Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Mondial 100 SFC Snappy x Kullanıcıları / Bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Pekte rahat olmuyormuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Arkadaşlar benzin deposunu değiştirdim.Benzin aldığım halde pek yükselmiyor.Depodan içeri baktığınızda şamandıranın ucunu görebiliyor musunuz galiba ters taktım

2 gün önce kırmızı renk snappy almış bulunmaktayım. motosikletin plakası ruhsatı dün çıktı ve bende kısa bir şehir turu yapayım dedim ancak motosiklet sanırım çok yakıyor ve sürüş sırasında acayip şekilde benzin kokuyor ve full depoyu 70 km de bitirdi. Neyse motoru garaja bıraktım ertesi gün sabah garajda motorun altında bir iki damla benzin yere akmış. Bundan dolayı motosikleti servise götürdüm ustalar baktı herhangi bir kaçak yok denildi. Bunun üzerine ben motorun altında birkaç damla benzinin yere akmış olduğunu söyledim. Usta bana tahliye borusundan pis benzin akmış olabilir dedi biraz daha kullan dedi. Bende keyfim kaçmış bir şekilde evin yolunu tuttum. Sıfır km aldığım bir motorda neden bukadar benzin kokusu olabilir ve 100 cc motor hacmine sahip bir motosiklet full depo ile nasıl 70 km gidebilir anlamış değilim. diğer emsalleri en az 130 km gittiklerini söylüyorlar.
    Not: Motosikletim daha 80 km de .

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı onur372 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 gün önce kırmızı renk snappy almış bulunmaktayım. motosikletin plakası ruhsatı dün çıktı ve bende kısa bir şehir turu yapayım dedim ancak motosiklet sanırım çok yakıyor ve sürüş sırasında acayip şekilde benzin kokuyor ve full depoyu 70 km de bitirdi. Neyse motoru garaja bıraktım ertesi gün sabah garajda motorun altında bir iki damla benzin yere akmış. Bundan dolayı motosikleti servise götürdüm ustalar baktı herhangi bir kaçak yok denildi. Bunun üzerine ben motorun altında birkaç damla benzinin yere akmış olduğunu söyledim. Usta bana tahliye borusundan pis benzin akmış olabilir dedi biraz daha kullan dedi. Bende keyfim kaçmış bir şekilde evin yolunu tuttum. Sıfır km aldığım bir motorda neden bukadar benzin kokusu olabilir ve 100 cc motor hacmine sahip bir motosiklet full depo ile nasıl 70 km gidebilir anlamış değilim. diğer emsalleri en az 130 km gittiklerini söylüyorlar.
    Not: Motosikletim daha 80 km de .
    Başka bi servise git birleştirirken bi hata olabilir veya fabrikasyon hatasi parçalar olabilir civatalarda gevşeklik olabilir , servis ilgilenmesse başka bi ustaya götür baktir motora 0 alette sorun olması can sıkıcı , kaça geldi sana fiyat olarak ?

Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka bi servise git birleştirirken bi hata olabilir veya fabrikasyon hatasi parçalar olabilir civatalarda gevşeklik olabilir , servis ilgilenmesse başka bi ustaya götür baktir motora 0 alette sorun olması can sıkıcı , kaça geldi sana fiyat olarak ?
    2200 tl motosiklet. 280 tl plaka ruhsat. 490 tl sigorta. Bugün motosikletim 140 km oldu ve benzini tahliye borusundan attığını gördüm günde birkaç damla atıyor şu an için pek takmıyorum ancak ön ve arka kampana yavaş hızlarda dönerken hafif ıslık sesine benzer sesler çıkartıyor. Servisteki usta yeni olduğu için böyle yapar dedi ve viteslerde bazen nekadar pedala basarsan bas vitese geçmeyebiliyor. Bu durum bazen can sıkıcı oluyor ve vites pedalına sert bir şekilde abanmak gerekiyor. bir arkadaşımda da aynı motosikletten var oda viteslerinin istikrarsızlığından yakınıyor sanırım kronik sorun. Yine neyse deyip yola devam bakalım ilerleyen zamanlarda daha neler göreceğiz..

Motosikletim şu an 246 km oldu. 64 km de depoyu fulledim 179 km de tekrar fulledim ve 2.21 litre benzin aldı. Ölçümlerime göre 179-64= 115 km de 2.21 litre yakıt sarfiyatım olmuş. Fabrika verilerinde 100 km'de 2 litre yakıt sarfiyatı olarak belirtilmiş, sanırım üç aşağı beş yukarı yakıt değeri aynı gibi. Motosikleti rodaj aşamasında olduğu için düz yolda ortalama 35-45 km/h aralığında zorlamadan kullanıyorum. Daha önceki motosikletim ybr idi, onu baz alarak konuşacak olursam snappy'de titreşim var ama fiyat performans olarak düşünecek olursam 2200 tl'ye yani neredeyse bisiklet fiyatına alınabilecek ekonomik bir motosiklet. Sonuçta çin malı ve fiyatına göre motosikletten çok fazla bir beklenti içerisinde olmamak lazım. Frenlerine değinecek olursam özellikle motor freni kullanmıyorsanız vasatın altında çok çok kötü, sanki alete fren koymayı unutmuşlar. Fazla hız yapmadan dikkatli kullanmak fren mesafesini önceden ölçüp tartmak lazım, aksi taktirde önünüzde giden aracın arkasına yapışmanız an meselesi. Genel olarak 246 km'deki izlenimlerim bunlar. Tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy X
    Arkadaşlar motorun 20,000 km ağır hırpalama sonucu geldiği nokta budur:

bymadak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu anda YUKİ 50 gusto
    Merhaba arkadaşlar, foruma defalarca giriş yaptım ancak yeni üye oldum.

Bende 100 SFC Snappy X kullanıcısı olarak motorun tiremesinden çok rahatsız oluyorum, özellikle ön farların titremesi ve motorun fazla bağırması sinir bozucu oluyor.

Bir de lastik patlamasına çözüm bulamadım; ufacık bir şey girse lastik patlıyor. Lastikçiye sordum dublex lastik Cup'lara olmadığını belirtti.

Alıntı bymadak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, foruma defalarca giriş yaptım ancak yeni üye oldum.

Bende 100 SFC Snappy X kullanıcısı olarak motorun tiremesinden çok rahatsız oluyorum, özellikle ön farların titremesi ve motorun fazla bağırması sinir bozucu oluyor.

Bir de lastik patlamasına çözüm bulamadım; ufacık bir şey girse lastik patlıyor. Lastikçiye sordum dublex lastik Cup'lara olmadığını belirtti.
    Titreşim sorunu bendede aynı. Özellikle selenin ön taraftaki seleyi depoya sabitleyen mili metal olduğu için 60 km den sonra selenin ön kısmında zırıltı oluyor. Lastik konusuna gelecek olursam, ben 1850 km'deyim daha hiç patlamadılar. Bence sen havasını çok fazla basıyorsun. Ben ön lastiğe 25 psi, arka lastiğe ise 28 psi hava basıyorum. Motosikletin parça kalitesi ve işçiliği kötü ancak fiyat/performans olarak düşünürsek (10) üzerinden (7) alır. Motosikletin yakıtı çok hoşuma gitti 100 km'de şehir içi tek kişi normal kullanımda 1.8 litre ortalama yakıt tüketimi var.

bymadak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu anda YUKİ 50 gusto
    Alıntı onur372 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim sorunu bendede aynı. Özellikle selenin ön taraftaki seleyi depoya sabitleyen mili metal olduğu için 60 km den sonra selenin ön kısmında zırıltı oluyor. Lastik konusuna gelecek olursam, ben 1850 km'deyim daha hiç patlamadılar. Bence sen havasını çok fazla basıyorsun. Ben ön lastiğe 25 psi, arka lastiğe ise 28 psi hava basıyorum. Motosikletin parça kalitesi ve işçiliği kötü ancak fiyat/performans olarak düşünürsek (10) üzerinden (7) alır. Motosikletin yakıtı çok hoşuma gitti 100 km'de şehir içi tek kişi normal kullanımda 1.8 litre ortalama yakıt tüketimi var.

5500 Km'de lastik 3 kere patladı. 3. patlamada da beni gecenin 1'inde evime 5km uzak bir yerde ve iş çıkışı olması nedeniyle lastik patlaması beni bezdirdi. Dublex lastik olsa çözümü kolay olacak ama olmayınca da çok uğraştırıyor. Bu yüzden uzun bir yola gitmeye korkuyorum. Patlarsa yolda kalacağım diye...

Motosikleti
    Mondial SnappyX
    Snappy X için hangi lastikleri önerirsiniz?

Şu michelin lastik ?

Kitapçıkta 2.25x17 ön 2.50x17 arka olarak görünüyor ama ikinci el aldığım motosikletimde ön 2.50 arka 2.75 lastik takılı. Arka lastikle bir alıp veremediğim var, lastikleri değiştirmek istiyorum.

Alıntı Tascintenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şu michelin lastik ?

Kitapçıkta 2.25x17 ön 2.50x17 arka olarak görünüyor ama ikinci el aldığım motosikletimde ön 2.50 arka 2.75 lastik takılı. Arka lastikle bir alıp veremediğim var, lastikleri değiştirmek istiyorum.
    Lastik olarak pilot street takmayı düşünyorsan bence bu motosiklete gereksiz derecede pahalı. Ben motosikleti aldığımdan beri fabrika lastiklerini kullanıyorum. Üzerinde yuanxing marka sert hamurlu fabrikanın koyduğu kötü lastikler var. tekrar söylüyorum lastikleri övmüyorum lastikler gerçekten yol tutuşu olarak kötü ama bu motosikletin sınırları belli frenleri yok denecek kdr vasat ve virajda da yatmıyorsanız ki (bu motosiklet viraja yatmak için uygun değildir) pahalı lastik takmaya bence gerek yoktur. Orta düzey anlas ırc lastik bu motosiklet için uygundur.

Motosikleti
    Mondial SnappyX
    Disk frenli motoru uzun süre kullanmadığım için kampana frenler hakkında net birşey diyemem fakat şuana kadar fren ile ilgili bir sorunum olmadı. Umarım da olmaz. Motor ile olabildiğince yattığım için yarı yolda bırakmasını istemiyorum. Önümüzdeki zamanlarda yorumunuzu dikkate alarak değiştireceğim. Yorumunuz için teşekkürler

@onur372

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı Tascintenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şu michelin lastik ?

benim motorum orjinal önde 2.50 arka 2.75

Motosikleti
    Mondial SnappyX
    Motorun benzin vanasını kapattıktan sonra motoru çalıştırdım, baktım çalışıyor kapattım vanayı yine açtım. Kullanımdan sonra benzin göstergesi bozuldu )) Bilmiyorum belki denk gelmiştir. İşin garip yanı, motoru genelde gittiğim (ve zaten çok seçeneğim yok bu konuda) servise götürdüm. Dedim yakıt göstergesi gitti, nasıl yapalım bir bakalım şuna. Adam hiç bir 20 liralık şamandra fiyatı haricinde ön bilgi vermeden gitti şamandrayı değiştirdi. Şamandrayı değiştirdiği için 20 lira verdim. Lâkin sorunum hala devam ediyor. Gösterge hala çalışmıyor. Böyle basit bir motorda artık bir şeyleri kendim düzelteyim diye uğraşayım diyorum. Saatten bahsetti kendisi. Gördüğüm kadarıyla bu bildiğin komple set. 14xxx kilometrede motor. Bunu değiştirirsem kilometre de sıfırlanır mı? Ya da bunu nasıl çözebilirim?

EDİT: Götürdüğüm yer yetkili servis değil. Yetkili servisin ilgisizliğinden dolayı oraya pek gitmek istemiyorum.

Motosikleti
    Mondial SnappyX
    Arçı basamaklarının devamlı olarak kopup gitmesi konusunda bir çözümü olan var mı? Sabitleyebiliyormuyuz bu artçı basamaklarını?

Memo84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial sfc ve bajaj discover
    2013 model sfc aldım bu motorun ön grenajlarından çok ses geliyor. Zaten bir tanesinin kenarı kırık. Acaba yeni bir grenaj alsam sesi kesilir mi? Vidalarını sıktık ama işe yaramadı.
    Bir de sağ park lambaları hiç yanmıyor. Bu modelin farı tek parçaymış kime sorsam komple far satmaya çalışıyor 100 lirayı geçkin fiyatı var. 3-5 ampül değiştirmek için komple far mı alınır?

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    trafik sigortası ne kadara oluyor bunun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    nerde bu snapicilerrr.yaz geldi ses verin

CriminalS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    Mondial Snappy X Almayı düşünen arkadaşlar 2016 nın 6. Ayında bayisinden sıfır olarak almış olduğum motoru model yükseltmek için satıyorum . Her km de bakımı yaptırılmıştır ve garantisi devam etmektedir .
    Sahibinden İlan Linki : Çok Acil ! Mondial SFC Snappy
    İlan No: 463667772
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...63667772/detay
    Pazarlık payı vardır.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)