Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    deniz ci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    kardeşim özel mesaj atamıyorum nedense kargo ne kadar tutar ki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Mesajarın ulaşıyor. Ben işten eve geçtim de şimdi girebildim, gördüm mesajlarını. Cevapladım. Biraz pimpirikli biriyim bunun için kusuruma bakma, kızıyor olabilirsin sorularıma

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Arkadaşlar Motorumu Kapalı Garajdan Alıp Yeni Aldığım Evimin OtoParkına Koymak İstiyorum Nasıl Bir Güvenlik Tavsiye edersiniz _?

Zincirim Var Disk Kilidi de Alsam Yeterli Olur Sanırsam ????

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Motorumu Kapalı Garajdan Alıp Yeni Aldığım Evimin OtoParkına Koymak İstiyorum Nasıl Bir Güvenlik Tavsiye edersiniz _?

Hırsıza kilit yok derler ya o doğru. Eve bile soksan almayı kafaya koyan adam bi şekilde alır onu.
    İyice kalın zincirler ve sağlam bir kilit, zincir kilidi vs ne varsa bas Bir de kalınından branda
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Sadece bir alarm ve bir branda...

gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    Sorunnnnnnn....

Yağ ve yağ filtresini değiştirdik bugün yağımız tam filtremiz K&N herşey süper fakat yağ lambası yakmaya başladı az önce bitti işimiz turladım bir kaç km yüksek devirde denedim fakat geçmedi :S çok canımı sıktı başına gelen var mı acaba ?

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

disk kilidini alarmlı al...zincire ek olarak bi de şifreli kilit almanı öneririm

http://www.erdoganlarbisiklet.com/aksesuar/kilit/trelock-ks-204-sifreli-sipral-kilit-1000mm-8-mm.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Alıntı gokocan92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunnnnnnn....

Yağ ve yağ filtresini değiştirdik bugün yağımız tam filtremiz K&N herşey süper fakat yağ lambası yakmaya başladı az önce bitti işimiz turladım bir kaç km yüksek devirde denedim fakat geçmedi :S çok canımı sıktı başına gelen var mı acaba ?
    pompada problem olabilir
    müşürde problem olabilir

bazı motorlarda değişik filtrenin yağ lambasını yaktığı söyeniyor ama kn kullanan bi çok kişi var..

eksik yağ koymuş olabilirsin...

Motosikleti
    3Lt yağ koydum az mı geldi acaba. fakat çubuğa baktığımızda çubuk komple yağlı geliyor.
    yarın pompa ve müşüre bakayım veya baktırayım o halde ben :/

Motosikleti
    tracer 900
    3Lt yağ koydum az mı geldi acaba. fakat çubuğa baktığımızda çubuk komple yağlı geliyor.
    aslında yağ müşürü kolay kolay bozulacak bişey değil...ama yağ değiştirdiğin zaman yanması ilginç yani...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

evet beyler var mı kullanıcı el kitabı olan

gokocan92 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bende ki şans işte olmuştur birşey

Motosikleti
    tracer 900
    beyler biraz kısa oldu, sabah motor ısınırken alelacele çektim videoyu..benim motorun sesi rolantideyken bu şekilde...bazen soğukken duyulmuyo...ama özetle olay budur...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    3 litre yağ az değil fazla. Filtre değiştirmediğinde 2,5 lt, filtre değiştiğinde 2,7 lt kadar koymalısın. Filtre takılmadan önce yağa doyuruldu mu? Filtre doğru torkla sıkıldı mı? Sorunun filtreden olduğunu düşünmüyorum, çünkü ben de devamlı Simota ve K&N kullanıyorum. Mesela şu an üzerinde K&N var. Yağın değerleri nedir, kaçlık yağ kullandın?

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]evet beyler var mı kullanıcı el kitabı olan

http://img842.imageshack.us/img842/3728/5xlj.jpg
    Bende kullanıcı kitapçığı da servis manuel'i de var (PDF olarak) ama evde. İstersin mi gardaşş

beyler biraz kısa oldu, sabah motor ısınırken alelacele çektim videoyu..benim motorun sesi rolantideyken bu şekilde...bazen soğukken duyulmuyo...ama özetle olay budur...

http://youtu.be/lOF3UkwwvsI
    Eve gidince kesin izliycem
    "CaRPe DieM"

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Sorunnnnnnn....

Göktuğ geçmiş olsun kardeşim. dedim sana bizim burda yapalım diye önemli bir şey değildir. ama 3 litre yağı komple koyduysan o biraz fazla olmu. 2.7 yada 2.8 litre koymalıydın.
    Büyük bir sorun olduğunu zannetmiyorum umraım ufak birşeydir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:34 ----------

http://youtu.be/lOF3UkwwvsI
    Erhan ses bence normal, belki de videoda çok duyulmuyordur yani bana az geldi.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende kullanıcı kitapçığı da servis manuel'i de var (PDF olarak) ama evde. İstersin mi gardaşş

pdf olmaz kardeş...motoru alırken sahibi vermişti..dedim faturası duruyo mu..çüş demesine ramak kalmıştı adamın

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Erhan ses bence normal, belki de videoda çok duyulmuyordur yani bana az geldi.
    videoda da ben duyuyorum sesi... yani normalde nasılsa videoda da öyle...ama diğer kullanıcılar tarafından farkedilememesi güzel bişey..

yani egzos uğultusu genel sese hakim olmalı, başka bir şey duyulmamalı diye düşünüyorum...ama motor sanki yağsız çalışıyomuş gibi bi ses hissediyorum...

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    aslında yağ müşürü kolay kolay bozulacak bişey değil...ama yağ değiştirdiğin zaman yanması ilginç yani...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

evet beyler var mı kullanıcı el kitabı olan

http://img842.imageshack.us/img842/3728/5xlj.jpg
    Beyler buyrun fazer kullanıcı el kitabı bu linkten download ederbilirsiniz

https://www.dropbox.com/s/vga9d3qup6...%20%281%29.pdf

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Aynı fikirdeyim. Motordan egsozun dışında ses gelmemeli. Heleki dizel motor gibi çalışma sesini kınıyoruz. Anlayana
    erro bunu beğendi.

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Motorunuzdan abudik gubudik sesler mi geliyor çözümü burda; değiştirin egsozunuzu benim gibi susturucuları çıkardınız mı kendi sesinizi bile duyamıyorsunuz.Kesin çözüm
    mkaptan bunu beğendi.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Mustafa kaldır sen kaldır ilanı

Motosikleti
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 litre yağ az değil fazla. Filtre değiştirmediğinde 2,5 lt, filtre değiştiğinde 2,7 lt kadar koymalısın. Filtre takılmadan önce yağa doyuruldu mu? Filtre doğru torkla sıkıldı mı? Sorunun filtreden olduğunu düşünmüyorum, çünkü ben de devamlı Simota ve K&N kullanıyorum. Mesela şu an üzerinde K&N var. Yağın değerleri nedir, kaçlık yağ kullandın?

Eve gidince kesin izliycem

Filtre yağa doyuruldu.
    Filtre ne çok aşırı sonuna kadar ne de gevşek sıkıldı orta halde sıkıldı. Belki ortadan çok az fazla bile olabilir.
    10W40 yağ kullandım.

Ancak motorun yağı da ön dişli kapağının altıda berbat yağ birikintileriyle doluydu sanki daha önce hiç açılmamış ve yağ filtresi hiç çıkmamış gibi 1 saat uğraştık yağ filtresini sökmek için :/

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Sorunnnnnnn....

fitreden. sakın öyle sürme

o ses benim fz de de var, eksantirik zincirinden kaynaklanıyor diyorlar. ve ses gerçekten sağda daha belirgin benimkinde (zincir sağda) ya gergiden ya zincir ömrünü tamamladığından ama genel kanı gerginin sıkıntılı olduğu yönünde, millet öyle diyor. açınca göreceğim, kpss bi geçsin km:31.500
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler