Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar tekrar merhaba şu motor hakkında düşünceleriniz alabilirmiyim plakada hasar kaydı varmış ama miktar çıkmıyormuş sağa düşmüş motor ama değişen yada boya yokmuş kırmızı anahtar mevcut fiyat 13 dendi telefonda

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2006-fazer-extrali-cok-temiz-151398314/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Sol koruma takozu niye orada yav
    "CaRPe DieM"

plakayı sorgulattım 2012 8. ayda 32000 km de muayene olmuş km oynanmış sanırım bu gidişle fazer alamicam ben

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Tyranttt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tekrar merhaba şu motor hakkında düşünceleriniz alabilirmiyim plakada hasar kaydı varmış ama miktar çıkmıyormuş sağa düşmüş motor ama değişen yada boya yokmuş kırmızı anahtar mevcut fiyat 13 dendi telefonda

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2006-fazer-extrali-cok-temiz-151398314/detay
    ilanı göremiyorum ama düşüen motorda kaza ya da boya yoksa hasar kaydı nasıl oluyor anlamadım...? kaaya başka araç mı karıştı acaba?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    plakayı sorgulattım 2012 8. ayda 32000 km de muayene olmuş km oynanmış sanırım bu gidişle fazer alamicam ben
    Satayım
    "CaRPe DieM"

sat valla varmı ilan ?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    İlan açmadım. Alan çıkarsa eşe dosta gitsin diye düşünüyorum.
    "CaRPe DieM"

satmayı düşünürseniz özelden msg atın bana motorun durumunu yıl km fiyat vs.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Motorun durumu iyi, sağlığı sıhhati yerinde

Ayrıntılı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Motoru yaklaşık 15 ay gönce 30 bin km’de aldım. Şu an 48 bin km’dedir. Düz hesap 50 bin diyebiliriz, çünkü sürekli geziyorum. Kısaca yapılanlardan, özelliklerinden ve ekstralarından bahsetmem gerekirse;

- Muayene tarihi 2014 Eylül'dür.
    - Motor 2006 model olup 2008 Aralık ayı trafiğe çıkışlıdır.
    - Haziran ayında Metzeller M5 lastik alınmıştır.
    - Haziran ayında debriyaj baskı balata seti yenilenmiştir. (Marka: EBC)
    - Eylülde motora yeni akü (Yuasa) ve orjinal konjektör takılmıştır.
    - Eylülde fren balataları yenilenmiştir.
    - Aralık ayında motor ağır bakıma sokulmuştur: Eksantrik zinciri-gergisi, subap şimleri, amortisör keçeleri,iridium bujileri, gidon merkez bilyaları yenilenmiştir.
    - Motorun avadanlıkları, 1 adet yedek kontak anahtarı ve kırmızı anahtarı mevcuttur.

Ekstralar:
    - Yoshimura Trioval egsoz (Orjinal egsoz kazanı da alıcıya verilecektir.)
    - K&N hava filtresi ve K&N yağ filtresi
    - İridium Bujiler
    - Puig Ön Cam
    - Orjinal Alt sakal
    - Osram Filorasan Far
    - DID zincir-dişli seti
    - Custom Manetler
    - Custom Elcikler
    - Givi Motor Koruma Demiri
    - 46 lt Givi Topcase (Tabla ve demirleri dahil)
    - 42 lt Kappa Sidecase (Demirleri dahil)
    - Metzeller M5 Lastikler
    - Yuasa Akü
    - Fazer jant şeridi
    - Kendi tasarımım ve üretimim olan motor koruma takozu

Motor yağı değişim aralığı 3000km'yi geçmemiştir ve her zaman Motul kullanılmış olup, her zaman 97° yakıt kullanılmıştır.
    Motor sert kullanılmamış olup tek teker, top speed denemesi, lastik yakma, sert kalkış vs. gibi şeyler yapılmamıştır. Motorun hiçbir sıkıntısı, eksiği, kırığı, çiziği olmayıp dolu dolu bir Fazer'dır. Biraz titiz biri olduğumdan dolayı en ufak bir ses veya çizik bulunmamaktadır.

Motoru aslında satma niyetim pek yok. Ki satarsam da hemen veremeyip mart ayında satışı yapmayı düşünüyorum. Şubat ayında birkaç eğitime gireceğim. Ayrıca Motosiklet fuarında görevliyim ve birkaç seyahatim olacak.

Fiyat: 15 bin tl'dir. Pazarlık yapılmış halidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

Özelimiz gizlimiz saklımız yok çok şükür. Motor yukarıda belirttiğim gibi işte. Alıcısı olursa satarım olmazsa binerim. Giderse ya Beyaz Fazer 8 ABS ya da VN 1600 Mean Streak düşünüyorum.. Kısmet
    gokocan92 ve mkaptan bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun durumu iyi, sağlığı sıhhati yerinde

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

Özelimiz gizlimiz saklımız yok çok şükür. Motor yukarıda belirttiğim gibi işte. Alıcısı olursa satarım olmazsa binerim. Giderse ya Beyaz Fazer 8 ABS ya da VN 1600 Mean Streak düşünüyorum.. Kısmet
    Bi de bana detaycı diyorsunuz.
    Adam üzerine konan kuş sayısını bile yazmış neredeyse
    Motoru canlı görmüş ve kulllanmış ve artçı olarak gezmiş biri olarak
    piyasadaki birçok fazerdan diri ve temiz, piyasadaki birçok fazerdan aksesuarlı olduğunu söyleyebilirim.
    Hakikaten de hep 97 oktan alıyor bu adam (parası çok herhal )
    Düşünen varsa üzerindeki aksesuarlarıda değerlendirsin ve direk bodozlama atlasın derim
    sadece yan çanta takımı 1500 lirayı buluyor. Bir de ABS li fazer

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Hadi hayırlısı bakalım, en güzel özelliği ABS'li olması. Gerçekten çok önemli bir detay. Diğerleri yaptırılabilir ama abs işi biraz zor.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Cihan aga yerine choppermı alıcaksın

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bakalım kısmet Bi tane VN1600 zaten aldık başkana. Ben de senden alayım dedim, istersen al dedi.. Ama Fikrimi değiştirip 2013 Beyaz Fazer 8 ABS de alabilirim.. Ama benim oğluşumun alıcı bulacağını hiç sanmıyorum. Şu anki havalı satıcılar yüksekten uçup piyasayı alt üst etti haliyle asıl satıcı olanlar da ceremesini çekiyor..
    "CaRPe DieM"

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Cihanım Senin motora linkteki ilandaki gibin bir şiir yazalım
    Satılmasada havası olur.
    Arkadaşlar linke tıklayın ve ilana bakın lütfen Yurdum insanı çok yaratıcı
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1163701/detay/
    cihan54 bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Şiir alıntı degil adam resmen arabasını sattıgı için yazmış.

aadrenalin16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 cbr 600 rr
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2008-model-tertemiz-fazer-arayanlara-kazasiz-boyasiz-149459220/detay

bu 76hp mi şimdi? öyleyse yazık valla
    bu ılanın sahıbı benım .yazık walla derken neyı ıma ettıgınızı anlamadım?
    98 hp olan s2 lerde var unutmayalım,boş keseden sallamıyorum bu benım 4. fazerim.98 ve 76 hp arasında kı tek fark enjeksıyonun kenarındakı gaz kelebegının turunun kısıtlanmasıdır.bu arada bu motorun ılk sahıplerınıde tanıyorum bastan berıdır 98 hp orjınal...fazer 600 ve s2 arasında ki farkı kullanmadan bılemezsınız,kullananlara sorun anlatsınlar.en basıtı eskı fazerler gıbı gazladığın zaman kafa sallamıyor,frenlerı 4 kaliperlı(r1 ıle aynı fren merkezlerıne sahıp) zıng dıye duruyor sapıtma yapmıyor.artcı basamakları ıyılestırılmıs bıraz daha aşağıya alınmış ,artcııyı rahatsız etmıor vede kaynaklı degıl vıdalı.analog devir göstergesı muhteşem,koltuk desen oda oyle,eskı fazerle( konyadan ıstanbula geldımpopom kalas gıbı olmuştu),on çamurluk aero dıamıgı guclendırmıs,ve dahada onemlısı biliyrsunuz kı yamaha 2008 uretımını yenı motor teknolojiyle urettı(2008 r6 nın motor teknolojısını kullanıyor,sadece ust kapak sıkıştırma oranları frklı ve debrıyaj kapağı ustten mıllı).fıyattlar arasındkı farklarda bu yüzden gayet acıkk...

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı aadrenalin16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ılanın sahıbı benım .yazık walla derken neyı ıma ettıgınızı anlamadım?
    98 hp olan s2 lerde var unutmayalım,boş keseden sallamıyorum bu benım 4. fazerim.98 ve 76 hp arasında kı tek fark enjeksıyonun kenarındakı gaz kelebegının turunun kısıtlanmasıdır.bu arada bu motorun ılk sahıplerınıde tanıyorum bastan berıdır 98 hp orjınal...fazer 600 ve s2 arasında ki farkı kullanmadan bılemezsınız,kullananlara sorun anlatsınlar.en basıtı eskı fazerler gıbı gazladığın zaman kafa sallamıyor,frenlerı 4 kaliperlı(r1 ıle aynı fren merkezlerıne sahıp) zıng dıye duruyor sapıtma yapmıyor.artcı basamakları ıyılestırılmıs bıraz daha aşağıya alınmış ,artcııyı rahatsız etmıor vede kaynaklı degıl vıdalı.analog devir göstergesı muhteşem,koltuk desen oda oyle,eskı fazerle( konyadan ıstanbula geldımpopom kalas gıbı olmuştu),on çamurluk aero dıamıgı guclendırmıs,ve dahada onemlısı biliyrsunuz kı yamaha 2008 uretımını yenı motor teknolojiyle urettı(2008 r6 nın motor teknolojısını kullanıyor,sadece ust kapak sıkıştırma oranları frklı ve debrıyaj kapağı ustten mıllı).fıyattlar arasındkı farklarda bu yüzden gayet acıkk...
    s2 ile motor açısından olan farkı bilmiyodum...frenlerindeki iyileştirmeler de ekstra artı noktası...gazladığında kafa sallama olayı ben hi çdenk gelmedim...ya da tam anlamıyla gazlama yapmadığım için başıma gelmedi...sadece yüksek süratte ön tarafında hafiflediğini hissettiriyor ama bunun kafa yapısından dolayı s2 için de geçerli olduğunu düşünüyorum...selenin değişmesi isabet olmuş...

bunlar ve km si göz önüne alındığında fiyat diğer ilanlar da değerlendirildiğinde 17 yazmak makul..ama bu fiyat insanı başka motorlara da sevkeder...

yani hidrolik debriyajlı, kombine absli ve diğer bir çok avantajı olan vfr 800 e yönlenirim ben bunu almaya niyetlensem...

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi de bana detaycı diyorsunuz.
    Adam üzerine konan kuş sayısını bile yazmış neredeyse
    Motoru canlı görmüş ve kulllanmış ve artçı olarak gezmiş biri olarak
    piyasadaki birçok fazerdan diri ve temiz, piyasadaki birçok fazerdan aksesuarlı olduğunu söyleyebilirim.
    Hakikaten de hep 97 oktan alıyor bu adam (parası çok herhal )
    Düşünen varsa üzerindeki aksesuarlarıda değerlendirsin ve direk bodozlama atlasın derim
    sadece yan çanta takımı 1500 lirayı buluyor. Bir de ABS li fazer
    hep 97 oktan alır ve yıkayacağı zaman hep erikli su kullanır kardeşim...gözü gibi bakar motoruna
    mkaptan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    olm dalga geçmeyin laa. Kuş sayısını yazmış da erikli suymuş da Bu arada gönlüm Fazer tarafına kaydı yine. VN1600'den vazgeçicem gibi.. Şu fuarda bi abs'li beyaz Fazer 8 denk getirebilirsem öperim
    "CaRPe DieM"

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Kolonyalı mendille motoru silerken yakaladım kendimi. Manyakmıyım neyim.
    cihan54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler