Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Mesnet şöyle bir şey abicim.
    wol bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Evet arkadaşlar fazerim sizlere ömür

31 Ocak ta silivri dönüşü kaza geçirdim.

Solda 160-180 km/h seyrederken orta şeritten 90-100km/h hız ile sola çıkan bir dangalağa arka soldan çarptım

Mesafe kısa ve olay çok ani olduğu için ne kaçabildim ne de frenlere asılmam maalesef beni 90-100km/h hızına düşüremedi.

Motor vurduğu anı, ön tarafın parçalanma seslerini iyi hatırlıyorum ama sonrası yok.

Yere düşerek taklalar atarak duruyorum ve kendimi hemen barıyerlerin arasına atıyorum. Sol botum ayağımdan çıkmıştı.Arkadaşım yetişiyor neyse botu giyiniyorum ve emniyet şeridine geçiyoruz, başka bir arkadaşım motoru kaldırıyor orta şeritten.

Şükür ayağı kalkabildim, korumalar vazifesini yaptı.Biraz sol ayak bileğimde, sol dizimde, sağ omuzum da ve sağ kolumda ağrılar hissettim. Olayın sıcağı geçtikçe ağrılarım özellikle sol bileğim şişti ve ağrısı artı. Arkadaşlarım trafik tutanağı ile ilgili kısımları hallederken ben de kendime gelmeye olayın neden nasıl olduğunu çözmeye - hatırlamaya çalışıyorum bir yandan da üzülüyorum.

Neyse motoru bir çekiciye yüklüyoruz ve eve sonra da hastaneye yolculuğum başlıyor. Ümraniye eğitim araştırma hastanesinde acil servisinde gerekli kontroller yapılıyor. Bu işler 2-3 saati buluyor. Hep yanımda olan Harun,Burak, Suzan ve Enver arkadaşıma sonsuz teşekkürler.

Şükür sadece sol bileğimde kırık çıkıyor. Ayak bileği ve dizde sıyrıklar, omuzda ve vücudumun bazı yerlerinde hafif ağrılar var sadece.

Alçıya alınıyor, 6-8 hafta sağ elim/kolum kısmen iptal İlk gece biraz ağrılı geçti sonraki günler daha iyiydim, ancak bugüne kadar tam olarak geçmeyen bir göğüs ağrısı var.

Filmlerde kırık, çıkık ve ya çatlak olmamasına rağmen, akciğer de iyi olmasına rağmen, dönerken, kalkarken, eğilirken göğüs kafesi ve çevresi inanılmaz ağrıyordu. Özellikle hapşırmak ve ya öksürmek çok kötü ağrı yapıyordu. Şükür 2-3 gündür azaldı.

Motora gelince, hasar tespiti yaptım ve güncel fiyatlar ile maliyet çıkardım. Bu arada amk Yamahası yedek parça fiyatlarına da inanılmaz zam yapmış.

Örneğin bir sene önce gidonu 140 liraya almışken şimdi 220 lira, kafa karenajı 600 lira iken şimdi 700 lira, kafa demiri 365 iken şimdi 550 lira gibi gibi... Ön far 860 lira iken şimdi 980-1050 lira.

Neyse hasarın onarılması bana 7500-8000 liraya mal olacaktı,kısacası değmezdi buna!

Arkadaşların da baskısı ile öylece satmaya karar verdim ve ilana verdiğim akşamı satıldı. Artık bir fazerim yok, galiba bundan sonra da olmayacak...

Motor, ben ve ya araba sürücüsü bu kazada ne yapabilirdi?

1) Fazer in ön freni güçlü olsa idi belki daha iyi yavaşlayabilirdim belki vurmazdım. 2-3 metre daha olsaydı vurmazdım.Lastiklerim yeniydi.
    2) Ben daha yavaş sürseydim yavaşlayabilirdim.
    3) Daha öngörülü sürüp, arabanın çıkacağını tahmin edebilirdim.
    4) O mal araba daha kontrollü ve öyle yavaş sola çıkmaya bilirdi.

ABS olmasaydı öyle fren sıkmaya ön tekerlek sağ veya sola kayar motor altımdan giderdi belki daha iyi belki daha kötü olurdu bilemeyiz.
    Ancak ABS olduğundan tüm gücüm ile asıldım ön frene ve hafif sola kaçarak düz bir çizgi de vurdum.

Biraz da resim... Ekipmanların resmini koyacağım yakında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Yapabiliyorsanız mutlaka kasko yapın!!!
    mesmeyut bunu beğendi.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Geçmiş olsun ekipmanlar filanda mahvolmuş çok üzüldüm gerçekten.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar fazerim sizlere ömür

31 Ocak ta silivri dönüşü kaza geçirdim.

Solda 160-180 km/h seyrederken orta şeritten 90-100km/h hız ile sola çıkan bir dangalağa arka soldan çarptım

Mesafe kısa ve olay çok ani olduğu için ne kaçabildim ne de frenlere asılmam maalesef beni 90-100km/h hızına düşüremedi.

Motor vurduğu anı, ön tarafın parçalanma seslerini iyi hatırlıyorum ama sonrası yok.

Yere düşerek taklalar atarak duruyorum ve kendimi hemen barıyerlerin arasına atıyorum. Sol botum ayağımdan çıkmıştı.Arkadaşım yetişiyor neyse botu giyiniyorum ve emniyet şeridine geçiyoruz, başka bir arkadaşım motoru kaldırıyor orta şeritten.

Şükür ayağı kalkabildim, korumalar vazifesini yaptı.Biraz sol ayak bileğimde, sol dizimde, sağ omuzum da ve sağ kolumda ağrılar hissettim. Olayın sıcağı geçtikçe ağrılarım özellikle sol bileğim şişti ve ağrısı artı. Arkadaşlarım trafik tutanağı ile ilgili kısımları hallederken ben de kendime gelmeye olayın neden nasıl olduğunu çözmeye - hatırlamaya çalışıyorum bir yandan da üzülüyorum.

Neyse motoru bir çekiciye yüklüyoruz ve eve sonra da hastaneye yolculuğum başlıyor. Ümraniye eğitim araştırma hastanesinde acil servisinde gerekli kontroller yapılıyor. Bu işler 2-3 saati buluyor. Hep yanımda olan Harun,Burak, Suzan ve Enver arkadaşıma sonsuz teşekkürler.

Şükür sadece sol bileğimde kırık çıkıyor. Ayak bileği ve dizde sıyrıklar, omuzda ve vücudumun bazı yerlerinde hafif ağrılar var sadece.

Alçıya alınıyor, 6-8 hafta sağ elim/kolum kısmen iptal İlk gece biraz ağrılı geçti sonraki günler daha iyiydim, ancak bugüne kadar tam olarak geçmeyen bir göğüs ağrısı var.

Filmlerde kırık, çıkık ve ya çatlak olmamasına rağmen, akciğer de iyi olmasına rağmen, dönerken, kalkarken, eğilirken göğüs kafesi ve çevresi inanılmaz ağrıyordu. Özellikle hapşırmak ve ya öksürmek çok kötü ağrı yapıyordu. Şükür 2-3 gündür azaldı.

Motora gelince, hasar tespiti yaptım ve güncel fiyatlar ile maliyet çıkardım. Bu arada amk Yamahası yedek parça fiyatlarına da inanılmaz zam yapmış.

Örneğin bir sene önce gidonu 140 liraya almışken şimdi 220 lira, kafa karenajı 600 lira iken şimdi 700 lira, kafa demiri 365 iken şimdi 550 lira gibi gibi... Ön far 860 lira iken şimdi 980-1050 lira.

Neyse hasarın onarılması bana 7500-8000 liraya mal olacaktı,kısacası değmezdi buna!

Arkadaşların da baskısı ile öylece satmaya karar verdim ve ilana verdiğim akşamı satıldı. Artık bir fazerim yok, galiba bundan sonra da olmayacak...

Motor, ben ve ya araba sürücüsü bu kazada ne yapabilirdi?

1) Fazer in ön freni güçlü olsa idi belki daha iyi yavaşlayabilirdim belki vurmazdım. 2-3 metre daha olsaydı vurmazdım.Lastiklerim yeniydi.
    2) Ben daha yavaş sürseydim yavaşlayabilirdim.
    3) Daha öngörülü sürüp, arabanın çıkacağını tahmin edebilirdim.
    4) O mal araba daha kontrollü ve öyle yavaş sola çıkmaya bilirdi.

ABS olmasaydı öyle fren sıkmaya ön tekerlek sağ veya sola kayar motor altımdan giderdi belki daha iyi belki daha kötü olurdu bilemeyiz.
    Ancak ABS olduğundan tüm gücüm ile asıldım ön frene ve hafif sola kaçarak düz bir çizgi de vurdum.

Biraz da resim... Ekipmanların resmini koyacağım yakında.

http://i.hizliresim.com/orDnBo.jpg
    http://i.hizliresim.com/lvaBnl.jpg
    http://i.hizliresim.com/Vvq24q.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

http://i.hizliresim.com/XLQLJ5.jpg
    http://i.hizliresim.com/bJzJYm.jpg
    http://i.hizliresim.com/A5R5gB.jpg
    http://i.hizliresim.com/0mMmLY.jpg
    http://i.hizliresim.com/5M5M25.jpg
    http://i.hizliresim.com/4bBb87.jpg

Yapabiliyorsanız mutlaka kasko yapın!!!
    Cok gecmis olsun ya... resimleri gorunce baya bi sasirdim kazada cok ani olmus... tekrardan gecmis olsun iyi olmaniz sevindirici gercekten...

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Geçmiş olsun size fazla bir şey olmaması sevindirici:(

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Geçmiş olsun abicim. Allah korumuş.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Gecmis olsun şef. Ucuz atlatmissin gibi gorunuyor gene de. Ozellikle ceket ve kaska bakinca anlasiliyor kazanin ciddiyeti. Ö amortisorler de yamulmus sanirim carpmanin etkisiyle. ABS olmasa daha kotu olurdu buyuk ihtimalle. Onemli bir tecrube olmus. Umarim motordan sogutmaz bu durum seni. Bir an evvel iyilesip sayfadaki yazilarina devam etmeni dilerim. Bir de bir sorum var, koruma takozu var miydi motorda, varsa ise yaradi mi? Motor koruma demirleri, ise yariyor mu ayrica onu damerak etmisimdir hep.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    geçmiş olsun size bişey olmasın gerisi sorun değil .

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Geçmiş olsun Allah acil şifalar versin

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    çok geçmiş olsun dostum.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Geçmiş olsun reis allah beterinden saklasın
    98 Beygir.....

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun. son kazanız olur umarım.
    sahibindendeki ilanınızı görmüştüm. bir sonraki gün baktığımda yoktu. 8 bin tl civarıydı sanırsam. sorması ayıptır ama pazarlık dahil ne kadara sattınız

efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Geçmiş olsun dostum,Allah beterinden saklasın.Tez zamanda iyileşip sahalara dönersin inşaAllah

Motosikleti
    CBR 600f,2006 Fazer 6,Burgman 400
    Cok gecmis olsun onemli olan daha kotusude olabilirdi.bu durum hepimizin kulagina kupe olsun daha fazla dikkat ve hizimiza dikkat etmeliyiz.23 nisan hayal oldu desenize.

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    Geçmiş olsun allah beterinden korusun

Geçmiş olsun. Allah korumuş.
    O suratte bir şey olmaması sevindirici. Ben 55 ile giderken çarptım 5 gün yoğun bakımda yattım, 4 ayda anca toplandim. Aman dikkat o kadar sürat yapmaya gerek yok. Geçmiş olsun.
    Maddi manevi tazminat açmayı unutmayın.

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Hocam çok çok geçmiş olsun. Verilmiş sadakanız varmış.
    Bundan 2.5 ay önce bende motorumla kaza yaptım. Şuan hala sigortadan cevap bekliyorum. Bu günlerde sonuca ulaşacak inşallah..
    Kaza yapma şeklimiz ve motordaki hasar durumumuz aşağı yukarı aynı sayılır.
    Bende 3 şeritli yolda sağ şeritte giderken bir honda civic orta şeritten sağa tali yola sinyalsiz çok ani bir şekilde döndü. O kadar ani döndü ki, hiç müdahale şansım olmadı . kralı gelsin orada yapacak hiç birşey yoktu. Dolayısıyla araba bizi biçti diyebilirim. Arabanın sağ arka çamurluğuna çarptım. Çarpmanın etkisiyle araba benide tali yola soktu ve tali yolda 30-35 mt artçımla birlikte sürüklendik. Motor 150 mt kadar sürüklenmiştir. Çok şükür 2mizdede birşey yok. Sadece benim sol işaret parmağım çatlamış. Artçımında dizinde ağrı vardı. Onu hemen hastaneye gönderdim. Bende olayın sıcağıyla parmağıma ne olduğunu anlamamıştım. Akşama acile gittim orda atel yaptılar 3 hafta durdu iyileşti çok şükür.
    Polis tutanaklarında 8/6 otomobil sürücüsüne 8/2 de bana kusur vermiş. Benim kusurum da, Kavşaklara yaklaşırken hızını düşürmemek miş..
    Yamaha'ya gönderdim motoru. yaklaşık 14bin küsür lira masraf çıkardı ekspertiz raporunda.
    Benimde hasarım şöyle;
    Kafa grenajı ve buna bağlı tüm parçalar komple patladı, kafa demiri, ön çamurluk, far, siperlik, sol ayna, KM saatinin kabloları koptu, radyatör patladı, depo ezildi, koruma demiri, yan kuyruk grenajı ve tutamak kırıldı..

Abi resimler altta. Konuyla ilgili ayrıntılı görüşmek istiyorum seninle. Özelden telefon numaranı atarmısın??
    Tekrardan çok geçmiş olsun.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hocam geçmiş olsun

Bu arada fazere gecmeyi düşünüyorum hepsi enjeksiyonlumuydu fazerlerin ?

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Çok geçmiş olsun. Ekipmanın korumuş, mmalesef ülkemizde sol şeride çıkmak bukadar basit... Ben sırf bu yüzden trakyalı olmama ramen 3 senedir kullandığım motorumda top speed deneyemedim.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Herkese çok teşekkür ederim. Allah korudu.

Sana da çok geçmiş olsun mesmeyut. En azından suçlu değilsin ve masrafını alacaksın... Bir laf vardır ya;mal canın yongasıdır diye.

Kazadan sonra insan öyle oluyor. Tabi yaşıyorsa...

İnan eğer hastanede yatıyor , acı içinde kıvranıyor, ameliyat üstüne ameliyat geçiriyor olsaydım gözüm motordu, fazer'di bir şey görmezdi ve muhtemelen motora daha binmezdim.

Ancak kaza korkusunu yaşamamış olmam, ve olayı tam olarak da hatırlamadığım için motosiklete binmeye devem edeceğim.

Fazıl, koruma demiri çok işe yaradı yoksa şasi de çizilirdi/zarar görürdü ve belki kapaklar kırıldı ve blok zarar görürdü. Koruma demirinin üzerinde dönerek orta şeritte duruyor makine.

ABS olmasa idi muhtemelen daha motor altımda kayar artık sağa mı sola mı, bir yerlere giderdi.Ya da ben öyle ön frene asılamazdım ve daha yüksek bir hız ile çarpardım...

Kazanın belli belirsiz olduğu bir video da var bir ara yüklerim fikir verir...

Allah hepimizi korusun ancak buna biniyorsak ters bir durumda doğuracak sonuçlarını da bilelim öyle sürelim ve tam koruma giyinelim!!!

Kalın sağlıcakla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler