Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Kuvvetle muhtemel Akünüz zayıflamıştır.
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Fazer almayı düşünüyorumda acaba linkteki motorla ilgili bilginiz var mı? Bir de ilk 600lük motorum olacağı için bakım periyotları vs. merak ettim. Ama net bir bilgi bulamadım. Siz bakımlarını kaç binde bir yapıyorsunuz? Ortalama maliyetleri nedir? Tek kronik sorunu arkadaşında yazdığı gibi sanırım TPS sensörü onun haricinde araştırdığımda pek bir sorun bulamadım zaten.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...16986916/detay

Fatih yanılmıyorsam cbf 150 motorlarımızıda beraber almıştık 😃

Verdiğin ilana gelirsek o motoru arkadaşımda niyetlendi hatta şasi nodan sorguladık 17500 çalıntı Kayıtlı bence hiç bulaşma istersen sende sorgula motorun albenisi var ama böyle bi durumda var tercih senin

Ayrıca ilk ilanı açtığında 16500 gibi rakamlara satıyordu 15500 e kadar Kademeli olarak düşürdü bayadır var ilan..

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok emin degilim ama, zengin karisimdan olabilir belki. Motorun CO ayarlarini biraz azaltmayi deneseniz ise yarar mi acaba.
    Ya da senkron ayari bozulmus olabilir belki.
    akü bitip marş zayıf kalmış gibi marş almamasının yakıt sistemiyle değil elektrik sistemi ile alakası vardır bence
    fazil bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    akü bitip marş zayıf kalmış gibi marş almamasının yakıt sistemiyle değil elektrik sistemi ile alakası vardır bence
    Akuden de olabilir tabi. Benim diger motorum (Virago 250) karburatorlu oldugu icin oradan aklima geldi. Mesela motor sicakken jikleyi acip calistirmaya kalkinca, cok zor calisiyordu. Aklima o geldi.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    O fazer kaskolu iken çalınmış ve bulunmuş motorun sahibi arkadaşımdır kendisi de servise baktırıpda almış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

Evet çalınmış ve bulunmuş o yüzden o fiyat çıkıyor

Dün gece rölantide gösterge işiklarinin hafif hafif yanip söndüğünü farkettim.muhtemelen aküden kaynaklaniyor.mesela bugünde derbiyaj basili iken stop etti motor.kacirma falan yok.motor çalisir durumdayken akü yüzünden stop etmesi normalmidir.fanin acik oldugunuda düşünürsek.
    Bu arada yazim hatalari icin özür dilerim.mobilden giriyorum.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Eğer rolantide farların şiddeti değişiyorsa yani hafif devirlendiginde daha fazla parlıyorsa sonra deviri düşürünce azalıyorsa bu konjektörün görevini tam yapmadığı anlamına gelir. Hatta bozuk olması aküyü sarj etmeye bilir veya aşırı yükleyip bozabilir.

osw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2005 model fazerimi sattım 15500 tl ye çok pişmanım abi...şimdi her yerde motor görüyorum..ne alsam arkadaşlar ??

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Arkadaşlar istanbulda bulununan arkadaşlara sesleniyorum aklımda olan bir plan var şöyle : istanbuldaki fz6 fazerları bir gün toplayıp topluca resim çekilmek, yani şöyle 20-30 tane fazer yan yana olup resim albümü yapsak nasıl olur, eger bana katılan varsa liste yapılıp hafta sonu pazar günü veya cumartesi günü toplanalım derim.
    Zaten fazer tutkunları olarak facebook da grubumuz var orda başlık açıp organizasyonu sağlayacagım.

2006 model 30000 km de fazerım mevcut.. yalnız vites geçişleri çok sert ayrıca 1 ve 2. viteste düşük devirde aşırı titreme var sorun neden kaynaklanıyor olabilir. ve fazlasıyla benzin kokusu alıyorum bunu motorsiklet kullanmayan bir insan bile söyledi bana sanki çiğ benzin atıyor gibi ne yapmak lazım

Motosikleti
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar istanbulda bulununan arkadaşlara sesleniyorum aklımda olan bir plan var şöyle : istanbuldaki fz6 fazerları bir gün toplayıp topluca resim çekilmek, yani şöyle 20-30 tane fazer yan yana olup resim albümü yapsak nasıl olur, eger bana katılan varsa liste yapılıp hafta sonu pazar günü veya cumartesi günü toplanalım derim.
    Zaten fazer tutkunları olarak facebook da grubumuz var orda başlık açıp organizasyonu sağlayacagım.
    Cihan ben buluşmaya katılırım. Ancak ricam Anadolu yakasında olsun. Özellikle Şile yolu üzerinde Ömerli mevkinde çok güzel mesire yeri var. Buluşulup oraya gidilebilir.Semaver de çay içilir. Tanışma, muhabbet, kaynaşma, fikir alış verişi, gazlama ve toplu resim

HockerFz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Bencede güzel bir etkinlik olabilir katılım iyi olursa. Sonuçta bu tip şeyler insanla güzel abilerim

Motosikleti
    Alıntı HockerFz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede güzel bir etkinlik olabilir katılım iyi olursa. Sonuçta bu tip şeyler insanla güzel abilerim
    İnsan ve Makine ile

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    2006 model 30000 km de fazerım mevcut.. yalnız vites geçişleri çok sert ayrıca 1 ve 2. viteste düşük devirde aşırı titreme var sorun neden kaynaklanıyor olabilir.
    Vites gecislerinin sert olmasi normal olabilir, benimki de sert ama yine de yaginizi degistirirseniz biraz yumusayabilir. Full sentetik yag kullanin. Mumkunse Motul marka olsun. Asiri titremenin nedeni, senkron ayarlarinin (pilot hava ayari)bozuk olmasi olabilir ya da buji pipolari gevsemis olabilir. Once senkron ayari yaptirip, duzelme olmadiysa buji kablolarini sokup bir kontrol edin derim.

Detaylar icin:

http://www.600riders.com/forum/fz6-t...plug-caps.html
    mesut37 bunu beğendi.

Toplanma olayı pazar değilde cumartesi olursa gelebilirim.Pazar günleri çalışıyorum malesef.Bu arada bir kaç problem yaşıyorum.Önceki mesajlarımdaki stop etme sorununu çözebilmiş değilim.Birde motoru ilk çalıştırıp birinci vitese attığım zaman motor öne doğru atılıp stop ediyor ve ilk kontak açışındaki enjeksiyon sesi geliyor.İkinci marşta sıkıntı yok.Motor 74binde bu arada.Komple elden geçirmek istiyorum.Motorla ilgilenmeye pek vaktim olmadığından hepsini aradan çıkartayım diyorum.Bu kmdeki bir motora rutin şeyler haricinde nerelerine baktırmam gerekir ?

Motosikleti
    Cumartesi bana da uyar.

Şile yolu üzerinde Ömerli mevkinde bildiğim çok keyifli bir mesire alanı var. Tepeüstünde İkea da buluşup her beraber hareket edebiliriz.

O zaman gelmek isteyenler buraya adını soyad yazsın sonra organize olalım. 25 Temmuz Cumartesi nasıldır?

Merhabalar,
    2006 model Fazer 600 sahibiyim. İstanbul Anadolu yakası Tuzla dayım.
    Makinayı senkron ayarları ve subap ayarları için gösterebileceğim bana yakın konumda işinin ehli önerebileceğiniz usta var mı

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    Herkese merhabalar hayırlı bayramlar

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    @68Charger,
    Abi sen fazer tutkunları facebook sayfasında üye değilsin sanırım. buraya pek ilgi göstermiyolar gruptakiler. Seni orayada bekleriz kesin. Bilgi ve tecrübelerine çok ihtiyacımız var. 2 kuzen arkadaşın kurduğu bir facebook grubu. şimdi 2000+ takipçisi var. Altta link
    https://www.facebook.com/groups/KuzenlerFazer/

hocam cevghh

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

????????????

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler