Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Öncelikle bağlantı ayaklarının yerine karar vermek lazım. ona göre açı verilebilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    şu alet beni çok cezbediyo valla..ikinci el fiyatları da kısmen uygun gibi..ama kronik problemleri olduğunu duymuştum yanlış hatırlamıyorsam

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Iyi aksamlar arkasaslar.. simdi sizce 2007 model cb 600 hornet buldum bi tane izmirde. Sahibiyle görüştüm fiyattada yardimci olacagini soyledi istanbuldan gidicegim için. Bu arada motor 8700 km rede 2007 model. Link koyamadim mobilden giriyorum. Zaten izmirde siyah 15000 tl yazan bi o ilan var.

Simdi mantikli düşününce 30000 binde fazer almakmi 10 bin bile olmamis hornet almakmi ? Sizce ?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi aksamlar arkasaslar.. simdi sizce 2007 model cb 600 hornet buldum bi tane izmirde. Sahibiyle görüştüm fiyattada yardimci olacagini soyledi istanbuldan gidicegim için. Bu arada motor 8700 km rede 2007 model. Link koyamadim mobilden giriyorum. Zaten izmirde siyah 15000 tl yazan bi o ilan var.

Simdi mantikli düşününce 30000 binde fazer almakmi 10 bin bile olmamis hornet almakmi ? Sizce ?
    fikren, karenajlı motorun rahatlığından sonra gidip karenajsız motoru almam. şahsi görüşümdür çünkü boyum 185 ve aşırı rahatsız oluyorum naked da. 30.000,50.000, 80.000 sıkıntı değil fazer da çünkü motoru iyi bakılırsa 200-250 bin gidiyormuş. en kötüsü 150 gidiyor diyorlar. bu durumda km ye bakma, nasıl kullanıldığına bak derim... ayrıca garajın içinde ileri geri yapsan o kadar km yapar zaten motor, bana şaibeli geldi.
    cihan54 bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fikren, karenajlı motorun rahatlığından sonra gidip karenajsız motoru almam. şahsi görüşümdür çünkü boyum 185 ve aşırı rahatsız oluyorum naked da. 30.000,50.000, 80.000 sıkıntı değil fazer da çünkü motoru iyi bakılırsa 200-250 bin gidiyormuş. en kötüsü 150 gidiyor diyorlar. bu durumda km ye bakma, nasıl kullanıldığına bak derim... ayrıca garajın içinde ileri geri yapsan o kadar km yapar zaten motor, bana şaibeli geldi.
    Daha iyi açıklanamazdı
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    street triple rs
    Yahu bizim ekipte bir abimizdede var hornet. Cok kullanmadim ama gidisi kombine abs freni tasarimi gayet hoşuma gidiyor.... benim kafam iyice karisti galiba ;)

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Yahu bizim ekipte bir abimizdede var hornet. Cok kullanmadim ama gidisi kombine abs freni tasarimi gayet hoşuma gidiyor.... benim kafam iyice karisti galiba ;)
    benim motorum 2005 model FZ6S. şimdiki deneyimim olsa fz6 s2 abs den başka motor almam param yeterse. yetmezse de fz6s abs bakarım o da yoksa o zaman bunu alırım... diğer modeller zaten cazip gelmedi bana; cbf600 de karbüratör var, hornette ve gsr da karenaj yok, gsx 650 r çok ağır ve 2. eli yok, vfr pahalı, bandit eski, truimph'lar pahalı, er6 konusuna hiç girmeyeceğim benim için çok büyük hayal kırıklığı oldu yani bu sınıfta bence bu motosiklet f/p olarak çok iyi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    street triple rs
    Biraz kararsizim ama bakalim bayramdan sonra kararimi verip harekete gecicem insllh

Şu kilometre olayına açıklık getiricek varmı ? daha önce motoruyla 100-150 bin görmüş kimse ? Benim motorumu ben 57bin km de aldım açıkçası çok dert etmedim km yi çünkü şahsi kanaatim bu kdr teknolojil aletlerin 70-80 binde ölüceğine inanmıyorum en az 100bin rahatlıkla gitmesi gerekli ustaya soruncada aynı cevabı verdi ve sonra ne olur ? diye soruncada 1000-2000 tl masraf yapar yola devam edersin dedi bu yüzden km olayına çok tkılmıyorum 100bin km devirip 2000 lira masraf yapmak çokta büyük bi külfet değil benim kanaatimce.Bana sorarsanız eğer düzgün bakılan bi fazer 150bin km rahat gitmeli fazlasını bilemem.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    O yüksek km'leri yapan Avrupa insanından dinledim; Fazer'ın açılma kilometreleri 90 bin'ler. Rodaj denilebilecek bu km'lerden sonra Fazer'ın motor ömrü 250 bin km.. Tabi bu, insan gibi kullanım için geçerli kullanımdan kullanıma bu rakam düşebilir de..

Motosikleti
    tracer 900

kilometre olayı malum üzre muamma...ha 30000 yazan fazer da muamma...ama hornet gerçekten güzel motosiklet...ama bana hormonlu cbf150 gibi geliyo...ben biraz dışardan görünüşe önem verdiğim için bilmeyen birinin motoruma bu muameleyi yapmasına dayanamam

ama hornette abs varsa önceliğin hornet olsun bence...yanlış hatırlamıyosam standart
    ben hornetin aldığı rüzgara alışamam açıkçası, bana gelmez uzun yolda, sürat yapmamama rağmen dayak yemiş gibi olmak istemem 400 km sonra...
    er6 dan sonra hornete de geçsen, fazera da geçsen güç anlamında çok büyük beklentin olmasın sadece 4 silindirin konforunu tadarsın ama bu konfor da hornetin rüzgarıyla bertaraf olur...
    fazerdan sonra hornete binsem gidon döndüğünde dönen aynalara gıcık olurum ama sen er6 dan alışkınsındır...

son olarak fazerın tipi hornetten daha güzel ama bal rengi olan hornet de pek fiyakalı açıkçası...
    kafan daha çok karıştı di mi
    mkaptan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Benim bile kafam karıştı erhanım
    erro bunu beğendi.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet

Alin size kafaniz daha cok karissin. Bu renk cok guzel gidiyor makinaya yaw.

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kilometre olayı malum üzre muamma...ha 30000 yazan fazer da muamma...ama hornet gerçekten güzel motosiklet...ama bana hormonlu cbf150 gibi geliyo...ben biraz dışardan görünüşe önem verdiğim için bilmeyen birinin motoruma bu muameleyi yapmasına dayanamam

ama hornette abs varsa önceliğin hornet olsun bence...yanlış hatırlamıyosam standart
    ben hornetin aldığı rüzgara alışamam açıkçası, bana gelmez uzun yolda, sürat yapmamama rağmen dayak yemiş gibi olmak istemem 400 km sonra...
    er6 dan sonra hornete de geçsen, fazera da geçsen güç anlamında çok büyük beklentin olmasın sadece 4 silindirin konforunu tadarsın ama bu konfor da hornetin rüzgarıyla bertaraf olur...
    fazerdan sonra hornete binsem gidon döndüğünde dönen aynalara gıcık olurum ama sen er6 dan alışkınsındır...

son olarak fazerın tipi hornetten daha güzel ama bal rengi olan hornet de pek fiyakalı açıkçası...
    kafan daha çok karıştı di mi
    :D erhan hornetimi övdün fazerımı övdün anlamadım :D kafam karıştı benimde
    ama motor temiz gözüküyor hayırlısı olsun kardeşim

Motosikleti
    tracer 900
    o değil de canım vfr çekti şu vrf topiğine girip fotolara bakınca...fazerdan önce flört edip elde etmeme çok az kalmıştı..kahrolsun baĞzı şeyler

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ortalık karıştı. Bi rahat durun çorba oldu vfr'ler hornetler Fazerlar havada uçuşuyo. Ben de NightRod istiyorum hadi bakalım. Mustafa sen de dal araya Vstromla, ortaya karışık yapalım tam olsun.

flashdance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250-R & FZ6 Fazer
    Ben kendi ustam'a sorarak karşılaştırma yapıyım biraz daha kafalar karışsın Ustamız Honda Mutluhan'da 10 yıla yakın çalışmış.. 600 Hornet ile Gsr 600'ü kıyaslattığımda Tabiiki Gsr diyerek bunun dışında tek kelime bile etmedi..

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı flashdance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendi ustam'a sorarak karşılaştırma yapıyım biraz daha kafalar karışsın Ustamız Honda Mutluhan'da 10 yıla yakın çalışmış.. 600 Hornet ile Gsr 600'ü kıyaslattığımda Tabiiki Gsr diyerek bunun dışında tek kelime bile etmedi..
    bak gsr mevzuuna hiç girmedik bile...ben de gsr ın diğerlerinden daha yırtık olduğunu duymuştum..artık yırtıklığın kapsamı neyse

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Yok yok V-strom iyi motor :D
    cihan54 bunu beğendi.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu alet beni çok cezbediyo valla..ikinci el fiyatları da kısmen uygun gibi..ama kronik problemleri olduğunu duymuştum yanlış hatırlamıyorsam

http://www.bmbikes.co.uk/photos/sche...aphite%201.jpg
    http://bmwsuperbikes.com/Images/K1200R_RE3.jpg
    http://forum.avtoindex.com/foto/data...0_r_2006_1.jpg
    Normalde zombili filmleri sevmem ama sırf k1200r'ın hatrına izlemiştim. Motor on çataldan ayrılmak suretiyle ikiye bölündügü zaman benimde içimde de birşeyler bölünmüştü

Evet belli bir seride kronik sorunları var. Bujilerin oldugu noktadan blogun çatlaması, şanzumandaki sorunlar... Hatta k1200r ilanlarını takip ediyorsanız 30.000 km civarındaki bazı ilanlarda " BMW'de komple motor degişmiştir" gibi ilanları görmüşsündür. Garantisi dolmayanları bmw degişti dolanlarda da masrafın yaklaşık yarısını kendilerinin karşılaması teklifini sunuyorlarmış...( forumdan birisine 7000 tl'lik masrafın 3000TL'sini kendileri karşılayarak blogu degiştirmeyi teklif ettiklerini hatırlıyorum...)

Herşeye rağmen blogu bmw de degişmiş bir k1200r alınmaz mı? Bence alınır. Yıllar önce motokeyf programında bir k1200r testi yapılmıştı. Hala dün gibi aklımda. Alet freniyle gidişiyle fenaydı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler