Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    deniz ci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    kardeşim 85 lira olur zaten ben aldım 96 liraya .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Tamam bir sorayım ben arkadaşa..
    deniz ci bunu beğendi.

Nolann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 600F K7
    Sağ olasın cihan abi. Bugun babamla gezdik az, 2. binişimdi fazere. En son 1 sene önce bindim. Özlemişim Her zaman ki gibi çok hoşuma gitti yine. Egzoz işini yarın hallederim yalnız bir kaç sorum olacak bizim apartmanın kendine ait bahçesi var. Sağ köşede 3 motosiklet var 2 sinin ordasına fazeri koyduk önden ince bir kilit ile kitledik ve gidonu kitleyip üstünü örttük. Sizce bu yeterlimi? Oturduğumuz yerde hırsızlık oluyor 1 sene önce bizede girmişlerdi. Motosiklete de yelkenirler mi? Bugun krom parlatıcı, zincir yağı(İyi marka değil) birde zincir temizlemek için bir sprey aldım. Gaz yağı sorduğum yerde bunu tavsiye ettiler sıkıyorsun 10 saniye sonra uçuyor zaten. Ama iyi temizledi sonra dandik zincir yağım ile yağladım.Sonuç iyidi beğendim zincir yağı biraz cıvık gibi geldi ama jantlara akmamıştı. Krom parlatıcı silindir borularında pek etkili olamadı bazı fazerlerde cam gibi oluyor onun için ne yapmalıyız? Sorucaklarım bu kadar teşekkürler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    İstediğimiz sorudan başlayabiliyor muyuz

Motosikleti
    Suzuki GSX 600F K7
    kusura bakma abi biraz fazla sordum :D

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    - Valla bahçenin görünürlüğünü, veya güvenliğini, semtin motosiklet hırsızlarıyla ne derece haşır neşir olduğunu bilemem. ama hırsıza ne gidon kilidi ne zincir kilit dayanıyo.. Her halükarda temkinli olmak lazım.. Şöyle önerebilirim, alarmın olsun ve motoru brandayla ört. Daha brandayı açarlarken alarm ötecektir zaten. Bu iyi bi yöntem olabilir.

- Zincir için temizleyici alman güzel. Ama yağını da keşke iyi birşey almış olsaydın. ama ne diyelim bişeyi yarım yapmak, hiç yapmamaktan iyidir ortalığa sıçratmaması bulaştırmaması için zincir yağını silikonlu yağlardan tercih etmen yararına olur. Ayrıca, zinciri, motoru gece eve döndüğünde yani yatıya bıraktığında yağlarsan iyi olur. En azından sabaha kadar yağ hem içine işler işlevli olur hem de yapışır, motoru sabah gelip alınca oraya buraya sıçratmaz.

- Krom parlatıcı olarak neyi aldın bilmiyorum ama Metylan (aşağıda resmini paylaştım) aldıysan işe yaraması lazım. Tabi sürmekle olmaz. Biraz ter atman lazım, iyice uzunca süre ovalayıp biraz gayret göster. O kurumlar kolay oluşmuyo egsozda. Kaç derece sıcaklıklara maruz kalıyo

Motosikleti
    Suzuki GSX 600F K7
    Teşekkür ettim abim dediklerini dikkate alıcam Parlatıcıyı nalburlarda bulabilir miyiz acaba?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Valla en kolay koçtaşta bulursun...

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    arkadaşlar buraya video eklemeyi beceremedim direk facebook linki atıyorum. Dünkü gezimden 30 sn lik egzoz sesimi gösterim dedim canlısı tabi 10 kat güzel ama genede idare eder yorumları bekliyorum

https://www.facebook.com/photo.php?v=10200305970626059&l=222172754525620543 8

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Denizci hocam arkadaşa sordum da, "bir süre böyle idare edicem, servis çok gerekmediğini söyledi." dedi gidon rulmanı için. Aman sen yine de bu konuyu aklında bulundur. Malum, Fazer'ın kronik hastalığı. Çıkar elbet bir talipşisi

Cekokk, Fazer'da farklı egsoz uygulamalarının sesini dinlemek güzel. Birkaç arkadaştan daha bekliyoruz farklı uygulama ve markalara ait egsoz seslerini
    deniz ci bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GSX 600F K7
    selloo bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Maşallah nazar değmesin diyelim.. Hanimiş Leovince videosu

Motosikleti
    Suzuki GSX 600F K7
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Eve gidince izliycem bakalım.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Cihan şu kronik dediğin gidon rulmanı sıkıntısını açar mısın biraz, nedir etkileri belirtileri?

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Fren yaptığında gidonda tık tık diye boşluğu hissediyorsan rulmanlarda sıkıntı var demektir.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bildiğim kadarıyla; mesela motoru park edeceksin. Yavaşça yanaşırken gidonda bi zorlanma ve/veya birden bi boşluk oluşuyormuş Erhanım.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı Nolann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz vermeye korkma, devir arttıkça sesi güzelleşiyo Leovince'ın anladığım kadarıyla... Kazasız belasız
    "CaRPe DieM"

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Valla bahçenin görünürlüğünü, veya güvenliğini, semtin motosiklet hırsızlarıyla ne derece haşır neşir olduğunu bilemem. ama hırsıza ne gidon kilidi ne zincir kilit dayanıyo.. Her halükarda temkinli olmak lazım.. Şöyle önerebilirim, alarmın olsun ve motoru brandayla ört. Daha brandayı açarlarken alarm ötecektir zaten. Bu iyi bi yöntem olabilir.

- Zincir için temizleyici alman güzel. Ama yağını da keşke iyi birşey almış olsaydın. ama ne diyelim bişeyi yarım yapmak, hiç yapmamaktan iyidir ortalığa sıçratmaması bulaştırmaması için zincir yağını silikonlu yağlardan tercih etmen yararına olur. Ayrıca, zinciri, motoru gece eve döndüğünde yani yatıya bıraktığında yağlarsan iyi olur. En azından sabaha kadar yağ hem içine işler işlevli olur hem de yapışır, motoru sabah gelip alınca oraya buraya sıçratmaz.

- Krom parlatıcı olarak neyi aldın bilmiyorum ama Metylan (aşağıda resmini paylaştım) aldıysan işe yaraması lazım. Tabi sürmekle olmaz. Biraz ter atman lazım, iyice uzunca süre ovalayıp biraz gayret göster. O kurumlar kolay oluşmuyo egsozda. Kaç derece sıcaklıklara maruz kalıyo

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...y-JS4yLTWeV6uQ
    alarmin ustune branda mantigi cok iyiymis. yani brandayi sokerken alarmin otecegi fikri

Motosikleti
    Suzuki GSX 600F K7
    Daha yeni aldığımız için kundaktaki bebek gibi 6. bin deviri geçmiyoruz. biraz alışalım diye
    [B]Otomobil sürücüleri herzaman aklı bir karış havada gezerler, O yüzden biz çok dikkatli olucaz. Kaskımızı takmayı unutmayalım. /B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler