Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu

Mondial 100 SFC Snappy x Kullanıcıları / Bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 sfc snappy x
    1 yıldır kullanıyorum gayet iyi motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Dün itibari ile bende bir tane snappy almış bulunmaktayım.

İlk iş olarak direk fabrika yağını değiştirdim. Bunun gibi yapılmasını önerdiğiniz şeyler varsa öğrenmek isterim. teşekkürler.

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    bu motosikketle günde 50 gidiş 50 dönüş toplam 100 km yapabilirmiyim?

merhaba arkadaşlar ben vücütgeliştirmeyle uğraşıyorum daha önce hiç motor kullanmadım. 90 kiloyum ankarada şehir içinde kullanıcam motoru. artçımda 60 kilo civarı . bu motor ikimizi rahatça çekermi enfazla 80km hız yaparım daha fazla yapmam. yoksa sizce 100mg yemi yönelmeliyim?

Arkadaşlar 4 gün önce sıfır mondial 100 sfc snappy x aldım vitesi ileri atarken sıkıntı yok fakat vites düşürmek için yukarı çekiyorum çok sert ve geçmiyor topuk vitesini kullanıyorum vites çok sert hiç geçmiyor sizde ilk aldığınızda böyle bir sorunla karşılaştınız mı ? Birde sorun yağından kaynaklanıyor olabilir mi yağını hiç ellemedim aydınlatırsanız sevinirim.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı seriousman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 4 gün önce sıfır mondial 100 sfc snappy x aldım vitesi ileri atarken sıkıntı yok fakat vites düşürmek için yukarı çekiyorum çok sert ve geçmiyor topuk vitesini kullanıyorum vites çok sert hiç geçmiyor sizde ilk aldığınızda böyle bir sorunla karşılaştınız mı ? Birde sorun yağından kaynaklanıyor olabilir mi yağını hiç ellemedim aydınlatırsanız sevinirim.
    Büyük ihtimal yağdan, çok zor geçmemesi gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Merhabalar ;
    Sakarya dan bende bir cup ile aranıza katıldım.
    Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.

2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    kaç paraya aldınız?

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimal yağdan, çok zor geçmemesi gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Merhabalar ;
    Sakarya dan bende bir cup ile aranıza katıldım.
    Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.

http://i.hizliresim.com/rVPWa7.jpg
    Hocam öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız inşallah , bende yeni aldım motoru yağından kaynaklı olabilir diye düşünüyorum servise git diyorlar ama servise veya sanayiye götürmekte hiç istemiyorum açıkcası yinede topuğumla basarken vitesi en alta kadar indiremiyorum onun yerine ayağımı kaldırıp topuk vitesinin üstüne en dibe kadar bastırıyorum anca öyle geçiyor.

Hocam fotoğraflarınıza baktım da şimdi sizin topuk vitesi benimkinde daha yukarda rahatlıkla basılabilir şekilde sizinki benim ki daha alçak duruyor ondan olabilir mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Alıntı bummerangg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç paraya aldınız?
    Dükkanda ki fiyatlarla internette ki fiyatlar aynı değil , şöyle internette bir göz gezdirdim http://ucerler.com.tr/mondial-cup-100-sfc-snappy-x bu sitede 1851 TL ye buldum.Dükkanda ki fiyatlar ise 2100-3000 TL arası ortalama 2500 TL ye satıyorlar.

PLAKADA 380 TL hesaplarsan ona göre bütçe ayırabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

-Arkadaşlar şu aldığımdan beri 1 hafta geçti motoru az çok anlatıyım dedim.
    Motorun yakıt tüketimi cidden çok ekonomik ilk aldığım gün depoyu fulledim ve deposu 3.8 LT alıyor 16-17 TL ye fulleniyor deposu dediğim gibi aldığım günden beri her gün saatlerce kullanıyorum şehir içinde dur kalk dahil daha yakıt göstergem yarıya gelmedi %65 - %70 yakıtım olduğunu tahmin ediyorum bu gerçekten benim için çok iyi oldu.

-İkinci olarak hızından bahsetmem gerekirse düz yolda tek kişi (80 KG) Vites 4'te 90 civarına çıkabildim sanırsam biraz daha bassam 100 olabilirdi ama daha fazla yapacağını hiç zannetmiyorum ki benim için yeterli bir hız.
    İki kişi (80 KG + 75 KG= 155KG) Vites 4'te yapabildiğim son hız 73 oldu bilmiyorum daha fazlası olur muydu ileri ki günlerde olursa buraya yazarım heralde.

-Motorun vibrasyonu rahatsız edici derecede değil örneğin beni hiç rahatsız etmedi devir sona gelince tabi ki titremeler oluyor ama sarsmıyor bu yönden iyi olduğunu kabul ediyorum.

-Motoru alacak arkadaşlar birde arkasına bagaj alıp taktırabilirse daha kullanışlı olur çünkü koltuğun altında çok küçük bir kapalı kutu var küçük eşyalar konacak şekilde bu da yetersiz kısacası arkaya bir bagaj şart ama ön taraftakı demirlikleri pazar için çok kullanışlı meyve sebze poşet ne varsa taktım bu da güzel.

-Bayırlar ve eğimli yollarda ki performansına gelelim test ettiğimiz yokuş asfalt ve tahmini açısı derece olarak (24-27 civarı olabilir) gayet dik bir yokuş şahsen bunu da özellikle test ettik tek kişi (80 KG) hızını alarak (30-35 KM/h) ile girildiğinde vites 3 le vites düşmeden (ortalama 40 km/h) ile motoru bayıltmadan çıktım
    İki kişi (80+75 KG =155 KG) ile aynı şekilde hızımızı alarak vites 3 le çıkmayı denedik fakat motor vites küçültmemizi istedi vites 2 ye düşürdüm tın tın tın çıkıyoruz 20 KM/h ile de çıkmayı başardık.
    Motor bayırı çıkmıyor değil çıkıyor kısacası bu yönden de olumlu puan verdim.

Evet Arkadaşlar şimdilik aklıma gelenler bunlar umarım alacakların veya alanların kafasında ki bazı soru işaretlerine cevap olabilmişimdir Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin herkese
    Tolga Can bunu beğendi.

Motosikleti
    açıklama güzel olmuş. bindikçe birazda yakıtından bahsedermisin. tekrar hayırlı olsun

Alıntı bummerangg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıklama güzel olmuş. bindikçe birazda yakıtından bahsedermisin. tekrar hayırlı olsun
    Teşekkürler, yakıt konusuna şimdilik bir giriş yapmıştım ilerleyen zamanlarda 1 depo benzinle ne kadar yol katediliyor vb. testler yapabilirim.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    seriousman;

Varsayımların sonu yok, bilen birine göstermekte yarar var. Vites (Ben terazi diyorum) öne arkaya ayarlanabiliyordur.
    Ben topukla basmıyorum. yılların vermiş olduğu debriyaj alışkanlığı ile ayak ucu ile yukarı kaldırıp aşağıya basıyorum. :D
    Bende zincir çok ses yapıyordu. özellikle 3 ve 4. vitesde belli bir hızdan sonra gaz kesince şak şak alttan vuruyordu. zinciri gerdik ses gitti.
    Motoru 1750ye 2.el bayandan aldım. daha 4.000 km de 2015 model 3 aylık motor. iyi denk geldi. Trafik sigortası 85 TL tuttu. Notere de 110 TL para verdim
    Montum vardı. spd kask, spd topcase, birde zincir aldım. hırkıslar için, bugün söküp sinyale bağlı olan cıyaklamayı keseceğim. cıık cıkk ötüşü beni deli ediyor. dün akşamda eve gelirken ön far gidip gelmeye başladı. çok sinir oldum. sanırım kablolar gevşek tam birbirine temas etmiyor. korna düğmesi de çalışmıyor. yeni korna aldım 10 TL, bugün söküp test edeceğim. herkese hayırlı bayramlar, bol ve keyifli gezmeler dilerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

Bugün bayram gelen giden de yok, servis de kapalı, şu sinyali açınca cıyak cıyak bağıran cismi sökeyim dedim.

Birde motoru aldığımda korna çalışmıyordu. 10 TL ye yenisini almıştım. almaya da gerek yokmuş, kablosu çıkmış.
    aldığım kişi yıkadım sustu demişti. bende bozuldu diye yenisini aldım ama yedek olrak kalacak :D

Kısa da bir sorun vardı. bir yanıp bir yanmıyordu. ampule dokununca kendine geliyor. sanırım ampulun yenisini alacağım

Sökerken klasik tırnak kırmayı yaptım. mübarekler hiç açılmasın diye yapıyorlar herhalde

Kuyruk kısmının içindeki geçme erkeğide kırdım. oda çamurluk kısmından atılan vida yüzünden, hayvanlar alttan vida mı atılır.
    her yeri yıldız tornivida ile açıyorsun kuyruğu gelince zorlanıyorsun. bende kastırayım dedim. iyi ki sinirden çekmedim.
    yan granaj çatlardı. açacak olanlarında haberi olsun. 7-8 anahtarı ile sökülüyor. hatta lokmanız varsa çok daha kolay sökersiniz

Stop üstünde küçük bir aparat var. 2 vida tutuyor. vidaları söktükten sonra, ileri geri yaparsanız tırnaklar çıkıyor.

Motoru aradım taradım. korna türü bir şey aradım. kornadan bile çok bağıran cihazı buldum. Döt kadar şey nasılda ötüyor.
    hemen kablosunu kestim. ses kesildi. komple içinden alıp, kabloları eski yerine takıp, flaşörü yerine bantla sabitledim.
    çünkü orjinal lastiği anında koptu. mondial sen çok yaşa, bir tane üründe güzel olsun. 35. kalite ürünler tebrik ederim.

Motorun sökmedim. incelemedik, karıştırmadık yerini bırakmadım.

Son olarak topladım. kilidini takdım. yerine çektim. artık güzel ve boş günlerde dolaşmak kaldı.

Şimdilik benden bu kadar, tek sorunum kısa far ampulu ve arka stop bağlantısındaki temassızlık, arka stopu da topladıktan sonra fark ettim.
    tekrar sökmek zoruma gitti. başka bir zaman sökerim. Yağ değişiminde el atarım herhalde ;)

Bu motorun jikle nerde ? Çalışmadığı zamanlar sıkıntı oluyor.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Sol tarafta, kornanın altında, bence hiç gerek yok, 1 dk hafif gaz versen işlem tamamdır.
    Geçen 1 hafta kadar motora binmedim. Birde yağmurda kaldı. Marş basmadı.
    Ayaktan 7-8 kere vurdurduktan sonra çalıştı. Ayaktan vurdurmaları bu yüzden çok seviyorum.
    O ayak olacak

75. km de benzin kırmızı çizgiye geldi. 12 TL'ye tekrar fulledim.
    Bu kırmızı çizgiden sonra kaç km daha gider acaba ???
    ro-ro bunu beğendi.

Motosikleti
    bu motorların en büyük avantajı yakıtının az olması. depoyu doldur bin biraz sonra tekrar doldur. yaptığın km ile aldığın litreyi buraya yaz. bakalım ne yakıyo senin snapy

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Aslında çok uzun zamandır mesai yapıyorum. işlerden kafamı bir kaldırabilsem, full depo bitene kadar gezeceğim.
    Km yapılan hıza göre değişecektir. Genelde dip gaz 85-90 km hız ile kullanıyorum. bana koklamaktan çok içiyormuş gibi geliyor.
    40-50 , 50-60, 60-70 ve dip gaz olarak tekrar tekrar full benzin alarak tüm hız aralıklarını denemek lazım.
    bu km aralıklarında çok büyük kazançlar elde edeceğimi de sanmıyorum. Zaten 50 km hız ile yol bitmez :D

Gerçi ben gezegene kadar kış gelecek gibi, geçenlerde 10 gün yattı motor, birazda yağmur görmüş, elden çalışmadı.
    Kick start ile 10-15 deneme sonrası marş aldı. 5 dk ısıtmadan sonra 1-2 km de yolda tekledi ama sonrasında kendine geldi.
    ro-ro bunu beğendi.

ro-ro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar.
    Bende 2015 model 1000 km de, 1750 tl ye ikinci el bir snappy aldım. Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

Tolga Can seninle bisikletlerimiz de aynı model
    Bende de Salcano İstanbul M var. 2015 model 27 vites
    Tolga Can bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı ro-ro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Bende 2015 model 1000 km de, 1750 tl ye ikinci el bir snappy aldım. Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

Tolga Can seninle bisikletlerimiz de aynı model
    Bende de Salcano İstanbul M var. 2015 model 27 vites
    Doğrudur. Burda cub'cularda hayat yok.
    neden paylaşım olmaz hiç anlamam. :(
    Birde cup'a kardeş geldi.

[IMG][/IMG]

mondial aik

öncelikle selamın aleyküm arkadaşlar hepinize kazasız belasız gezmeler

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

öncelikle selamın aleyküm arkadaşlar hepinize kazasız belasız gezmeler . 5 6 ay önce mondial snappy x aldım 2 kişi 130 kg bikerekte 40 km kidiyoru dönüşte motor sıkışıyo boğuk bi ses geliyor ama 2yle çıkıyo hiç 1 e düşmedi sadece tek takıldığım yer dururken boştan 4 e çekerken alttaan birses geliyo ne olduğunu anlamadım sizce normalmidir bu ses snapy x i olanlar bi deneyebilirmi sizinkindende öyle ses geliyor mu normalmidir????

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    hangi ses

sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    4.viteste 80de gitmek rahat oluyor mu titreşim vs ve motorun son hızı nedir ?

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)