Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    Arkadaslar motoru kullaniyorum ama fazla teknik konularini bilmiyorum bugun bir saatlik gezinin ardindan hararet full oldu normalde fan acmasi gerekmiyormu sorun olabilirmi yarin tekrar dikkat edecegim bi araba sıkıştırdigi icin kizarak biraz agrasif kullandim sebebi bu olabilirmi basina gelen varmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hararet 4 dişi gördüğü gibi otomatik olarak fan açması gerekir. Hiç açmadıysa hararet müşirinde sıkıntı ola gerek.

isimbulamadı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Arkadaşlar yağ değişimini yaptıktan sonra motoru biraz agresif kullandım ve şimdi egzantrik sesi gelmeye başladı motordan. Daha önce değişmemiş, bende değiştireyim aradan çıksın diyorum. 45.000 km ye geldi zaten motor. İnternette bakarken böyle bişey buldum fazla ucuz geldi. http://www.motoliz.com/Fz6-Fazer-Eks...i_18470.html#0

Sahibinden de falan 120 lira burada yarı yarıya fiyat. Sebebini bilen var mı?

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Alıntı hndsmyng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyw arkadaslar densizin birisi resimleri alıp ilan acmıs gerekli sikayetleri yapıyorum, ilgi ve alakanız icin tesekkürler önemli bir sey yok sadece kaypak herifin teki iste...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

sagolun arkadaslar konuyla ilgileniyorum....
    Demek ki yanılmamışım. Siz gerekeni yaparsınız artık inşallah kimseenin canı yanmamıştır bu süreçte.

Motosikleti
    2006 Yamaha R6
    Alıntı ÖMER FARUK İ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki yanılmamışım. Siz gerekeni yaparsınız artık inşallah kimseenin canı yanmamıştır bu süreçte.
    eyw ömer dostum sagolasın...

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hararet 4 dişi gördüğü gibi otomatik olarak fan açması gerekir. Hiç açmadıysa hararet müşirinde sıkıntı ola gerek.
    Ne yapmak gerekiyor peki kendim yapabilecegim birsey varmi yoksa tamirci yolumu gorunuyor bugün motoru yikkadim basincli suyla ondan birsey olabilirmi
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı mad_blue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapmak gerekiyor peki kendim yapabilecegim birsey varmi yoksa tamirci yolumu gorunuyor bugün motoru yikkadim basincli suyla ondan birsey olabilirmi
    kendin yapabileceğin birşey olduğunu sanmıyorum. Ama fana giden jak ve kabloları bir kontrol et yine de..

Egzantrik zinciri önemli bir parça. Ucuzunu aramamanı tavsiye ederim. Şu an linke bakmadım ama. Egzantrik zinciri değişimi dendiğinde yalnızca küçük bi zincir değişmiyor. Gergisi ve yan parçaları da var. Linkte sadece zincir mi var.. (ayrıca işçiliği de maliyetlidir)
    "CaRPe DieM"

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı isimbulamadı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yağ değişimini yaptıktan sonra motoru biraz agresif kullandım ve şimdi egzantrik sesi gelmeye başladı motordan. Daha önce değişmemiş, bende değiştireyim aradan çıksın diyorum. 45.000 km ye geldi zaten motor. İnternette bakarken böyle bişey buldum fazla ucuz geldi. http://www.motoliz.com/Fz6-Fazer-Eks...i_18470.html#0

Sahibinden de falan 120 lira burada yarı yarıya fiyat. Sebebini bilen var mı?
    bu işlem sana 400-500 e patlar aşağı yukarı

Motosikleti
    600F
    500 lira gibi bi bütçe ayırdım bu işlem için. Gergi paletleri falan hepsi değişecek. Sadece zinciri neden yarı fiyatına satıyorlar onu merak ettim. Dediklerine göre Yamaha yetkili bayi. Yani orjinal parça olması gerekiyor.

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2007-yamaha-fz6-fazer-19.000-km-de-orjinal-boyasiz-kazasiz-129995045/detay

arkadaşlar merhaba.. bir arkadaşıma bu motoru almayı düşünüyoruz.. fiyat uygun gibi hem 2007 hem 19 binde hemde kaza boya yok full orjinal vs. ekstraları da cabası.. ne dersiniz sizcede alınabilirmi.. bu arada motoru aranızda belki tanıyan wardır ?
    2007 az km deki bu motor dolandırıcı ilanıdır bilginize.özelden benle irtibata geçerseniz detaylı bilgi vereyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

arkadaşlar fazer ilanlarında bu sıra bir dolandırıcı geziyor kapora alıp sırra kadem basıyor ucuz fazerlara itibar etmeyin adam 13binlik motora 11.500 yazıyor kapora yollayıp sonra dövünmeyin.

78 ve 98hp olaylarına yardımcı olacak kriterler

78 ve 98 hp lerin ayırt etmekde çok basit

1.sele kilidinin yanında kask kilidide bulunur 78lerde 98lerde tek kilittir

2.78lerde artcı pegleri arka maşaya yakındır 5 ila 7cm boşluk vardır.

3.78lerde headersların tam altında radyator suyu kabı vardır siyah kutu 98lerde bu arka maşanın üzerindedir.

4.gaz kelebeğinde çift tırnak vardır 78lerde 98lerde tek tırnak,tırnak sebebiyle 78lerin gaz kolu az çevrilir 98 ler tur atar nerdeyse

5.Arka fren hidrolik kutusu 98 lerde alüminyum şase arkasındadır 78 lerde eksoz kelepçesi önünde size görünür bir yerdedir.
    cihan54, wolrath, fabrisio ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster

78 ve 98hp olaylarına yardımcı olacak kriterler

78 ve 98 hp lerin ayırt etmekde çok basit

1.sele kilidinin yanında kask kilidide bulunur 78lerde 98lerde tek kilittir

2.78lerde artcı pegleri arka maşaya yakındır 5 ila 7cm boşluk vardır.

3.78lerde headersların tam altında radyator suyu kabı vardır siyah kutu 98lerde bu arka maşanın üzerindedir.

4.gaz kelebeğinde çift tırnak vardır 78lerde 98lerde tek tırnak,tırnak sebebiyle 78lerin gaz kolu az çevrilir 98 ler tur atar nerdeyse

5.Arka fren hidrolik kutusu 98 lerde alüminyum şase arkasındadır 78 lerde eksoz kelepçesi önünde size görünür bir yerdedir.
    Literatüre geçsin lütfen

Saolasın Ahmet üstadım. Daha sık uğra buralara
    "CaRPe DieM"

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    fırsat buldukça işte bakıyorum ziyadesiyle feyisden devam ediyoruz bilgi paylaşımına

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Eksik olma, baya yardımın dokunuyor

Motosikleti
    600F
    Arkadaşlar Ebay'de cnc de yapılmış bi gergi buldum orjinal parça değil. Şekil olarak farklı biraz orjinaline göre.

http://www.ebay.com/itm/04-09-YAMAHA...27ff0d&vxp=mtr

Bu motora uyar mı sizce? Orjinaline 340 lira diyorlar. Bu sıkıntı çıkarma ihtimali var mıdır? Kesin bi bilginiz varsa söylerseniz sevinirim.

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    [QUOTE=cihan54;3106948]kendin yapabileceğin birşey olduğunu sanmıyorum. Ama fana giden jak ve kabloları bir kontrol et yine de..

Hararetin sebebini buldum fan sıkışmış elimle cevirmeye calistim cok kasintili dondu yagladim biraz kastirdim bi baktim donmeye calisiyor manevelayla kastirarak dondu artik donuyor ama ufaktan bi sesi var bugun iki motorcuya getirdim birri sigortalar degisecek dedi degeri fan motoru degisecek bende eve gelince kontrol ettim megerse hicbirseyi yokmus yanliz motor ustasinin biri ne derece usta bilmiyorum motorun sesini dinledi egzantirik zincir ses yapiyo degismesi gerekiyor soyledi ben ses finan duymadim motor 41000 de bunun km si varmi degismesi icin yoksa kullaniciyami bagli valla motor bulmak almak sorun degilde iyi bi usta bulmak gercekten sorun
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

Motosikleti
    tracer 900
    Arkadaşlar motorun ilanını verdim

http://m.sahibinden.com/classifiedDe...l?id=133026148

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Maşallah diyelim.. Sahibindendeki Fazer'ların gözbebeği...

Motosikleti
    tracer 900
    [QUOTE=mad_blue;3107789]
    kustasinin biri ne derece usta bilmiyorum motorun sesini dinledi egzantirik zincir ses yapiyo degismesi gerekiyor soyledi ben ses finan duymadim motor 41000 de bunun km si varmi degismesi icin yoksa kullaniciyami bagli valla motor bulmak almak sorun degilde iyi bi usta bulmak gercekten sorun
    esasında normal o km de normal o parçanın değişmesi...

Maşallah diyelim.. Sahibindendeki Fazer'ların gözbebeği...
    utandırıyosun kardeşim

cihanyunus01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar. Fazerımı aldım sonunda. Allah kazasız belasız kullandırmak nasip etsin. Yakında fotoları atıcam. Gerçi nasıl atılacağını da bilmiyorum ama kurcalarken bulurum herhalde. Arkadaşlar bu performans egzozu montajında nelere dikkat edilmesi gerekiyor. Lazer egzoz buldum kelepir. Tavsiye edermisiniz. Ben Denizlideyim. Burada motosiklet egzozundan anlayan kimse göremedim. Antalyaya gidicem yakında. Antalya merkezde bu işi sıkıntısız yapabilecek tavsiye edeceğiniz bir yer var mı? Ayrıca motomax da Kushitani deri ceketler var güzel duruyo. kullanan varsa nasıldır bilgi verebilir mi, şimdiden teşekkürler
    fabrisio bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hayırlı olsun. Dediğin gibi, resimleri bekliyoruz. Kushitani montlar hakkında bi başlık açıldı geçen günlerde, araştırmanı tavsiye ederim. Memnun değillerdi hatırladığım kadarıyla. Lazer egsozu da ilk senden duyuyorum. Nedir ne değildir bilemem, biraz kumar olur senin için gibime geliyor. Bütün egsozla iyi ses vermez haliyle..

Fotoğraf paylaşman için önce fotoları face'e albümüne at. Sonra oradaki fotoya sağ tıklayıp URL'yi kopyala de. Buraya gel, mesaj panelinde resim ekleme icon'una tıklayıp oraya yapıştır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler