Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı purgatory adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah aşkına, 3-5 değil de 20 hp'lik bir farktan bahsediyoruz -ki aslında bu da sadece ufak bir ayar ile halledilebiliyor- nasıl arada fark olmasın??
    nasıl ufak bir ayar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Selam arkadaşlar,

Motosikletimi dün akşam teslim aldım. Şikayetim gitmiş. Toplamda 2350 liraya mal oldu. Bunun bin lirası işçilik zaten!

1000km rodaj dönemi var. Yatakların ve krankın alışması vs. Bakalım şimdilik bir şey söylemek için erken.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alamadık yine bi fazer :( ne kısmetsiz adamım arkadaş, başka bahara kaldı yine heveslerimiz.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Selam Fazercı Dostlarım .

Bu arada geçmiş olsun charger .

1350 tl parça masrafı ozaman. biz hyosunga 1700 tlye motor yaptırmıştık.

Fiyat iyi sayılır.

Motosikleti
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Fazercı Dostlarım .

Bu arada geçmiş olsun charger .

1350 tl parça masrafı ozaman. biz hyosunga 1700 tlye motor yaptırmıştık.

Fiyat iyi sayılır.
    Ama neleri yaptırmıştınız??? Piston, sekman veya ?

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Sevindim motorun tamir olmasina. Bir daha boyle sanssizliklar olmaz umarim. Bence iscilik normal. Motorun acilmasi zor is.

Ben de gecenlerde motora ön cam taktim. Uzun yol icin gerekli oluyor ozellikle soguk havalarda.

S1'e uygun puig naked cam almistim cok onceden, fakat bu üst mesnetten baglandigi icin, benim ön takima uymuyordu. En iyisi gidondan baglamakti. Bunun icin de bir takim aparatlarin imalati gerekiyordu. Uydurdum bir seyler.

Orjinal Fazer ön grenaj tutucu demirlerini, bauhaustan aldigim 22mm plastik baglanti aparatlariyla birlestirip gidon baglantilarini imal etmis oldum.

Hirdavat islerini seviyorum. Lego gibi.

Montajdan sonra:

Biraz ayardan sonra fena olmadi ama altta biraz bosluk var. Umarim oradan hava gelmez. Aerodinamikten pek anladigim soylenemez. Ruzgar testini yakinda uzun yolda yaparim olmazsa.

Farla cam arasina biraz kaucuk conta koydum vibrasyona karsi.

Motor Tenere'ye benzedi sonunda

ozgurakman bunu beğendi.

Motosikleti
    Süper çalışma olmuş fazıl. Sende hep bir çözüm var!
    Sen makineyi boyattın mı? Bi temiz geldi bana

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Tesekkurler. Tam bir hirdavatciyim
    Boya yok hersey orjina. Hatta aylardir yikamadim bile.
    Yakinda Ayvalik'a dogru yola cikmayi dusunuyorum. Cami da onun icin taktim aslinda.

brkpls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6
    ön camın şekli nasıl resımlerde asimetrık bişeye benzıyor , motorunuz guzelmıs motor altındakı plastık parcayı nerden aldınız ?

Motosikleti
    xv250 / fz6

Asimetrik evet.
    Alt grenaji ebay'den almistim.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Fazil, cam çok güzel olmuş. Ayrıca dikkat etmedim sanma, şeffaf camlı sinyaller de çok yakışmış motora

Charger, yapılmış olmasına sevindim bir adet vites göstergesi lazım sana

ben de topcase'e yan çanta ekleyerek motora 3lü çanta taktım. (gönlümde givi e22 vardı ama tüm türkiyede stok yoktu distribitör değişikliği sebebiyle. ben de kappa k22 aldım, kalıbı aynı.)

Sinyallerin yerini değiştirmek istemedim orjinal yerine de sığmadı. Ben de saplarını kısalttim.

fazil bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Özgür'ün gözünden de bir sey kacmiyor. Evet sinyalleri ebay'den aldigim orjinal yeni model bir yamaha Tenere'den cikma sinyallerle degistirdim. Bu arada sadece lensleri degistirmeyi denedim once ama cok benzese de uymuyorlar, komple degistirdim.

Yan cantalarla motor iyice touring olmus. Sinyalleri kesmek de iyi fikir. Öbür türlü cok cirkin oluyordu, gordum birkac motorda.
    Bu arada su vites gostergesiyle ilgili hic bilgi vermedin, memnun musun, nasil takiliyor ne marka, nerden geldi falan?

Motosikleti
    yamaha fz6
    motorumdakı dusuk devırlerdekı kesıklık ve boşa atınca stop etme olayı kısacası bozuk tps sensoru sorununu tps sensorunu degıstırerek kendım cozum belkı aynı sorunla karsılasan bırılerı olur bazı bılgıler verıyım ;
    tps sensorunun bozuk olup olmadıgını anlamak cok basıt , dıagnostıc ekranından düzgun calısan bır tps için ; d01 degerı gaz kolu tamamen kapalı ıken 16-18 arası bir deger , bır cesıt potansıyometre olan tps sensoru en cok kullanılan devır aralıgı 0-5000 devır cıvarı oldugundan sensor ıcersındekı ıletken bolum aşınıp ıletkenlıgı bozuluyor bu nedenle calısma duzenı allak bullak oluyor motorların . gaz kolunu yavas yavas cevırdıgımızde 16 dan baslayan deger 100 e kadar duzgun bır sekılde yukselmelı benım bozuk sensorde 10 dan baslayan deger 20 cıvarıda geldıgınde ıletkenlıgını kaybettıgı ıcın 0 a dusup tekrar yukselıyordu buda teklemeler ve boşa tııgımda stop etmelere yol acıyordu .

gaz kolu tam acık pozısyonda 99-101 arası

degıstırmek ıcın öncekıle depoyu komple alıyoruz 2 soket ve benzın hortumunun soketı mevcut benzın soketınıve borusunu kırmadan dıkkatlıce cıkarmak gerek

hava fıltre kutusunu ve buraya baglı hortumları cıkarıyoruz ,

sonra emme manıfoldunun lastıklı bolumundekı alyan vıdaları ıyıce gevsetıyoruz sonra manıfoldu yukarı dogru cekıyoruz ve tps ye ulasak kadar bır alandan yenı tps mızı takıyoruz

tps yı sökebılmek ıcın torx ucu olması gerek resımde vıdalarını gorebılırsınız

yenı tps yı taktıktan sorna yıne dıagnoctıc ekranından tps degerını acıyoruz tps vıdalarını saga sola hareket edebılecek kadar cok sıkmadan sıkıstırıp tpsyı saga sola cevırıp gaz kelebegı acık ve kapalı konumlarındakı degerlere ayarlıyoruz , sonra gerıye dogru butun parcaları takıp topluyoruz işlem bu kadar , bu arada bu parcayı forumdan fazıl beyden almıstım kendısıne ayrıca tesekkur ederım
    fazil ve ozgurakman bunu beğendiler.

Motosikleti
    İşte söyle şeyler paylaşın! Harika anlatım teşekkürler...

Fazıl sırada R6 ön takım ve fren çalışması var. Yardımlarını rica edeceğim yakında. Şu sele işinide halledeceğiz.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Evet forum canlandi gene, guzel oldu. TPS degistirmeyi de gormus olduk. Birgun lazim olabilir. Tesekkurler.
    Amortisor konusunda yardim ederim. Sanirim R6S amortisoru takilacak yani R6R ters (usd) olandan degil. O zaman isiniz zor sayilmaz.
    Sele isi de kolay.

Motosikleti
    Selam Fazıl,

Eski R6 amortisörleri olursa mesnetler aynı kalır. Sanırım, aks, fren kaliperleri ve birde çamurluk gerekecek. Diskler uyuyor galiba?

Ama USD karar verirsem mesnetler, kalperler, diskler, aks, çamurluk, anahtar kilidi ve gidon bağlantısı için işlem gerektirecek.

Aşağıda görüştüğüm satıcıların bazı parçaları.

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    herkese kolay gelsin.... fazerımı satıyorum... ilgileneler buradan ulaşabilir...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...06066832/detay

Motosikleti
    xv250 / fz6
    R6S icin camurluk gerekmeyecek, ufak bir aparatla mevcut camurluk kullanilabilir. R6S ön tekerlek aksi gerekli. Bir de hirdavatcidan alinacak birkac pul. Eski fazer forumunda yazdigim yaziyi buraya da ekleyeyim. (Tarih Mart-2009)

R6S Amortisor Modifikasyonu

Sonunda 20 gundur bekledigim R6 Amortisorleri gelmis ve ben de gidip Topkapi Gumrukten aldim. Gumrukten muaf oldu neyse ki. Satici degerini $100 gostermis. Ben postalama dahil $250 odemistim. Iste 10kg`lik posta:

Saticiya guvenmekle iyi etmisim. Amortisorler neredeyse yeni gibi ve paketleme de super yapilmis. Amerikalilar`in paketlemelerine hayranim.
    Elimizde ne var bir bakalim:

Bir cift R6 amortisoru
    Bir adet R6 on teker aksi
    Bir cift S2 fren kaliperi
    Bir cift celik fren hortumu (Venhill marka)
    Bir kac tane de paslanmaz pula ihtiyacimiz var, onlar da hazir:

R6 ve Fz6 amortisorleri arasinda 5mm`lik aciklik kaldigi icin, aksta ve kaliper baglantilarinda bu pullari kullanmak gerekiyor. Pullarin kalinliklari 2.5mm
    Arada siritmasinlar diye bunlari mat siyaha boyamaya karar verdim:

Iyi mi yaptim kotu mu yaptim bilmiyorum.
    Neyse yavas yavas sokme islemine gecelim. Tekerlek ve fren kaliperleri sokuldukten sonra,

Sira geldi camurlugun ve orjinal amortisorlerin sokulmesine:

Fena dagildi, pis pis bakiyor, vaziyeti pek iyi degil tabi. Neyse birazdan duzelir umarim...

Iki farkli amortisorun gorsel karsilastirmasi da soyle:

R6 amortisorleri 500`er gram daha hafif denebilir. Ayrica 5-6mm de daha kisa boylular.

R6 aksini ve Fazer`in aksindan cikan spacerlari (Turkcesini bilmiyorum bunun) kullanacagiz.

Dayanamadim, bunlari da siyaha boyadim:

Iste R6 aksi ve aksin icindekiler bu siraya gore takilacak, 2.5mm`lik pullar da gorunuyor:

Once yeni amortisorleri takiyoruz:
    Biraz keyfi yerine gelmis gibi sanki, devam edelim:

Hala biraz sinirli:

Camurlugu da takiyoruz. Camurluk tam olarak uymuyor ama halledilebilir gene de:

Iste uymayan yer:

Yavas yavas aksi ve tekerlegi de takalim yerine:

Evet iste oldu:

Daha onceden hazirladigimiz kaliper pullarini (Rondela) da takalim yavasca:

Ojelerim de bozulmus biraz bu isleri yaparken

Evet isin sonuna yaklastik sayilir, celik fren hortumlarimizi da taktik mi:

Gazteden cikan Memo Larousslari da maffetmisiz bu arada:

Alttan kaliperimize hortumu takip ustten Dot-4 dolduruyoruz ve freni pompaliyoruz:

Fren yagi isi biraz pis bir is ama o da halloluyor iste.

Fakat asil is ayar isi, cunku yeni amortisorlerimizin en guzel ozelligi ayarlanabilmesi:
    O da soyle oluyormus:

Bu isin toplam maliyeti $450 civarinda bu arada. Deger mi daha bilmiyoum. Daha deneyemedim.
    Fazil
    brkpls ve ozgurakman bunu beğendiler.

Motosikleti

ABOOOOOO beni çok iş beklemekte. Bu şekil ne kadar kullandın? Demek ki memnun kalmadın ki USD geçtin?

Motosikleti
    yamaha fz6
    bugun 1 haftadır calıstırmadıgım motorumu calıstırmayı denedım , sonuc akü boşalmış daha öncede oto elektrıkcıde şarja vermıstım elektrıkcı aküye su doldurmus kısacası aküyü öldürmüş VLM marka dandık bir aküydu öncekı sahıbı taktırmıs ama takan servıs kutup baslarının ters olduguna aldırmadan zor bela sokmus oraya , neyse bosch marka uygun tipte kuru aku aldım bugun montajını yaptım öncekı akü asit sızdırmıs oksitlenen yerlerı temızledım park ampüllerını led ampullerle degıstırdım , ve ufak bir gezıntı yaptım hala motora bınme zamanı gelmemıs .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler