Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250L
    Tskler arastirayim kısa zamanda bende temiz bişey bulurum inşallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brkpls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6
    Alıntı okan40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tskler arastirayim kısa zamanda bende temiz bişey bulurum inşallah
    ınsallah bulursunuz ama gercekten zor iş

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    450 lira falan demişlerdi ziya nın koltuğun aynısını yapmaya. bi sor bakalım sana kaç diyecekler :D o paraya topsellerie getirtilir yurt dışından, orjinali de yedek olur.
    bende 600f için fiyat sormuştum böyle desenli falanda değil sadece beğendiğim kumaş pahalıymış 350-400 arası fiyat vermişlerdi,bende islamiyetin yayılışından hızlı bir şekilde telefonu kapatmıştım,yaptıkları işler çok güzel ama bence bu parayı haketmiyor + izmirdeyim kargo anlaşmaları da yok en azından 50 ile 100 arası da kargo ücreti bana dahil olur.

68charger, sonuna kadar usanmadan bıkmadan okudum dün gece yarısını da geçti ama ellerine sağlık diyemedim.Harika olmuş bunu lütfen başka bir başlık altında yap! ülkemiz böyle paylaşımlara aç özellikle de bu tür restorasyonlara,Bir ara kimsenin yazmayışından yakınmışsın cvp vermeseler de yazıyı takip edip okuyan çok kişi var.Birde ben de temiz bir abs'li fazer6 arıyorum.Km ile oynanmamış kazasız çok mu zor bu kadar ? :( Görüşmek dileğiyle saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

H.sonu bir fazera bakmaya gittim ve sesine hasta oldum o kadar da aman aman bir temizliği yoktu açıkcası.Sahibinin tlfonda orjinal kazasız boyasız ve düşük orj. km diye motorunu övmesine güvendim.Sakın!!!İlk başta yapmam gerekeni sonradan yaptım kazasız denilen motorun yıllar önce kaza yaptığı ve sorgudaki km lerin gerçeğiyle yakından uzaktan hiç ama hiç alakası olmadığı.2. el fazer alacak arkadaşlar 7-8 yaşında 20000 altında km olanlar(özel durumlar hariç) sakın ama sakın inanmayın % 90 yalan ilanlar.Parası da azda değil kanmayın

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    H.sonu bir fazera bakmaya gittim ve sesine hasta oldum o kadar da aman aman bir temizliği yoktu açıkcası.Sahibinin tlfonda orjinal kazasız boyasız ve düşük orj. km diye motorunu övmesine güvendim.Sakın!!
    Bahsettiginiz motorun bir yerlerde ilani varsa buraya koyun bence, baska birisi almaya kalkarsa isine yarasin.

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiginiz motorun bir yerlerde ilani varsa buraya koyun bence, baska birisi almaya kalkarsa isine yarasin.
    Evet hala duruyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2007-fazer-abs-li-188126815/detay

Motosikleti
    xv250 / fz6
    ÜZERİNDE TWO BROTHERS HEADERSLA BERABER KOMPLE SET HALİNDE EGSOZ VAR
    Fz6 icin yan sanayi headers (egzos manifoldu) üretilmedi. Kendisi sanayide yaptirmis olabilir ancak. Ya da egzoz borusunu headers zannediyor herhalde.
    ozgurakman bunu beğendi.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...83251379/detay
    Bu motor önden kazalı bursada adam noter satışıno vermeye giderken kaza yapıyor motoru topluyor ve satıyor, ancak kendisi topladıgı için tramerde hasar yok ve önkafa komple değişmiş, depo dahil km orjınal satıcının bilgisi yoktu benden öğrendi kaza yapan adam ile görüştüm güzel toplandı motor kısmında sorun yok dedi. Bilginiz olsun.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Tek gün 560 km Fazer 600 Cbr 650 F İzmir Denizli gezimiz.

2 gün 1020 km Fazer 600 İzmir Çanakkale gezimiz.

ardacik ve 68charger bunu beğendiler.

Motosikleti
    arıyor
    selamlar fazer almayı düşünüyorum ilk önce hangi motosiklet tavsiyesi yerine size akıl danışmak istiyorum. yaşım 21 ege üniverstesinde okuyorum neredeyse hic 600 cc motosiklet tecrübem yok yaklaşık 14 yaşında başladım fakat scooter ve ybr tarzı motorlarla geçti. fazerlara yaklaşık 4 senedir bakıyorum artık bakmayı geçmek istiyorum siz çevrenizden veya kendinizden örnek verebilirmisiniz . teşekkür ediyorum

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Ben 250cc'lik motosikletle basladim, 7-8 sene kadar onu kullandim. 30 yasinda Fz6 aldim 6 senedir de onu kullaniyorum. 600cc cok da zor gelmemisti bana 250cc'den sonra, biraz daha agir, daha gergin bir motor, 250cc'deki rahatlik yok ne yazik ki. Hatalara karsi daha az toleransli. Gaz tepkisi cok daha etkili ve agresif. Kendini bilen, yolu okuyabilen ve risk almaktan kacinan, hiz ve ivme duskunu olmayan birisi icin sorun degil 600cc ya da 1200cc de olur ama tersiyse bence uzak durun, tehlikeli olabilir. 0-100 km/saat hizlanmasi 3-4 saniye arasi olan bir motor bu ne de olsa.

Motor arastirmasi konusunda, ikinci el iyi bir motor bulmak zor, en iyisi sahibini tanimak, o da mesela bu forumdan satan birini bulup yazilarini okuyup hakkinda fikir edinerek olabilir. Motorunu seven birinden almak lazim hatta mumkunse satmak istemeyen birinden
    68charger bunu beğendi.

Motosikleti
    arıyor
    sağol yorum için fazil abi düşük km özellikle siyah şasi satmak isten olursa ben burdayım hergün

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Selam Fazıl,

Sen bakımlara, tamirlere nereye ve ya kime gidiyorsun? Tavsiye verebilir misin?

Motosikleti
    xv250 / fz6
    sağol yorum için fazil abi düşük km özellikle siyah şasi satmak isten olursa ben burdayım hergün
    Rica ederim. Dusuk km o kadar onemli degil, sahibi bakimlarini aksatmayacak birisi olsun yeter. Zaten satilan motorlarin cogunun km'si dusurulmus oluyormus burada okuduguma gore.

Sen bakımlara, tamirlere nereye ve ya kime gidiyorsun? Tavsiye verebilir misin?
    Ben kendim yapiyorum bakimlari, tamiratlari falan, ustalara pek guvenmiyorum, kafalari cok karisik oluyor genelde ustalarin. Kimseyi tavsiye edemem aslinda ama Motolab Gokhan usta iyi niyetli bir adam zorda kalinirsa ona gidilebilir belki.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Selam Fazıl, bende aynısını düşünüyorum ancak bazı bakımlar ya da teşhisler tecrübe gerektiriyor.

Bir ses gelmeye başladı sanki testere sesine benzer.Soğukken yok gibi ama ısınır ısınmaz 4000-6000 devirleri arasında belirgin bir şekilde duyuluyor. İzin alıp baktıramadım daha.

Video bu:

https://www.youtube.com/watch?v=TWuE...Y9ptbg&index=1

Yarın göstermeyi planlıyorum ama nereye kime işte? Umarım çok ciddi ve masraflı bir şey değildir...

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Videoyu calistiramadim. Özgür bir baksa videoya asil o motorun icislerinden daha iyi anliyor. Takip ediyordur.
    Usta olarak degil de yeni Yamaha servisi acilmis Atasehir'de orayi bir denerdim ben olsam. Anadolu Yamaha Bayii, oraya gosterin yakinsa, bakalim ne diyecekler.

Motosikleti
    vfr 1200 x crostourer
    abilerim kardeşlerim merhaba

geçen seneden beri 2006 model fz6 naked kullanıyorum ve geçen seneden beri ön cam arıyorum acaba nereden bulurum nasıl yaparım bilen duyan birileri varsa yardımcı olabilirmi acaba bıktım artık ruzgarı yemekten

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu calistiramadim. Özgür bir baksa videoya asil o motorun icislerinden daha iyi anliyor. Takip ediyordur.
    Estafurullah abicim elimden geldiğince yapıyorum motorun bakımlarını/ihtiyaçlarını

Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Fazıl, bende aynısını düşünüyorum ancak bazı bakımlar ya da teşhisler tecrübe gerektiriyor.

Bir ses gelmeye başladı sanki testere sesine benzer.Soğukken yok gibi ama ısınır ısınmaz 4000-6000 devirleri arasında belirgin bir şekilde duyuluyor. İzin alıp baktıramadım daha.

Video bu:

https://www.youtube.com/watch?v=TWuE...Y9ptbg&index=1

Yarın göstermeyi planlıyorum ama nereye kime işte? Umarım çok ciddi ve masraflı bir şey değildir...
    video gizli olduğunda açamadım...

bir hafta önce ebay üzerinden abd den aldığım gerçek carbon fiber çamurluğu dremel ile keserek alçalttım, HEL hortum da ordan göz kırpmış:

https://flic.kr/p/rkzvwS

hafta başında vites göstergesi taktım:

https://flic.kr/p/qqSVY9

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Vites gostergesi iyi gorunuyor. Nedir markasi fiyati falan? Bir de onu takmak icin beyne giden kablolari biraz kesip acmak mi gerekiyor acaba?

Motosikleti
    FZ 6 Fazer 2006 Beyaz
    Merhaba,
    Benim bir sorum olacak.
    Geçen haftaki yoğun kar yağışı ve ondan önceki 2 hafta boyunca üstü açık otoparkımda brandanın altında duran FZ6 Fazer 2006 model Beyaz...
    Yani toplamda 3 hafta boyunca çalıştıramadım. Geçen pazar marşa basmamla beraber akünün zayıfladığını farkettim normal olarak. Hatta çalışmayacağından korkuyordum. Marşa basmamla beraber yağ,motor göstergeleri kırmızı ve sarı ışıklar yanmaya başladı sürekli ve ekran silik. Hiçbişey göstermiyor ekran. Çalıştırırkende farlar titrek yanıyordu. Bu ışıklar bir süre yandı söndü, ve tekrar hiç sönmeden yanmaya başladı.
    Daha önce hiç böyle bir şeyler karşılaşmadım. 3 hafta öncesine kadar hiçbir sorun yoktu. Ama motor düzgün çalışıyor. sadece göstergeler yanıyor sürekli ve ekran silik. bir süre kullandım ki büyük bir risk. Akü olduğunu düşündüm. Hala da öyle düşünüyorum. 2-3 km sürdüm ışıklar yanmaya devam etti. Ustayı aradım. Biran önce getir dedi. Hafta içi iş yerim karşıda olduğu için akşamları eve 20:30 gibi varıyorum. Vaktim olmuyor çalıştırmayada. Haftasonları ancak kullanabiliyorum. Size sorum sizce akü müdür? yoksa başka aklınıza gelen bir problem olabilir mi? yağı yeni değişti 500 km olmamıştır.Varsa önerileriniz ve sorunun neden kaynaklandığıyla ilgili fikir yürütecek arkadaşların düşüncelerini merak ediyorum.
    Yarın motoru götürücem ustaya ama yarın göstergeler yanmayabilir. çok soğuk havadan dolayı akü problemi olabilir diye düşünüyorum havalar ısındığı için belki bir süre ışıklar yanar ama 30 km yi bulduktan sonra akünün toparlanmasıyla beraber belki de sönecektir. Yorumlarınız? Selamlar bu arada. Uzun zamandır yazmıyordum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler