Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı CEL1KYELEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum gecen hafta seni uyarmaya calismistim aku konusunda konjektorun aagrizalanmis olabilicegini , sonucta sitede yeniyiz ukalalik olmasin diye direk soylemeden basimdan gecen olayi anlatarak anlarsin ve tedbirli davranirsin sanmistiim , fakat sen sadece gulumseyip gectin
    Sunuda paylasmak istiyorum , arkadasin honda600 rr la balikesir yakinlarinda konjektor arizasindan dolayi yolda kaldigimizda akuyu 1 satt jarj ettirip 35-40 km gidebildik honda servisindeki usta eger bidaha basiniza konjektor arizasi denk gelirse akuyu sarj etirdikten sonra konjektorun baglantilarini yani fisini cekerseniz 50 -60 km tek sarzla km mesafesini uzatabilicegimisi soylemisti yani aku konjektoru besemeye calismicagndan enerjiyi fazla harcamicakmis.
    Diger bi konuda ayni servis te orjinal konjektor olmadigi icin daha ucuza olan 40 tl lik iki adet konjektorun baglantilarini birlestirerek tek ko jektor haline getirmisti vede busekilde orjinalinden daha guclu oldugunu soyledi yani 80 tl ye isimizi halletmisti . Konjektorun ariza sebebinin akunun iyi olmamasindan kaynaklandigini da ekledi . Konjektorun omrunu uzatmak icin mutlaka akunun kaliteli olmasi gerekiyormus .

N
    Akünün kaliteli olması konusunda haklısın. Zaten o aküyü alırken de aklımda en yakın zamanda Yuasa'yla değiştireceğim vardı, ama yetişemedik sanırım. Bir de henüz konjektör olup olmadığını da bilmiyorum. Statör sargılarından da çıkabilir. Ki eğer statör çıkarsa durum daha vahim. Fiyatı sanırım 900 küsür liraymış. Bugün arkadaş benim motoru ustaya götürcek. Bakalım ne çıkacak. Tamirat sonrası bir de yuasa akü taktırayım ustaya, olmayacak bu böyle. Gerçi daha konjektörü nasıl ödeyeceğimi düşünürken 200 lira da yuasa masrafı ekleyince kafa iyice karışıyo hayırlısı.. Ulen tam sıkışık zamanıma denk getirdi kerata, iki ay daha beklese taksitleri de bitiyodu be
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    benim motorun üzerinde orjinal aküsü duruyo...bi kere parkları açık unutup boşalttım...tekrar şarj edip taktım. 4000 km dir sorun çıkarmıyor. akünün miadını tamamlaması olası mıdır, kendimi hazırlayayım akü için

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorun üzerinde orjinal aküsü duruyo...bi kere parkları açık unutup boşalttım...tekrar şarj edip taktım. 4000 km dir sorun çıkarmıyor. akünün miadını tamamlaması olası mıdır, kendimi hazırlayayım akü için
    Sana bi yuasa hediye edesim geldi la olm motoruna bi güzellik yap kıyak geç de akünü yenile bari. Sonra akünün zayıflığından bir yerlerde gereksiz arıza çıkar falan.. Garantiye almak lazım
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana bi yuasa hediye edesim geldi la olm motoruna bi güzellik yap kıyak geç de akünü yenile bari. Sonra akünün zayıflığından bir yerlerde gereksiz arıza çıkar falan.. Garantiye almak lazım
    valla doğru diyon... arada aklıma gelio da tedirgin olmuyo değilim...motoru aldığımda lastikler bu sezonu geçirir diye kendimi kandırdığım dönemde lastik patlayınca değiştirmek zorunda kalmıştım..akü de buna dönmez inşallah..kışa girene kadar idare ediversin bari

bu arada aldığım adam bana orjinal olduğunu söylemişti ama markası yuasa, acaba orjinal değil mi..? orjinalin markası yuasa mı?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    hehehehehe yok. Orjinali Yamaha olur sanırım. Yuasa sonradan alabileceğin akü markalarından biri (Aslına bakarsan en iyisi).

Motosikleti
    tracer 900
    hehehehehe yok. Orjinali Yamaha olur sanırım. Yuasa sonradan alabileceğin akü markalarından biri (Aslına bakarsan en iyisi).
    o zaman orjinal değil hacı bu...yani o kadar eski değildir muhtemelen ve bu kış kesin beni çıkarır

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Zaten kışın da pek binmezsin gibime geliyo ama motorun yatması da aküyü boşaltıyo. O yüzden 2014 sezonuna sana bi akü lazım olacaktır
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    Zaten kışın da pek binmezsin gibime geliyo ama motorun yatması da aküyü boşaltıyo. O yüzden 2014 sezonuna sana bi akü lazım olacaktır
    geçen kış (ekim-mayıs) arası ankara da çok güzel geçti..muhtemelen ben de motor olmadığı için..şimdi motor olup binme ihtimalim olduğundan dolayı kar kıyametten geçilmez ankara ve dolayısıyla pek çıkamam akü ihtiyacı olacak dediğin gibi

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Al benden de o kadar.. Hava durumu bize nispet yapıyo kardeşim

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Ewet haklisin . Yalniz bunu yapan herhangi bir motor tamircisi degil iyi bir arastirmadan sonra Balikesir'de honda servisi elemanin kendisi degilde , sahsen servis elemanin telf. İle arayarak 63 yasinda moto tamirciliginden emekli olmus yillarini bu iste harcamis bir ustanin yaptigi bir islem .
    Aku kendini bitirmeden daha onceki mars yemesiyle az cok kendini beli ediyor tabi akude kirik catlak patlaklik gibi bisey olmadiysa .

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Arkadaslar bir bilgi paylasiminda bulunmak istiyorum basimiza gelen olaylar netice sonucu insanin motosikletinde en ufak bir problemin nekadar bas agrisina neden oldugunu bildigim icin bilgilendirmek amacli ,sakin cok bilmislik tasladigimi dusunmeyin .
    Motosiklet seyir halinde iken arar ara gaz yemiyor stop edicekmis gibi gozukuyordu , ustalar bunu ilk basta beyinden yada gaz yemedigini dusunmustu . Yani kesin bir tesbit olmadigi icin dokundurtmadik , epeyce bu sekilde kullandiktan sonra , sorunun yan ayak dayama swicinden cikti tamamen agrizalanmadigi icin problemin nerde oldugu tesbitini zorlastiriyordu. Aklinizda olsun

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bu gibi şeyler gerçekten çok can sıkıyor. Arızanın kaynağından emin olup yaptırmak insanı rahatlatıyor. En azından gönül rahatlığı ile, arızanın giderildiğini biliyor ve güvenle sürüyorsun. Ama arızanın tam sebebi bulunmazsa, hem ustalar hem kullanıcı madur olabiliyor. Benim de yakın tarihte başıma gelmişti arkadaşlar bilir. Tps arızası sandığımız olay, tamamen tesisatın zaman içerisinde korozyon yapmış olup, yeterli akım taşıyamadığından kaynaklandığı ortaya çıkmıştı

ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    o zaman orjinal değil hacı bu...yani o kadar eski değildir muhtemelen ve bu kış kesin beni çıkarır
    Bugün Yamaha'ya mail atıp Türkçe pdf olarak kılavuzu istemiştim de üstünde gelen akü Yuasa markaymış, sizin de öyle olabilir.

cihan54 ve erro bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bak bu bilgi iyi oldu. Bi yanlışımızı öğrenmiş olduk Bu servis manual bende de var ama bakmak aklıma gelmemişti

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Bak bu bilgi iyi oldu. Bi yanlışımızı öğrenmiş olduk Bu servis manual bende de var ama bakmak aklıma gelmemişti
    abi sen dert etme benim motor 2mizede yeter :D hele bi alalım :D

ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Yok abi ne yanlışı o anlamda yazmadım. Benim de bugün aklıma geldi mail attım sonra göz gezdirirken fark ettim ve paylaşayım dedim. Belki motorların modeline ve yılına göre değişiyordur emin değilim. Belki de Yamaha'nın biraz tuzlu olma sebeplerinden biri de böyle kaliteli ürünlerden kullanmasıdır. Sonuçta ben daha yeniyim siz daha tecrübelisiniz haddime değil yani yanlışınız var demek ;)

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı ykocabay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Yamaha'ya mail atıp Türkçe pdf olarak kılavuzu istemiştim de üstünde gelen akü Yuasa markaymış, sizin de öyle olabilir.

http://i44.tinypic.com/11m87qc.jpg
    o zaman tedirginliğe devam

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı ykocabay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok abi ne yanlışı o anlamda yazmadım. Benim de bugün aklıma geldi mail attım sonra göz gezdirirken fark ettim ve paylaşayım dedim. Belki motorların modeline ve yılına göre değişiyordur emin değilim. Belki de Yamaha'nın biraz tuzlu olma sebeplerinden biri de böyle kaliteli ürünlerden kullanmasıdır. Sonuçta ben daha yeniyim siz daha tecrübelisiniz haddime değil yani yanlışınız var demek ;)
    Yok canım öyle şey mi olur. Bizim de bir dünya yanlış bildiğimiz şey var. Doğru bildiklerimizi de bu şekilde öğrenmiyormuyuz ama öğrendiğim iyi oldu. Oğlumu birkez daha sevdim kalitesinden dolayı Fazer'da Bunun gibi örneklerin dahası da mevcut Abs'nin Brembo olması, pistonların Forged olması gibi

o zaman tedirginliğe devam
    Senin içinde herzaman bi tedirginlik olsun zaten Erhanım.. insan motorunun üzerine daha bir titriyor tedirginlik olunca şurasını yenileyim, burasını yağlayım aman şurda sıkıntı çıkmasın baktırayım falan (Kendimden biliyorum )
    ykocabay bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Bende kisa farin surekli acik kalma sebebinin farkedilmek icin oldugunu saniyordum . Akuyu yemesin diye farlar icin acma kapama anahtari yapmistim sehir icinde kullanirken farlari kapatiyorum .
    Farin surekli acik kalmasi akunun omrunu uzattigini bilmiyordum .
    Aslikda gosterge paneli elektronik bisekilde akuden enerjide cekiyor dolan akuyu rahatlatmasi icin yeterli olmazmi acaba .
    Bi yandanda far acikken sehir icinde bazilari yicekmis gibi bakiyor , buda beni rahatsiz diyor . Anahtari iptal edip etmemekte teredduteyim

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Aslında söylediğin gibi farların özellikle açık olması gerekir. Kapanabiliyor olsa bile. Hatta uzunlarla gezsen yeridir yani.. Biz motosikletçilerin en büyük sorunu algıda seçiciliktir. Tali yoldan ana yola çıkacak bir otomobil şoförü, yolu kontrol ettiğinde gözü otomobil arar. O yüzden motosikleti farkedemez. Ama sen ışıklarını açmış ona doğru geliyorsan adamın farkındalığını %100 oranında arttırmış olursun... Gözleri otomobil geliyor mu diye aranırken, kendine doğru gelen ışık dikkatini çekecektir. O yüzden sen sen ol, tek gözlü canavar mı desinler, farın kesmiş mi desinler, kötü mü görünüyor olsun, kimseye aldırış etme. 7/24 farın açık olsun

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Alıntı CEL1KYELEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ewet haklisin . Yalniz bunu yapan herhangi bir motor tamircisi degil iyi bir arastirmadan sonra Balikesir'de honda servisi elemanin kendisi degilde , sahsen servis elemanin telf. İle arayarak 63 yasinda moto tamirciliginden emekli olmus yillarini bu iste harcamis bir ustanin yaptigi bir islem .
    Aku kendini bitirmeden daha onceki mars yemesiyle az cok kendini beli ediyor tabi akude kirik catlak patlaklik gibi bisey olmadiysa .

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Arkadaslar bir bilgi paylasiminda bulunmak istiyorum basimiza gelen olaylar netice sonucu insanin motosikletinde en ufak bir problemin nekadar bas agrisina neden oldugunu bildigim icin bilgilendirmek amacli ,sakin cok bilmislik tasladigimi dusunmeyin .
    Motosiklet seyir halinde iken arar ara gaz yemiyor stop edicekmis gibi gozukuyordu , ustalar bunu ilk basta beyinden yada gaz yemedigini dusunmustu . Yani kesin bir tesbit olmadigi icin dokundurtmadik , epeyce bu sekilde kullandiktan sonra , sorunun yan ayak dayama swicinden cikti tamamen agrizalanmadigi icin problemin nerde oldugu tesbitini zorlastiriyordu. Aklinizda olsun

Buna ek olarak benim de bir önceki motosikletimde hareket halinde iken kafasına göre silkeleme yapıyordu ve motor güçsüzleşiyordu, benden bir önceki sahibinin yüksek amperli olsun diye 1 cm daha yüksek bir akü aldığı için, sele altındaki bujilere giden kablodan birini ezerek temassızlığa sebep olmuştu. Hiç bir usta ve servis çözemedi, benim sorunu tespit etmem ve sonrasında kabloyu ve aküyü değiştirmem ise 5 ayımı aldı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler