Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    beyler bu yağ meselesine bakıyorum da şimdi...motul almak için karar vermiştim ama bu tam sentetik yarı sentetik olayı girdi işin içine..motul madeni yağ diye öğrendim yeni...?

tam sentetik için de en avantajlı ve sağlıklı olduğunu belirttiler...kafam karıştı valla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Erhanım, alacağın yağ bu. sıkıntı yok Tabi 10-40 veya 15-50 olur o senin tercihin. Ben bunun 10-40'ını kullanıyorum.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erhanım, alacağın yağ bu. sıkıntı yok Tabi 10-40 veya 15-50 olur o senin tercihin. Ben bunun 10-40'ını kullanıyorum.

http://www.motosikletim.com.tr/Produ...0389/B1754.jpg
    müdür şimdi bu tam sentetik ya da yarı sentetik değil öyle mi? bu konuda hassaslaşmaya başladım...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Tam sentetik. Artık bu durum klişeleşmeye başladı sanırım. Özel durumlar hariç, yarı sentetik kullanılmıyo diye biliyorum.

Motosikleti
    tracer 900
    Tam sentetik. Artık bu durum klişeleşmeye başladı sanırım. Özel durumlar hariç, yarı sentetik kullanılmıyo diye biliyorum.
    tam sentetikse tamam o zmaan..motul sitesinde kimi yağlar için tam sentetik diye belirtirken bunun için Technosynthese diye bi tabir kullanmışlar...

http://www.motul.com/tr/tr/products?...e%5D=21&page=2

sentepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum valla piyasayı görüntü olarak temiz gibi gördüm.Ama ilanların çoğu bu fiyatlarda.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5811117/detay/

Budamı çok
    http://www.sahibinden.com/128218579 bide bu var.

Motosikleti
    tracer 900
    beyler günaydın;

bu k n hava filtresinin olayı nedir acaba? fazer için 30 tl ye filtre varken 170 tl neden verilir...

yıkanabilir, temizlenebilir olmasından mı..ucuz olanlar miyadını doldurunca çöpe mi atılıyor...?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ucuz olanlar temizlenip kullanılmıyor. K&N filtre ömür boyu kullanım için.. Ayrıca emişi rahatlattığından vs. performans filtre olarak geçiyor. Performans olarak ne kadar etkisi vardır bilmem.. Ben kullanıyorum, memnunum da. Bakımda çıkartıp iki hava tut temizle tamamdır..
    erro bunu beğendi.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam sentetikse tamam o zmaan..motul sitesinde kimi yağlar için tam sentetik diye belirtirken bunun için Technosynthese diye bi tabir kullanmışlar...

http://www.motul.com/tr/tr/products?...e%5D=21&page=2
    Evet erhan motul 5100 yarı sentetik yağ olduğu için o tabiri kullanıyorlar, 7100 ve 300V tam sentetik yağdır.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben de M5'lendim sonunda... ama yağmur çamur, test edemedim fazla.. ilk izlenimlerime göre, çok güven verici olduğunu söyleyebilirim.

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    cihan, lastik hakkındaki izlenimlerini bekliyorum. Ayrıca nerden ve kaça aldığını belirtir misin?

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet erhan motul 5100 yarı sentetik yağ olduğu için o tabiri kullanıyorlar, 7100 ve 300V tam sentetik yağdır.
    ben castrol tam sentetik alayım o zaman...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı fabrisio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cihan, lastik hakkındaki izlenimlerini bekliyorum. Ayrıca nerden ve kaça aldığını belirtir misin?
    Valla virajlarda henüz tam deneyemedim, ama lastiğin inanılmaz bir güven verişi var. Biraz da az önce turlayım dedim, hızlanmada iyiden iyiye artış oldu M3'ten M5'e geçince. Tabi diğer lastiğin bittiğini de düşünmeliyiz.. M5 daha yumuşak hamur olduğu için yol tutuşta epey farkettiriyor..

Ben izmirden aldım. ikinci el aldım ama sıfır gibi diyebiliriz 300km yapmış bi lastik aldım. sanırım sıfırı 800-850 tl civarında olsa gerek şu sıralar. Ben 375'e aldım.

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben castrol tam sentetik alayım o zaman...
    Şahsen 5100 10-40 Motuldan çok memnunum. Benden önceki sahibi de aynısını kullanıyomuş zaten..
    "CaRPe DieM"

sakallı_şumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar merhaba. ilk mesajım oluyor inş. bu konuya yazmadaki sebebim ise 2007 model 47500 km de bi fz6 fazer alacağım yakında. 12.800tl diyor. daha makina başında pazarlık yapmadık zira usta baksın ondan sonra. km bana çok mu nasıl? fikirlerinizi alabilir miyim

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    nasıl kullanıldığına bağlı hocam. aslında çok değil, ama makineyi vur diyip öldürmek var tatlı tatlı kullanmak var
    by_001 bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    cihan sen hiç fren hidroliği değiştirdin mi?

normalde bile dikkat edilmesi gereken bir işlem içine hava almaması bakımından ama ABS li olanlarda dikkat edilecek bi husus var mıdır extra olarak...arkadaşım ben değiştiririm demişti ama ABS li de durumlar nasıl hiç kafa yormamıştık

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Valla hiç değiştirmedim. Ama abs ile fren hidroliğinin birbirine sakıncalı şekilde bi bağlantısı olacağını düşünmüyorum aslında. abs biraz daha elektromekanik bi sistem ya... Sensörden beyine sinyal gönderip devreye giriyor. Mantık olarak hidrolikle alakası olmaması lazım..

Motosikleti
    tracer 900
    Valla hiç değiştirmedim. Ama abs ile fren hidroliğinin birbirine sakıncalı şekilde bi bağlantısı olacağını düşünmüyorum aslında. abs biraz daha elektromekanik bi sistem ya... Sensörden beyine sinyal gönderip devreye giriyor. Mantık olarak hidrolikle alakası olmaması lazım..
    hidroliği satan adam, kendiis usta değil ama motor sahibi, nasıl yapılacağını tarif ederken nasılsa abs siz falan dedi...abs li diyince o zaman bilemem yanlış yönlendirmeyim vs dedi onun için sordum ben de...gerçi motoru satın aldığım adam hidroliğiyle oynama falan demişti de..nebileyim aradayım değiştirip değiştirmeme konusunda...çok bi masraf değil nihayetinde..

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Neden gerek duydun

Motosikleti
    tracer 900
    Neden gerek duydun
    nebleyim abi işte elimizi attık yola çıkacaz diye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler