Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı ardatun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iş için Würth yerine gazyağı kullansak ne olur?
    Evet kullanabilirsin daha ekonomik bir çözüm.

Alıntı coldfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tahminen ortalama km başına ne kadar yakıyor acaba?
    Motorun ayarları ve sürüş tarzınız yakıt tüketimini çok değiştirir. Ama standart bir fazer normal sürüşde (kime göre neye göre normal tartışılır ) 100km de ortalama 6-7 lt. benzin yakarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    5 LT yakıyormuş diyenlere bir nevi kapak olabilir mi bu Erhan'cım Bu arada 6-7 lt ortalamayı hangi koşullarda sağladın onu da yaz da bilgilenelim.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fazer a sis farı

Olcay arkadaşımızın yardımı ile benim fazerıma sis farı taktık.
    Amaç iyi bir aydınlatma ve yoldaki çukur vb. hataları daha iyi görmekti.
    Takmadan önce fazer da sis farının kaba görünceğini düşünüyorduk ama gayet şık ve kullanışlı oldu.

Sisleri ön çataldaki çamurluk bağlantısına taktık, açıp kapama anahtarıda ön konsolda ye alıyor. Ampuller 50w gücünde olduğu için elektrik devresine ayrıca bir sigorta takıldı.

Ayrıca Fazer ı olanları yanıltmayalım, sislerin montaj yapıldığı yere uygunluk sağlaması için bir aparat uydurdum. Yani o sis lambaları şak diye o bölgeye oturmadı.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

coldfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 250CC
    arkadaşlar o zaman suzuki bandit dahamı az yakıyor çünkü beygir gücü daha düşük o sebebten soruyorum.söylediğinize göre 98 beygir olmasından sebeb yakıt sarfiyatı bu şekilde yani doğru orantı,bu mudur?

yildirim_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun JL 150_5
    bu
    makına cok guzel

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Yeni kasa Fazer (S2) şubat ayı sonunda Türkiye de satışa sunulacak. Eski kasa satışları da devam edicek yani 2007 de iki farklı kasa Fazer satılacak.

Yeni S2 modellerinin yanında Yamaha 2006 modellerini baz alarak standart FZ6 Fazer ve FZ6’nın üretimini de sürdürüyor. Bu modeller 78 HP gücünde, orta devir performansları çok iyi olan ve daha yumuşak güç veren bir motorla pazara sunuluyor.

FZ6 Fazer ve FZ6’daki 2007 değişiklikleri; yeniden programlanmış yakıt enjeksiyon sistemi, 3 kademeli ve oksijen sensörlü katalizör, pozisyonu ayarlanmış yolcu ayaklıkları ve yenilenmiş sele.

Yeni kasa ve eski kasa arasında da fiyat farkı olacak.

FZ6 (2006 versiyon) 16.750,00 YTL
    FZ6 17.250,00 YTL
    FZ6 Fazer (2006 versiyon) 17.600,00 YTL
    FZ6 Fazer ABS (2006 versiyon) 19.500,00 YTL
    FZ6 Fazer 17.750,00 YTL
    FZ6 Fazer S2 19.750,00 YTL
    FZ6 Fazer S2 ABS 21.750,00 YTL

Piyasa şu an üç çeşit fazer var
    98 beygir eski kasa
    98 beygir yeni kasa
    78 beygir eski kasa

Yamaha işi iyice karıştırdı.
    Bence bir modelde yenilikler yapıyorsan eskisinin üretimi bitirmelisin.
    Hayırsı olsun.

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER ABS
    Fazere devam her isteğe karşı veriyor.

şehir içi şehir dışı, otoban ne istersen

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Fazer Trike

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bu ne ya mahvolmuş güzelim Fazer
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    arka ayağı kırılan köpeklere iyileşene kadar 2 tekerli bir aparat takarlar.ona benzemiş. çok emanet duruyo arka terkerler. skull; sisler gece iyide gündüz görüntüleri pek olmamış bence.sinyal hizalarında gövdeye bir yere takma şansınız yokmuydu ?
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Motosikleti
    kymco venox 250
    alacam fazer alacam yawww

Motosikleti
    Profosyonel Motorsiklet aşığı
    Sanırım ben de Fazer almak üzereyim...

2 aylık fazer kullanıcısıyım ve gerek ilgili yazıdaki gerek playboy tavşanı avatarlı arkadaşın yazısındaki olumsuzlukları yaşamadım. Her motor için olumlu ve olumsuz onlarca şey söylenebilir. Mesela ben cruiser tarzı motorları kendi tarzıma yakın bulmuyorum. Bir motorda aradığım şeylerler cruiserin özelliklerini kıyaslarsam onlarca eksikliği bir çırpıda söyleyebilirim. Peki bu cruiser motoru kötü yapar mı ? Asla...Peki benim cruiseri kötülememi gerektirir mi ?? Asla...

Fazer, özellikleri itibariyle bilgili arkadaşların anlattığı gibi bir motor. Alt devirlerde uysal ve şehirli, üst devirlerde bir canavar, güçlü ve karizmatik. Basarsan doğal olarak çok yakar, basmazsan az...Ama bu, iki silindirli bir motorla kıyaslanmasını gerektirmez. Bir motordan tüm beklentileri karşılaması beklenemez. Teknik arızalar, aksaklıklar ve kulanımla ilgili olumsuzlukları yazılabilir ama tukaka demek bence çok yanlış...

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    .................................................. .................................................. .......
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Yamaha FZ6 Kullanım Klavuzu dosyası güncellendi. Bozuk link düzeltildi.

Yamaha FZ6 Kullanım Klavuzu Bakım El kitabı İngilizce(service manual)
    Yamahanın FZ6 Fazer ve FZ6 için çıkardığı bakım el kitabını (klavuz) aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
    Servis el kitabı ingilizce olup 432 sayfadan oluşmakta , içeriğinde periyodik bakın ve kontroller, motorun en ince detayına kadar resimli parça bilgileri, mekanik ve elektronik aksamın çalışması hakkında bilgiler mevcut.
    Dosya Boyutu : 13.9 MB
    Dosya Tip: Rar

FZ6 n abi yapmayın içim gdioo daha ehliyet almama 8 ay war :( süpper bi alet fazerdan performans olarak bi farkı warmı ??

oguzyilmazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin

fazer kullanıcısıyım

Yaklaşık 5000-6000 km yaptıgım fazerım benim ilk motorum du ve sunu söyleyebilirim ki bu gayet dengeli bir araç..
    Benim birhayli hatalarımı topladı..
    Şunu da belirtmek isterim ki motorum frenleri öyle cok güvenli degil arkadasların dediği gibi arka tekeri cok cabuk kitliyor gerci cok kullanmıyosunuz ama kombine fren yapmak gerektiginde biraz sakin olmak soguk kanlı davranmak gerekiyor..
    Sehir için de mükemmel bir makina cok kıvrak ve atik..
    Düşük devirler konusunda arkadaslara katılıyorum bazen insanı düşük devirlerde üzebiliyor altınızda ki alet 8000 devirden sonra mutasyona ugruyor sanki direk olarak agresifleşiyor..
    Sonuç olarak mutlaka eksik ve güvensiz yanları mevcut özellikle de frenle ilgili ama alınacak bir makina diyorum..
    Artcının cok rahat edecegini özellikle uzun yolda söylemek zor arka kısım biraz rahatsız ama bu beni baglamaz derseniz cok önemli degil tabii..
    Virajlar da ben hiç sıkıntı yasamadım gerci cok agresif bir kullanıcı degilim ama hiç beni üzmedi virajlarda...
    Servis konusuna gelince biraz sıkıntılı parca degişimi için arkadaslar sizi acil degilse sıkıntınız 2-3 ay bekletebiliyor ve pesinden sizin kosmanız gerekiyor :(
    Ama öyle pahalı bir servis durumu yok...
    Yakısına gelince bu tamamen size baglı derim çünkü aleti 8000 devirin üzerinde kullanmak istiyorum zevk almak altımda ki gücü hissetmek istiyorum derseniz yakar ama ben sakin ve emin giderim derseniz yakısı normal..
    benim motorumda akrapovic egzoz vardı sesi mükemmeldi egzozun herkese tavsiye ederim eger fazer varsa akra da olacak cünkü diger türlü makina cok sessiz sizi araçların farketmesi kolay olmuyor..
    Fazer cıların sitesi de var arkadaslar gayet cana yakın ve yardımseverler tavsiye ederim kendileriyle iletisime girin..
    Arkadaslar cok düsünmeyin ve cok cok da öyle arastırayım alayım olayına girmeyin MÜKEMMEL bir makina yok bu sınıfta hiç eksiği olmayan birinde olan artı diğerinde yok (tabii para bayılıp BMW almak hariç ayrıca servis de verilen paralar da sıkıntı olmayacaksa )
    Ben alın derim sıkıntı yasamazsınız kafanızı da cok bulandırmayın!!!!

fazer alıcaklara dikkat etmesi gerekn bir konu eger bu motoru al t devirlerde kullanırsanız uysal bir kedi gibidir fakat ilk kademe 7 ...2 ci kademe 9.... 3 kademe ..12 dk devirde tam bir yaramaz cocuk oluyor.

wolky34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL650 V-STROM
    arkadaşlar herkese merhaba,
    ben şu an regalraptor marka bir cruiser kullanıyorum
    ama ben de fazer'a ilgi duyanlardanım.
    merak ettiğim şey bu fazer uzun yolda nasıl?
    yani oturuş pozisyonu nasıl?
    uzun yolda çok yorucu mu..

herkese kazasız sürüşler
    İnsan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir. Goethe ::pala::

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Her markanın böyle başlığı olsa daha ne isteriz?.... En ince ayrıntısına kadar değinmişsin skull..... Eline emeğine sağlık....

Sen ayda bir motoru değiştirsen fena olmayacak..... Arada başka modellerde alsan hani?....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler