Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bir fazerda jel koltuk görmüştüm öyle birşeydi sanırsam oda özel olarak getirttirmiş koltuk totonun şeklini alıyormuş

cihan abi alt grenaj araştırmalarım başladı bakalım bulurum umarım
    cem
    izmirde bir usta var koltuk yapıyor fazer ve motorlara benim arkadaş yaptırdı fazerini cok da güzel oldu.
    bi ara resmini ceker atarım buraya.
    adresi filan tam bilmiyorum ama ögrenmeye calışıcam bakalım
    CEM. bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kodlama falan yapıyolarmış yani dediğine göre motor anahtar çalışır durumda ise her türlü kopyalarmış.two brosları biraz daha içeri gömmek istiyorum nette bikaç resimde ögrdüm bnm istediğimi yapmışlar ama düşündüğüm gibi boğazdan keserekmi onu bilemedim.kesersem seste fln bi değişme olmaz heralde ?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı TrakyaFun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kodlama falan yapıyolarmış yani dediğine göre motor anahtar çalışır durumda ise her türlü kopyalarmış.two brosları biraz daha içeri gömmek istiyorum nette bikaç resimde ögrdüm bnm istediğimi yapmışlar ama düşündüğüm gibi boğazdan keserekmi onu bilemedim.kesersem seste fln bi değişme olmaz heralde ?
    bence çok gömme, hafif dışarıda kalması motorun ve arkadakinin dumana maruz kalmasını engelleyecektir. koltukta ısınma oluyor mu diyeceğim ama havalar serinledi ne kadar sağlıklı bir soru olur bilemiyorum.

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cem
    izmirde bir usta var koltuk yapıyor fazer ve motorlara benim arkadaş yaptırdı fazerini cok da güzel oldu.
    öğrenirsen çok makbule geçer zira büyük sıkıntım var.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    cem
    Koltuk kaplama olayını bende düşünüyorum, gerçekten öğrenirsen çok güzel olur.

Ve arkadaşlar herkese merhaba.
    Motoru alalı 2 ay kadar oldu ve haala fotoğrafları ekleyemedim gezmekten fırsat bulamadım daha doğrusu forumun yolunu unutturdu bana resmen
    Sormak istediğim bir soru var, yağını, filtresini falan biz değiştirebiliyoruz onlarda sıkıntı yok fakat bujileri değiştirmek zor mu bu makina da bilgisi olan var mı ?

Motosikleti
    Demir At
    izmirde bir usta var. koltugu kargoladık 100 150 liraya yapmıştı yaz başında.
    ama koltugu gördüğünüzde harbi den cok iyi olmuş demiştik
    arkadaş kendi zayıf ve kısa boylu oldugu için kendi oturdugu bölümü daha kısa ve daha yumuşak bir malzemeyle yapın diye tarif etti
    artcı için ise biraz da yüksek ve kaymayan bir malzeme kullanıp, koltugu desenle 2 ye bölmesini istedi
    harbiden cok iyi bir iş cıkarmış usta.
    arkadaşa bir sorup hemen dönücem size. resim filan varsa alırım ondan

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:46 ----------

koltuk bu konforu da harbiden cok iyi.
    hatta numarayı filanda aldım.
    arkadaş yaz başında yaptırmıştı cok memnun kaldı

05338148208 mehmet usta izmir kahramanlar daymış.
    Akçay 112 den deniz dediğiniz zaman tanır dedi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    izmirde bir usta var. koltugu kargoladık 100 150 liraya yapmıştı yaz başında.
    ama koltugu gördüğünüzde harbi den cok iyi olmuş demiştik
    arkadaş kendi zayıf ve kısa boylu oldugu için kendi oturdugu bölümü daha kısa ve daha yumuşak bir malzemeyle yapın diye tarif etti
    artcı için ise biraz da yüksek ve kaymayan bir malzeme kullanıp, koltugu desenle 2 ye bölmesini istedi
    harbiden cok iyi bir iş cıkarmış usta.
    arkadaşa bir sorup hemen dönücem size. resim filan varsa alırım ondan

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:46 ----------

http://p1309.hizliresim.com/1f/t/t0prm.jpg
    http://p1309.hizliresim.com/1f/t/t0psc.jpg

koltuk bu konforu da harbiden cok iyi.
    hatta numarayı filanda aldım.
    arkadaş yaz başında yaptırmıştı cok memnun kaldı

05338148208 mehmet usta izmir kahramanlar daymış.
    Akçay 112 den deniz dediğiniz zaman tanır dedi.
    çok güzel olmuş benziyor...iki koltuk arasındaki kot farkı sayesinde sürücünün kuyruk sokumunu yaslaması bile bi rahatlık sağlayacaktır...fazerın koltuğu aşağı doğru köşeli indiği için bacakla kalçanın kesiştiği noktayı çok ağrıtıyo ama bu çalışmada o kısım yuvarlatılmış...rahat görünüyor...şu visco denilen zımbırtılardan koyulabilir mi acaba, ya da koyulsa daha mı rahat olur?

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel olmuş benziyor...iki koltuk arasındaki kot farkı sayesinde sürücünün kuyruk sokumunu yaslaması bile bi rahatlık sağlayacaktır...fazerın koltuğu aşağı doğru köşeli indiği için bacakla kalçanın kesiştiği noktayı çok ağrıtıyo ama bu çalışmada o kısım yuvarlatılmış...rahat görünüyor...şu visco denilen zımbırtılardan koyulabilir mi acaba, ya da koyulsa daha mı rahat olur?
    valla bakın ben genelde bu arkadaşımızın motoruna artcı olarak biniyorum
    konfor olayı 5 kat arttı diye ben söyleyebiliyorum .
    ona sorsanız
    durmadan bodrumdan aliagaya kadar geldi.
    benzin bitmese durmayacaktım diyor.
    normal koltukta ise kıcım başım tutuluyor diyip. 100 km de bir mola veriyordu.
    bu koltugu yapan vatandaş baya uzmanlaşmış bu konuda hemen hemen her motora koltuk yapmış istege baglı.
    o yüzden güvenerek koltuk yaptırdı. cok memnun cok da rahat.
    şimdi ki amacı bu arkadaşın. artcı ayak padlerini öne alabilmek için ugraşyor.
    bu motosiklete konforsuz diyorlar ya.
    bu arkadaşın motorunu görünce ne diyeceklerini merak ediyorum =)

sıfır 250 cc parasına aldı bu motosikleti.
    3aşagı 5 yukarı hepiniz ikinci el de aynı paralara aldınız.
    bu motosiklete bakınca, fazerin motosiklet camiasında gerçekten cok mantıklı bir secim oldugunu anlayabiliyorum
    bu arkadaş 2 kişi 3 canta setiyle sürekli seyahet edip cadır kuran birisi.
    yani fazeri istediği her şekile sokabiliyorsunuz 3 canta takıyorsunuz touring oluyor.
    devil egzoz takıyorsunuz racingten beter oluyor.
    basınca gidiyor.
    herşeyi cıkartıyor sport touring olarak biniyor.
    erro, cihan54 ve ozgurakman bunu beğendiler.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    tracer 900
    bu arada fazerı satmış olsam aklımdaki iki motordan v stromu deneyip memnun kalmamıştım...bugün de versys denedim...aslında pek denedim sayılmaz 4 km anca kullandım...aletin amortisörler gerçekten çok iyi ki en sert halindeydi...torku gayet güzel, güzel çekiyor alet...oturuş vs gayet güzel...çok vites yükseltemedim, onun için uzun yolda nasıl olur bir fikir edinemedim açıkçası...

fazerda şehir içi bozulmuş yollarda geçmekten hiç hoşlanmadıım yerlerde bu motorla keyifle geçilir o yaylanma sayesinde...durunca bile alet bi öne arkaya yaylanıyor...

ama insanların neden 4 silindir bi başka dediklerini artık daha iyi anladım açıkçası...yani bi versysim olsa memnun kalırım ama bu seferde fazerda yine aklım kalırdı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

valla bakın ben genelde bu arkadaşımızın motoruna artcı olarak biniyorum
    konfor olayı 5 kat arttı diye ben söyleyebiliyorum .
    ona sorsanız
    durmadan bodrumdan aliagaya kadar geldi.
    benzin bitmese durmayacaktım diyor.
    normal koltukta ise kıcım başım tutuluyor diyip. 100 km de bir mola veriyordu.
    bu koltugu yapan vatandaş baya uzmanlaşmış bu konuda hemen hemen her motora koltuk yapmış istege baglı.
    o yüzden güvenerek koltuk yaptırdı. cok memnun cok da rahat.
    şimdi ki amacı bu arkadaşın. artcı ayak padlerini öne alabilmek için ugraşyor.
    bu motosiklete konforsuz diyorlar ya.
    bu arkadaşın motorunu görünce ne diyeceklerini merak ediyorum =)
    anladığım kadarıyla eski koltuğu kesip biçmeyip yeni bir koltuk mu yapıyolar...fotolarda orjinal koltuk da görünüyor da?

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada fazerı satmış olsam aklımdaki iki motordan v stromu deneyip memnun kalmamıştım...bugün de versys denedim...aslında pek denedim sayılmaz 4 km anca kullandım...aletin amortisörler gerçekten çok iyi ki en sert halindeydi...torku gayet güzel, güzel çekiyor alet...oturuş vs gayet güzel...çok vites yükseltemedim, onun için uzun yolda nasıl olur bir fikir edinemedim açıkçası...

fazerda şehir içi bozulmuş yollarda geçmekten hiç hoşlanmadıım yerlerde bu motorla keyifle geçilir o yaylanma sayesinde...durunca bile alet bi öne arkaya yaylanıyor...

ama insanların neden 4 silindir bi başka dediklerini artık daha iyi anladım açıkçası...yani bi versysim olsa memnun kalırım ama bu seferde fazerda yine aklım kalırdı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

anladığım kadarıyla eski koltuğu kesip biçmeyip yeni bir koltuk mu yapıyolar...fotolarda orjinal koltuk da görünüyor da?
    fatih kılıçlıdan aldı cıkma koltugu onu kesip yaptırmıştı. güvenemedi haliyle koltugu bozmak için.
    ama şimdi orjinal olarak duran koltuk sanırım bodrum katında duruyor hiç kullanmıyor
    erro bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ooo muhabbet resimler Fazerlar yürümüş burda gerçekten başarılı olmuş sele çalışması.. Satılmazsa ben de en az bir sezon daha devam ederim. Ki edersem de motora 4 bin lira civarında bi masraf yapmayı düşünüyorum. Araya bu koltuk olayını da ekledim o zaman

Erhanım. Hala senin gönlün başka yerlere mi kayıyor yahu. ama Versys'i de denemen ve yorumlaman iyi olmuş. Millete de iyi bir pusula oluşturdun vstrom ve versys konusunda..

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo muhabbet resimler Fazerlar yürümüş burda gerçekten başarılı olmuş sele çalışması.. Satılmazsa ben de en az bir sezon daha devam ederim. Ki edersem de motora 4 bin lira civarında bi masraf yapmayı düşünüyorum. Araya bu koltuk olayını da ekledim o zaman

Erhanım. Hala senin gönlün başka yerlere mi kayıyor yahu. ama Versys'i de denemen ve yorumlaman iyi olmuş. Millete de iyi bir pusula oluşturdun vstrom ve versys konusunda..
    kardeş denemeden içim rahat etmeyecekti...versys vstroma göre bence çok daha keyifli...hatta alınıp binilesi bir motor...gerçekten başarılı...yani fazerdan ziyade ben burda 4 silindirin daha farklı olduğunu söylüyorum...başka bir 4 silindir alet sürmedim açıkçası ama versys alırsam fazerda aklımın kalacağını anladım...daha doymamışım motora

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Benim de gönlüm gidip gidip geliyor. Bir diyorum, satarsam şöyle kütür kütür bi chopper alayım. Bu büyük ihtimal midnight star veya harley olacak; ya da çek ilanı, satma oğlunu, kafandaki projelerin hepsini uygula oğluna diyor.. Napsam bilmiyorum.. Ama motoru satmayıp ilanı çekersem çok güzel yapıcam motoru, onu da biliyorum

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Fazer benim her zaman geyşam olmuştur...
    hayatımdan 3 tane fazer geçti, hiçbirinide unutmuş değilim....
    gönlüm her ne kadar husaberg fs650 çeksede, geri kalan %75'lik kısmım lan al bi fazer daha noktayı koy diyor...
    bu konu da çok kararsız kaldım, sattığım son FazeRrr gibi temiz bir alet bulursam, her halde ona gönül koyup alacam, bakalım hayırlısı...
    camiaya yine fazerr la dönebilirim...
    Cihan'ım hele, yanıma gelirsinde fazer bakmayı öğretirim kardeşim sana (:

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    benim bakmama gerek yok. Kralı bende zaten olm bak yapmayın vazgeçireceksiniz satmaktan keratayı

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    hacım vallah ben düşünüyorum tekrardan fazerr...
    bakınıyorum da inceden, şu milletin fiyatta uçma politikası biraz düşsün verecem pcx i alacam, bir fazer nasipse..
    bu dünyada fazer dan başkası yalan kardeşim..
    Cihan'ım geçen gün telefonda konuşurken sana bişeyler söylemiştim, kaldır o ilanı zaten, lafımı dinle kardeşim sen

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Sana inat fiyatı arttırcam olm

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Arka Balatayı Değiştircem Nerden Ve Ne Marka Alayım Sizce ?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Sana inat fiyatı arttırcam olm
    tamam işte satılmaz, nasip olurda çayını içmeye geldiğimde yine benim fazere bakar ağzının suyunu akıtırsın
    mavi varken değişelim mi dediğini hala unutmuş değilim

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı kujumax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka Balatayı Değiştircem Nerden Ve Ne Marka Alayım Sizce ?
    EBC iyidir

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam işte satılmaz, nasip olurda çayını içmeye geldiğimde yine benim fazere bakar ağzının suyunu akıtırsın
    mavi varken değişelim mi dediğini hala unutmuş değilim
    Yuh sen bi de geyiği ciddiye mi aldın. Olur mu la öyle şey. Üstüne 5 lira alırdım takasta Hem bomboş olcak hem abs'siz olcak, takas edicem.. heee.. Bu arada watsapp'tan yazdığını şahsıma hakaret olarak sayıyorum ya da anlaşalım, gel o fiyata motoru sana vereyim. Ama bütün aksesuarları üzerinden alırım, lastikler dahil
    -unnamed- bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    tracer 900
    Şu izmirdeki koltuk olayı kafama yattı...bayram tatilinde 1 hafta izmir e gidiyorum arabayla..koltuğu da götürüp orda hallettirebilirim ki çok da güzel olur...

Benim de gönlüm gidip gidip geliyor. Bir diyorum, satarsam şöyle kütür kütür bi chopper alayım. Bu büyük ihtimal midnight star veya harley olacak; ya da çek ilanı, satma oğlunu, kafandaki projelerin hepsini uygula oğluna diyor.. Napsam bilmiyorum.. Ama motoru satmayıp ilanı çekersem çok güzel yapıcam motoru, onu da biliyorum
    hacı kafandaki projeleri bilmiyom ama daha ne yapacaksın motora...hele bu sene satmaktan vazgeçip 3-4 bin masraf yaparsan seneye kesin satarsın gibime geliyo...onun için hiç masraf yapmadan ya binmeye devam et ya da sat..ama masraf yapıp satma üzülürsün cidden...para kolay kazanılmıyo memlekette...

benim de ekzantirik zinciri ve gergi otomatiğini değiştirip bi de koltuk yapıp mı bineyim diyorum...yaptırmadan satmaya çalışsam bile işten anlamayan biri gelip bu ses ne diyip saçma sapan laflar edip canımı sıkabilir

cihan bana zincirle otomatik gergi bulsana kardeş ucuz yollu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler