Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Daha önce daha ağır makinalar kullanmamdan kaynaklı olabilir ama bana göre fazer tarfikte söylediği kadar zorlayan bir motor değil.İllaki daha kıvrak ve daha hafifleri vardır ama fazer'ın bu konuda bence hakkını yiyiorlar.Tek dezavantajı 4 silindir olması sebebiyle hararet tarfikte çabuk yükseliyor ama yinede sorun olmuyor anında fan devreye giriyor.
    Bir gün mutlaka ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Esdykt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daha küçük abisi. Büyüyecek :-)
    Yeni fazer alan arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız. Satan arkadaşlarıma da hayırlı satışlar. Benim bir sorum olacaktı. Nasipse eğer aralık gibi bende alıyorum bir fazer. Boyum 1.70 cm. 79 cm sele yüksekliği, kullanmama engel mi, yoksa biraz zorlar mı, yada hiç kullanamam mı? Şöyle gönlümde ki cevabı verin de içim rahatlasın. Hepinize saygılarımı sunarım. Allah a emanet..

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    fazer resimlerini gördüm bir iç çektim,
    allah kaza bela vermesin herkeze...
    forewer bunu beğendi.

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8

CEM., flashdance ve viper17 bunu beğendiler.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    kaça aldınız yada satıyorsanız fiyat nedir. piyasası hakkında bilgi edinmek istiyorum alıcı degilim

birde şu alt sakal işine deginmek istiyorum izmirde yapan yer varmı bildiginiz yada bulundugunuz ilde yapan biryer ? fiyat nedir ?

sahibindende 200tl civarı..

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı Esdykt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni fazer alan arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız. Satan arkadaşlarıma da hayırlı satışlar. Benim bir sorum olacaktı. Nasipse eğer aralık gibi bende alıyorum bir fazer. Boyum 1.70 cm. 79 cm sele yüksekliği, kullanmama engel mi, yoksa biraz zorlar mı, yada hiç kullanamam mı? Şöyle gönlümde ki cevabı verin de içim rahatlasın. Hepinize saygılarımı sunarım. Allah a emanet..
    Benim motoru verelim sana Ben 1.75'im, binmek veya kullanmak sıkıntı yaşatmıyor. Fakat birkaç defa boşluğuma denk gelip motoru devirme tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştım. O noktada yapabileceğin hiçbir şey kalmıyor, elinden birşey gelmiyor. Motorla birlikte iki büklüm ööööyle kalıyosun. Bekle ki birileri yardımına gelsin benim şansıma çevrede birileri olmuştu, devirmedim motoru hiç.. Velhasıl; binerken kullanırken sıkıntın olmaz, ama park ettiğin sıralarda ters hamlelere ve hafif meyilli zeminlerde sorun yaşayabiliyorsun

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaça aldınız yada satıyorsanız fiyat nedir. piyasası hakkında bilgi edinmek istiyorum alıcı degilim

birde şu alt sakal işine deginmek istiyorum izmirde yapan yer varmı bildiginiz yada bulundugunuz ilde yapan biryer ? fiyat nedir ?

sahibindende 200tl civarı..
    Benden bir tavsiye, döküm kalıp işi alma.. Orjinal alt sakalı bulursan al. Boşu boşuna sakal niyetine külçe taşımamış olursun
    "CaRPe DieM"

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motoru verelim sana Ben 1.75'im, binmek veya kullanmak sıkıntı yaşatmıyor. Fakat birkaç defa boşluğuma denk gelip motoru devirme tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştım. O noktada yapabileceğin hiçbir şey kalmıyor, elinden birşey gelmiyor. Motorla birlikte iki büklüm ööööyle kalıyosun. Bekle ki birileri yardımına gelsin benim şansıma çevrede birileri olmuştu, devirmedim motoru hiç.. Velhasıl; binerken kullanırken sıkıntın olmaz, ama park ettiğin sıralarda ters hamlelere ve hafif meyilli zeminlerde sorun yaşayabiliyorsun

Ek olarak boy ne olursa olsun motorun bir kere ağırlık merkezi ekseninden kaydıktan sonra tutmak zor..elbette bi noktaya kadar (ki bu aralık kısa) boyun avantajı var ama sonrasında o kadar yükü bele bindirmek ve düşmesini engellemek zor...o raddeden sonra zaten hiç mücadele etmeden motoru yavaşça bırakmak gerekiyo...

boyun avantajı eğimli yerlerde, park yerinden çıkarken vs oluyo..o da eğer üzerindeysen...ben bu tür durumlarda bele yük bindirmemek adına elimle açığa alıyorum...

1,70 boy bu tür durumlarda düşünülmesi gereken bi konu
    cihan54 ve Esdykt bunu beğendiler.

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Arkadaslar 2010 ustu yeni kasa er6-f kullananiniz varmi , 2 aylik bir fazerci olarak bu makina. Kafami kurcalamaya basladi fiyatida asagiya dogru gidiyor . Fazerle ikisini kiyasliyabilirseniz sevinirim

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı CEL1KYELEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 2010 ustu yeni kasa er6-f kullananiniz varmi , 2 aylik bir fazerci olarak bu makina. Kafami kurcalamaya basladi fiyatida asagiya dogru gidiyor . Fazerle ikisini kiyasliyabilirseniz sevinirim
    2011 kullandım. Arada bir de kullanıyorum. Çok yakın bir sevdiğim kardeşimin. Fazer'la karşılaştırmıştım aslında geçenlerde ER6'nın konu başlığında. Burada da bir özet geçeyim..

- Er6, fazer'a göre çok hafif ve pratik kullanımlı bir motor. Yani ağırlık merkezi yere çok daha yakın... Fazer'da motorun ağırlığını iyiden iyiye hissediyorsun er6'ya göre...

- Er6 dönüş açısı çok rahat. Fazer'da 3 ileri geri manevrayla döndüğün bir dar alanda, er6 ile tek dönüş yapabiliyorsun.

- Er6'da gidon pozisyonu, Fazer'a göre çok daha enduro. Yani yüksekte ve rahat bir tutuş pozisyonu var.

- Ağırlık merkezi gibi, sele pozisyon ve yüksekliği de Fazer'a göre çok aşağıda; ve bu da kullanıcıya büyük güven sağlıyor.

Bunların yanında;

- Fazer'ın 4 silindir, Er6'nın iki silindir oluşundan kaynaklanan bir titreşim farkı var. Fazer'dan sonra Er6'ya bindiğinde dizel araca binmiş gibi oluyorsun. Öyle ki, er6'da devri çok az arttırdığında dikiz aynasında arka görüntüyü göremiyorsun bile..

- Hızlanma ve agresiflik açısından da Fazer'da iyiden iyiye bir üstünlük var. Tabi bunun yanında silindir sayısı ve beygir gücünden gelen hız farkını da göz ardı etmemek lazım.

- Er6 sürüşü, bir enduro karakteristiğinde, Fazer sürüşü de bir SS karakterindedir. Fazer'ın 8000'den sonra açılan nefesi de cabası.

- Er6'da devir 8000'lerde boğmaya başlarken, Fazer'da o devirde motor henüz açılmış oluyor ve daha yeni yürümeye başlıyor.

- Er6'da koltuk altı bagaj hacmi Fazer'a göre çok daha fazla.. İki katından fazla diyebilirim.

- Er6'da artçı tutamakları hiç güven vermiyor. Çok düşük kaliteli bir malzemeden yapılmış gibi. Fazer'da bunun aksine, bu tutamaklar tabiri caizse kamyonu bile çeker.

- Er6'da arka lastiğin ince olması, arka görünümü iyiden iyiye inceltiyor. Bunun karşılığında Fazer'ın arka lastiğinin kalın görünümü makineye ayrı bir tokluk kazandırıyor.

Şu anlık aklıma gelenler bunlar
    erro ve Syanur bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

cakmak3306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    Merhaba arkadaşlar. 2008 mdl 52bınde bi fazer in ortalama ederi nedir ?
    Bu sezon değil de, önümüzdeki sezon satmaya kalksam satılırmı ? Yani hemen elden çıkabilirmi ?
    Endurodan (Xt660R) fazerle takas yapasımız var. Xt zor satıldıgından fazerle takas yapıp, sezon basında da araba almak için motoru satmam lazım.
    Fazer de 52000 km sıkıntı olurmu aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Sezon başında satacaksan ve önümüz de kış olduğundan bence XT'den vazgeçme, sezon başında XT'yi sat. Fazer'ı her türlü satarsın. Bu motorda (Fazer'da) km takıntısı olanlar bence çok acemi olanlardır. Çünkü düzgün bakılmış bir Fazer'ın motor ömrünün 250 bin km olduğunu herkes bilir. Ki Mesela Avrupa'da bu gibi motorlarda 90 bin km, henüz açılma km'si olarak yani bir nevi rodaj km'si olarak görülür

Ama satılır mı diyorsan, satılır. Sezon başında 50 binlerde 2008 model bir Fazer (Aksesuar yoksa) 13.500-14000tl civarında alıcı bulur...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cakmak3306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 2008 mdl 52bınde bi fazer in ortalama ederi nedir ?
    Bu sezon değil de, önümüzdeki sezon satmaya kalksam satılırmı ? Yani hemen elden çıkabilirmi ?
    Endurodan (Xt660R) fazerle takas yapasımız var. Xt zor satıldıgından fazerle takas yapıp, sezon basında da araba almak için motoru satmam lazım.
    Fazer de 52000 km sıkıntı olurmu aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.
    Xt660x olsa ben düşünebilirdim...gerçi o motora kadar bi ki seçeneğim vardı ama kısmet...fazerı satmaktan vazgeçtim zaten...

ortalama ederini bilmiyorum ama fiyatı uygun tutulunca elinden çıkarabilirsin rahatlıkla...en azından elindeki motora göre...

Motosikleti
    GSR600
    Xt zor satılan bir motor gerçi motorumun 2 sahıbıyım ve henuz 20200 km de. Ama gel gelelımkı satısı zor bır motor.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2005-model-kazasiz-full-orjinal-garaj-motoru-gel-gor-136524791/detay/
    Bu arkadas ile de msj laştık. Aranızda bu motoru tanıyan bılen varmı ?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı cakmak3306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xt zor satılan bir motor gerçi motorumun 2 sahıbıyım ve henuz 20200 km de. Ama gel gelelımkı satısı zor bır motor.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2005-model-kazasiz-full-orjinal-garaj-motoru-gel-gor-136524791/detay/
    Bu arkadas ile de msj laştık. Aranızda bu motoru tanıyan bılen varmı ?
    İlanın bi cümlesini okudum bana yetti. bence o sevdadan vazgeç. 40 tl'nin hesabını yapan adamdan motor alıyorsan, ben şu anki ilanıma 3 ayda 2 milyardan fazla "orjinalleri ile yenileme" çalışması yaptığımı niye yazmamışım tüh
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    GSR600
    Neredeyse takaslı fazerlereın hepsıne baktım. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-tamamen-orjinal-20,200-kmde-122634250/detay/
    Benim motorumla takas edecek fazer varsa tekliflere açığım.
    cihan54 bunu beğendi.
    Mustafa ÇAKMAK A rh(-) Suzuki GSR 600

Esdykt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daha küçük abisi. Büyüyecek :-)
    Teşekkür ederim cevaplar için. Sanırım biraz zor olacak ama imkansız değil. Bot ile falan 1.73 kusur olur. İner binerken dikkat edeceğim artık. 30 yaşında motoru devirdi dedirtmiyim kendime :-) 1.70 çıplak boy. Cihan gözüm kapalı alırım da, seninki tuzlu gelir bana. Benim bütçe 12.5 civarı olacak sanırım. Model 2bin5, 2bin6 olur ancak abssiz. Bakalım hayırlısı. Bana göre bir motor çıkar herhalde.

flashdance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250-R & FZ6 Fazer
    Bende yaklaşık 1 ay önce FZ6 Fazer ile tanıştım önceki motorum CBR-250 idi. Tabii aklımda ss model vardı ama Vücut yapısı + fazer'ın sürüş deneyimini yaşadıktan sonra ss'da ki kol ve bel ağrısı uzun yolda bi de artçın olursa derdi büyük olur diye fazer tercihim oldu ve pişmanda olmadım. Çok temiz, 2.sahibinden ve tanıdık oldugunda da çok şanslı oldugumu hissediyorum cidden piyasaya baktığımda temiz bir modele denk gelmek neredeyse imkansız gibi birşey.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    bende fazer almadan acaba motor yaptıran varmı diye araştırayım dedim bulamadım.

hiç fazerda motor yaptırana denk gelmedim acaba varmıdır duyanınız ?

hyosunga daha cümleyi tam yazmadan google cümleyi kendi tamamlıyor ardı ardına motor yaptıranlar relektiye edenler.

bu arada cihan abi alt sakal nerden bulabilirim fiyat nedir ? yamaha servisi satmıyor sanırım ?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Orjinal sıfırı çok pahalı. en son 500 küsür civarıydı. Çıkma bulmalısın. Adana'da bir bayii satıyordu çıkma olarak. Ben de oradan almıştım. Sahibindende bir araştır. Hoş, ben aylarca aradım anca bulmuştum da, senin kısmetine belki kolay bulabilirsin
    CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal sıfırı çok pahalı. en son 500 küsür civarıydı. Çıkma bulmalısın. Adana'da bir bayii satıyordu çıkma olarak. Ben de oradan almıştım. Sahibindende bir araştır. Hoş, ben aylarca aradım anca bulmuştum da, senin kısmetine belki kolay bulabilirsin
    bu alt sakal olayı megersem ne meşakatli bir işmiş sabır ve araştırma sonucu bulunabiliyor yoksa ateş pahası

ben genelde sahibindende fazer bakıyorum yan çantalı yada alt sakallı görürsem fiyat vericem satması için buda yeni bir girişim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler