zeminde hard kullanımda çok sıkıntı yaşatmadı. Fakat ıslak ve/veya soğuk zeminde insanın yüreğini ağzına getirebilir.

Küçük bir dip not düşmek gerekirse; "Benim boyum şu kadar. Tracer kullanabilir miyim?" diye düşünen arkadaşlara şimdiden tavsiye. Tracer uzun boy-uzun bacaklı arkadaşlar için daha ideal bir motor.

Saygılar efendim
    "CaRPe DieM"

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/XBEm3O.jpg

Dün arkadaşlarla güzel bir tur gerçekleştirdik ve bu sırada yeni iki tracer motorumuzun da hem testi hem de rodajını gerçekleştirdik. MT-09 Tracer hakkında birkaç yorumda bulunmak gerekirse;

Öncelikle eski MT-09'cuların yorumları pek de olumlu olmadı. Tracer, 09 gibi agresif sayılmaz. Alt devirleri 09'a göre daha ölü. üst devirlerde yine 09 hırçınlığını görebiliyorsunuz. Fakat grenajlardan ve camdan kaynaklanan bir hantallık mevcut. Kullanımda, ağırlık merkezi ön tarafa kaymış gibi duruyor.

Sele ve amortisör rahatlığı pek iç açıcı durmuyor. Tracer'ı uzun yol kullanımı için düşünürsek, gerekenden sert bir sele ve sert süspansiyonlara sahip.

Rüzgar aerodinamiğine gelirsek. Tabiiki 09'a göre rüzgarın daha az hissedildiği faktörü mevcut. Fakat camın dizaynı, kullanıcının rüzgardan korunması için yetersiz kalıyor. Bir NC ile denk diyebiliriz.

Yamaha'nın atladığı bir nokta da var ki; Çekiş kontrol sistemi, siz devreden çıkartmadığınız müddetçe sürekli devrede kalıyor. Kapattığınızda, motoru stop edip tekrar çalıştırmanızla tekrar devreye giriyor. Sistem güzel tabi fakat 09'un kanındaki o agresifliğin kısıtlanmasına sebep oluyor. Abes bir örnek vermek gerekirse, 09'da teker düşkünlerini üzen bir ayrıntı; çünkü sistem devrede iken teker yapmak imkansız gibi birşey.

Tasarımda Yamaha dna'sını çok bozmamış; bir multistrada esintisi de mevcut.. Bu biraz göreceli tabiiki, kimine göre 09'un o pitbullvari bakışlarını bozmamalıydı, kimine göre de kendine has bir bakış kazandırmış.

Motor üzerinde gelen lastikler Dunlop. Kuru zeminde hard kullanımda çok sıkıntı yaşatmadı. Fakat ıslak ve/veya soğuk zeminde insanın yüreğini ağzına getirebilir.

Küçük bir dip not düşmek gerekirse; "Benim boyum şu kadar. Tracer kullanabilir miyim?" diye düşünen arkadaşlara şimdiden tavsiye. Tracer uzun boy-uzun bacaklı arkadaşlar için daha ideal bir motor.

Saygılar efendim
    Tesekkür ederim abi yorumun oldukca faydalı olmuş.Hafta sonu bende dayanamayıp gittim baktım servise duruş olarak begenmedim, bence artı olarak gördüğüm teksey artçının selesi gayet rahat görünüyor. Fazercandır diyoruz yolumuza devam ediyoruz ...

Yurtdışında Fazer 8'e tam grenaj uygulayanlar gördüm. Türkiye'de bunu deneyen var mı? Varsa fotoğraf ve maliyeti paylaşır mısınız?

Fazer 8'in artçı konforu nasıldır? Ağırlıklı olarak şehir içinde işe gidip gelmek için kullanacağım.
    Ayda 1 kez falan da eşimle 250KM şehir dışı mesafelere seyehat etmek istiyorum.
    Super Sport motorların şeklini çok seviyorum ama artçı konforu olmadığından sıcak bakmıyorum. Super Sport şıklığına en yakın model olarakta Fazer 8 gözüküyor.

Doğru yere mi geldim?
    Maslak ve MNS-FZ6 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Doğru yerdesin hoşgeldin

Bir SS motora göre tabiiki artçı konforu daha iyidir. Fakat övülecek derecede değil. 250km mesafe sürüşlerinde eşin sıkıntı yaşamaz. Daha önceki motorun neydi bilmiyorum ama, önceki motoruna göre daha memnun olacağını düşünüyorum.

Grenaj konusuna gelirsek, Türkiye'de şahsen henüz denk gelmedim 8'e grenaj uygulayana. Fakat illaki istersen yurt dışından alabilirsin, ilk olursun sanırım
    Maslak bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Alıntı onurkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışında Fazer 8'e tam grenaj uygulayanlar gördüm. Türkiye'de bunu deneyen var mı? Varsa fotoğraf ve maliyeti paylaşır mısınız?

Fazer 8'in artçı konforu nasıldır? Ağırlıklı olarak şehir içinde işe gidip gelmek için kullanacağım.
    Ayda 1 kez falan da eşimle 250KM şehir dışı mesafelere seyehat etmek istiyorum.
    Super Sport motorların şeklini çok seviyorum ama artçı konforu olmadığından sıcak bakmıyorum. Super Sport şıklığına en yakın model olarakta Fazer 8 gözüküyor.

Doğru yere mi geldim?
    evet kesinlikle doğru yerdesin isteklerini karşılayacak motor tercihinde doğru olsun istiyorsan fazer en güzel tercih..

Sanırım bundan bahsediyorsun

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92345275/detay

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Mono kapak da taksaymış tam olurmuş
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Tracerin 8'den daha güzel bir motor olduğunu bende düşünmüyorum. Fazer8 binen başka bir motoru biraz zor beğenir.
    cihan54 ve Maslak bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Arkadaşlar kask kamerası kullanan var mı? Grubumuza ortak bir kamera almayı düşünüyoruz.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben bikaç kere gopro3 kullandım. Ama bence o kadar abartmayıp şu sj4000 zamazingosundan da alınabilir.
    MNS-FZ6 bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Turdan önce almamız lazım. sj4000 yada sj5000 de çıkmış (sahte değilse tabi) ikisinden birine karar vericez artık.

can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Fazer 8 abs 31150 tl hayırlı olsun

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Maşşallah
    "CaRPe DieM"

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    3,000 tl birden zam mı olur allah aşkına?.. Sitede hala 28,250 fiyat? Fuardaki fiyat mı bu?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Yeni fiyatından satılır fuarda da, 28250'den 2015'i almış olanlar baya kâr etti
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)