Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehirlerarası 30 kuruş, şehir içi 25 kuruş yakarsın..

Kronik arızası yok diyebiliriz. yalnızca belli bir şasi numarası arasında olanlarda TPS sensörü arızası oluyor. onu da garantiden düzelttiriyosun. Yamaha farkedip araçları geri çağırmıştı. Gitmeyenler daha sonra farkediliyo.. Bir de belli bi km'den sonra gidon rulmanları miyadını doldurur, onları değiştiriyosun o kadar..
    Cihan hocam bu fazerler hakkinda bilgi ve deneyiminize ihtiyacim var bu makinanin uzun yolda ruzgarla iliskisi nasil ? Benim izledigim bi kac videoda fazer virajli ve yolun bozuk oldugu kisimlarda sanki virajda cizgisini kaybediyo gibi gordum fikirlerinizi merak ediyorum bu sayfada banditten bahsetmek yanlis olucak belki ama fazer ve bandit arasinda arastirma yapiyorum ama kullanan kisilarinde bilgi ve deneyimlerini merak ediyorum simdiden tesekkur ederim ilginiz icin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben sadece kullanıcıyım, öyle ayrı bi bilgim yok kullanıcı olarak yorumlarımı aktarmam gerekirse, evet Fazer rüzgar alan bir motor. Ama hayır rüzgar alan bir motor değil yani şöyleki, bir enduro-touring motora göre daha fazla rüzgar alır tabi.. daha spor bir model ve rüzgar siperliği daha alçakta olan bir motor. Fakat naked tarzdaki motorlara göre de gayet rüzgarı kesen bir motor haliyle.. Şahsen, en azından 210-220 km/h'den sonra ancak siperliğin arkasına saklanma gereği duyuyordum.. Virajda ise, Fazer gayet tatminkar viraj alan bir motor, fakat ağırlık merkezinin yüksekliğinden dolayı virajda yorabilen ve çok da güven vermeyen bir yapısı var.. Yolun bozuk olduğu kısımlar için birşey diyemem, hangi motor olsa tedirgin eder diye düşünüyorum
    "CaRPe DieM"

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Ben sadece kullanıcıyım, öyle ayrı bi bilgim yok kullanıcı olarak yorumlarımı aktarmam gerekirse, evet Fazer rüzgar alan bir motor. Ama hayır rüzgar alan bir motor değil yani şöyleki, bir enduro-touring motora göre daha fazla rüzgar alır tabi.. daha spor bir model ve rüzgar siperliği daha alçakta olan bir motor. Fakat naked tarzdaki motorlara göre de gayet rüzgarı kesen bir motor haliyle.. Şahsen, en azından 210-220 km/h'den sonra ancak siperliğin arkasına saklanma gereği duyuyordum.. Virajda ise, Fazer gayet tatminkar viraj alan bir motor, fakat ağırlık merkezinin yüksekliğinden dolayı virajda yorabilen ve çok da güven vermeyen bir yapısı var.. Yolun bozuk olduğu kısımlar için birşey diyemem, hangi motor olsa tedirgin eder diye düşünüyorum
    tesekkurler cihan hocam tabiki fazer kotu bi makina degil kullanicisina cazip gelen bi cok yani var yanlis bilmiyosam 98hp olmasi enjeksiyonlu olmasi ve tasarimi gercekten harika bi makina yakit tuketiminde en dusuk degerler nedir yada ortalama degerler 5.5'in altina dusmuyo galiba hatirladigim kadariyla tekrardan ilginiz icin tesekkur ederim..
    Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Yakıt değerlerini hemen yukarıda söyledim
    "CaRPe DieM"

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Kolay gelsin arkadaslar.dijital saatin nasil ayarlancagini bilen var mi ?

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Saati ayarlamak için.. Kontağı açın..Reset ve select tuşlarına birlikte basınve üç saniye kadar tutun..saat zıplamaya başlayacak..select ile seçin..reset ile ayarlamaya başlayın.. iyi sürüşler...
    canYOLDAS, trlioner ve cihan54 bunu beğendiler.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    merhaba arkadaşlar. fz6 konusunda ısrarcıyım. aşağıdaki linkteki motor hakkında fikriniz beyan etmenizi rica edeceğim.
    mart ayı içersinde bir motor satın almak niyetindeyim.
    burası doğru yer olmayabilir ama suzuki gsr 600 de alabilirim. ama ilk tercihim fz6 fazer.
    sağlıklı bir kıyaslama yapabilecek arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.
    hız merakım yok. genellikle haftasonları kullanacağım. istanbul a yakın geziler olabilir. artçı da olacak.
    ilginizi rica ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-fz6-fazer-2005-kirmizi-tabanca-gibi-izmit-153396061/detay/

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. fz6 konusunda ısrarcıyım. aşağıdaki linkteki motor hakkında fikriniz beyan etmenizi rica edeceğim.
    mart ayı içersinde bir motor satın almak niyetindeyim.
    burası doğru yer olmayabilir ama suzuki gsr 600 de alabilirim. ama ilk tercihim fz6 fazer.
    sağlıklı bir kıyaslama yapabilecek arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.
    hız merakım yok. genellikle haftasonları kullanacağım. istanbul a yakın geziler olabilir. artçı da olacak.
    ilginizi rica ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-fz6-fazer-2005-kirmizi-tabanca-gibi-izmit-153396061/detay/
    "Sadece ön çamurlukta boya var" demiş.. Motorun komple boyalı olduğundan haberi yok sanırım
    mkaptan bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    İlan açılmıyor bnde
    göremedim

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlan açılmıyor bnde
    göremedim
    Traktörcülere açılmıyomuş öyle dedi sahibinden
    mkaptan bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Yayında değildir yazıyor
    sanırım satıldı

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    satılmamıştır. Arayıp söylemişlerdir elemana, motorunun rengi değiştirilmiş komple kırmızıya boyanmış diye
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Şoka bak intihar sebebi vallaha :D

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Adam da nasıl ballandıra ballandıra anlatmıştı nan.. egzantrik değiştirmiş bakımlarını yaptırmış falan filan..
    "CaRPe DieM"

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    yayından kaldırılmış.
    siz beni aranızda görmek istemiyorsunuz, anladım...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    hee bütün ilanları kaldırtıcaz
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Elimde 1 ay kullanilmis KN hava filtresi var bunu motoruma takmak istiyorumda nasil temizleyip takmaliyim yikayip taksam olur mu ?

Bide xenon far takicam kisaya balans falan var eski motorumdan cikardigim ama onun far tipi h4 buna uyar mi ? Uyan far tipi nedir bilen var mi sadece kisaya takcam

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimde 1 ay kullanilmis KN hava filtresi var bunu motoruma takmak istiyorumda nasil temizleyip takmaliyim yikayip taksam olur mu ?
    http://i.hizliresim.com/Kr71n7.jpg

Bide xenon far takicam kisaya balans falan var eski motorumdan cikardigim ama onun far tipi h4 buna uyar mi ? Uyan far tipi nedir bilen var mi sadece kisaya takcam
    Hava filtresini temizlerken, eğer varsa veya tedarik edebilirsen filtre temizleme spreyleri var onu alıp uygulaman ve sonrasında kompresörlü havayla üstünden geçmen doğru olan.. Sprey yoksa sadece kompresöylü havayla temizlersin..

Fazer farları H4-H7
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Hava filtresini temizlerken, eğer varsa veya tedarik edebilirsen filtre temizleme spreyleri var onu alıp uygulaman ve sonrasında kompresörlü havayla üstünden geçmen doğru olan.. Sprey yoksa sadece kompresöylü havayla temizlersin..

Fazer farları H4-H7
    Sprey yok bulabilirsem onunla hallederim bulamazsamda sadece kompresorle temizlerim lastikcide :D kisa h7 uzun h4 galiba o zaman h7 xenon ampul almam lazim.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Kısa H4 olması lazım.. Uyanabildiysem doğru hatırlıyorum
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler